Şimdi Ara

BU KADAR DÜŞÜK Bİ SKOR OLAMAZ...YARDIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sonuçu wireless 1 megabit internetten alındım.modeme başka bi bilgisayar bağlı değil(şifre var en azından..).ve test sırasında download yapmıyordum. bu sonuçlar bir sorun olduğunu gösterir sanırım.bunun sebebi nedir.bu sorun nasıl çözülür.yardımlarınızı bekliyorum...

• Bununla ilgili bir çok neden var.

1. Eskişehir sunucusu yavaştır.
    2. Sunucuyla bağlantı sağlayan Türk Telekom'da anlık bir sıkıntı yaşanıyordur.
    3. Telefon hattınızda bağlantı hızını etkileyecek sinyal kalitesizlikleri baş gösteriyordur.
    4. Kablosuz bağlantınızda sorun vardır. Sinyal seviye düşüklüğü, ya da laptopunuzun kablosuz ağ kartı ayarlarındaki güç saklama seçenekleri pille kullanıyorsanız buna neden oluyordur.

Sayıları artırılabilir. Yukarıda verdiğiniz örnek teşhis için yeterli değil...
  • Farklı zamanlarda aldığım farklı sonuçları göstermek için bu resimi koyuyorum.umarım sorunu belirlemede biraz daha yardımcı olur.sorunu belirlemede aklıma gelen farklı bir yol ise önerebileceğiniz bir test proğramını kullanmak.Sanırım bu proğramdan aldığım sonuçlar neticesinde sorunumu daha iyi anlayabilirim..

• tt yi arayıp sorununu söyle hattını incelerler ve sorunun neden kaynaklandıgını kısmen söyleyebilirler..
  • Aynı testleri kablo bağlantısıyla bağlanıp uygulayarak başlayabilirsiniz sorun tespitine.
  • Telekomu ararsan iyi olur...
  •  BU KADAR DÜŞÜK Bİ SKOR OLAMAZ...YARDIM...

Genel bi Sorun yok an itibariyle aldıgım değerler bunlar.. Problem sizlerin hattından kaynaklanıyor bence.. tt yi arayarak baglantınızı incelemerini talep edin..
  • yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.tavsiyelerinize uyacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Serdar

Bununla ilgili bir çok neden var.

3. Telefon hattınızda bağlantı hızını etkileyecek sinyal kalitesizlikleri baş gösteriyordur.
    4. Kablosuz bağlantınızda sorun vardır. Sinyal seviye düşüklüğü, ya da laptopunuzun kablosuz ağ kartı ayarlarındaki güç saklama seçenekleri pille kullanıyorsanız buna neden oluyordur.

işte bu
  •  BU KADAR DÜŞÜK Bİ SKOR OLAMAZ...YARDIM...

Wireless ağ kartı ayarlarınızdaki güç seçeneklerinin maksimum olarak ayarlandığından, güç saklama seçeneklerinin inaktif olduğundan emin misiniz? Eğer değilse, wireless performansınız ciddi anlamda düşecektir.
  • bu kadar fark yaratacağını sanmam
  • quote:

Bununla ilgili bir çok neden var.

Bu smileyi kullanma mecburiyetinde hissettim, kusura bakmayın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shadow_Shooter
    Bu smileyi kullanma mecburiyetinde hissettim, kusura bakmayın...

Haklısın, ne diyeyim...

quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

bu kadar fark yaratacağını sanmam

Sanmak yerine test etmenizi öneririm. Zira teknolojide soyut kavramlar pek de geçerli değildir...

• quote:

Wireless ağ kartı ayarlarınızdaki güç seçeneklerinin maksimum olarak ayarlandığından, güç saklama seçeneklerinin inaktif olduğundan emin misiniz? Eğer değilse, wireless performansınız ciddi anlamda düşecektir.

bu ayarı yapabilmek içi nereye girmem lazım.Resimdeki yerden sonra bişey yapamadım

• quote:

Ewt yaptıgım testte 5720g notebookumda power save modunda 54Mb/s baglantı kuruyor test ettim alakası yok

Bağlantılarda 54 mbps bağlantı kuruldu yazısına kanıyorsanız size biraz dosya transferi yapmanızı ve bunları karşılaştırmanızı öneririm. Pille kullanımda bunu deneyeceksiniz tabii. Ayrıca piliniz zayıfladıkça görülen performans düşüklüğünü de not edin isterseniz...
  • quote:

Aynen dediğiniz gbi 4 adet divx film transferi yaptım ve dediği gbi 54Mb/s hız ile ortalama baglantı kuruluyor.Merak etmeyin network konusunda oldukca tecrubem ve bilgim var test etmeden de cevap verebilirdim ancak iddia ettiğiniz ayarlar her nic biriminde değişiyor ve sizin bahsettiğiniz genelde 1-2 sene once olan nic lerin düşük güç modunda kullandıgı ayarlardır.

Kullandığınız ağ kartı ve transfer yaptığınız wireless ap 125 Mbps mi? Zira 54 Mbps'nin yarısı upload, yarısı da download için kullanılır. Hiç bir zaman 27 Mbps'nin üzerine çıkamazsınız tek taraflı dosya transferinde 802.11 b/g 54 Mbps bir kablosuz ağda değerli network uzmanı arkadaşım...

• arkadasım benim dediklerimi çarpıtıp yapmak istediğin sey belli.bunun üzerine msjlarımı silip snnle olan diyaloguma noktayı koyuyorum.
  • quote:

arkadasım benim dediklerimi çarpıtıp yapmak istediğin sey belli.bunun üzerine msjlarımı silip snnle olan diyaloguma noktayı koyuyorum.

Çarpıtmıyorum değerli arkadaşım, lütfen Google'dan yardım talep edin ve bu ağ bağlantı tiplerinin nasıl çalıştığını öğrenin, ondan sonra "alakası yok" gibi şeyler söyleyin. Bizim de 16 senelik tecrübemize az da olsa saygı gösterin...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.