Şimdi Ara

koreliler nasıldır? (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
407
Cevap
9
Favori
148.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mesaja cevap verdim. umarim faydali olur.

quote:

Orijinalden alıntı: Bonatschi

muratto,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Gerçekten o kadar değerli bilgiler ki benim için.. eminim kore ile ilgilenen diğer arkadaşların da çok çok işine yarayacaktır.

Daha detaylı 1-2 ufak sorumu forum başlığını çok fazla konu dışına çıkarmamak için buradan sormuyorum. Uygun görürseniz özelden sizinle iletişime geçtim, uygun değilse sizin için lütfen kusura bakmayın.

Bu başlığı inceledikten sonra Kore çok daha çekici geliyor zaten insana.. Çok çok başka bir dünya gibi. Merak uyandırıyor.

• Merhaba arkadaşlar gene ben(bohçacı geldi hanım gibi oldu)Bonatschi seni kutlarım,hayırlı olsun,umarım orada çok güzel bir zaman geçirirsin.
    Gelelim asıl konuya;Kore'deki estetik çılgınlığının Çin ve Japonya'dan gösterdiği önemli farklılıklar var,nedenlerini Koreli Amerikalı bir bayan Kore'nin 20.yüzyılda yaşadıklarıyla bağlantılandırarak thegrandnarrative'e gönderdiği bir epostayla açıklaya çalışmış,gerçekten çok ilginç,okumanızı tavsiye ederim.
    http://thegrandnarrative.com/2010/03/18/korea-cosmetic-surgery-caucasian/
    Şimdi de gene Kore'de estetikle ilgili Arirang tv'den bir videonun ekli olduğu bir postu ekliycem.Gerçekten inanılmaz,bayanlardan bir tanesi çenesini törpületmek istiyor,ve bence çenede anormal hiçbir şey yok,diğeri kendini tombul zanneden ama zayıf olan bir bayan ve insanlardan nesne gibi bahseden bir cerrah da dinlemiş olacaksınız.Koreliler umarım kendilerine eziyet etmekten bir an önce vazgeçer,eşeğin kulağına suyu kaçırmışlar
    http://thegrandnarrative.com/2010/04/28/korea-cosmetic-surgery/
  • koreliler iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenler otogarı alt katı -- 2 Mayıs 2010; 23:32:19 >
  • öncelikle Pitipati,Hyunsoosea,Paladius_Aragones ve Muratto'nun kore hakkındaki yorumlarını ve izlenimlerini hiç sıkılmadan okudum :)
    sanırım burdaki birçok erkek kullanıcı yurtdışında aldıkları eğitim sayesinde tanışmış bu yolla ilgi ve merakları artmış sanırım bunda kore kızlarının öldürücü cazibesi olabilir ayrıca kore savaşından dolayı birbirimize duyduğumuz sempati gelenek göreneklere bağlılık ve saygıda etkilemiş olabilir :) onlar için izlenim çok önemli sanırım ve bir erkeği elde etmek için önce kendilerine bağlarlar çok masum saf ayaklarına yatarlar (masum olmadıklarından demiyorum ama yabancı iseniz kendilerini daha iyi göstermeye çalışırlar)Sevimliliklerinin altınca plancı bir yapıya sahipler tabi bu kore kızlarına özgü bişi değil biz türk kızlarıda hatta genel olarak kızlar her zaman planlı ve kurnaz olmak zorunda kalmışızdır.Erkeklerin saf hallerinden dolayı bu öldüren cazibeler onları kendilerine çekmiş olabilir.Ahlaklı bir toplum olmasıda yurtdışından evlilik yapmak isteyen erkekler için çekici olmuş olabilir bilemiyorum tabi ama mutlaka bu sebeplerden birini barındırıyordur.Estetik çok yaygın sadece kızlar arasında değil erkeklerde görünüşlerine önem veriyor en azından genç ve okumuş kuşak.Evet koreliler hatta japonlar görünüşlerine çok takıklar bunun için bıçak altına yatmayı tercih ediyorlar ama estetik olmasalar bile geneli hoş insanlardır alımlı ve kendine has bir çekiciliği vardır her ne kadar pek fazla dişilik anlamında birşey bulunmasada bakımlı,zarif insanlardır.Estetik olmayan insanların kenilerince 1 ya da 2 sorunu var ama onların yapısında mükemmelliyetçi dörtdörlük bir güzellik yattığı için bu yolla başvuruyorlar.Kore kadını çok daha şık ve has giyiniyorlar modayı takip etmeyi seviyorlar bu kadar makyaj yapmalarına rağmen herzaman doğal görünüm yaratma havasındalar sanırım bir japondan bu yönlerle ayrılıyor kore kadınları saçlarını genellikle kendi saç rengi yada 1 ton açığını boyatırken japon kadınları daha karamel rengi daha şatafatlı hatta neredeyse cosplay tarzları ile daha fazla dikkat çekmeye çalışıyor buda onları yapmacıklaştırıyor her 2 ülkeninde gençleri her nekadar yabancı ülkelere pek açık bir toplum olmasalarda çok fazla özeniyorlar.Sanırım kore kızları kendi doğal güzelliklerini bozmadan güzelleşmeye çalıştıkları için uzakdoğunun en güzel kızları olarak anılıyor.Tabi genlerindende var.Tabi bizim toplumda çekik çekiktir taksimde her çekik gözlüyü japon yada çinli zannederiz çinlimisiniz yada japonmusunuz dediğimizde kızgın bir tavırla hayır koreliyim aynı şeyi japona yada çinliye yaparsanızda aynı tepkiyi verir.Bir kere göz yapıları kesinlikle farklıdır.japonlar daha buğday tenli daha çekik gözlü ve genellikle çarpık dişli olırlar.Çin yüzölçüm bakımından büyük bir ülke çeşit çeşit çekik görebilirsiniz çok çekik olur genelde ama belli bir yuvarlıklığı vardır tayvanlılar,vietnamlılar,filipinliler için özel bir durum pek sezinleyemiyorum ama daha koyu renkliler,Moğolistanlı insanların gözleri ince bir çizgi gibi adeta neyse çok fazla anatomik yapıya giriyorum bende :) Ama şu bir kesin ki koreliler çinliler kendilerine daha yakın buluyor en azından kültürleri çok daha yakın ve çinin etkisi altında yaşamışlar uzunca bir süre ama japonlar hem çin hem koreden uzaklar.Korelilerin genellikle badem şeklindeki ela yada kahverengi gözleri beyaz tenleri ay gibi suratları minik ve dolgun dudakları nedense hep eski türklerin özelliklerine benzetmeme neden olurlar orta asyadaki türkler zaten öz türk özellikleri gösteriyor bu arada orta asya insanlarıda güzeldir :) İllede çekik biriyle evlenmek istiyorsa bu türk erkekleri orta asyadan biri ile evlensinler özbekistanlıların koreli kızlardan hiçbir farkı yok güzellik açısından gerek din gerek tarih gerek kültür çok daha yakınız ayrıca oda olmadı kırgızistan kazakistan türkmenistan...

bu arada kore erkeklerinin ezildiği hakkında şeyleri ilk defa sizden okudum hep bu k-dramaları k-filmleri kandırıyor bizi kızlar genelde hep erkeklerin peşinde koşuyor erkeklerde pek bi cool havalarında dolanıyor belkide bunu bi tek ortalamanın üstündeki koreli baylara yapıyorlar bilemiyorum :)

sanırım ezilmeyen asyalı bir erkek varsa oda japon erkekleridir çirkin mirkinler ama japon kızları herzaman kendilerini onlara beğendirmeye çalışıyor.Erkeklerinin burnu biraz havada.Zaten japonlar koreliler gibi dobra ve açık sözlü değildir sizi kasar kasar kasar her sözün altında anlamı kapalı bir derinlik söz konusudur.Japonya gay bulmak çokta zor değil ve bu anlayışla karşılanıyor.Japonya en gelişmiş asya ülkelesidir gerçi Çinide unutmamak lazım ihraçta almanyayı geçmiş ve birinci olmuş bir ülke olarak Ama japonya teknolojik açıdan olsun G8 ülkesi olmasıda etken çok daha modern bir toplum Japon kızları bu kadar iyiken yine yaranamıyor erkeklerine. bu 2 ülke erkekleri ve kızları çok farklı ya:gerçi japon kültüründen çekinkenlik,mahçupluk ve eğitim düzeyi çok daha önemli en azından bu statüler ve ailesi ile değerlendiriliyorlar kızları.sanırım daha kapalı bir toplum olduğu için en azından kdn erkek ilşkilerinde anime sektöründe manga kültüründe fazlaca hentaileri var böyle kapalı bir toplumda yavaşca erkekleri sapkınlaştırıyor nedense hayal güçleri sınırsız :)

bi ara lafı geçmiş bende yorum yapmadan geçemeyeceğim.Japonlar gerçekten titiz insanlardır sandığınız gibi böcektir köpektir yemezler ayrıca sadece deniz ürünlerine aşinalardır.Bu ülkedeki insanlar çok daha fazla değer verir ahlaklı,dakik,düzenli,çalışkan ve dürüst yaşamaya.Çinliler ise salyongoz çeşitli haşaratlar yılan sakatat ürünler yer sevenide vardır sevmeyenide ama yenilir insanları hakkında pek bilgi sahibi değilim ama kesinlikle bir japon gibi olamazlar koreliler ise çinlilere daha yakın özellik gösteriyor.Çinliler kadar geniş tuhaf menüleri yok onlarda denizden babam çıksa yerim diyorlar ama ayrıca biraz sakatat tarz şeyleride seviyorlar ayrıca köpek yeniliyor mu evet öyle birşey var lakin bir fotoda şişe geçirilmiş dönüyordu ama bu köpekler özel köpekler her köpek değil ve emin olun buna karşı olan koreliler var ve zaten kore insanının yemek menüsünde göremeyeceğiniz birşey keza bu etler çok pahalı(zamanında kınamıştım ama suçlayamam savaş amanında insan neler neler yiyor belki de çinliler o yüzden bu kadar değişik bir menüye sahip zamanla geleneksel yemek haline gtirmişler)sadece bu asyalılara ait birşey değil elin fransızı kurbağa bacağı ve salyangoz görünce agzının suları akıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sphinxcrow -- 16 Haziran 2010; 1:12:17 >
  • Arkadaşlar yazıları okudum.
    Burada anladığım kadarıyla Koreli kızlarla evlenmeyi falan düşünen insanlar var. Bir defa bizim dinimizde bize Müslüman olmayan birisiyle evlenmek yasaklanmıştır. Korelilerin bir kısmı Hristyan, bir kısmı da bildiğim kadarıyla Budizme inanıyor. Ya arkadaşlar, aslanlar gibi ülkemiz var, kendi ülkemizden bayanla evlenmek varken yabancı kadına ne gerek var. İlerde yabancı kadınla evlenirseniz çoluk çocuğunuzun dini ne olacak? Bu Koreliler tamam kötü insan değiller, ama adetleri davranışları farklı. Mimikleri falan değişik.

Bir de Japonlarla kıyaslayanları okuyorum. Lütfen Korelilerle Japonları asla kıyaslamayın. Çok farklı milletler. Japonlar bize benziyor, fatih bir millet aynı Osmanlı gibi Asyayı yüzyıllarca yönetmişler, asil, temiz ve görgülü insanlar Japonlar. 7 ay önce Japonyaya gittim, çok temiz bir ülke. İnsanlar inanılma bilinçli, yere çöp atan göremezsin, boş adam yok, trende metroda bile otururken boş durmuyolar, ya kitap okuyorlar, ya ellerindeki telefon bilgisayarla internete bağlanıyorlar. Ama arkadaşlar bu Asyalılar İngilizce özürlü, Japonya Tokyo, Kyoto ve Osaka'ya gittim, İngilizce bilen birileri bulmak gerçekten mesele. Polise soru soruyorsun anlamıyor, ne biliyim yoldan geçene soruyorsun bilmiyor, Allahtan yanımda Japonca bilen arkadaş vardı o sayede her işimizi hallettik.

Koreliler aşırı Amerikan özentililer, çoğunda marka kompleksi var.
    Siz siz olun kendi insanınıza bakın. Yabancılarla evlilik kolay değildir.
    Koreliler Koreye gidince kucağınıza atlayacak sizinle ilgilenecek sanmayın. Kore Japonya, bu ülkeler Amerika gibi kapitalist ülkelerdir. Erkekleri de bayanları da genelde çalışır. Fakir ülkeler değil bu ülkeler, o yüzden bizim ülke onlardan geri. Ben Japonyaya gittim, kızlar ilgilenmiyor, birkaç klübe falan gittik, ama dediğim gibi kapitalist ülkenin kızları feminist oluyor ve kimseyi takmıyor. Kore'de de tahminim aynıdır. Bakın Amerikalı olsanız herşey değişir. Bize Japonyada klüp isletmecileri Japon kızlar Amerikalı erkekleri sever demişti.Güç meselesi işte.

Ha çekik gözlü seviyorsanız, ilgileniyorsanız, direkt Tayland'a gidin. Vize yok zaten, gece hayatı inanılmazdır. Japonya Kore buraların eglence hayatı iyi degil. Neden çünkü kapitalist ülkeler adamlar çalışmaktan eglenmeye fırsat bulamıyorlar, yada önemsemiyorlar işte. Bangkokun gece hayatı inanılmazdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 16 Haziran 2010; 20:53:37 >
  • kesinlikle bir yerden hak veriyorum japonlar çok saygılı,çalışkan,her anlamda titiz insanlarlar buradaki gibi aynı malı farklı marketlerde farklı fiyatlarda bulamazsınız.Japonya dünya üzerinde söz sahibi olabilen ülkelerden biri gelişmiş bir ülke olması tabiki yaşayış şekillerini davranışlarını mutlaka etkilemiştir. Geleneklerine körü körüne bağlı bir ülke olamazlar zaten öyle olsalar bu kadar gelişemezler.Mutlaka diğer ülkelerle arasında etkileşim olacaktır.Özenme gayet doğal.Hangi ülke büyük devletlerin etkisi altında kalmıyorki.Ama japonlar kendi kültürlerini korumayı ve aktarmayı biliyorlar.insanların görünüşleri ne kadar modernleşsede aldıkları eğitim değişmiyor. Tokyo dünyanın en kalabalık şehri gelipte o sen türksün hadi arkadaş olalım gibi bir durum beklenemez zaten.Türkiyenin taşrası ile şehri bir mi ama oradaki insanlar nerde yaşasalar yaşasınlar belli kurallarının dışına çıkmıyorlar.Öncedende dediğim gibi açıkça herşeyi söylemezler söyledikleri şeylerin altından derin anlamlar taşırlar ki buda bence saygının bir ifadesidir koreliler açıkçası patavatsızlar helede arkadaş ortamında iseler açık açık konuşurlar eğlenmekten gülmekten çekinmezler.Japonlar karşısındakini düşünür temkinli yaklaşır aşırı hal hareketlerden kaçınırlar.Koreliler kadar hemen arkadaş olamazsınız.Japonlarda sevdiğim birşey daha varsa festivalleri gerçekten bunları önemsiyorlar helleki okullardaki kültür festivalleri böylelikle insanlara kültür ve değerlerini hiçbir zaman unutturmuyorlar.Gelelim şu ingilizce meselesine bir kere bzden farklı duyuyor onların kulakları bazı harfleri farklı algılar zaten lfabelerinde* "l" harfi bulunmaz buyuzden de dillerine gecmemistir. isin asli japonlarin bir alfabesi yoktur. cunku eski japonyada yazi yoktur. yani dillerinde "l" harfi hic olmamistir. cinden alfabeyi aldiklari zaman "l" harfini kullanmadiklari icin alfabeye de gecirmemislerdir. konusma da belirli bir yastan* sonra ogrenilemedigi icin japonlar "l" harfini soyleyemezler. bunun yerine "r" harfini kullanirlar.V harfinide b diye telafuz ediyorlar.Hepsi böyle söyler demiyorum ing çalışan japon azmeder ve çıkarır bu sesleri ama genel olarak kulakları böyle algılıyor.Şimdi adamı hatırlamıyorum ama sanırım film ödüllerinin birinde japon yönetmen yada senarist thank you yerine sürekli senk yu dedi.Konuşmalrı kötü olsada iş yazıya gelince bizim gibi latin alfabesi kullanmamalarına rağmen gramer bilgileri iyidir.

Bir arkadaşım japonca kurslarına gidiyordu kendisi birçok şeyi sınıf arkadaşlarına göre daha çabuk kavrayabilmiş ama japon hocalar bir amerikalının telafuzu bile beceremediği bir kelimeyi duyunca çok daha fazla ilgilenmeye başlamışlar.Ben eminimki bizim toplumdada bu böyle batı sempatisi ve hayranlığı .ok fazla bu yüzden eleştirmiyorum onları bizdede oluyor bu tür şeyler.

Ya ille çekikle evlenmek istiyorlarsa dediğim gibi kendilerini hiç ezdirmesindenler hrıstiyanlığı ülkü edinen korelilere orta asya insanları bize çok daha yakın insanlar ve bu ülkelerin çoğunluğu müslüman ben müslümanla evlenmeniz için demiyorum tabi seviyorsanız karşınızdakinin dini farketmez mühim olan hoşgörüdür.Bizde öyle kabul etmiyoruz herkesi bizimde ailemiz gelenek göreneklerimiz var bencilce davranan bu insanlarla olmaktansa sadece arkadaş kalmak en iyisi günün birinde bulursanız bencil olmayan sizin için bazı şeyleri göze alabilen işte o zaman evlenirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sphinxcrow -- 16 Haziran 2010; 22:18:36 >
  • sacma bir soru olabilir ama carsamba seul'e gidiyorum korean airlines'tan almislar bileti herhangi bir dezavantaji var midir thy'ye göre 1 hafta kalip donecegim.
    tesekkürler
  • Çok güzel filmler yapar keratalar. Misal, Oldboy.
  • koreliler iyidir
    estonya'da kaldığım süre içerisinde 2 tanesi ile arkadaş oldum
    türklere çok yakınlar
    türk olduğumu öğrenince kardeş ülke demeye başladılar
  • bende bir güney koreli erkekle evliyim.tatil için türkiyeye geldim..koreden kız tavlamak isteyen türk erkeklerine sesleniyorum: başınıza bela almayın derim..sonuçta 2 çocukla tek başınıza kabilirsiniz...türk kızlarına benzemezler..özgür kızlar..hele birde din konusunda baskı yapacak olursanız...vay halinize..
    sorularınız varsa yanıtlarım...eğitimle ilgili sormayın çünkü burada üniversite hakkında bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyung -- 1 Temmuz 2010; 12:08:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PALADİUS_ARAGONES

Erkekleri

1 .ABAZA Bize benziyorlar

2 .Aşırı derecede saf

3.Korkaklar

4.Planlılar

5. Sinirlelenmiyorlar kolay kolay

6 Psikopatlıkları yok

7. Çok çalışkanlar

8. Günde max 6 saat uyuyorlar

9.Oyun hastası hepsi özellikle stratejide

10. gym e gidiyorlar

11. Müzik aleti öğreniyorlar en az bir tane

Hepsi starcraft uzmanıdır eğer karşınıza bir uzakdoğulu gelirse starcraftta direk çıkın çünkü 10 yaşındakiler bile Türklerin iyi-ortası arasında oynuyor
  • Neeeee biri Koremi dedi buyrun turkusunu dinleyelim

http://www.dailymotion.com/video/xblh9o_kore-turkusu_fun
  • ya ben seoule dil eğitimi için gitmek istiorum bana yardımcı olablecek koreden birileri varmı acaba
  • adeta bir 'şoray korede' topiği olmuş.son süreat okudum bitirdim. konuyu hortlanmış olmayayım ama bayadır takılan yok heralde buraya.çalışan arkadaşlar falan vardı ne oldu son durum
  • hani nerede kore sever dostlarımız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idinc -- 19 Mart 2011; 20:30:59 >
  • Ben de bir hortlatma mesajı yazayım madem. Fukushima'daki (Japonya) nükleer santralden yayılan radyoaktif sızıntının rüzgarların yönü sebebiyle önceleri Kore'yi etkilemediği açıklanmıştı. Ancak Kore'de yaşayan bir arkadaşımdan ve bazı haber sitelerinden öğrendiğim kadarıyla her yıl bahar aylarında Gobi çölü üzerinden gelen çöl rüzgarları ile birlikte bazı şehirlerdeki radyoaktivitede (iyot 131) bir miktar artış tespit edilmiş. Tehlikeli bir durum olmadığı söyleniyor ama yine de bu aralar Kore'ye gitmeyi düşünen arkadaşların bilgisi olsun.. Bahsettiğim rüzgarlar bahar aylarında çok yaşanıyor. Öyle ki havadaki çöl kumu yüzünden gökyüzü sapsarı bir hal alıyor. Özellikle astım hastaları ve çocuklar için tehlikeli bir durum..

Haberin linki:
    http://english.chosun.com/site/data/html_dir/2011/03/30/2011033000393.html

Çin üzerinden her bahar gelen çöl rüzgarları ile ilgili linkler:
    http://news.discovery.com/earth/desert-dust-storm-roars-through-china-blankets-korea.html
    http://eco-generation.org/activities/news/view.html?boardno=47&cat1=&cat2=&thread=1649&no=1649&page=8&search=&keyword=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratto -- 2 Haziran 2011; 9:39:23 >
  • iyidir
  • koreden ming huo ben buyrun
  • türklere karşı acayip saygıları var.

Devamlı pilav yerler fakat bildiğimiz pilav değil suda haşlanmış pirinç tuz falan yok içinde
  • Korede Güzellik anlayışı nedir yani orada nasılsanız size dönüp bakarlar?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.