Şimdi Ara

PC İLE ODA KALİBRASYONU YAPMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malum artık orta ve üst seviye A/V alıcılarında mikrofon ve ilgili işlemci ile odanın akustiğine göre özel ayarlama yapılabiliyor.

Dün aklıma şöyle bir soru geldi, madem A/V alıcı bu işlemi yapıyor, neden bilgisayar yapamasın? Sonuçta bir yazılım işi...

Google'da kısa bir aramayla, açık kaynak kodlu DRC (Digital Room Correction) programına ulaştım. Çok okuma fırsatım henüz olmadı ama, son derece detaylı olduğu ortada.. Ancak SPDIF çıkışı etkiliyor mu, yoksa analog çıkışlara mı etki ediyor, ondan emin değilim..

LINK TIKLA

Mesela bir düzeltme örneği şöyle verilmiş..

Özellikle giriş seviyesi ampliye sahip ve HTPC kullananlar için oldukça faydalı olabilir gibi geldi... Mesela benim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_power -- 19 Mart 2008; 12:35:53 >

• Konu hakikatten oldukça ilginç, araştıracağım ancak bende avr olmadığı için test etme şansım yok. Hem HTPC hem avr sahibi arkadaşlar inceleyip bilgi verirlerse ileride bu şekilde HTPC planı olan ve hali hazırda kullanan arkadaşlar açısından oldukça faydalı olacağı kanaatindeyim.

sevgiler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.