Şimdi Ara

## MSI'dan P45 Yonga Setli ve Cinco Pipe Soğutmalı Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'dan P45 Yonga Setli ve Cinco Pipe Soğutmalı Yeni Anakart ##

Roller Coaster tasarımlı ve bakır tabanlı Circu Pipe soğutucusundan sonra MSI yeni nesil anakartlarında yine tasarımıyla ile çokça konuşulması beklenen yeni bir pasif soğutma ünitesi kullanacak. Firmanın Cinco pipe adını verdiği ve Circu Pipe soğutucusunun bir alt varyasyonu olduğu belirtilen Bakır tabanlı pasif soğutucu 5 adet ısı aktarım borusu ile donatılmış durumda. Farklı bir tasarıma sahip olan ve yüksek soğutma performansı sunmayı hedefleyen yeni soğutucu kuzey ve güney köprülerinin yanı sıra güç modüllerini de kapsıyor. MSI'ın anakartına geri dönersek P45D3 Platinum kod adlı yeni anakart Intel'in P45 çipsetini kullanıyor. Intel'in 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli işlemcileri başta olmak üzere LGA775 formundaki güncel Intel işlemcilerine destek veren anakart 4 adet DDR3 slotuna sahip ve 1333MHz'e kadar bellek desteği sunabiliyor. Katı kapasitörleri ile dikkat çeken anakart üzerinde iki adet PCIe X16 slotu yer alıyor ve AMD-ATi'nin Crossfire X teknolojisi destekleniyor. PCIe 2.0 uyumluluğu da bulunan MSI P45D3 Platinum 6 adet SATA-II konnektörü, 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet gibi özelliklere de sahip. Yılın ikinci çeyreğinde kullanıma sunulması beklenen ürünün fiyatı ise henüz netleşmiş değil.

• Msi soğutma işine bayağı önem vermeye başladı.

3.resimdeki, Supercharger gibi durmuş soğutma
  • P45 çipsetli ekonomik anakartlar (max 200 ytl) ne zaman piyasada olur?
  • ah birde bunları tek pcı-exp. slot lu ve 4 PCI slotlu olanını yapsalar. gıcık oluyorum çift pcı-exp.lere.
  • msi x48c platinum anakartını nezaman piyasaya sunacak bi bilgisi olan varmı?
  • bu pipeler hoşuma gitmeye başladı
  • Rüyalarım dasın..
  • Fazla bi yenilik yok..P35 takılmaya devam...
  • circu-pipe zaten gayet performanslı bu biraz abarti olmus...gerci tek farkı NB nin uzerindeki sogutucu biraz sekil degistirmis biraz daha bol bakir kullanmıslar bu yani...
  • Yakında pipeler anakarttan büyük olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: one21

Fazla bi yenilik yok..P35 takılmaya devam...

pcx2.0 ve ddr3 haric herhangi bir yenilik yok zaten.Bakalim sata3 destekli anakartlar ne zaman duyurulacak.
  • sadece gülüyorum bi chipseti sogutmak için bukadar ugrasılmaması lazım intel abartıyor işi

ilk 3 resim acıldı gorunce işlemci için sandım sonra dikkat edince işlemci yuvasını bos gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 19 Mart 2008; 19:31:09 >
  • ram slotunun dibine sokulmuş olan şeyde ne yoksa güç girişimi aaa
  • msi ın bu tür işçilik kokan board larına bayılıyorum ya helal olsun gercekten iyi bi arge sonucu güzel ürünler..
  • ya suyunu çıkarmak dedikleri şey bu olsa gerek

kelebek mi deseem, kuş mu desem... kanat takmış gibi duran bu soğutmaya ne desem bilemiyorum, ancak ne gerek var ki bu kadar kasmaya diye düşünmeden de edemiyorum
  • intel de o kadar değilde nvidia chipsetli anakartlarda daha yararlı olacak bunlar...
  • msi x48c platinum kartları ne zaman piyasaya çıkaracak arkadaşlar yaaaawwww
  • OK ARKADAŞLAR İİ HOŞ TASARIMDA P35 DE OLDUĞU GİBİ TIKINMALAR,DONMALAR OLMASIN.AYRICA KATI KAPASİTÖR KONUSUNDAKİ GÜVENİRLİLİĞİ NASIL?KİM NE DERSE DESİN KATI KAPASİTÖR GELİNCE AKLIMA İLK GELEN MARKA ELBETTEKİ GIGABYTEE
  • v8 motoru andırıyor.MSI sanki asus ve gigabyte kırması gibi bir kart çıkarmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

quote:

Orjinalden alıntı: one21

Fazla bi yenilik yok..P35 takılmaya devam...

pcx2.0 ve ddr3 haric herhangi bir yenilik yok zaten.Bakalim sata3 destekli anakartlar ne zaman duyurulacak.

abi bu meretlerle daha iyi oc oluyormuş.
    zaten p35 lerle p45 ler aynı çekirdek gibiler.tıpkı 2900xt ve 3870 gibi.
    temel farklar revize edilmiş ich ler.fakat ddr3 ve sata p35 lerede uygulandı.pek yenilik sayılmaz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.