- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
renault megane 1.5 dci mi;yoksa fiat linea 1.3 multijet mi
126 Cevap39795 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

23 Mesaj
17 Mart 2008; 19:33:23 

öncelikle slm arkadaşlar iki araba modelini karşılaştırmak istedim megane daha cazip geliyor ama,bir çok kişi linea da alınabilir dedi hiç olmazsa km si az olur dediler siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

megane autline,linea active

megane dynamic,linea dynamic olarak da karşılaştırabilirseniz sevinirim.Şİmdiden teşekkürler..

yalnız bin yıl yaşar,kendini bir an'da..

20704 Mesaj
17 Mart 2008; 19:38:56 

Linea'yı daha ucuza bulabilirsiniz kanımca.

Şu da vardır. Linea 1300 CC altında olduğu için 1300 CC altında vergilendirme yapılır.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4115 Mesaj
17 Mart 2008; 20:03:47 

2 model de az yakıyor ama megane daha şık

741 Mesaj
17 Mart 2008; 20:09:18 

meganenın görüntüsü yeter ayrıca senelerdir test ediliyo bilen biliyo sedan diyince megane gelir aklıılara ha bide dcı motoru oldumu tatından yenmez megane

11808 Mesaj
17 Mart 2008; 20:15:07 

lineanın eksileri
1. fiat olması
2.2.eldeki belirsizliği
3.granda punto üzerine kurulması ve sınıfının tartışılmasıki bravo çıktı şimdi 2 tane c sınıfı arabası olamaz sanki b gibi
lineanın artıları
1.1.3 olması vergi avantajı
2.uygun fiyatı
3.90 hp güç üretmesi

meganenin artıları
1. 2. eli güçlü
2. renault olması
3.görünüş olarak d sınıfına yakın olması

meganenin eksiler
1. 80 hplik motoru benze zayıf kalır o kasaya
2.yüzünün eskimesi
3. iç mekan plastik kalitesinin düşük olması

tabi sizin ne kadar kullanacağınız yılda kaç km yapacağınızda önemlidir.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

1881 Mesaj
17 Mart 2008; 20:20:44 

yengece katılıyorum 80 hp ara hızlanmada ilk kalkıştada lineayı alır

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4036 Mesaj
17 Mart 2008; 20:26:46 

Valla hızlanmasını falan bilemem kim alır ben kimseyle yarışmıyorum..(tamam hızlı gidiyorum ama ) Ancak Megane Dynamique modeli ise Linea'ya tercih ederim..Bir de şu var Megane ile Linea yanyanayken Linea ufak duruyor ve GP üstüne kurulmuş bir araç gibi kalıyor,iç mekan olarak da Megane daha geniş,tüketimleri ikisinin de gayet düşük..Güvenlik olarak ikisi de 5 yıldız..

Kendi aracımı övmeyi sevmem,belirli hataları olduğu malum ve trafikte çok çok sayıda görmekten sinir oluyorum ama Megane Lineadan daha iyi bir araç bence

2014 Renault Megane dci edc
powered by taşıtmatik

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mart 2008; 20:47:15 

c sınıfında megane'den çok daha üstün araçlar var..ancak ben yine de linea'nın megane'den gerek teknik altyapı gerekse tasarım konularında geri kaldığına inanan birisiyim..tercihim meganeII olurdu..

1628 Mesaj
17 Mart 2008; 21:08:27 

Megane C sınıfında lineaya göre birçokı disiplinde daha iyi bir otomobildir. Bunu ayrıntılı testlerdede görebilirsiniz. Ülkemizde satışlardada 1.sırada olan bir otomobil. Lineanın ise iyi bir fiyat avantajı var. Megane daha iyi bir tercih olur bence.

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Skoda Octavia 1.6 Elegance (2001)

1279 Mesaj
17 Mart 2008; 22:50:59 

megane alabiliyoranız lineaya hiç bakmayın.ben megane ın testlerini ilk çıktığı günden beri takip ediyorum.linea'yla yapılan testini de inceledim..linea'nın tek avantajı ucuz olması.bu yüzden alabiliyorsanız megane alın diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fever2006 -- 17 Mart 2008; 22:51:17 >

330Ci Feel the Difference

524 Mesaj
17 Mart 2008; 23:04:26 

meganeII

[DH]

MERCEDES BENZ
[FAN CLUB]

1279 Mesaj
17 Mart 2008; 23:09:15 

quote:

Orjinalden alıntı: karaman26

meganeII

dostum karamanlımısın yaw yoksa ismini oylesine mi karaman26 yazdın(kusura bakmayın alakasız oldu ama)

1648 Mesaj
18 Mart 2008; 0:25:25 

Tabii ki megane.. linea ile sınıf farkı var bir kere. sonuçta puntodan geliştirilmiş bir araç linea. megane alın pişman olmazsınız.

IBANEZ, DiMarzio pickups FTW.

"If in doubt, flat out"
Colin Mc Rae - The flying Scot

23 Mesaj
18 Mart 2008; 0:29:41 

Bilgileriniz için çok tşk ederim arkadaşlarla uzun süre tartıştık hala da devam ediyoruz. Megane dış görünüş iyi olabilir diyorlar ama güvenlik ve sağlamlık bakımından dandik linea daha sağlam bir kasaya sahip diyorlar benimde gönlümden megane geçiyor ama herkes birşeyler söylüyor.Bi de km konusunda fikrinizi almak istiyorum 70.000 km megane dci için fazla mı ya da normal mi..tekrardan teşekkürler..

11876 Mesaj
18 Mart 2008; 0:34:40 

quote:

Orjinalden alıntı: sabastian34
or
Bilgileriniz için çok tşk ederim arkadaşlarla uzun süre tartıştık hala da devam ediyoruz. Megane dış görünüş iyi olabilir diyorlar ama güvenlik ve sağlamlık bakımından dandik linea daha sağlam bir kasaya sahip diyorlar benimde gönlümden megane geçiyor ama herkes birşeyler söylüyor.Bi de km konusunda fikrinizi almak istiyorum 70.000 km megane dci için fazla mı ya da normal mi..tekrardan teşekkürler..

linea mı sağlam

sen www.reanult.com.tr ilk sayfaya gir ve sağlamı gör bakalım

megane lineadan kat ve kat üstündür

yol tutuş donanım frenler kalite aklına ne gelirse

ha bir tek reno senin usb stiğindeki mp3 leri okuyamaz

70bin km fazla değil araö daha kendine o kmde yeni geliyor

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin

1279 Mesaj
18 Mart 2008; 0:37:05 

quote:

Orjinalden alıntı: over and under

linea mı sağlam

direksiyon hissi olarak linea üstündür.bununla birlikte yol tutuşu da iyi olabilir lineanın..megane larda 150'yi geçtikten sonra direksiyon titreme yapıyo kullananlar bilir.linea'da boyle bişey soz konusu değil..ama yine de megane her yönüyle linea'dan üstün

11876 Mesaj
18 Mart 2008; 0:43:48 

quote:

Orjinalden alıntı: fever2006

direksiyon hissi olarak linea üstündür.bununla birlikte yol tutuşu da iyi olabilir lineanın..megane larda 150'yi geçtikten sonra direksiyon titreme yapıyo kullananlar bilir.linea'da boyle bişey soz konusu değil..ama yine de megane her yönüyle linea'dan üstün

lineanın yol tutuşu iyi mi

aynı şeyi bir defa daha söyleyeceğim belki ama linea ile ben viraja girmeye çekinirim

aracı test ederken 120 km hızla normalde aynı gün golf tsi testi yaptığımız ve sorunsuz döndüğümüz viraja soktum ve nasıl savrulduk anlatamam

(mekan afyon)

panik fren olarak da linea düz çizgisini korumaktan uzak

direksiyon hissi olarak evet megan tepkisiz ama bunun dışındaki faktörler daha önemli bence

297 Mesaj
18 Mart 2008; 0:44:37 

Bence bugüne kadar üretilen en çirkin görünümlü araç lineadır.Sağlamlık ve ikinci el değeri bakımından bu ikisi arasında kesinlikle MEGANE derim.Dizelde ford focus 1,6 tcdi 109Bg tek geçerim.

23 Mesaj
18 Mart 2008; 0:52:54 

İki araba arasında kalıverdik işte benimde gönlümden kesinlikle megane geçiyor fakat kaporta olarak plastik çok kullanılmış bu yüzden pek sağlam değil deniliyor dış dizayn için çok iyi, iç dizayn için ise pek güzel düşünceler söylenmiyor megane için bunlar beni düşündürüyor ama 2004 den beri gündemde olan megane 2 birazda olsa içimi rahatlatıyor.Konfor bakımından önerilerinizi bilmek isterim.İç dizayn olarak megane hakkında çok konuşuluyor öyle bir dış dizayna yakışmıyor deniyor sizin fikirleriniz ile daha da iyi anlayacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabastian34 -- 18 Mart 2008; 1:10:30 >

724 Mesaj
18 Mart 2008; 1:23:34 

Kayınpederimde Megane2 Diezel var bence inanılmaz güzel
150km'den sonra titreme görmedim(test amaçlı kısa süreli 190km'ye çıktım)
En sevdiğim yönü depoyu doldurduktan sonra 1050km yol yaptım ve ibre tam çeyreğin üzerindeydi
ortalama 90km hızla kullandm test amaçlı 1 dk'lığına 190'ı saymazsak
Linea ile kıyaslanması söz konusu değil
Şunu diyebilirsin o paraya daha lüx bir araç alabilirim doğrudur ama o araç linea olamaz
Benim Megane2 alacak param olsa düşünmeden alırım
Ama alternatifi oldukça fazla
O paraya toyota,seat yada vw grubundan bir araç bakabilirsin servis maliyetlerini hesaplamanı öneririm.
Linea düşünme derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp_o -- 18 Mart 2008; 1:24:14 >

11808 Mesaj
18 Mart 2008; 1:27:29 

arkadaşa toyota corolla sol yada megane 1.6 dynamic yada nissan primera tekna al lpg çek diyorum illa dizel olsun abi diyip duruyor adam megane yüzünden kafayı yemek üzere.

805 Mesaj
18 Mart 2008; 1:44:43 

İkisini de boşver Corolla al. Motoru küçük olmasına rağmen çok performanslı ve konforlu.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Mart 2008; 8:15:23 

quote:

İki araba arasında kalıverdik işte benimde gönlümden kesinlikle megane geçiyor fakat kaporta olarak plastik çok kullanılmış bu yüzden pek sağlam değil deniliyor dış dizayn için çok iyi, iç dizayn için ise pek güzel düşünceler söylenmiyor megane için bunlar beni düşündürüyor ama 2004 den beri gündemde olan megane 2 birazda olsa içimi rahatlatıyor.Konfor bakımından önerilerinizi bilmek isterim.İç dizayn olarak megane hakkında çok konuşuluyor öyle bir dış dizayna yakışmıyor deniyor sizin fikirleriniz ile daha da iyi anlayacağız.

hocam bak yukarıda over and under ne güzel anlatmış durumu sana..sen çamurluklarda kullanılan plastiğe bakma..megane yıllar önce euro ncap'ten 5 yıldızı almış bir arabadır..yeteri kadar rijit,sağlam bir otomobildir..bunun çamurlukları plastik,sağlam değil bu araba diyen ancak sanayideki küçük tamirci çırağı kadar anlar otomobilden..

7954 Mesaj
18 Mart 2008; 8:39:30 

Linea daha minik duruyor Megane nin yanında 2 side aynı fiyatsa ben Megane yi tercih ederdim.

Badass Nova

83 Mesaj
18 Mart 2008; 11:34:23 

kesinlikle Megane

1766 Mesaj
18 Mart 2008; 11:34:59 

dostum megane söz konusuyken ne işin var linea ile falan uğraşma bile..

C.M.K
Acer 5738G - 5742G - Aspire S3
2001 - Volvo S40 1.8 Otomatik
Pentax K10d
Pahalı Benzine Hayır
Benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/e1joLo, seninki kaç santim?
Renkler Herkes İçindir...Lütfen izleyin!

1648 Mesaj
18 Mart 2008; 13:14:52 

quote:

Megane a "güvenlik ve sağlamlık bakımından dandik" diyen kişilerle otomobiller konusunda hiç konuşma direk kaç. Çünkü o kişi hiç birşey bilmeyip çok şey bildiğini sanan zararlı bir insan türüdür. Plastik çamurluk olayına girmeyeceğim çünkü o konuyu açıklamaktan yoruldum. Sadece şunu söyleyeyim bir kazada çamurluklar seni korumaz, şasinin ve güvenlik kafesinin dizaynı, kullanılan çeliğin bileşimi-ısıl işlemi, gövdedeki katlanma bölgelerinin nasıl tasarlandığı seni koruyan etkenlerdir. Plastik çamurluklar şehir içinde ufak tefek sürtmelerde araç önemli hasar görmesin diye düşünülmüş bir ayrıntıdır ama bizim "çok şey bilen" insanımız bu yüzden megane a dandik, sağlam değil vs. diyorlar.

Son olarak... Euro ncap'ın megane crash testiyle ilgili yorumundan bir alıntı.

Comments
"The latest Mégane has an extremely stable body that protected its occupants."
yani,
"Son Megane sahip olduğu son derece rijit gövdesiyle içindekileri korudu"

Yeterli olmuştur umarım sağlamlık ve güvenlik konusundaki endişeleriniz için.

Not: 70.000 deki megan'ın 60.000 km bakımı yapılmış mı öğrenin çünkü 60.000 bakımında kayış ve bazı diğer parçalar değişiyordu ve 400-500 ytl kadar servis ücreti isteniyordu hatırladığım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi der Rebell -- 18 Mart 2008; 13:18:30 >

IBANEZ, DiMarzio pickups FTW.

"If in doubt, flat out"
Colin Mc Rae - The flying Scot

617 Mesaj
18 Mart 2008; 15:13:58 

Tabiki Megane derim, Linea hala türkiyede bir sınıfa oturmadı. ve devamı gelirmi oda bilinmez. Megane C sınıf sedan dak endini kanıtlamış bir araba. İkinci eli sağlam, servis, yedek parça gibi sorunları yok. Donanım yeterli düzeyde, Güvenlik olarak 5 yıldızlı.

2291 Mesaj
18 Mart 2008; 15:39:51 

herşey parayla doğru orantılıdır linea 90hp olmasına rağmen meganenin 80 lik motorundan çok daha zayıf hissettiriyor .Lineanın güç dağılımı kötü ancak süspansiyonu çk konforlu.arkadaşlar artı ve eksilerini yazmış fakat lineanın alt devir ölülüğü fiatın tüm motorlarında var 150hp vectraadaki motor bile kağıt üstünde o kadar iyi görünmesine karşın şehir içinde devamlı vites küçültme gerektiriyor yada üst viteslerde uygun devri arıyor passatın motoruna göre.Herşey yine parayla doğru orantılı.

merhaba

5798 Mesaj
18 Mart 2008; 16:36:15 

her koşulda her şekilde megane :)

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

1881 Mesaj
18 Mart 2008; 16:42:44 

quote:

linea mı sağlam

yaw over şaşırdım ama ilk kez reno konusunda aynı şeyleri düşünüyoruz ilk kez doruları yazmışsın yaw hll olsun çokda güzel açıklamışsın valla linea nın tek üstünlüğü olur oda konfor ve girilen ilk sert virajdada o konfor sana bi eksi olarak geri döner megane ın yanında tabiki birazdan şimdi buraya akıcl gelir karışır ortalık

5798 Mesaj
18 Mart 2008; 16:49:43 

valla over bende şaşırdım :)
over bravo valla ilk defa renault hakkında güzel sözler söylüyorsun 1 - 2 sene önce troy diye bir arkadaş vardı eskiler bilir
bir fransız aracı hakkında heme nbir başlıl görsün hemen yazardı her yazdığı sözde aynıydı
FRANSIZDAN UZAK DURUN

2401 Mesaj
18 Mart 2008; 20:06:55 

overa katlıyorum

quote:

linea mı sağlam

Şeker Beyazı 2012 VW Polo 1.6 TDI Comfortline // Alpine White 2014 BMW 1.16i Joy Edition
ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5

11876 Mesaj
18 Mart 2008; 23:37:50 

|_-0zZie-_|

akıncl sonsuz banlı istese de gelemez belki fake i gelir

emregulec_1905

troy süperdi tek kelime fransızdan uzak dur

AuToBaN

auto expertim teşekkür ederim

5798 Mesaj
18 Mart 2008; 23:40:48 

akincl ne zaman ban yedi hemde sonsuz onu fiatcı ardakaş değilmiydi

6723 Mesaj
18 Mart 2008; 23:43:48 

overcığım makyajlısı USB stiğindeki mp3 leride okur aksesuarını takarsan

Hatta Clio III deki Ipod kitide büyük olasılıkla Megane II ile uyumludur çünkü aynı teyp. O kitle Ipodu direksiyon kumandasıyla yönetip müziklerin isimlerini teyp ekranında görebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 18 Mart 2008; 23:44:04 >

11876 Mesaj
18 Mart 2008; 23:53:21 

emregulec_1905

kendini banlatmış sözde

dayanamamış strese daha fazla

kolay değil bizim forum

asilim

usb bırak 1TB hdd olsun dahili yine kurtarmaz be

6723 Mesaj
18 Mart 2008; 23:56:51 

quote:

emregulec_1905

kendini banlatmış sözde

dayanamamış strese daha fazla

kolay değil bizim forum

asilim

usb bırak 1TB hdd olsun dahili yine kurtarmaz be

ehe ama şu ipod kiti baya janjanlı birşey bende bi ara para denkleştirim benim takaya taktırmayı düşünüyorum yutup banlı olmasa izletirdim videosunu

11808 Mesaj
19 Mart 2008; 0:36:07 

konu dağılmış sanırım

3776 Mesaj
19 Mart 2008; 1:13:36 

megane şahin tarafından bile gecilen bir arac anlayacaginiz performans sıfır

geyik bir yana ikisi arasında kalsam ve o kadar param olsa megane derdim.

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
|∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |

4214 Mesaj
19 Mart 2008; 11:30:10 

megane ama 100 lük olanı

Bilindik hikaye...

1881 Mesaj
19 Mart 2008; 16:40:52 

quote:

|_-0zZie-_|

akıncl sonsuz banlı istese de gelemez belki fake i gelir

emregulec_1905

troy süperdi tek kelime fransızdan uzak dur

AuToBaN

auto expertim teşekkür ederim

yaw harbi banmı yedi heralde geçen tsi olayından sonra banlattı kendini yaw cnm tsi topiğinde corolla daha az yakıo die övnüyordu böle fanatik görmedim yaw çılgındı adam

816 Mesaj
19 Mart 2008; 17:02:04 

Her koşulda megane derim.Zaten iki aracı yanyana koyup dışardan baktığınızda cevabı bulacaksınız.

1601 Mesaj
19 Mart 2008; 19:29:50 

bence 1-2 ay daha beilkeyip 105 hp 290 torkluk dizel lineayı beklemenizi tavsuye ederim

11876 Mesaj
19 Mart 2008; 20:34:10 

quote:

Orjinalden alıntı: aliserpil2006

bence 1-2 ay daha beilkeyip 105 hp 290 torkluk dizel lineayı beklemenizi tavsuye ederim

250 beygir olsun isterse o yürüyen aksamla bu iş olmaz arkadaş

1246 Mesaj
19 Mart 2008; 20:55:07 

quote:

5798 Mesaj
19 Mart 2008; 21:00:43 

quote:

doğru söylüyorsun arkadaşım bravonun sonunuda pek parlak görmüyorum eski bravolardan farkı olmayacak

922 Mesaj
19 Mart 2008; 21:02:01 

megane kullanmadım ama linea kullandım, araç çok geniş ve rahat sürüş özellikleri de oldulça iyi idi. bence linea alınası bir araç üstelik megane uzun zamandır piyasada artık kasa değişim vakti geldi, ama linea daha yeni.

2002 HONDA CIVIC ES OTM.
ZAVOLI SIRALI SİSTEM

5896 Mesaj
19 Mart 2008; 21:28:34 

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

doğru söylüyorsun arkadaşım bravonun sonunuda pek parlak görmüyorum eski bravolardan farkı olmayacak

Kaç kere Linea kullandınız da yürüyen aksamı beğenmediniz? Kullanmayı bırak test sürüşlerini de mi okumadınız? Hepsi iyi yol tutuş ve iyi ayarlanmış süspansiyonlardan bahsediyor. Türkiyenin en geniş test arşivine sahip ve en uzman kişilerin test izlenimlerini yazdığı arabam.com'dan Lineanın yürüyen aksamı yorumu:

"Süspansiyon sisteminde ise önde McPherson tip bağımsız askılar, teleskopik amortisörler ve stabilizatör çubuğu kullanılmış. Arkada ise çapraz aks ve teleskopik hidrolik amortisörlere yer verilmiş. Bir önceki test sürüşünde de etkilendiğimiz süspansiyon sistemi, bu kez de bir sorun yaşatmadı ve performansı ile güven verdi. Yumuşak bir çalışma karakterine sahip olan ve yoldaki çukurları emme konusunda görevini başarıyla yerine getiren süspansiyon sistemi güçlü motordan gelen hızlı sürüş isteklerini sorunsuz bir şekilde yerine getiriyor. Arka arkaya ve limitlerin biraz zorlanarak girildiği virajlarda bile Linea, araç içindekilere güven veriyor ve yoldan ayrılmaya çok fazla niyetli görünmüyor. Bu motor seçeneği ile birlikte opsiyonel olarak ESP+ASR+MSR+Hillholder satın alınabiliyor. Üstelik hız sabitleme sistemi ile birlikte satın alman bu elektronik sürüş yardımcılarının otomobile ekstra maliyeti toplam 1000 YTL. Bu sistemlerin de desteği ile Linea yol tutuş konusunda referans olarak gösterilen rakiplerine rahatlıkla meydan okuyor."

İnsanlar da sizi ciddiye alıp tercih yapıyolar. yanlış yönlendirmeyin insanları. Adam 30 - 40 milyar para bağlayacak.

BRAVO nereden çıktı? Ne alaka?

5896 Mesaj
19 Mart 2008; 21:34:03 

Bu da fren sistemi ile ilgili bölüm.

"Bir önceki testinde de 37 m gibi iddialı bir panik fren duruş mesafesine imza atan Linea, aynı sonuca bir kez de T-Jet motorlu versiyonla ulaşarak, performans kadar duruş kabiliyeti ile de bizden artı puanı almayı başardı."

Bu da link http://arabam.e-kolay.net/testArsiv.aspx?rowid=643

İkna olmayan varsa diğer dergilerden de scan edip buraya koyarım.

Bu da Megane II testi.

"Megane'ın testimiz süresince tek eleştiri alan noktasıysafrenleri oldu. 100 km/s hızla giderken yapılan ani frendeelde edilen 39 metrelik duruş mesafesi başarılı. Ancak otomobilinfren yaparken öne fazlaca yığılması rahatsızlık yaratıyor.Ayrıca fren pedalının dozlanması çok kolay değil."

Ya işte böyle ezbere konuşup da kimseyi kandırmayalım.
http://arabam.e-kolay.net/testDetay.aspx?id=272

11876 Mesaj
19 Mart 2008; 22:49:18 

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Kaç kere Linea kullandınız da yürüyen aksamı beğenmediniz? Kullanmayı bırak test sürüşlerini de mi okumadınız? Hepsi iyi yol tutuş ve iyi ayarlanmış süspansiyonlardan bahsediyor. Türkiyenin en geniş test arşivine sahip ve en uzman kişilerin test izlenimlerini yazdığı arabam.com'dan Lineanın yürüyen aksamı yorumu:

"Süspansiyon sisteminde ise önde McPherson tip bağımsız askılar, teleskopik amortisörler ve stabilizatör çubuğu kullanılmış. Arkada ise çapraz aks ve teleskopik hidrolik amortisörlere yer verilmiş. Bir önceki test sürüşünde de etkilendiğimiz süspansiyon sistemi, bu kez de bir sorun yaşatmadı ve performansı ile güven verdi. Yumuşak bir çalışma karakterine sahip olan ve yoldaki çukurları emme konusunda görevini başarıyla yerine getiren süspansiyon sistemi güçlü motordan gelen hızlı sürüş isteklerini sorunsuz bir şekilde yerine getiriyor. Arka arkaya ve limitlerin biraz zorlanarak girildiği virajlarda bile Linea, araç içindekilere güven veriyor ve yoldan ayrılmaya çok fazla niyetli görünmüyor. Bu motor seçeneği ile birlikte opsiyonel olarak ESP+ASR+MSR+Hillholder satın alınabiliyor. Üstelik hız sabitleme sistemi ile birlikte satın alman bu elektronik sürüş yardımcılarının otomobile ekstra maliyeti toplam 1000 YTL. Bu sistemlerin de desteği ile Linea yol tutuş konusunda referans olarak gösterilen rakiplerine rahatlıkla meydan okuyor."

İnsanlar da sizi ciddiye alıp tercih yapıyolar. yanlış yönlendirmeyin insanları. Adam 30 - 40 milyar para bağlayacak.

BRAVO nereden çıktı? Ne alaka?

Al sende buradan yak

http://www.autoexpress....fiat_linea_emotion.html

However, the softer set-up does mean there's a fair bit of body roll in the corners. We weren't keen on the overly light steering, either...............

virajları alırken konfora yönelik supansiyonun dezavantajından bahsetmiş elin oğlu

sen boşver iki tane araç görüp yorum yazan bizimkileri

o test sürüşlerini yaparken sana saçmaladıkları sürüyle yer gösteririm istersen

Ben afyonda idim lineayı test ettiğimde

Arkadaşım golf tsi ile linea arasında kararsız kalmıştı

Neyse önce gittik golfü test ettik her iki aracı da ben kullandım golf tsi'ı daha öncede istanbulda test ettiğimden arkadaşıma göstermek istedim yapabileceklerini

Afyon şehir merkezine girmeden soldan düzgün yoldan devam ettik sonra ileride göbeğe geldiğimizde ben tsi ile döndüğüm yeri aynı hızda dönmek isteyince fiat müşteri temsilcisi amannnnn dedi sadece ve araba bir savurdu zor zor yola soktum tekrar ki bu araç lineanın fullu idi

Daha sonra hızımız 110 gibiyken ben birde panik fren yaptım direksiyonu her zamanki gibi sımsıkı ve düz tutarak sonuç mu linea çizgisini koruyamadı

Arkadaşım lineadan inince bana teşekkür etti ve bir atasözü söyledi ama onu burada diyemem

Anlayan anlamıştır

kkvan sen git başka arabaları test et biraz da çevrenize bakın

astrası civici leonu octaviası meganı varken gidip linea alana sadece üzülürüm

5896 Mesaj
19 Mart 2008; 23:52:37 

Golf'ü karıştırmasan olmaz di mi?

Birkere Linea sedan bir araç. Golf ile karşılaştırılması adaletsiz. Karşılaştırılacaksa jetta ile karşılaştırılmalı. . Ben Lineanın hem dizelini hem T-Jetini test ettim. Ani frende çzigisini iyi koruyamama durumunu göremedim. Öyle dengesiz bir aracın 37 m de durabilmesi çok zor zaten. Ben GP starjet kullanıyorum. Yüksek hızda ve frenlerde daha önce kullandığım eski kasa Corolladan bariz bir şekilde daha stabil.

Konu Megane - Linea karşılaştırması. Yukarıdaki testlere ve birkaç farklı derginin testine bakınca da Linea'nın yürüyen aksamına başarısız demek insafsızlık olur.

Piyasaya çıkan hemen her iddialı modeli test ederim. Bi makyajlı focusu test etmedim onda da fazla bi değiğiklik yok zaten.

11876 Mesaj
20 Mart 2008; 0:01:45 

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Golf'ü karıştırmasan olmaz di mi?

Birkere Linea sedan bir araç. Golf ile karşılaştırılması adaletsiz. Karşılaştırılacaksa jetta ile karşılaştırılmalı. . Ben Lineanın hem dizelini hem T-Jetini test ettim. Ani frende çzigisini iyi koruyamama durumunu göremedim. Öyle dengesiz bir aracın 37 m de durabilmesi çok zor zaten. Ben GP starjet kullanıyorum. Yüksek hızda ve frenlerde daha önce kullandığım eski kasa Corolladan bariz bir şekilde daha stabil.

Konu Megane - Linea karşılaştırması. Yukarıdaki testlere ve birkaç farklı derginin testine bakınca da Linea'nın yürüyen aksamına başarısız demek insafsızlık olur.

Piyasaya çıkan hemen her iddialı modeli test ederim. Bi makyajlı focusu test etmedim onda da fazla bi değiğiklik yok zaten.

Jetta tsi da test ettim merak ediyorsan o da lineadan çok daha iyidir

Zaten o kasayla alakasız 15'' küçük tekerleri insana hiç güven vermiyor bu araç yol tutmaz dedirtiyor daha binmeden içine

Lineada herşey olabildiğince şehiriçi kullanıma ve konfora yönelik bu nedenle süspansiyonları yumuşak bundan yol tutmasını bekleyemeyiz

Corolla konusunda da sana katılmıyorum o da lineadan daha iyidir

Testleri yapanlar bizim elemanlar olunca maalesef sonuçları da tartışmaya açık oluyor

23 Mesaj
20 Mart 2008; 2:04:44 

çok değerli bilgilerinizi benimle paylaştığınız için hepinize çok teşekkür ederim.Karar açık ara önde olandan yana tabiki ve gönlümden geçen ibrenin gösterdiği araç..

RENAULT MEGANE 2 1.5 DCİ...

2256 Mesaj
20 Mart 2008; 7:45:24