Şimdi Ara

Palio 1.6 16v HL HAKKINDA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
1
Favori
78.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Piyasada iki tane 1.6 palio var, mesela sahibinden.com da da bakarsanız görebilirsiniz.

Bunlar;

1.6 16v HL
    1.6 HL

olarak geçiyor..

Şimdi 1.6 HL olan 16 valve değil mi o zaman ?

Ama bazı 1.6 HL ilanlarının açıklama kısmında 16 valve olduğu yazıyor. O zaman ne farkı var bunların ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 19 Mart 2008; 13:07:23 >

• evet 8 v
  • evet arkadaşım o ilanlardan 1.6 16 v olanlardan birisi bir arkadaşta .120 beygir benzinli ve tek kelimeyle uçak gibi gidiyor.bizim 3. vitese düştüğümüz yokuşları 150 ile çıkıyor.ayrıca süspansiyonda sertleştirilmiş fabrika çıkışı.yakıt olarak da fazla değil.90 ı geçmeden zamdan önce 150-165 falan yakmıştı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: toprak1

evet arkadaşım o ilanlardan 1.6 16 v olanlardan birisi bir arkadaşta .120 beygir benzinli ve tek kelimeyle uçak gibi gidiyor.bizim 3. vitese düştüğümüz yokuşları 150 ile çıkıyor.ayrıca süspansiyonda sertleştirilmiş fabrika çıkışı.yakıt olarak da fazla değil.90 ı geçmeden zamdan önce 150-165 falan yakmıştı.

Bunlar 120 beygir mi, ben 105 diye biliyordum.

Bu arada satıyor mu arkadaşın aracı
  • Palio nun 8V lik 1.6 modeli yoktur.bütün 1.6 lar üstten çift egzantirikli 16V çok nokta enjeksiyondur.ayrıca bu motor 103 hp gücünde (5500 d/d), max torkunu 142 nm ile 4500 d/d da vermektedir. araç 975kg dır 10 sn de 0 dan 100 e çıkar 200 km/h lerin biraz üzerinde max sürati vardır.Aracın kullanma kitabında ş.içi 100 km de 9.8 lt yaktığı söylenir ama 10 lt civarındadır.performaslı kullanımlarda yakıtı ciddi oranda artar.LPG sıralı iyi uyum sağlar (bkz marea 1.6 16 v,aynı motordur) 9 10 civarı piyasası vardır.ben kendi aracımı size rahatlıkla tavsiye edebilirim.Hala 2008 model 8V li araçlar çıkıyor piyasaya.Klimalı 1.6 palio iyi bir şeçimdir bana göre.Sonuç olarak sahibinden.com daki belirttiğiniz başlıklara takılmanıza gerek yok 8V li 1.6 palio yoktur. 1.4 ler ve eski kasa 1.2 ler 8V tir. bunlardan 1.4 olanı 71 hp,1.2 olanı 75 hp dir.1.2 'lik versiyon çok nokta enjeksiyon 'fire' motora sahiptir. fiat tarafından 'fire motor' denmesinin sebebi hacmine göre canlı bir karakter göstermesidir.1.6 içinize bir türlü sinmediyse 1.2 lere bakmanızı tavsiye ederim.1.4 leri şahsen tavsiye etmiyorum verimsiz bir motor çünkü.

• quote:

evet arkadaşım o ilanlardan 1.6 16 v olanlardan birisi bir arkadaşta .120 beygir benzinli ve tek kelimeyle uçak gibi gidiyor.bizim 3. vitese düştüğümüz yokuşları 150 ile çıkıyor.ayrıca süspansiyonda sertleştirilmiş fabrika çıkışı.yakıt olarak da fazla değil.90 ı geçmeden zamdan önce 150-165 falan yakmıştı.

galiba sporting ten bahsediyorsunuz.bu aracın da motoru alfa 156 ve 147 lerdeki 120hp lik 1.6 TwinSpark motor diye biliyorum yanılmıyorsam..ayrıca konuyu açan dostum @Akıncl banlanmış sanırsam onun da 1.6 paliosu vardı galiba ona da danışma imkanın olsa iyi olurdu.
  • @be_cool,

Dostum palio experti gibisin hakkaten çok bilgilendirici ve yardımcı oluyorsun teşekkür ederim.
    O zaman

1.6 16v HL
    1.6 HL

bu ikisini de gönül rahatlığıyla düşünebiliriz. Peki neden böyle 2 farklı kategoriye ayırma ihtiyacı hissetmişler, başka bir farkları mı var yoksa.

Bu arada,
    Palio 1.6 içime sinmedi değil, aksine senin yorumlarından sonra, iyice aklıma yattı.
    Sadece uygun fiyatlı temiz bi tane arıyorum artık, dediğim gibi max 10 ya da 10.5 bütçem.

Sence, özellikle dikkat etmem gereken konu var mı, 1.6 palio alırken ?

Ne bileyim.

LPG si mutlaka sıralı olsun, şu marka lpg sistemi olsun, şu km den yukarı alma, 2000 , 1999, 1998 modellerde fark varmı, hangisini tercih etmeli vb. gibisinden.

Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: be__cool

quote:

galiba sporting ten bahsediyorsunuz.bu aracın da motoru alfa 156 ve 147 lerdeki 120hp lik 1.6 TwinSpark motor diye biliyorum yanılmıyorsam..ayrıca konuyu açan dostum @Akıncl banlanmış sanırsam onun da 1.6 paliosu vardı galiba ona da danışma imkanın olsa iyi olurdu.

Sporting motoru, Alfa'larda kullanılan 120 hp gücündeki Twin Spark motor ile aynı değil.

2. Faz Palio motorunun (daha uzun stroklu olan, sanıyorum 2001 sonrası çıkan motorun), emme, eksoz manifoldları ve eksantriklerinin değiştirilmesi ile 120 hp güce çıkarılması sonucu Palio Sporting motoru ortaya çıktı...

• quote:

Orjinalden alıntı: İlteriş Kutluk Kağan

@be_cool,

Dostum palio experti gibisin hakkaten çok bilgilendirici ve yardımcı oluyorsun teşekkür ederim.
    O zaman

1.6 16v HL
    1.6 HL

bu ikisini de gönül rahatlığıyla düşünebiliriz. Peki neden böyle 2 farklı kategoriye ayırma ihtiyacı hissetmişler, başka bir farkları mı var yoksa.

Bu arada,
    Palio 1.6 içime sinmedi değil, aksine senin yorumlarından sonra, iyice aklıma yattı.
    Sadece uygun fiyatlı temiz bi tane arıyorum artık, dediğim gibi max 10 ya da 10.5 bütçem.

Sence, özellikle dikkat etmem gereken konu var mı, 1.6 palio alırken ?

Ne bileyim.

LPG si mutlaka sıralı olsun, şu marka lpg sistemi olsun, şu km den yukarı alma, 2000 , 1999, 1998 modellerde fark varmı, hangisini tercih etmeli vb. gibisinden.

Teşekkürler.

önemli değil palio hakkında takıldığınız herşeyi sorabilirsiniz.3 tane palio geçti elimden
    Diğer sorularınıza gelelim;
    -ilk önce şunu söyleyeyim ülkemizde 8V 1.6 palio yok.Dolayısıyla sahibinden.com un model bölümü herkes tarafından anlaşılması açısından yapılmıştır diye düşünüyorum.çünkü herkesin 1.6 Palio nun 16v olduğunu bilmesini düşünemeyiz.herkesin aklında sadece '1600 cc' olarak kaldığı için böyle bir uygulamaya gitmişlerdir.

-evet sıralı sistem kullanılmasını kesinlikle tavsiye ederim çünkü çok nokta enjeksiyon yeni nesil bir motor.altındaki bu motor alüminyum bloklu çok sağlam bir motordur.mesela benim aracım 110 binde.ama hiçbir performans düşüklüğü yok saat gibi tam verimle çalışıyor.bakımlı bir 1.6 pailo rahat bir şekilde 250 bin km görür.tabi bunda gerekli bakımlarını aksatmadan zamanında yapılmasının etkisi çok çok fazla.Katalatik konvertör olduğu için kesinlikle kurşunsuz benzin kullanılmalıdır.sıralı sistemde marka olarak tavsiyem BRC sıralı sistemdir.bu 3 model yılındaki paliolarda çok çok küçük farklılıklar vardır hatta fark bile diyemeyiz.örneğin 2000 ve üzeri paliolarda teyp blaukpunt tur.1998-99 arası paliolarda philco teyp vardır.döşemeler,kadran ve vites topuzu bu | ''1998-99'' | ''2000 ve üzeri'' | olanlarda farklılık gösterir.

• quote:

Orjinalden alıntı: Kerem Arıkantürk

quote:

quote:

Sporting motoru, Alfa'larda kullanılan 120 hp gücündeki Twin Spark motor ile aynı değil.

2. Faz Palio motorunun (daha uzun stroklu olan, sanıyorum 2001 sonrası çıkan motorun), emme, eksoz manifoldları ve eksantriklerinin değiştirilmesi ile 120 hp güce çıkarılması sonucu Palio Sporting motoru ortaya çıktı...

bilgilendirdiğiniz için sağolun sayenizde ben de doğruyu öğrenmiş oldum

• quote:

bilgilendirdiğiniz için sağolun sayenizde ben de doğruyu öğrenmiş oldum

Rica ederim.
  • Sahibinden.com da bir süredir takipte olduğum bir kaç alternatif var, ama sanki biraz daha uygun fiyata bulabilirim
    gibi geliyor, siz ne dersiniz bu araçlar hakkında. Teşekkürler.

Link
    12.000 YTL
    Ankara / Yenimahalle
    İlan Tarihi 15-02-2008
    Marka Tofaş - Fiat
    Model Palio 1.6 16V HL
    Km 90000
    Yıl 2000

Link
    10.900 YTL
    Ankara / Keçiören
    İlan Tarihi 09-02-2008
    Marka Tofaş - Fiat
    Model Palio 1.6 HL
    Km 93000
    Yıl 1999

Link
    11.000 YTL
    Ankara / Etlik
    İlan Tarihi 01-03-2008
    Marka Tofaş - Fiat
    Model Palio 1.6 HL
    Km 90000
    Yıl 1999

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 20 Mart 2008; 8:57:43 >

• ilgilendiğiniz araçlar için ilk önce şunu söylemeliyim; pazarda aynı temizlekte aracı daha ucuza bulursunuz.ilandaki ilk araç temiz gözüküyor ancak yakından incelemeden birşey söylemek hata olur.fiyatını biraz aşağıya çekebilirseniz alınası bir araç.bana en iyi gelen ilk ilandaki araç.Diğerlerinde aracın büyük bir kısmı boyalı;gerçi bu boyalar palioların güneş yanığı olma ihtimalini düşünürsek normal gözüküyor,tabiiki boyasız orj araç almak en iyisi.
  • işte benim canavar:
  • quote:

işte benim canavar:

vayy

Kazasız belasız sürüşler dilerim, çok güzel görünüyor araç.

Bu arada 10 nerenin plakasıydı

• quote:

ilgilendiğiniz araçlar için ilk önce şunu söylemeliyim; pazarda aynı temizlekte aracı daha ucuza bulursunuz.ilandaki ilk araç temiz gözüküyor ancak yakından incelemeden birşey söylemek hata olur.fiyatını biraz aşağıya çekebilirseniz alınası bir araç.bana en iyi gelen ilk ilandaki araç.Diğerlerinde aracın büyük bir kısmı boyalı;gerçi bu boyalar palioların güneş yanığı olma ihtimalini düşünürsek normal gözüküyor,tabiiki boyasız orj araç almak en iyisi.

Bu haftasonu olmadı, bir de araba pazarına bakayım, fiyatlar nasıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 20 Mart 2008; 8:57:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: İlteriş Kutluk Kağan

quote:

işte benim canavar:
    http://img381.imageshack.us/img381/6181/fotoraflar234atv5.jpg

vayy

Kazasız belasız sürüşler dilerim, çok güzel görünüyor araç.

Bu arada 10 nerenin plakasıydı

teşekkür ederim dostum sen de inşallah gönlüne göre olan aracı alırsın kazasız belasız binersin..10 Balıkesirin plakası.Ama aracı İzmir'den aldım.bütün masraflarıyla bana 10500ytl ye mal oldu.

quote:

Bu haftasonu olmadı, bir de araba pazarına bakayım, fiyatlar nasıl.

fiyatlar aşağı yukarı benim aracımınki gibi 10 binlerde.belirtmem gerekir ki benim aracım klimalı.klimasızlar nette 11 lerde dolaşıyor,internet fiyatları daha yüksek..Full paliolar inanın 11 e bile alıcı bulamıyor.(kliması çift airbagi abs si olanlar) hiç bütçeyi kasmanıza gerek yok dediğiniz bütçeye hatta daha aşağısına temiz bir 1.6 16V palio rahatlıla bulabilirsiniz.

• Aslında biraz daha bekleyip, bu internette gözüme kestirdiğim ilanların sahiplerini aramak da işe yarayabilir,
    sonuçta pazarlık payı var demiş bazıları. Atıyorum 11 demişse 10.5 ya da 10 a düşebilirler belki. İyice de araştırmak
    lazım temiz birşey bulmak için. Bu arada tabi klimalı airbagli filan bulabilirsem daha güzel olur tabi ki.

Bu arada iki şey daha sormak istiyorum bilginiz var ise;

*Ben ankaradayım, başka şehirden araç almak ekstradan ne gibi dezavantaj getirir, plakanın bulunduğun ilden farklı olması yani?

*Bir de diyelim 10 liraya aldım bir palio, aracın fiyatı dışında tahminen ne kadarlık bir masraf daha olur (noter, sigorta vs şeyler var sanırım)
  • noter, sigorta, kasko, ruhsat-takipçi derken 1200-1300 ytl civarında daha masrafın olur. Klima ve lpg li düşünüyorsan bu şekilde olanları bulmaya gayret et sonradan masraf gözünde büyüyebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

noter, sigorta, kasko, ruhsat-takipçi derken 1200-1300 ytl civarında daha masrafın olur. Klima ve lpg li düşünüyorsan bu şekilde olanları bulmaya gayret et sonradan masraf gözünde büyüyebilir.

amanın. bütçe göçtü

ya kaskoyu ilk aşamada yaptırmayı düşünmüyorum.

soruyu, kasko dışındaki masraflar ne kadar tutar diye değiştirsem ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.