Şimdi Ara

İnternet sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün akşamdan beri sayfa açamıyorum. Msn'e girilebiliyor fakat sayfalar açılmıyor. Utorrent'in bazı ayarlarını değiştirdim.Default ayarlarına dönsem işe yarar mı? DNS ayarlarınızda sorun var diyor tanıla ve onar dediğim zaman. Bağlı görünüyorum ama sayfalar açılmıyor.Sorun torrentden kaynaklanıyor olabilir mi?

• Kardeş tcp/ip ayarlarından otomatik dns alarak dene. torrentten kaynaklanıyor olamaz. Sayfa açılmaması dns lerden kaynaklanıyordur bence.
  • Zaten dnsyi otomatik alıyor.Sorun da orda zaten. Ttnet'in aile koruma programını bir ara kurmuştum kardeşim için. Sonra kaldırdım bunu ve bundan sora dns ayarlarında bazen bu sorunu yaşıyordum ama şimdi sayfaları hiç açamıyorum.
  • Dns ayarlarını program değiştirmiş olabilir mi? Gerçi denetim masasından varsayılan ayarlara çevirdim ama bir sonuç vermedi
  • Torrenti kullanmayınca internete bağlanabiliyorum ama torrenti açınca sayfalar açılmıyor.Time out oluyor ?¿
  • Sizin için google den araştırma yaptım ve buna benzer bir sorunun çözümünü modem değiştirerek olduğunu öğrendim..
    Sizde deneyebilirsiniz modem değiştirmeyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elit_Marcos -- 17 Mart 2008; 20:51:32 >
  • Modem telekoum'un bana hediye ettiği bir modem.Airties RT-102 adlı bir modem..Bunun yerine evimde önceden aldığım modemi taktım ama olmadı.
  • Sorun dns ile ilgilidir büyük ihtimal.Otomatik dns almayı deneyin..
  • Format da attım.Bu sefer azereus kurdum ama durum aynı.Sayfalar açılmıyor yada çok geç yanıt veriyor
  • Ben İzmir'deyim. 2048/512 Kbps sınırsız adsl kullanıyorum. Bu testi 5 dakika önce yaptım ardından Ttnet'e telefon açtım. Bana İzmir'de genel bir sorun (TTnet klasiği ) olduğunu söylediler.

İzmir'de olup aynı durumda olan var mı acaba?

SS:

İnternet sorunu

Gülsem mi? Ağlasam mı? Bilemedim...
  • bende İzmir deyim.
    4 gündür download bile yapamıyorum.Kendi kendine bağlantı kopuyor.
    3 dakika önce ttnet teknik servisle görüştüm.Sorunun dns olduğunu söyledi.Bende otomatik al işaretli değildi.Telefondaki elemana bilerek söylemedim sorunu kafadan ona bağlamasın diye.Neyse dns oto yap dedi.Yaptık bakalım.
    Bendeki sorun pc yi açınca normal nete girioyorsun.T**turk ten yada fl den torrentleri açıorum gece sabah bi bakıuyprum hiç bişey inememiş.azureusu kapatıp girmeye çalışıorum nete girmiyor.Modeme reset atıyorum bu sefer saatin ordaki net simgesinden uyarı geliyor"bu bağlantı sınırlı veya bağlantı yok detay için balonu tıkla ıvır zıvır". balonu tıkladığında da ip alınamıyor gibi bir hata veriyor.İzmir de bi halledemediler zaten bu adsl i.3kuyulardayım.
    Dns i otomatik girsek t***turk e giremeyeceğim?ordaki arkadaşlarda da problem varmı bilmiyorum.
    Modemim den memnunum zoom 5654.2 senedir sorun çıkarmadı.Modem değiştirmek çözüm demek çok saçma bence

• Ben Ankara dayım ama dün aynı sorunlar bende de vardı, bağlantı var ama hiçbir işe yaramıyordu, sonra 3 saat boyunca intenet ışığı da gitti gelince yine kopup gelmeler başladı, bağlantı gidiyor 1 dakika sonra yeniden bağlanıyor, 3 ayrı modemle denedim aynıydı, geçen cumartesi de 3 saat boyunca adsl ışığı bile gitmişti. Bu hattı aldığımdan beri 3 aydır sorun var bıktırdı artık.
  • bende de internet çok yavaş ödediğim hizmetin karşılığını alamıyorum. hakkımıda telekom a helal etmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AŞKINN

bende de internet çok yavaş ödediğim hizmetin karşılığını alamıyorum. hakkımıda telekom a helal etmiyorum.

Senin sorunun, şu meşhur ''yoğunluk'' dalgasıyla ilgilidir. Ara ara gelip gider böyle, merak etme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brutalite

quote:

Orjinalden alıntı: AŞKINN

bende de internet çok yavaş ödediğim hizmetin karşılığını alamıyorum. hakkımıda telekom a helal etmiyorum.

Senin sorunun, şu meşhur ''yoğunluk'' dalgasıyla ilgilidir. Ara ara gelip gider böyle, merak etme.

• arkadaşlarr 20 pc olan bi yerde ekstradan bir pc daha network a bağladım ama sınırlı bağlantı aldımm daha sonra elle ip verdim bu sefer bağlandı ama expolrer i açtığımda internet gelmiyoo gide n 50 gelen 0 yazıyo bu sorunu nasıl çöze bilirim yardım ederseniz sevinirimm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.