Şimdi Ara

## Asus'un GeForce 9800GX2 Modeli Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'un GeForce 9800GX2 Modeli Hazır ##

Nvidia bugün itibariyle çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2 modelini duyuruyor. AMD-ATi'nin R680 kod adlı HD 3870 X2 modeline yanıt olarak hazırlanan ve rakibinden ancek 1,5 ay sonra piyasaya sunulan GeForce 9800GX2 için üretici firmalar da kendi modellerini duyurmaya başladılar. Asus da kendi hazırladığı modelini kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bilindiği üzere çift pcb'li tasarıma sahip olan GeForce 9800GX2'nin özelleştirilmiş versiyonlarını hazırlamak HD 3870 X2'ye göre daha zor fakat en azından EVGA'nın su soğutmalı ve fabrika çıkışı hız aşırtılmış GeForce 9800GX2 modeli üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Asus'un yeni modeli referans tasarımı baz alıyor ve standart saat hızlarıyla geliyor. 2x G92GTS gpu'suna sahip olan ekran kartı 1GB GDDR3 bellek ile donatılmış durumda. 2x 256-bit bellek veri yolunu kullanan Asus EN900GX2, ayrıca 256- adet paralel işlem birimi ile yüksek performans meraklılarının beklentilerini karşılamayı amaçlıyor. 600MHz gpu, 1500MHz shader ve 2000MHz bellek saat frekansına sahip olan ekran kartı, Triple SLI desteğine sahip olmamakla birlikte Quad-SLI kurulumuna olanak tanıyor fakat Quad SLI için gerekli sürücünün Nvidia tarafından 25 Mart'ta kullanıma sunulacağını da ifade edelim. Fiyatlara gelirsek, marka ve modeline göre değişmekle birlikte GeForce 9800GX2'nin 600-650$ arasında konumlandırılacağını söyleyebilmek mümkün.

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    ayrıca 256- adet paralel işlem birimi ile yüksek performans meraklılarının beklentilerini karşılamayı amaçlıyor

ben paralel işlemci birimi 128 diye biliyordum.eğer 256 ise hakkını verecektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: oglak1538

quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    ayrıca 256- adet paralel işlem birimi ile yüksek performans meraklılarının beklentilerini karşılamayı amaçlıyor

ben paralel işlemci birimi 128 diye biliyordum.eğer 256 ise hakkını verecektir

Grafik işlemcilerin her birinde 128 yani toplamda 128x2, 256
  • trde yaklaşık 1000 ytl civarına satılacak galiba
  • Heybete bak!
    1000 ytl lik fiyatı gören bunu mini PC zanneder. Monitöre bağla, çalıştır!
  • Bu fiyat aralığında üçlü crossfire daha iyi başarım sunacaktır, şu ana kadar görünen değerler itibariyle. Bakalım bir Anantech veya Tomshardware testlerine. Umarım 9800gx2 ile 3870x2+3870'i de karşılaştırırlar.

Para sınırını ortadan kaldırırsak da 2x3870x2 ile 2x9800gx2 karşılaştırmalarını görmek lazım. Tabii 2x3870x2 hem kart maliyeti hem de toplam sistem maliyeti olarak daha uygun olacaktır bildiğim kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adacay -- 18 Mart 2008; 1:24:28 >
  • bu çift gpu olayından sonra, önümüzdeki süreçte ati nin saltanatlığına dönüşmesinden endişe ediyorum. rekabetin olmamasında, en büyük zararı yine tüketici kısımı görüyor. tahminim, nvidia nın bu son liderliği olucaktır bu modelle. ati arkasında amd gibi bir dev varken çift gpu da arayı açar diye düşünüyorum.
    bence nvidia bu süreçte atiden biraz daha fazla mesai yapsa ii olur. yoksa onları crysis de kurtarmaz.
    bilmem katılırmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNTiLMeN -- 18 Mart 2008; 1:53:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeNTiLMeN

bu çift gpu olayından sonra, önümüzdeki süreçte ati nin saltanatlığına dönüşmesinden endişe ediyorum. rekabetin olmamasında, en büyük zararı yine tüketici kısımı görüyor. tahminim, nvidia nın bu son liderliği olucaktır bu modelle. ati arkasında amd gibi bir dev varken çift gpu da arayı açar diye düşünüyorum. bilmem katılırmısınız.

Ben sıkı bir nvıdıa kullanıcısı olarak 8 serisinreki başarısını ve liderliğini çok arıcak olduğunu düşünüyorum oyunlara yatırımla bir yere kadar yene teknoloji şart..
  • günümüz oyunları içn simdilik bukart fiyatı bakımndan fazla.
  • aynı paraya sanırımiki adet 3870x2 alınabiliyor.. dediğim gibiyse sizce hangisi dahah iyi performans sunacaktır?
  • 3 tane 8800 gt takarım 1050 ytl ye buna 1000 basan performans alırım tahminimce
  • quote:

Orjinalden alıntı: theistman

quote:

Orjinalden alıntı: CeNTiLMeN

bu çift gpu olayından sonra, önümüzdeki süreçte ati nin saltanatlığına dönüşmesinden endişe ediyorum. rekabetin olmamasında, en büyük zararı yine tüketici kısımı görüyor. tahminim, nvidia nın bu son liderliği olucaktır bu modelle. ati arkasında amd gibi bir dev varken çift gpu da arayı açar diye düşünüyorum. bilmem katılırmısınız.

Ben sıkı bir nvıdıa kullanıcısı olarak 8 serisinreki başarısını ve liderliğini çok arıcak olduğunu düşünüyorum oyunlara yatırımla bir yere kadar yene teknoloji şart..

Haklısın arkadaşım.
    Hem o yanında verdiği oyun ne ki?Crysis filan verse bari.

• fiyatları belli olsun ama ben çift gpu nun pek ideal kart olacağını sanmıyorum
  • 8800gt'leri triple sli bağlayamıyosun üzgünüm =(
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

3 tane 8800 gt takarım 1050 ytl ye buna 1000 basan performans alırım tahminimce

3 taneyi takarsında nasıl SLI olcak onlar???
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZomBak

quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

3 tane 8800 gt takarım 1050 ytl ye buna 1000 basan performans alırım tahminimce

3 taneyi takarsında nasıl SLI olcak onlar???

bu olaydada nvdia nin mantigini goruyoruz yuksek fiyatli kartlara triple destegini koyuyorki hic kazanamadigi parayi daha cok kazansin... :)
  • Asus daha kac yil bu Company of Heroes i verecek...?
  • 8800 GT lerde dx10.1 ve triple SLI desteği koysa idi bu günkü üst seviye ekran kartlarının satışına inanılmaz sekte vururdu. Nvidia da 8800 GT den sonra zannediyorum kart üretmezdi.
  • bence çift gpular anakartında tek pcı-e slotu olanlar için ideal.param olsa alırdım valla.adamların bir bildiği vardır heralde 2 gpu koyduklarına göre....

ayrıca evet katılıyorum bu oyun sıktı artık.farklı oyun versin artık asus..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aypc -- 18 Mart 2008; 9:31:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenova

8800 GT lerde dx10.1 ve triple SLI desteği koysa idi bu günkü üst seviye ekran kartlarının satışına inanılmaz sekte vururdu. Nvidia da 8800 GT den sonra zannediyorum kart üretmezdi.

Çok doğru bi yorum

Müşteriyi nasıl yolarım diye elinden geleni yapıyo adamlar

Coh oyunuda sıktı artık farklı bişi versin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.