- x
almanya-avusturyadan gelen çikolatalar domuz yagı varmıdır
49 Cevap27648 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

144 Mesaj
19 Mart 2008; 0:20:50 

almanya-avusturyadan gelen çikolatalar domuz yagı varmıdır arkadaslar . en cok milkaları seviyoprum. cunku tadı burdakilerden farklı geliyor bana. acaba dmouz yagı varmıdır. korkmaya basladım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Mart 2008; 0:22:24 

olsa ne olucak tüm dünya yiyoyo

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 0:23:18 

vardır.

2656 Mesaj
19 Mart 2008; 0:24:25 

Zannetmiyorum icerigini okuman lazim genede yabancilarin kendinde de domuz mamullerini sevmeyen kullanmayan alerjisi olan var o yuzden pek kullanmiyorlar

My Love its My Job

2635 Mesaj
19 Mart 2008; 0:38:50 

tabiki vardır,çikolatayı çikolota yapan domuz yağıdır...boşuna mı dünyanın en iyi çikolataları avrupada...

144 Mesaj
19 Mart 2008; 0:46:36 

haribo larda bile varmıs şok oldum. bidaha hiçbirsey yemicem

208 Mesaj
19 Mart 2008; 0:51:18 

quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

tabiki vardır,çikolatayı çikolota yapan domuz yağıdır...boşuna mı dünyanın en iyi çikolataları avrupada...

Allah aşkına saçmalamayın ya,hayatında domuz yedinmi yağının kokusunu duydunmu????her çikolatanın içeriği arkasında zaten yazıyor...genelde domuz yağı pek kullanılmaz çikolatalarda,şekerlemelerde(yumuşak olanlarda) domuz jelatini kullanılır.bu arada milkada domuz yagı yok.

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 0:52:38 

quote:

208 Mesaj
19 Mart 2008; 0:54:04 

quote:

Orjinalden alıntı: cancannazlican

haribo larda bile varmıs şok oldum. bidaha hiçbirsey yemicem

yerli üretimlerde yok,haribolarda jelatin kullanılır domuz ürünleri ucuz olduğu içinde avrupada domuz jelatini kullanırlar.ama Türkiye'de üretilenlerde domuz jelatini yok.

144 Mesaj
19 Mart 2008; 0:54:25 

burock76 içerigi arkasında yazıyor ama. avrupada belli bir orana kadar domuz yagı kullanımı varmıs. o sınırı asarsa yazmak zorundaymıs diye okudum ben.

208 Mesaj
19 Mart 2008; 0:59:07 

quote:

Orjinalden alıntı: cancannazlican

burock76 içerigi arkasında yazıyor ama. avrupada belli bir orana kadar domuz yagı kullanımı varmıs. o sınırı asarsa yazmak zorundaymıs diye okudum ben.
genelde zaten hayvansal değil bitkisel yağ kullanılıyor,ancak avrupada üretilen çikolatalarda hayvansal yağ kullanılmıştır diye bir bilgi varsa ve ne yağı oldugu belirtilmiyorsa kesinlikle domuzdur.ha buarada adamlar olaya şu yağı bu yağı diye bakmıyorlarki olaya,ancak içinde ne varsa belitmek zorundalar...

415 Mesaj
19 Mart 2008; 1:00:34 

alkol içiyormusunuz ?

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Antrenör

144 Mesaj
19 Mart 2008; 1:01:58 

iş namaz kılmaya kadar gelebilir. neyse arkadaslar tesekkur ederim bilgileirniz icin iyi geceler

208 Mesaj
19 Mart 2008; 1:02:57 

quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

alkol içiyormusunuz ?

ben mi?

67 Mesaj
19 Mart 2008; 1:06:06 

arkadasım orda e100 E250 vb felan diye kotlar var bu numaraların bazıları domuz katkılı internette bi arasıt bulursun o kotları boylece cikolatanın arkasına bakıp olup olmadıgını kendi gozunle gorursun

bildigim kadarıyla jilatinli olan cogu seyde domuz yagı var ama yukarda dedigimi yaparsan için rahat bi şekilde yiye bilirsin

Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yüksek uygarlık, hür düşünce ve hür yaşayış istiyor.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

(-C-İT--FF-ROHFF-Sniper-)

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 1:06:15 

quote:

Orjinalden alıntı: burock76

Allah aşkına saçmalamayın ya,hayatında domuz yedinmi yağının kokusunu duydunmu????her çikolatanın içeriği arkasında zaten yazıyor...genelde domuz yağı pek kullanılmaz çikolatalarda,şekerlemelerde(yumuşak olanlarda) domuz jelatini kullanılır.bu arada milkada domuz yagı yok.

İçeriğinde yağ olarak yazar.
sen hiç hangi hayvanın yağı olduğunu belirten yabancı çukulata gördün mü ? Tabi ki yabancı çikolota içinde domuz yağı vardır ve bu onlar için çok doğal ve lezzetlidir.
İyi ki ülker var diyorum

415 Mesaj
19 Mart 2008; 1:09:42 

quote:

ben mi?

hayir

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Antrenör

924 Mesaj
19 Mart 2008; 1:11:07 

Eger icinde gelatine yada jelatin var yaziyorsa vardir

208 Mesaj
19 Mart 2008; 1:13:02 

quote:

Orjinalden alıntı: Jean de Joinville

İçeriğinde yağ olarak yazar.
sen hiç hangi hayvanın yağı olduğunu belirten yabancı çukulata gördün mü ? Tabi ki yabancı çikolota içinde domuz yağı vardır ve bu onlar için çok doğal ve lezzetlidir.
İyi ki ülker var diyorum

benim dediğim içinde hayvansal yağ yada bitkisel yağ olduğu belirtilir,zaten içinde hayvesal yağ varsa ve avrupada üretilmişse %99 domuz yağıdır ancak çikolatalarda genelde bitkisel yağ kullanılır.

2383 Mesaj
19 Mart 2008; 1:17:32 

Sacmalamayin ne domuz yagisi ya ??!! Olsa bile yazar ! yazmasa bile Codu yazar E621 gibi

924 Mesaj
19 Mart 2008; 1:25:56 

Her koyun kendi bacagindan asilir.
quote:

Orjinalden alıntı: GSoldier

olsa ne olucak tüm dünya yiyoyo

Ekleme: Bir duvar yazisi vardi bizamanlar ; Ey insanlar B..k yiyin milyonlarca sinek yaniliyor olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcopolo -- 19 Mart 2008; 1:27:37 >

253 Mesaj
19 Mart 2008; 2:13:12 

emin olamadığım için yabancı ülke çikolatalarına güvenemiyorm. elime hediye olarak geçersede çöpe atıyorum. çikolatalarda da koşer mi neyse öyle bir damga varsa belki yenilebilir. çünkü yurt dışına çıkan tanıdıklarım kırmızı et için helal et bulamazlarsa bu damgayı arıyorlar yada hiç yemiyorlar.

12248 Mesaj
19 Mart 2008; 4:26:59 

Türkiyede ne eti ne çikolatası yediğimiz belli değil , avrupadan gelenleri takmışsınız kafanıza. Daha geçen senelerde ortaya çıktı kaçak et sektöründeki pislikler. 5 yıldızlı otel domuz eti yediyor müşterilerine. Hemde ayrım yapmadan.

Dana öncesinde , kaçcak domuz çifliklerinden alınan etler karıştırılıp piyasalara sürülmüş.

Haberimiz olmadan neler yiyoruz. pehhh.

Dün izledim kaçak et ticareti yapan biri artık yeter demiş bırakmış bu işi ihbarda bulunmuş falan. Hormanlu etler varmış hep piyasaa bi anlattıkda ağzım açık kaldı. İykide maddi olarak millet zor durumdada et met alamıyor doğru dürüst demek beslensek sürekli etti , hormonlu sebzeydi falan daha beter olacaz.

neyse konuyu saptırdım biraz kusura bakmayın

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

924 Mesaj
19 Mart 2008; 4:39:19 

Bu arada ek bilgi, ilgilenenlere:
1. Haribo marka jöle sekerler üzerinde Türkce yazmiyorsa Domuz jelatini kullanilarak yapilmistir. %100
2. Carefur da ki yiyecek satan marketlerdeki hazir pizzalar üzerinde, Türkce yoksa etli olanlarda domuz
olma ihtimali cok yüksek (benim basima gelmisti ancak evde okuyunca gördüm)

3157 Mesaj
19 Mart 2008; 4:53:34 

Bazılarında olabilir.Ama hepsinde yoktur.İçindeki maddeler kısmına bakmak gerek.

Encinaar

12248 Mesaj
19 Mart 2008; 5:10:36 

Arkadaşlar , şüphelendiğiniz ürnlerin içindekiler kısmını buraya foto koyarsanız daha iyi olur. Şu markada bu var bu amrakda bu var demekle olmuyor

@Ata

sana nebiçim imza o öyle gözüme bişeyler olyo sandım meğer kolon titriyomuş ya

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

924 Mesaj
19 Mart 2008; 5:21:32 

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Arkadaşlar , şüphelendiğiniz ürnlerin içindekiler kısmını buraya foto koyarsanız daha iyi olur. Şu markada bu var bu amrakda bu var demekle olmuyor

Fotograf koyarsam anlasilmaz cünkü Haribo nun üstünde jelatin yaziyor Domuz jelatini yazmiyor.
Eger üzerinde Türkce yoksa Domuz jelatini ile yapiliyor. Sadece Türkce olanlari Domuz jelatinsiz.
Nerden biliyorsun dersen ayri. Alman kanali Pro7 de Aiman Abdullah isimli bir kisinin programi var Galileo diye orada bizzat üstüne basa basa söylendi hatta yapimi gösterildi ve bu yayindan sonra müslümanlar icin domuzsuz yapilmaya baslandi.
Genel olarak Domuz jelatini en ucuz elde edilen jelatin oldugu icin yabanci ülkelerde Domuz jelatini kullanilir ve herkes alsin diye domuz jelatini diye yazmazlar. Eger domuz jelatini degilse zaten üstünde yazar ne jelatini oldugu (tecrübe ile kanitlanmistir).

3901 Mesaj
19 Mart 2008; 5:32:33 

olsa nolur ki lam

924 Mesaj
19 Mart 2008; 5:52:21 

Senin icin bir zarari yok zaten
ama müslüman olanlarin yememesi gereken bir yiyecek türüdür domuz ve yan mamülleri.
quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

olsa nolur ki lam

1181 Mesaj
19 Mart 2008; 6:01:36 

ya bi dakka cukulotata ne domuzu , bu cikolatada bildigin findik , kako , sut , seker kullanilmiyormu ? domuzu nereden cikardiniz . ben avrupada yasiyorum, sahsen domuz etini gordum ve yemisimdirde ( ilk geldigimde dil bilmiyordum , ne yedigimide ) . Ama cikolatada domuz varsa biz ne yiycez abur cubur olarak bu avrupa denilen yerde

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 6:33:15 

Genelde Avrupadan gelen ürünlerin bir çoğunun üzerinde Suitable for vegeterians diye bir logo oluyor. Eğer bu logo varsa gönül rahatlığıyla yiyebilirsin. Eğer bu logo yoksa içindekiler bölümüdeki katkı maddelerini kontrol et. E471 örneğin animal mı yoksa soya lecithin mi gibisinden. Çok fazla katkı maddesi var biraz dikkat etmek lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techcentre -- 19 Mart 2008; 8:53:51 >

3157 Mesaj
19 Mart 2008; 6:33:39 

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

@Ata

sana nebiçim imza o öyle gözüme bişeyler olyo sandım meğer kolon titriyomuş ya

http://resim.donanimhab...1/key_//tm.htm#17638428

Sadece kulakları titretmiyoruz

Encinaar

924 Mesaj
19 Mart 2008; 6:37:36 

Sadece alirken üzerinde ne yazdigina bakarsan problemi cözersin, cünkü her cukolatada yok bu bazilarinda var. Genelde yogunlugu artirmak icin kullaniliyor. Mesela meyveli yogurtlarin %70 inde domuz jelatini kullanilir ama sadece jelatin yazar. Jelatinsiz olanlari veya bitki jelatini yazanlari aldinmi olay cözülür.
quote:

Orjinalden alıntı: Bluedevil86

ya bi dakka cukulotata ne domuzu , bu cikolatada bildigin findik , kako , sut , seker kullanilmiyormu ? domuzu nereden cikardiniz . ben avrupada yasiyorum, sahsen domuz etini gordum ve yemisimdirde ( ilk geldigimde dil bilmiyordum , ne yedigimide ) . Ama cikolatada domuz varsa biz ne yiycez abur cubur olarak bu avrupa denilen yerde

3986 Mesaj
19 Mart 2008; 9:01:03 

Bu konuda Yahudilerden faydalanıyoruz. Avrupa'da da durum aynı mıdır bilmiyorum ama Amerikada Kosher damgalı ürünler var. Ambalajın üzerinde K,U,D harflerinden biri varsa bu ürün Kosher yani yahudilerce helal demektir. Tüm besin maddeleri için araştırdım, bütün kuralları müslümanlarınkiyle aynı. Hayvan kesimi, domuz yasağı, kabuklu hayvanlar vs. Streç filmlerde bile bu damga var :) Domuz yağından yapılmamıştır diye

2635 Mesaj
19 Mart 2008; 9:18:45 

quote:

yedim.sana da gel ısmarlıyım istersen ..milka'nın türk versiyonunda yok,yurtdışındaki orjinallerinde olabilir...tat farkı var çünkü.(isviçre'den ve almanyadan senede en az 2 kere gelir bana da )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trimaxsahinabi -- 19 Mart 2008; 9:23:26 >

281 Mesaj
19 Mart 2008; 9:23:43 

Dün bir tane bianko yemiştim gittim çöpü aradım buldum. Kahverengi ambalajın üzerine siyahla yazmışlar. Zar zor okudum kör oluyodum nerdeyse. Yazının sonunada eklemişler ürünelrimizde domuz yağı ve katkısı bulunmamaktadır diye. Son bir baktım markası ülkermiş. Baştan görseydim o kadar uğraşmazdım

Bu arada evde meyveli yoğurt vardı onada baktım bitkisel mitkisel falan ayzıyordu kıvam arttırıcı olarakta keçi boynuzu bilmem nesi kullanmışlar. Markasıda Danone.

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 11:00:38 

[font="Trebuchet MS"]Edwird bir kere cikolata almış icinden domuz çıkmış. Bunun çok onur kırıcı oldugunu yazmıstı Milka genel müdürüne[/font]

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 11:33:43 

Ülkemizde üretilen nestle, ülker gibi markaların çikulataları çok lezzetli ve kaliteli. Nedir bu yabancı özentiliği anlamıyorum. İçinizde şüphe kalacağına yemeyiverin ecnebi çukulatası, bir yeriniz eksilmez !
Bu arada domuzlarında burnu neden düzdür onu düşünün.

1882 Mesaj
19 Mart 2008; 13:18:17 

ETİ Çikolata keyfi Domuz yağı da yok hem de Türk malı

208 Mesaj
19 Mart 2008; 19:58:04 

quote:

yedim.sana da gel ısmarlıyım istersen ..milka'nın türk versiyonunda yok,yurtdışındaki orjinallerinde olabilir...tat farkı var çünkü.(isviçre'den ve almanyadan senede en az 2 kere gelir bana da )

yemiş olabilirsin ama insanları yanlış yönlendirme,ben hem o yabancı çikolataların satıldığı biryerde çalışıyorum hemde almanya'da yaşadım neyin içinde ne var azçok biliyoruzda söylüyoruz.yabancı üretim milkalarda domz yağı yok hatta hayvansal yağ yok

208 Mesaj
19 Mart 2008; 20:01:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Jean de Joinville

Ülkemizde üretilen nestle, ülker gibi markaların çikulataları çok lezzetli ve kaliteli. Nedir bu yabancı özentiliği anlamıyorum. İçinizde şüphe kalacağına yemeyiverin ecnebi çukulatası, bir yeriniz eksilmez !
Bu arada domuzlarında burnu neden düzdür onu düşünün.

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 20:38:06 

onu bunu bilmemde alman çi,kolatalırı çok güzel

1586 Mesaj
19 Mart 2008; 20:43:04 

ben her türlü yerim

253 Mesaj
19 Mart 2008; 21:02:33 

ye gitsin pederde ukraynadan getirdi varsa vardır tadı güzel :D

League of Legend Türkiye

68 Mesaj
19 Mart 2008; 21:07:39 

çikolatanın tadı güzelse yiyin ne olacak

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

478 Mesaj
19 Mart 2008; 21:09:29 

ye kardeşim varsa domuz yağı günahı bana ye.

715 Mesaj
3 Aralık 2009; 0:20:46 

şuan almanyadan gelen milka çikolatadan yiyorum ne deyim eski günlere döndüm resmen

ufakkenede yabancı çikolatalar yerdim şimdi yiyince o günleri hatırladım bizim buradaki milka çikolatardan çok farklı

içeriğin yazatım size:zucker,kakaobutter,magermillchpulver,kakaomasse,süssmolkenpulver,butterreinfelt,haselnüsse,

emulgator(sojalecithin),aroma(vanilin),kakao yüzde 30 mindestens

domuz yağı var mı acaba almancası olan var mı bunlar almaca mı

Uzaklaştırılmış
3 Aralık 2009; 0:27:18 

quote:

Orijinalden alıntı: xxxtitanxxx

şuan almanyadan gelen milka çikolatadan yiyorum ne deyim eski günlere döndüm resmen

ufakkenede yabancı çikolatalar yerdim şimdi yiyince o günleri hatırladım bizim buradaki milka çikolatardan çok farklı

içeriğin yazatım size:zucker,kakaobutter,magermillchpulver,kakaomasse,süssmolkenpulver,butterreinfelt,haselnüsse,

emulgator(sojalecithin),aroma(vanilin),kakao yüzde 30 mindestens

domuz yağı var mı acaba almancası olan var mı bunlar almaca mı

şeker, kakao yağı, magermillchpulver, kakao kitlesi, tatlı peynir altı suyu tozu, butterreinfelt, fındık, emülgatör (soya lesitin), aroma (vanillin), kakao en az yüzde 30
bu kadar çevirebildi

715 Mesaj
3 Aralık 2009; 0:31:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hærun

şeker, kakao yağı, magermillchpulver, kakao kitlesi, tatlı peynir altı suyu tozu, butterreinfelt, fındık, emülgatör (soya lesitin), aroma (vanillin), kakao en az yüzde 30
bu kadar çevirebildi

butterinfett de terayağıymış bi megalmic.. o kaldı

heralde tatlı olması tereyağından kaynaklanıo:D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8 Mesaj
18 Mart 2013; 23:17:15 

Arama sonuçlarında hala en üstteki link olduğundan hortlatma ihtiyacı hissettim :)
Peynir mayası imal edilirken hayvansal ya da bitkisel yağ ve katkılar kullanılır mesela domuz mide özsuyu.
Çikolatada süßmolkenpulver (peynir suyu) kullanılmışsa o peynirin hangi mayayla yapıldığını hayvansal mı bitkisel mi bilmek gerekir.
Sadece Milka ya sorularak öğrenilebilir. Yurtdışında yaşayan müslümanlar bildiğim kadarıyla süßmolkenpulver yazan ürünlerden uzak durur.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » almanya-avusturyadan gelen çikolatalar domuz yagı varmıdır
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.461