Şimdi Ara

Öss ye nasıl başvuruluyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, arkadaş Öss ye başvuracak ama sanırım internet üzerinden de kayıt yapılabiliyormuş bu sene?var mı böyle bi şey yoksa okuldan mı gerekli evrakları temin etmemiz lazım.eğer netten başvurabiliyorsak bilgisi olanlar yazabilir mi?nasıl hangi adresten vs.

• Bide diploma gerekiyomu benim altdan derslerim var diploma alamiyorum normal giremiyomuyum? bunuda cvplarsaniz sevinirim
  • + olarak ösys ye mi döndü sınav sistemi?iki sınav mı yani?Öss ösys oldu di mi?

ekleme:şu sayfadan başvurduk biz;
    http://ais.osym.gov.tr/Aday/SinavAnaSayfa.aspx

kayıt olduk..ama bireysel başvuru da sınav merkezlerinden başvurmalısınız diyor..ama arkadaşta birine aldırmış internetten oluyomuş (hoca öyle demiş okulda) nasıl yapıcaz bunu bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 18 Mart 2008; 0:34:48 >
  • liseliler nerde yahu yattılar mı?
  • @ZEUS__ hocam o yazdığın linkten tc kimlik nosu ve şifresiyle giriş yapacak.Fakat başvuru yapabilmesi için ücreti yatırmak lazım
    Ücret ödendikten sonra o kısım açılacak
    En azından geçen sene öyleydi

Edit :

Şimdi kendi şifremle giriş yaptım aynen devam ediyor

2005'ten beri değişmemiş

Öss ye nasıl başvuruluyor?

Yazıldığı gibi eski adaylar internet üzerinden başvuru yapabiliyor.Yeniler okul aracılığıyla yapacak sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trbugrapc -- 18 Mart 2008; 0:46:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

liseliler nerde yahu yattılar mı?

2006'da girdim.Sistem hala aynı

Okuldan gidip form alıyosun o formu doldurup herhangi bir okula götürüyosun oraya teslim ediyosun.fotografını çekiyo adam internet üzerinden bilgileri yolluyo

yada bu işlemi sen yapıyosun ama kılavuz almadan olmuyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: FIRST

Bide diploma gerekiyomu benim altdan derslerim var diploma alamiyorum normal giremiyomuyum? bunuda cvplarsaniz sevinirim

Diploma gerekmiyor ;

Mezun olan , son sınıfta okumakta olan ve beklemde olan öğrenciler girebilir. die bi yazı wardı , sorun yok yani alttan dersin olsa da girersin öss ye , ama kazanınca tabi diploma şart kayıt için , ki kazanınca da okulun verir zaten diplomanı.
  • eğer geçen sene başvurdunuz ve bilgilerinizde bir değişiklik yoksa internetten başvurabilirsiniz ama bilgilerde bir değişiklik varsa okullardan başvurmanız lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Flyer17

eğer geçen sene başvurdunuz ve bilgilerinizde bir değişiklik yoksa internetten başvurabilirsiniz ama bilgilerde bir değişiklik varsa okullardan başvurmanız lazım

Bilgilerinde değişiklik varsa bile internet üzerinden başvurabilir
    Okuyor olmama rağmen 2005'ten beri giriyorum sınava.Alışkanlık yaptı Geçen sene sokak numarası değişmişti.Siteden bilgilerimden güncelledim
    Sistemde kayıtlı bütün veriler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trbugrapc -- 18 Mart 2008; 0:54:04 >

• sağolun arkadaşlar..dediğiniz gibi..eskiler başvurabiliyo ama yeniler başvuramıyormuş.başvuru üceretini yatırmak lazım herhalde..yatıınca yapıcaz artık..
    teşekkürler tekrar..
  • ıyıde arkadaslar ben sıfre falan aldım bıreysel basvuruya gırıyorum ve su yaı cıkıyor karsıma ''Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!''ılk defa bu sene ınternetten olmaya calısıyorum...nasıl bır ıslem yapacagım...okula gıtmek gerekıyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xavi06

ıyıde arkadaslar ben sıfre falan aldım bıreysel basvuruya gırıyorum ve su yaı cıkıyor karsıma ''Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!''ılk defa bu sene ınternetten olmaya calısıyorum...nasıl bır ıslem yapacagım...okula gıtmek gerekıyor mu?

Evet 2007'de başvurmadıgın için ilk önce form alıcaksın sonra okuldan randevu alıcaksın randevu gününden 2 gün önce bankaya parayı yatırcaksın randevu günü okuldan yollayacaksın.Mezunsan sende diplomanı noter'de onaylatıp giderken yanında götürüceksin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Amerik@

quote:

Orjinalden alıntı: xavi06

ıyıde arkadaslar ben sıfre falan aldım bıreysel basvuruya gırıyorum ve su yaı cıkıyor karsıma ''Bu sınava ancak başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz, internet üzerinden başvuramazsınız!''ılk defa bu sene ınternetten olmaya calısıyorum...nasıl bır ıslem yapacagım...okula gıtmek gerekıyor mu?

Evet 2007'de başvurmadıgın için ilk önce form alıcaksın sonra okuldan randevu alıcaksın randevu gününden 2 gün önce bankaya parayı yatırcaksın randevu günü okuldan yollayacaksın.Mezunsan sende diplomanı noter'de onaylatıp giderken yanında götürüceksin..

Randevu sistemi kalktı diye biliyorum.

• yaa arkadaşlar benm şifrem var ama başvuramıyorum delircemm yaa nasıl yapcamm :(((
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.