Şimdi Ara

## Samsung'dan Dünyanın En İnce 8MP CMOS Sensörü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Samsung'dan Dünyanın En İnce 8MP CMOS Sensörü ##

Sensör teknolojisi üzerinde yoğun mesai harcayan sektör devi firmalardan Samsung, segmentinde dünyanın en ince CMOS sensörünü hazırladığını duyurdu. Firmanın 8MP'lik yeni sönsürü forma faktörünün yanı sıra özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. 28mm×15.3mm×8.5mm boyutlarında olan 8 megapiksellik yeni CMOS sönsör muhtemelen yılın ikinci yarısı içerisinde 5MP'lik sensör ile gelen "high-end" olarak tabir edilen yüksek performanslı ve bol özellikli telefonlarda kullanılması öngörülüyor. 8MP'lik maksimum çözünürlüğün yanı sıra ISO 1600 hassasiyeti, 1cm makro, yüz tanımlama ve görüntü sabitleme teknolojisine sahip olan yeni sensör ile birlikte çoklu ortam yetenekleri gelişmiş telefonlar dijital kameraların yerini alır mı tartışmaları da muhtemelen yeni bir boyut kazanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 18 Mart 2008; 12:41:42 >

• Ciddi anlamda ucuz yollu bir slr cihaz almayı düşünüyorum. Sanırım biraz daha beklemekten zarar gelmeyecek. Eski teknoloji makinelerin fiyatları hiç olmassa biraz aşağı iner..

2008 bir çok teknoloji açısında bomba gibi bir yıl olacağa benziyor...
  • makinanin ne kadar ince olacağını merak ettim şimdi.
  • fiyatıda kendisi gibi ufak olursa güzel olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

fiyatıda kendisi gibi ufak olursa güzel olur.

hiç sanmıyorum???
  • hala telefonlar için buyuk ,8.5 mm kalınlıgı varmış, ancak n95 gibi ya da o kalınlıkta bir telefonda kullanılır, ince telefonlarda 8 mp cmos için biraz daha beklemek lazım
  • 1 cm den makro çekim, 8 MP, hem de cep telefonu ile... DSLR makina üreticileri dayanamayıp telefon özelliği ekleyecek artık makinalara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 18 Mart 2008; 13:53:53 >
  • vaybe bu teknoloji nasıl gelişiyor hızına ayak uydurmak zooor
  • quote:

Orjinalden alıntı: honneur

Ciddi anlamda ucuz yollu bir slr cihaz almayı düşünüyorum. Sanırım biraz daha beklemekten zarar gelmeyecek. Eski teknoloji makinelerin fiyatları hiç olmassa biraz aşağı iner..

Bence beklemenin fazla gereği yok çünkü bu gelişme cep telefonları gibi aletlere yarayacak. SLR makinalarda ancak üst modellerde çözünürlük artışı olur. Ayrıca SLR makinalar zaten yeterli seviyede teknolojiye sahip. Biz D80+18-135mm kit alalı 1 ay falan oldu ve çok memnunuz.Daha bugün Çanakkale'de 18 Mart kutlamarı için gösteri yapan TÜRK YILDIZLARINI çektim. Çok net ve kaliteli pozlar yakaladım. Ben bu SLR makinayı kulandıktan sonra eskiden özendiğim normal kompakt makinaların ne kadar kullanışsız ve amatör olduğunu öğrendim. Cidden güzel resim çekmek için SLR şart. Neredeyse her koşulda güzel resimler yakalanabiliyor (İster çok hızlı birşey, İster karanlık birşey) Sen ucuz yollu bir makina arıyorsan D40 önerebilirim. 6mp ama önemli olan mp değil diğer özellikleri ve netlik. Yada yeni çıktı veya çıkacak olan D60 da D40 ın bir üst modeli ve 10.2 mp ayrıca birçok da yeni özellik eklenmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerden -- 19 Mart 2008; 0:04:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: berkerden

quote:

Orjinalden alıntı: honneur

Ciddi anlamda ucuz yollu bir slr cihaz almayı düşünüyorum. Sanırım biraz daha beklemekten zarar gelmeyecek. Eski teknoloji makinelerin fiyatları hiç olmassa biraz aşağı iner..

Bence beklemenin fazla gereği yok çünkü bu gelişme cep telefonları gibi aletlere yarayacak. SLR makinalarda ancak üst modellerde çözünürlük artışı olur. Ayrıca SLR makinalar zaten yeterli seviyede teknolojiye sahip. Biz D80+18-135mm kit alalı 1 ay falan oldu ve çok memnunuz.Daha bugün Çanakkale'de 18 Mart kutlamarı için gösteri yapan TÜRK YILDIZLARINI çektim. Çok net ve kaliteli pozlar yakaladım. Ben bu SLR makinayı kulandıktan sonra eskiden özendiğim normal kompakt makinaların ne kadar kullanışsız ve amatör olduğunu öğrendim. Cidden güzel resim çekmek için SLR şart. Neredeyse her koşulda güzel resimler yakalanabiliyor (İster çok hızlı birşey, İster karanlık birşey) Sen ucuz yollu bir makina arıyorsan D40 önerebilirim. 6mp ama önemli olan mp değil diğer özellikleri ve netlik. Yada yeni çıktı veya çıkacak olan D60 da D40 ın bir üst modeli ve 10.2 mp ayrıca birçok da yeni özellik eklenmiş.

Evet. Bende sana katılıyorum arkadaşım. Cep telefonları hiçbir zaman fotoğraf makinelerinin yerini alamayacak.(Tabi fotoğraf makinelerinden kastım D-SLR ve üstü cihazlardır, kompaktlar için konuşmuyorum

Bizde de Sony Alpha A100 var. 18-70 mm, 70-300 mm, ve de 105 mm'lik objektifler var. 105 mm'lik olan makro. İmkanı olan için her zaman D-SLR makinayı öneririm.(Tabi imkanı olan daha iyi cihazlar da alabilir )

• Samsungunda el atmadığı yer be kardeşim.Adamlar çalışıyo helal olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: husNUKE

hala telefonlar için buyuk ,8.5 mm kalınlıgı varmış, ancak n95 gibi ya da o kalınlıkta bir telefonda kullanılır, ince telefonlarda 8 mp cmos için biraz daha beklemek lazım

Yaw 5mp neyinize yetmiyor kaldıki 2mp bile yeterliyken biraz açgözlülük değilmi yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

Orjinalden alıntı: husNUKE

hala telefonlar için buyuk ,8.5 mm kalınlıgı varmış, ancak n95 gibi ya da o kalınlıkta bir telefonda kullanılır, ince telefonlarda 8 mp cmos için biraz daha beklemek lazım

Yaw 5mp neyinize yetmiyor kaldıki 2mp bile yeterliyken biraz açgözlülük değilmi yaw

5mp yeterli ama sadece boyut deil ceşitli özellikler en başta ıso 1600 fln bunlar önemli kaldı ki bu gidişle harbidende dijital kompaklarla cep telefonları farksız olucak özellik bakımından tabi fiyat ve telefon hem ince olup hem konusma fln özelliğide olucak

• quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

Samsungunda el atmadığı yer be kardeşim.Adamlar çalışıyo helal olsun.

+1.
  • Nokia son modeli'de kulakligin üstünde ANTE , KAMERA ve MİKROFON yer almasi diğer firmalarida harekete geçirdi.Daha ne digital telefon kameralari görücegiz.Hadi bakalim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.