- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Öss ye nasıl başvuruluyor?
13 Cevap2306 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6563 Mesaj
18 Mart 2008; 0:25:55 

Arkadaşlar, arkadaş Öss ye başvuracak ama sanırım internet üzerinden de kayıt yapılabiliyormuş bu sene?var mı böyle bi şey yoksa okuldan mı gerekli evrakları temin etmemiz lazım.eğer netten başvurabiliyorsak bilgisi olanlar yazabilir mi?nasıl hangi adresten vs.

1227 Mesaj
18 Mart 2008; 0:28:06 

Bide diploma gerekiyomu benim altdan derslerim var diploma alamiyorum normal giremiyomuyum? bunuda cvplarsaniz sevinirim

6563 Mesaj
18 Mart 2008; 0:29:38 

+ olarak ösys ye mi döndü sınav sistemi?iki sınav mı yani?Öss ösys oldu di mi?

ekleme:şu sayfadan başvurduk biz;
http://ais.osym.gov.tr/Aday/SinavAnaSayfa.aspx

kayıt olduk..ama bireysel başvuru da sınav merkezlerinden başvurmalısınız diyor..ama arkadaşta birine aldırmış internetten oluyomuş (hoca öyle demiş okulda) nasıl yapıcaz bunu bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 18 Mart 2008; 0:34:48 >

6563 Mesaj
18 Mart 2008; 0:40:47 

liseliler nerde yahu yattılar mı?

2336 Mesaj
18 Mart 2008; 0:43:40 

@ZEUS__ hocam o yazdığın linkten tc kimlik nosu ve şifresiyle giriş yapacak.Fakat başvuru yapabilmesi için ücreti yatırmak lazım
Ücret ödendikten sonra o kısım açılacak
En azından geçen sene öyleydi

Edit :

Şimdi kendi şifremle giriş yaptım aynen devam ediyor

2005'ten beri değişmemiş

0

Yazıldığı gibi eski adaylar internet üzerinden başvuru yapabiliyor.Yeniler okul aracılığıyla yapacak sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trbugrapc -- 18 Mart 2008; 0:46:48 >

Gelene de gidene de eyvallahım var... gelmişe de-geçmişe de saygım... şu saatten sonra kafama anca toka takarım... kimsenin hayatı beni ilgilendirmez, benimki de kimseyi... bu hayat benimse eğer cidden yaşamaya değer... dün-dündür, bugün-bugün... dünya 1 gündür... oda bugündür...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Mart 2008; 0:45:44 

quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

liseliler nerde yahu yattılar mı?

2006'da girdim.Sistem hala aynı

Okuldan gidip form alıyosun o formu doldurup herhangi bir okula götürüyosun oraya teslim ediyosun.fotografını çekiyo adam internet üzerinden bilgileri yolluyo

yada bu işlemi sen yapıyosun ama kılavuz almadan olmuyo

173 Mesaj
18 Mart 2008; 0:48:08 

quote:

Orjinalden alıntı: FIRST

Bide diploma gerekiyomu benim altdan derslerim var diploma alamiyorum normal giremiyomuyum? bunuda cvplarsaniz sevinirim

Diploma gerekmiyor ;

Mezun olan , son sınıfta okumakta olan ve beklemde olan öğrenciler girebilir. die bi yazı wardı , sorun yok yani alttan dersin olsa da girersin öss ye , ama kazanınca tabi diploma şart kayıt için , ki kazanınca da okulun verir zaten diplomanı.

480 Mesaj
18 Mart 2008; 0:49:32 

eğer geçen sene başvurdunuz ve bilgilerinizde bir değişiklik yoksa internetten başvurabilirsiniz ama bilgilerde bir değişiklik varsa okullardan başvurmanız lazım

Dünyayı değiştiremiyorsan dünyanı değiştir

2336 Mesaj
18 Mart 2008; 0:51:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Flyer17

eğer geçen sene başvurdunuz ve bilgilerinizde bir değişiklik yoksa internetten başvurabilirsiniz ama bilgilerde bir değişiklik varsa okullardan başvurmanız lazım

Bilgilerinde değişiklik varsa bile internet üzerinden başvurabilir
Okuyor olmama rağmen 2005'ten beri giriyorum sınava.Alışkanlık yaptı Geçen sene sokak numarası değişmişti.Siteden bilgilerimden güncelledim
Sistemde kayıtlı bütün veriler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trbugrapc -- 18 Mart 2008; 0:54:04 >

Gelene de gidene de eyvallahım var... gelmişe de-geçmişe de saygım... şu saatten sonra kafama anca toka takarım... kimsenin hayatı beni ilgilendirmez, benimki de kimseyi... bu hayat benimse eğer cidden yaşamaya değer... dün-dündür, bugün-bugün... dünya 1 gündür... oda bugündür...

6563 Mesaj
18 Mart 2008; 0:53:06 

sağolun arkadaşlar..dediğiniz gibi..eskiler başvurabiliyo ama yeniler başvuramıyormuş.başvuru üceretini yatırmak lazım herhalde..yatıınca yapıcaz artık..
teşekkürler tekrar..

2100 Mesaj
18 Mart 2008; 2:11:39 

ıyıde arkadaslar ben sıfre falan aldım bıreysel basvuruya gırıyorum ve su yaı cıkıyor karsıma ''Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!''ılk defa bu sene ınternetten olmaya calısıyorum...nasıl bır ıslem yapacagım...okula gıtmek gerekıyor mu?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Mart 2008; 2:22:22 

quote:

Orjinalden alıntı: xavi06

ıyıde arkadaslar ben sıfre falan aldım bıreysel basvuruya gırıyorum ve su yaı cıkıyor karsıma ''Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!''ılk defa bu sene ınternetten olmaya calısıyorum...nasıl bır ıslem yapacagım...okula gıtmek gerekıyor mu?

Evet 2007'de başvurmadıgın için ilk önce form alıcaksın sonra okuldan randevu alıcaksın randevu gününden 2 gün önce bankaya parayı yatırcaksın randevu günü okuldan yollayacaksın.Mezunsan sende diplomanı noter'de onaylatıp giderken yanında götürüceksin..

1474 Mesaj
18 Mart 2008; 3:27:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Amerik@

Evet 2007'de başvurmadıgın için ilk önce form alıcaksın sonra okuldan randevu alıcaksın randevu gününden 2 gün önce bankaya parayı yatırcaksın randevu günü okuldan yollayacaksın.Mezunsan sende diplomanı noter'de onaylatıp giderken yanında götürüceksin..

Randevu sistemi kalktı diye biliyorum.

0 Mesaj
5 Ocak 2011; 14:53:36 

yaa arkadaşlar benm şifrem var ama başvuramıyorum delircemm yaa nasıl yapcamm :(((

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Öss ye nasıl başvuruluyor?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344