Şimdi Ara

## 128GB SSD'li İlk Dizüstü Bilgisayar Toshiba'dan ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## 128GB SSD'li İlk Dizüstü Bilgisayar Toshiba'dan ##

SSD yani flash bellek teknolojisini kullanan katı halli diskler hızla yaygınlaşıyor. Şu an için yüksek maliyet nedeni ile kullanım oranı açısından emekleme aşamasında olan SSD'lerin 2009 yılı itibariyle tüm dizüstü bilgisayarların en az %15'inde kullanılacağı öngörülüyor. Ayrıca yapılan projeksiyonlara göre 2006 ve 2011 yılları arasında SSD'lerin kullanım oranının %477 artması bekleniyor. Düşük güç tüketimleri, iddialı erişim süreleri, kompak yapıları ve mekanik aksamlarının olmaması ile dizüstü bilgisayarlar üreticilerinin yeni gözdesi olması beklenen SSD'lere yönelik olarak önemli bir adımı da mobil pazarın önemli oyuncularından Toshiba attı ve 128GB SSD'li ilk dizüstü bilgisayarı duyurdu. Hatırlanacağı üzere daha önce yüksek performanslı bilgisayar sistemleri hazırlayan Alienware'in masaüstü sistemlerinden birinde de 128GB SSD alternatifi sunulmuştu. Toshiba'nın 128GB SSD kullanan yeni modeli Dynabook SS RX1 önümüzdeki ay ilk olarak Japonya pazarı olmak üzere kullanıma sunulacak. Intel'in 1.2GHz'de çalışan düşük güç tüketimli Core 2 Duo U7600 işlemcisini kullanan dizüstü bilgisayar 2GB sistem belleği ve 945GMS Ekspress yonga setiyle birlikte geliyor. 1,280x800 çözünürlüğünü destekleyen 12.1" ekran ile gelen dizüstü bilgisayar kullanım şekline göre 6.2 saat ile 12.5 saat arasında pil ömrü sunuyor. Ürünün satış fiyatının 4000$'a yakın olması bekleniyor.

• 4000 USD Haber için tşkler...
  • yok deve 4000 dolar ve bu laptop tabi güc tüketimi düsük oldugu icin verilirmi yinede verilmez
  • en az 6 en cok 12 saat icin bence süper...
  • Bu SDD ler performans olarak 7200 rpm e yakınmı acaba
  • Herhalde bu fiyatın yarısı SSD disklerdir!!!
  • T9300 işlemcili,3GB Ram'li, 8400M (nVidia) ya da 3400(Ati)Mobile sistem laptop alınır,daha da hızlı olur. Ben razıyım "tıkır tıkır" seslerini duymaya. Zaten duvarda kullanırım genel olarak, pil laptopta takılı olmaz zaten ev içinde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mickcasey

Bu SDD ler performans olarak 7200 rpm e yakınmı acaba

dostum 7200 diskler yanında biraz yavaş kalıyo bu meretlerin.Hızlı bie usb bellek hızıyla aynı görebilirsin bu disklerin hızını
  • quote:

Orjinalden alıntı: ufuks36

quote:

dostum 7200 diskler yanında biraz yavaş kalıyo bu meretlerin.Hızlı bie usb bellek hızıyla aynı görebilirsin bu disklerin hızını

Baba kafan mı iyi benmi yanlış biliyorum Solid State Disk lerin hepsi gecikme süresi ile hdd leri katlayıp çöpe atabiliyor. Okuma yazma hızları 2,5" hdd lerde iyi olacağına da eminim çünkü çoğu sdd ler 3.5" lerden daha fazla performans veriyor.
  • Teknoloji artik bizi geçti , yetişmek zorlaşiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DraGonS

quote:

Orjinalden alıntı: ufuks36

quote:

Baba kafan mı iyi benmi yanlış biliyorum Solid State Disk lerin hepsi gecikme süresi ile hdd leri katlayıp çöpe atabiliyor. Okuma yazma hızları 2,5" hdd lerde iyi olacağına da eminim çünkü çoğu sdd ler 3.5" lerden daha fazla performans veriyor.

Dostum ben zaten dalga geçtim 7200'ler yanında biraz yavaş kalıyo derken.Biliyoruz katlayıp çöpe attığını.Sende sağolasın hemen giriştin konuya
  • fiyat içinde ssd olmasına rağmen düşük. neden mi 200gb ssd nin fiyatı yaklaşık 14000$

içinde sony blueray oynatıcı bulunduran sony notebook bile yaklaşık bu fiyatlarda
  • 4000$ dolara çok türkiyede artık 6500ytl filan olur.
  • ssd ler yaygınlaşsın artık
  • quote:

Teknoloji artik bizi geçti , yetişmek zorlaşiyor.
    aynen abi abarttılar cıvıttılar alt ve orta seviyeye uygun hiç bi ürün kalmadi getknolojik alet olarak gerek lcd tv gerek laptop gerekse ekran kartlari hiç bişeyin iyisi ucuza yada makul fiyata kalmadi:S
  • Eee o kadar parayı veriyon iki şey olması muhakkak:
    1.çok hızlı bir sistemdir
    yada
    2.çok kopakt bir sistemdir
    zaten ortadakiler bizim kullandıklarımız
  • adamlar 256 gb ssd leri 1000$ mal ediyolar...firmalar ve rekabet arttıkça çok hızlı fiyatların düşüş olacağı aşikar...aha buraya yazıyorum sene sonuna kadar 32gb satış fiyatları 200$ civarına gerileyecek...
  • incecik kasaya cd/dvd okuyucuyucuda eklemişler süper olmuş.. gidipde mac book air yada lg nin ince modelleri gibi cd okuyucu/yazıcı koymasaydı ne olacaktı ??

olaylara ii tarafından bakmak lazım..

tabi ben yinede bu küçük dizüstü muhabbetinde vaioların o incei, küçük serisinin tahtını kimse alamaz görüşündeyim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.