Şimdi Ara

## GeForce 9800GX2'de Yüksek Isı Önlemi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GX2'de Yüksek Isı Önlemi ##

GeForce 9800GX2 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan ve çift grafik işlemcili bir yapıda olan ekran kartının rakip HD 3870 X2'ye göre daha çok ısınacağı sık sık dile getirildi. Bu konuda Nvidia'nın kullandığı soğutma çözümünün nasıl bir başarım göstereceğini kartlar piyasaya çıktıktan sonra göreceğiz ama firmanın yüksek ısı konusunda önlem aldığına dair bazı yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Elimize ulaşan detaylara göre, GeForce 9800GX2'nin grafik işlemcileri 105 dereceye ulaştığı anda kartın gpu saat hızları otomatik olarak aşağı çekiliyor. Standart olarak 600MHz gpu, 1500MHz shader ve 2000MHz bellek saat hızları ile gelen GeForce 9800GX2'nin fabrika çıkışı hız aşırtmalı özel varyasyonlarının ise nasıl bir performans sergileyeceği şimdiden merak konusu. MSI'ın 660MHz'de çalışan hız aşırtmalı GeForce 9800GX2 modelini hazırladığı da biliniyor. Tabi daha yüksek saat hızları 105 dereceye ulaşma konusunda çok daha atak olacaklardır. Bu durumda GeForce 9800GX2 için sıvı soğutma alternatifi kullanan üretici ve model sayısında artış yaşanabileceği de iddia ediliyor. Hatırlanacağı üzere Cebit 2008'de EVGA su soğutmalı GeForce 9800GX2 prototipini katılımcıların beğenisine sunmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Mart 2008; 12:55:34 >

• Karta ciksada artik yeni sogutucu modellerini görsek
  • Intel'in 5xx'teki TM2 komedisine benzer bir durum oluşmadığı sürece, güzel bir şey.
  • cıksın artık kart 105 derecede oha yani yuh osaman fanın fazla getirisi yokki kart 105 derecelere kadar cıkabiliyor
  • Kart zaten kalorifer peteği gibi artık üzerinde yemek de yaparız
  • 105 derece çok fazla resmen kart yanıyor.
  • Vallaha işte ani atağın getireceği riskler.pazar payımı kaptırmayayım diye yaptığı rezilce bir kart.
  • Maşaallah be 105 derece
  • 105 derecede çalışıyor, denmiyor ki burada.
  • 105 dereceye ulaştığında,kartın hızları otomatik olarak aşağıya çekiliyormuş.
  • 105 derecede çalışan VHS kaset!!
  • Bıldırcın yumurtasının piştiği fotoları yakında dönmeye başlar forumlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 17 Mart 2008; 15:32:51 >
  • ati nvidiayı iğice sıkıştırdı ondan oluyo bütün bunlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: sight

105 derecede çalışan VHS kaset!!

ağzımdan aldın+1
  • Hımmm 105 derece demek. İyi ama o ısıda su kaynatmaz mı?

Yuh ya ben de harbi bir şey yaptılar zannettim. Bu ne yauw. Bir de 105 derece yani o ısıya çıkacak demek.

Boşuna uğraşmış adamlar yaw. Ben daha iyi yolunu biliyorum. Mesela bir ekran kartım var fazla ısınınca kendi kendini yakıyor böylece bir daha ısınmıyor hatta elektrik bile çekmiyor. Nasıl mı? Bilmem küllerine sordum belki yandığımdandır dedi.

Hatta güncel olanlar sıcak bastı ben bi hava alıp geleceğim diyerek kapıyor kendini çıkıyor. :)

Ya rabbel alemiyn daha neler duyacağız ya. Adamlar utanmadan önlem diyor bir de. Sanki kart 8800GT sLI ı solluyor da adamlar bir iki dakikalığına eşit hızda çalışsın diyorlar.

Bence bu ısıl önlem değil olsa olsa şaka olur. 1 Nisan şakası. Avrupayla kaç saat fark vardı onlarda 1 nisan baya erken gelmiş anlaşılan.

• quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

Vallaha işte ani atağın getireceği riskler.pazar payımı kaptırmayayım diye yaptığı rezilce bir kart.

+1907
  • ısınma problemi çok önemli bir sorun. bu kart pek alınmaya değer bir karta benzemiyor.
  • Isı ile sıcaklık arasındaki farkı daha bilmeyenler ve yorumlar yapanlar var yazıkk....
  • 105 derece

birde gecenlerde 8800gt den daha iyi soğutma olucak denmişti zaten 8800gt gelmiş geçmiş en işe yaramaz soğutma , nvidia da galiba encok ısıtan iyi demek
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

Vallaha işte ani atağın getireceği riskler.pazar payımı kaptırmayayım diye yaptığı rezilce bir kart.

+1907
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.