Şimdi Ara

cildim çok yağlı:( (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
18.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: esrarengiz08

yaşım 17 fakat hala geçmedi.yakşalık 2 senedir ben bu illetten kurtulamadım..kullanabileceğim krem vs varsa lütfen arkadaşlar..artık bu gün patlama günüm..Çok kötüyüm..piskolojim bozuldu yaaa..

Koza kükürtlü sabunu denedinmi?kokusu pek güzel değil ama tavsiye ederim kepeğe karşı etkili oluşunun yanında cildi kupkuru ediyo
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Millennium

Benim cildimde de yağdan siyah noktaya kadar herşey var umursamıyorum artık.

Sahip olduklarının farkında olacaksın olmadıklarını da geç.

dostum tamamda,yüzünde koca koca sivilcelerin olması iyimi sence? heleki sevgilin varsa.??

O sevgili yüzdeki sivilce için seni sevmeyecekse,terk edecekse ne hali varsa görsün 1.
    Bir yüzün olduğu için bile hergün şükretmelisin 2.Yüzünde tümör olan,koku alamayıp hiçbir şey göremeyen o kadının fotoğrafını hatırlıyorsundur umarım.

Yüce Allah iki el iki ayak sağlıklı bir kafa vermiş,Dünya'da bunlardan biri için herşeyi yapabilecek insanlar varken çok fazla nankör olmayalım lütfen.

Tedavini olursun ama konuyu fazla abartmamak gerek.

edit:Hadi resmi koymayacaktım ama dayanamadım alın bakın sonra aynaya geçip Allah'a şükredin derim.
    http://img211.imageshack.us/img211/1540/5000000006917022ot6.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Millennium -- 20 Mart 2008; 20:01:14 >

• quote:

quote:

quote:

dostum tamamda,yüzünde koca koca sivilcelerin olması iyimi sence? heleki sevgilin varsa.??

O sevgili yüzdeki sivilce için seni sevmeyecekse,terk edecekse ne hali varsa görsün 1.
    Bir yüzün olduğu için bile hergün şükretmelisin 2.Yüzünde tümör olan,koku alamayıp hiçbir şey göremeyen o kadının fotoğrafını hatırlıyorsundur umarım.

Yüce Allah iki el iki ayak sağlıklı bir kafa vermiş,Dünya'da bunlardan biri için herşeyi yapabilecek insanlar varken çok fazla nankör olmayalım lütfen.

evet dostum haklısın..bu halimede şükür.Allah diğer insanlara tümörlü vss.olanlara sabır ihsan eylesin..allahıma binlerce şükürler olsun yağlı mağlı bi yüzüm var..

• bende 20 yaşındayım 5-6 yıldır çıkıyor (kendimi bildim bileli ). dermatoloğa da gittim 3 ay hap kullandım çok az bişey fark etti. benzmycin 1 kere kullanıp attım çünkü daha kötü kaşıntı yapıyor. roaccutane hariç doktor herşeyi yaptı ama o ilaçta çok riskli bişey çok kötü bir görüntü yoksa kullanmayın. şu an sivilcem pek yok gibi 3-4 günde 1 çıkıyor o da baştan beri küçük tipte iyiki fazla büyük çıkmadı iz bırakma riski daha yüksek. sivilcenizi hiç ellemeyin, en geç 2 günde 1 saçınızı yıkayın, günde en az 2 kere yüzünüzü yıkayın (bende sebamed kullanıyorum çok iyi bir sabun) hatta yüzünüzü yıkamadan önce ellerinizi de iyice yıkayın. Sivilce kaşımak patlatmak çok etkiliyor. Eskiden yine bilgisayar başında iken sağ elim mauseda olduğu için sol elimle sol yanağımı kaşıdım ve o bölgede sağ tarafa göre çok ciddi fark vardı. Ondan sonra bir daha ellemedim ve azalmaya başladı

• Daha önce tavsiyeler yazmıştım bu konuda.

Ayrıca, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sevgilin seni yüzündeki sivilce yüzünden kötü bulacaksa, bırak hiç sevmesin daha iyi.
    Yüzündeki yağ ergenlik geçse dahi büyük ihtimal geçmeyecektir. Bununla yaşamaya alışman lazım.
    İlla kalıcı çözüm diyorsan, birkaç kişi gördüğün gibi ilaç kullanmış. Benim 2 arkadaşım ilaç kullandı, ikisinin de cildi felaket yağlıydı ve yüzleri sivilce
    doluydu. Şimdi düzeldi.

Ancaak, o herkesin kullandığı ilaç çok ağır bir ilaç. Yan etkileri var deniyor (ki var). Ayrıca sen sivilceyle kız arkadaşının
    karşısına çıkmaktan korkuyorsun, o ilacı kullandığında sen sokağa çıkamazsın. Çünkü bütün yüzün
    bembeyaz kuruyacak, çatlayacak, deriler dökülecek vs. Bunları da dikkate al.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Ertungaa

yağlı olup olmadını nasıl anlıyoruz

elini yüzüne sür ellerin yağlanırsa yağlı oluyo..:)benim sanki yağ fıçısı gibi..:(

aynı sorun bendede var
  • Fazla çavuş tokatlama geçer
  • Esrarengiz benim de bi aralar yüzüm yağlıydı ama bi sabun vardı onu aldım ve kullandım yüzümdeki yağlardan kurtuldum bunu o sabuna borçluyum ama ismini hatırlamıyorum ama gerçekten yalan sölemiyorum !!

• quote:

Orjinalden alıntı: DooM_CreW

Esrarengiz benim de bi aralar yüzüm yağlıydı ama bi sabun vardı onu aldım ve kullandım yüzümdeki yağlardan kurtuldum bunu o sabuna borçluyum ama ismini hatırlamıyorum ama gerçekten yalan sölemiyorum !!

doğrudur kardeş

bLack §hadow§:dostum evet çok haklısın.Gerke sevgili gerekse ilaç vs..gerçekten faydalı şeyler söylendi bu topicte ve söylenicekte inş.ben bu gün büyük bi tuhaflıkla yüzümdeki sivilcelrin kuruduğunu(küçüldüğünü) fark ettim.ama abartmıyorum 2 saatte bir yüzümü ya sildim ya da yıkadım.her gün bunu yapıcam..inş bi faydası olur.
    ilaç konusuna gelince;yine bi cildiyeciye görünmeyi düşünüyorum( bu 4.olucak).Durumu izah edicem inş. kalıcı bir çözüm verir..

• quote:

quote:

Yada şöyle düşün sen suratında koca koca sivilceleri olan bir sevgiliyi öpmek istermiydin?
  • Bu arada yüzümü siliyorum demişsin. Benim de senin gibi yağ problemim vardır ancak yüzümü yağlıyken asla peçeteyle , ıslak mendille falan silmem. Çünkü direkt sivilceye neden oluyor.
    Bir de yüzünü sadece suyla yıkama, daha beter yağ yayılır. Mutlaka sabun kullan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bLack §hadow§

Bu arada yüzümü siliyorum demişsin. Benim de senin gibi yağ problemim vardır ancak yüzümü yağlıyken asla peçeteyle , ıslak mendille falan silmem. Çünkü direkt sivilceye neden oluyor.
    Bir de yüzünü sadece suyla yıkama, daha beter yağ yayılır. Mutlaka sabun kullan.

hadi yaa..:Stamam artık kükürtlü sabunla yıkarım.off off napıcam yaa..
  • Tek çözüm yaa 24-25 yaşına kadar sabretmek ya da roaccutane kullanmak..ama ilaç çok yan etkili bi ilaç zaten doktor en son bu ilaca basvuruor ve bir çok test yaptırıor...doktorunla konus ilacı verırse 3-4ay sonra yuzun pırıl pırıl tertemız olcak..ama kullanırken yuzun daha kotu oluyo ona gore:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

Tek çözüm yaa 24-25 yaşına kadar sabretmek ya da roaccutane kullanmak..ama ilaç çok yan etkili bi ilaç zaten doktor en son bu ilaca basvuruor ve bir çok test yaptırıor...doktorunla konus ilacı verırse 3-4ay sonra yuzun pırıl pırıl tertemız olcak..ama kullanırken yuzun daha kotu oluyo ona gore:)

yok kardeş hiç kullanmam.:Dben en iyisi her gün yüzümü yıkıyım geçer inş.:)
  • Kükürt kokmayan kendinden parfümlü kükürtlü sabunlar da var. Normal bir sabun gibi kokuyor fakat günde 2 kere kullanıldığında
    yağlı cildi tamamen kurutuyor. Kesinlikle kükürtlü sabun kullanmalısın bunun yanında sivilcelerin için de cildiyeciye gitsen iyi olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet dostum haklısın..bu halimede şükür.Allah diğer insanlara tümörlü vss.olanlara sabır ihsan eylesin..allahıma binlerce şükürler olsun yağlı mağlı bi yüzüm var..

abi işte budur yaaa cevap budur bencee kardeşime sonuna kadar katılıyorum büyüğümsede abime sonuna kadar katılıyorum her halimize şükredelim benimde burnum büyük hatta kocaman ama halime artk şükrediyorum bunun yüznden bana kızlar bakmazsada bakmasın umrumdada deil hayat yaşadıkça daha güzel olur.tedavini olduktan sonra bişeyin kalmaz bencede takılmamalı iigecler herkese

• benmde alnımda çıkıodu heb.. baktım olcak gibi diil kahkül yabtım kamufle sorada ölede olmuo dayanamıorm doktora gittim ..

imex sivex aknilox .. ne verdise kullandm geşti :D.. bi arkadaşm var onun ileri düzeydeydi kan testi yabtılar ve bi ilaç verdler ama çok agır tavsiye etmem .. kız dudakları patlamış halde gesdi 6 ay..+ 6 ay boyunca sivilce olayı hat safadaydı .. sonra sıfır ama :)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

quote:

yaşım 17 fakat hala geçmedi.yakşalık 2 senedir ben bu illetten kurtulamadım..kullanabileceğim krem vs varsa lütfen arkadaşlar..artık bu gün patlama günüm..Çok kötüyüm..piskolojim bozuldu yaaa..

daha dur yolun başındasın...

hacı öle deme yaa..ne yolun başıyaw diorum ya 2-3 senedir bu böyle geçmek bilmiyo yaa..

hocam ark doğru sölüyor benimde 17 yasında suratm mayın tarlasına benziyodu 19 yasına kadar
    20'ye bastık şimdi baby face

• Dostlarım öncelikle konumu hortlattığınız için minnettarım :P

Artık Allahıma şükürler olsun ki böyle bir sorunum yok.Cildim tertemiz oldu.Nasıl geçtiğini yazacak olursak

İlk olarak kükürtlü sabun aldım ve her gün en az 5 kerer cildimi yıkadım.Sonra ISOTREXIN diye bir krem kullandım.Yani;
    1) sabah kalkar kalkmaz yüzümü yıkadım sabunla( kükürtlü )
    2)Sonra 10 dk bekledim ve krem sürdüm.
    3)30 dk sora kremi yıkdaım ve yıkar yıkamaz sabunla tekrar yıkadım
    4)akşam 4 gibi tekrar yıkadım yüzümü
    5)Krem sürme vakti geldi ve krem sürdüm 30 dk bekledim ve sabunla yüzümü yıkadım.
    6) Artık kaçt yatarsınız bilmiyorum ama ben genelde 2 gibi yatarım,2 ye kadar tekrar yıkadım sabunla yüzümü.Bu olayı tam 1 ay yaptım ve şu ufak ufak izler haricide hiç birşey yok.Onlarda o kadar olacak artık.Ama şu an çok mutluyum.Allah'ım sen bu sıkıntıyı çeken dostlarıma acil şifalar ver.Ama yukarıdaki cevabıda dikkate alın.Ben öle düşündüm.Benden beterleride var dedim.Ve takmamaya çalıştım kafaya.İsizde öyle yapın.

iyi günler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.