Şimdi Ara

## Intel'den 2.33GHz'lik Core 2 Quad Q9100 Gelebilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'den 2.33GHz'lik Core 2 Quad Q9100 Gelebilir ##

AMD'nin B3 revizyonlu Phenom 9x50 serisini çok kısa bir süre içerisinde, üç çekirdekli Phenom 8x50 serisini de Nisan ayın içerisinde kullanıma sunmasına paralel olarak Intel'den yanıt niteliğinde yeni bir işlemci daha gelebilir. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre yarı iletken devi Intel, 45nm üretim teknolojisi ile hazırladığı dört çekirdekli Core 2 Quad serisinin giriş modeli olarak Q9100 modelini hazırlayabiliyor. 2.33GHz'de çalışacağı ve 1333MHz FSB ile geleceği iddia edilen işlemci muhtemelen Q9300 modeli gibi 6MB seviye 2 bellek ile donatılacak. Fiyat konusunda da belirsizlik devam ederken Q9100 işlemcisinin 224$'dan kullanıma sunulabileceği iddia ediliyor. AMD'nin Phenom 9550 modelinin de 200$ seviyesinden giriş yapacağını düşündüğümüzde Intel'in yeni işlemcisinin rekabete nasıl bir boyut kazandıracağını birlikte göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Mart 2008; 22:16:29 >

• intel her türlü f/p olayına varım diyor
  • Gerçekten f/p için alinir.2.33 GHz önemsiz kaliyor , 4 çekirdekli birde.
  • Rekabet kızışıyor
  • oc potansiyeli artık insanların karar vermelerinde en büyük etken.. bunu alacak olan birisi 2,33GHzlik hızına bakmaz.. en az 3GHz lik bir 4çekirdekli işlemci gözüyle bakar...
  • bu fiyatta bu işlemciyi satsalar satış rekorları kırar ilk olarakta ben alırım zaten 2.33 olması birşey efade etmez direk 3.2 ye gönül rahatlığıyla herkez çıkarır zaten ozamanda q9300 den bir farkı kalmaz zaten paralarda cepte kalır keşke gelse bu cpu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mütercim-GTX -- 17 Mart 2008; 22:34:44 >
  • overclock performansı yüksek olsun fiyatıda düşük. fazladan üretim yapmak zorunda kalır intel
  • 200$ 4 çekirdek görmek güzel olacak..Rekabeti sevioruz..
  • rekabatin gozunu seveyim! rekabet olmasa nasil ekonomik fiyattan alabilirdik bu parcalari, ceist bol olsun fiyat az olsun
  • İntel Quad core ları iyice yaygınlaştıracak.
  • q9300 400-470 lıra arasında 3,5 ghz e o/c lu halının gecemedıgı ıslemcı yok buda 300 lıra cıvarı olursa vay amd nin haline o zaman 2,5 cekırdeklı ıslemcı cıkarıp fıyat kırsa bıle belını dogrultamaz
  • çıkarsa çok iyi satış yapar intel arkadaşlarında dediği gibi kimse 2.33 e bakmaz
  • 224 dolarlık yerine 250 dolara q6600 daha iyi değilmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: moffaka

224 dolarlık yerine 250 dolara q6600 daha iyi değilmi?

Evet bende böyle düşünüyorum. Ben intel'den E2xxx serisindeki gibi önbelleği azaltılmış 4 çekirdekli işlemci bekliyorum (Fiyatı da 150-180 dolar arası olması kaydıyla )
  • q9300 e göre daha makul bir seçenek olacak görünüyor...
    tabi sorulması gereken q6600 ile bunun arasnda nasıl tercih yapacağız??
  • Q6600 hem bundan, hem Q9300'den daha iyi bir islemci overclock bazinda

Hele bu Q9100'u 3GHz'in uzerine cikartmak bile cok buyuk bir problem cunku 430 FSB yaptirmak gerekir... Cogu anakart Quad'lara 450 FSB'den fazla yaptiramiyor

Halbuki Q6600'e 400 FSB'cik yaptirsan lank diye 3.6GHz oluyor.

Sonucta OC dusunenler kesinlikle Q9100 ya da Q9300 almamali. Belki Q9450 alinabilir, ama onun yerine Q6600 almak hatta 1 ay bekleyip ayni fiyattan Q6700 almak cok daha mantikli.
  • Phenom'a alternatif olabilir anca...
  • 45nm, çok iyi o.c. kabiliyeti, az ısı, düşük fiyat... daha ne isterizki
  • quote:

Orjinalden alıntı: akkinooo2

45nm, çok iyi o.c. kabiliyeti, az ısı, düşük fiyat... daha ne isterizki

Yok öyle bir çok iyi o.c kabiliyeti filan bu işlemcide... Biraz araştırıp öyle yazın yazacağınızı da milleti yanlış yönlendirmeyin...
  • fiyatı 224$ olucak olmasına da nisan indirimleriyle q6600'ün fiyatı da 224$'a geriliycek zaten.Ve ikisi de hemen hemen eşdeğer performans vereceği için oc düşünenlerin yine q6600'e yönelmesi gerektiği aşikar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.