koreliler nasıldır?
405 Cevap136636 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 5 [7]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

18 Mesaj
29 Nisan 2010; 11:27:11 

selam bonatschi,

mesaja cevap verdim. umarim faydali olur.

quote:

Orijinalden alıntı: Bonatschi

muratto,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Gerçekten o kadar değerli bilgiler ki benim için.. eminim kore ile ilgilenen diğer arkadaşların da çok çok işine yarayacaktır.

Daha detaylı 1-2 ufak sorumu forum başlığını çok fazla konu dışına çıkarmamak için buradan sormuyorum. Uygun görürseniz özelden sizinle iletişime geçtim, uygun değilse sizin için lütfen kusura bakmayın.

Bu başlığı inceledikten sonra Kore çok daha çekici geliyor zaten insana.. Çok çok başka bir dünya gibi. Merak uyandırıyor.

0 Mesaj
2 Mayıs 2010; 23:07:27 

Merhaba arkadaşlar gene ben(bohçacı geldi hanım gibi oldu )Bonatschi seni kutlarım,hayırlı olsun,umarım orada çok güzel bir zaman geçirirsin.
Gelelim asıl konuya;Kore'deki estetik çılgınlığının Çin ve Japonya'dan gösterdiği önemli farklılıklar var,nedenlerini Koreli Amerikalı bir bayan Kore'nin 20.yüzyılda yaşadıklarıyla bağlantılandırarak thegrandnarrative'e gönderdiği bir epostayla açıklaya çalışmış,gerçekten çok ilginç,okumanızı tavsiye ederim.
http://thegrandnarrativ...etic-surgery-caucasian/
Şimdi de gene Kore'de estetikle ilgili Arirang tv'den bir videonun ekli olduğu bir postu ekliycem.Gerçekten inanılmaz,bayanlardan bir tanesi çenesini törpületmek istiyor,ve bence çenede anormal hiçbir şey yok,diğeri kendini tombul zanneden ama zayıf olan bir bayan ve insanlardan nesne gibi bahseden bir cerrah da dinlemiş olacaksınız.Koreliler umarım kendilerine eziyet etmekten bir an önce vazgeçer,eşeğin kulağına suyu kaçırmışlar
http://thegrandnarrativ...korea-cosmetic-surgery/

304 Mesaj
2 Mayıs 2010; 23:25:09 

koreliler iyidir
0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi core_eye -- 2 Mayıs 2010; 23:32:19 >

0 Mesaj
15 Haziran 2010; 23:36:01 

öncelikle Pitipati,Hyunsoosea,Paladius_Aragones ve Muratto'nun kore hakkındaki yorumlarını ve izlenimlerini hiç sıkılmadan okudum :)
sanırım burdaki birçok erkek kullanıcı yurtdışında aldıkları eğitim sayesinde tanışmış bu yolla ilgi ve merakları artmış sanırım bunda kore kızlarının öldürücü cazibesi olabilir ayrıca kore savaşından dolayı birbirimize duyduğumuz sempati gelenek göreneklere bağlılık ve saygıda etkilemiş olabilir :) onlar için izlenim çok önemli sanırım ve bir erkeği elde etmek için önce kendilerine bağlarlar çok masum saf ayaklarına yatarlar (masum olmadıklarından demiyorum ama yabancı iseniz kendilerini daha iyi göstermeye çalışırlar)Sevimliliklerinin altınca plancı bir yapıya sahipler tabi bu kore kızlarına özgü bişi değil biz türk kızlarıda hatta genel olarak kızlar her zaman planlı ve kurnaz olmak zorunda kalmışızdır.Erkeklerin saf hallerinden dolayı bu öldüren cazibeler onları kendilerine çekmiş olabilir.Ahlaklı bir toplum olmasıda yurtdışından evlilik yapmak isteyen erkekler için çekici olmuş olabilir bilemiyorum tabi ama mutlaka bu sebeplerden birini barındırıyordur.Estetik çok yaygın sadece kızlar arasında değil erkeklerde görünüşlerine önem veriyor en azından genç ve okumuş kuşak.Evet koreliler hatta japonlar görünüşlerine çok takıklar bunun için bıçak altına yatmayı tercih ediyorlar ama estetik olmasalar bile geneli hoş insanlardır alımlı ve kendine has bir çekiciliği vardır her ne kadar pek fazla dişilik anlamında birşey bulunmasada bakımlı,zarif insanlardır.Estetik olmayan insanların kenilerince 1 ya da 2 sorunu var ama onların yapısında mükemmelliyetçi dörtdörlük bir güzellik yattığı için bu yolla başvuruyorlar.Kore kadını çok daha şık ve has giyiniyorlar modayı takip etmeyi seviyorlar bu kadar makyaj yapmalarına rağmen herzaman doğal görünüm yaratma havasındalar sanırım bir japondan bu yönlerle ayrılıyor kore kadınları saçlarını genellikle kendi saç rengi yada 1 ton açığını boyatırken japon kadınları daha karamel rengi daha şatafatlı hatta neredeyse cosplay tarzları ile daha fazla dikkat çekmeye çalışıyor buda onları yapmacıklaştırıyor her 2 ülkeninde gençleri her nekadar yabancı ülkelere pek açık bir toplum olmasalarda çok fazla özeniyorlar.Sanırım kore kızları kendi doğal güzelliklerini bozmadan güzelleşmeye çalıştıkları için uzakdoğunun en güzel kızları olarak anılıyor.Tabi genlerindende var.Tabi bizim toplumda çekik çekiktir taksimde her çekik gözlüyü japon yada çinli zannederiz çinlimisiniz yada japonmusunuz dediğimizde kızgın bir tavırla hayır koreliyim aynı şeyi japona yada çinliye yaparsanızda aynı tepkiyi verir.Bir kere göz yapıları kesinlikle farklıdır.japonlar daha buğday tenli daha çekik gözlü ve genellikle çarpık dişli olırlar.Çin yüzölçüm bakımından büyük bir ülke çeşit çeşit çekik görebilirsiniz çok çekik olur genelde ama belli bir yuvarlıklığı vardır tayvanlılar,vietnamlılar,filipinliler için özel bir durum pek sezinleyemiyorum ama daha koyu renkliler,Moğolistanlı insanların gözleri ince bir çizgi gibi adeta neyse çok fazla anatomik yapıya giriyorum bende :) Ama şu bir kesin ki koreliler çinliler kendilerine daha yakın buluyor en azından kültürleri çok daha yakın ve çinin etkisi altında yaşamışlar uzunca bir süre ama japonlar hem çin hem koreden uzaklar.Korelilerin genellikle badem şeklindeki ela yada kahverengi gözleri beyaz tenleri ay gibi suratları minik ve dolgun dudakları nedense hep eski türklerin özelliklerine benzetmeme neden olurlar orta asyadaki türkler zaten öz türk özellikleri gösteriyor bu arada orta asya insanlarıda güzeldir :) İllede çekik biriyle evlenmek istiyorsa bu türk erkekleri orta asyadan biri ile evlensinler özbekistanlıların koreli kızlardan hiçbir farkı yok güzellik açısından gerek din gerek tarih gerek kültür çok daha yakınız ayrıca oda olmadı kırgızistan kazakistan türkmenistan...

bu arada kore erkeklerinin ezildiği hakkında şeyleri ilk defa sizden okudum hep bu k-dramaları k-filmleri kandırıyor bizi kızlar genelde hep erkeklerin peşinde koşuyor erkeklerde pek bi cool havalarında dolanıyor belkide bunu bi tek ortalamanın üstündeki koreli baylara yapıyorlar bilemiyorum :)

sanırım ezilmeyen asyalı bir erkek varsa oda japon erkekleridir çirkin mirkinler ama japon kızları herzaman kendilerini onlara beğendirmeye çalışıyor.Erkeklerinin burnu biraz havada.Zaten japonlar koreliler gibi dobra ve açık sözlü değildir sizi kasar kasar kasar her sözün altında anlamı kapalı bir derinlik söz konusudur.Japonya gay bulmak çokta zor değil ve bu anlayışla karşılanıyor.Japonya en gelişmiş asya ülkelesidir gerçi Çinide unutmamak lazım ihraçta almanyayı geçmiş ve birinci olmuş bir ülke olarak Ama japonya teknolojik açıdan olsun G8 ülkesi olmasıda etken çok daha modern bir toplum Japon kızları bu kadar iyiken yine yaranamıyor erkeklerine. bu 2 ülke erkekleri ve kızları çok farklı ya:gerçi japon kültüründen çekinkenlik,mahçupluk ve eğitim düzeyi çok daha önemli en azından bu statüler ve ailesi ile değerlendiriliyorlar kızları.sanırım daha kapalı bir toplum olduğu için en azından kdn erkek ilşkilerinde anime sektöründe manga kültüründe fazlaca hentaileri var böyle kapalı bir toplumda yavaşca erkekleri sapkınlaştırıyor nedense hayal güçleri sınırsız :)

bi ara lafı geçmiş bende yorum yapmadan geçemeyeceğim.Japonlar gerçekten titiz insanlardır sandığınız gibi böcektir köpektir yemezler ayrıca sadece deniz ürünlerine aşinalardır.Bu ülkedeki insanlar çok daha fazla değer verir ahlaklı,dakik,düzenli,çalışkan ve dürüst yaşamaya.Çinliler ise salyongoz çeşitli haşaratlar yılan sakatat ürünler yer sevenide vardır sevmeyenide ama yenilir insanları hakkında pek bilgi sahibi değilim ama kesinlikle bir japon gibi olamazlar koreliler ise çinlilere daha yakın özellik gösteriyor.Çinliler kadar geniş tuhaf menüleri yok onlarda denizden babam çıksa yerim diyorlar ama ayrıca biraz sakatat tarz şeyleride seviyorlar ayrıca köpek yeniliyor mu evet öyle birşey var lakin bir fotoda şişe geçirilmiş dönüyordu ama bu köpekler özel köpekler her köpek değil ve emin olun buna karşı olan koreliler var ve zaten kore insanının yemek menüsünde göremeyeceğiniz birşey keza bu etler çok pahalı(zamanında kınamıştım ama suçlayamam savaş amanında insan neler neler yiyor belki de çinliler o yüzden bu kadar değişik bir menüye sahip zamanla geleneksel yemek haline gtirmişler)sadece bu asyalılara ait birşey değil elin fransızı kurbağa bacağı ve salyangoz görünce agzının suları akıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sphinxcrow -- 16 Haziran 2010; 1:12:17 >

245 Mesaj
16 Haziran 2010; 20:15:25 

Arkadaşlar yazıları okudum.
Burada anladığım kadarıyla Koreli kızlarla evlenmeyi falan düşünen insanlar var. Bir defa bizim dinimizde bize Müslüman olmayan birisiyle evlenmek yasaklanmıştır. Korelilerin bir kısmı Hristyan, bir kısmı da bildiğim kadarıyla Budizme inanıyor. Ya arkadaşlar, aslanlar gibi ülkemiz var, kendi ülkemizden bayanla evlenmek varken yabancı kadına ne gerek var. İlerde yabancı kadınla evlenirseniz çoluk çocuğunuzun dini ne olacak? Bu Koreliler tamam kötü insan değiller, ama adetleri davranışları farklı. Mimikleri falan değişik.

Bir de Japonlarla kıyaslayanları okuyorum. Lütfen Korelilerle Japonları asla kıyaslamayın. Çok farklı milletler. Japonlar bize benziyor, fatih bir millet aynı Osmanlı gibi Asyayı yüzyıllarca yönetmişler, asil, temiz ve görgülü insanlar Japonlar. 7 ay önce Japonyaya gittim, çok temiz bir ülke. İnsanlar inanılma bilinçli, yere çöp atan göremezsin, boş adam yok, trende metroda bile otururken boş durmuyolar, ya kitap okuyorlar, ya ellerindeki telefon bilgisayarla internete bağlanıyorlar. Ama arkadaşlar bu Asyalılar İngilizce özürlü, Japonya Tokyo, Kyoto ve Osaka'ya gittim, İngilizce bilen birileri bulmak gerçekten mesele. Polise soru soruyorsun anlamıyor, ne biliyim yoldan geçene soruyorsun bilmiyor, Allahtan yanımda Japonca bilen arkadaş vardı o sayede her işimizi hallettik.

Koreliler aşırı Amerikan özentililer, çoğunda marka kompleksi var.
Siz siz olun kendi insanınıza bakın. Yabancılarla evlilik kolay değildir.
Koreliler Koreye gidince kucağınıza atlayacak sizinle ilgilenecek sanmayın. Kore Japonya, bu ülkeler Amerika gibi kapitalist ülkelerdir. Erkekleri de bayanları da genelde çalışır. Fakir ülkeler değil bu ülkeler, o yüzden bizim ülke onlardan geri. Ben Japonyaya gittim, kızlar ilgilenmiyor, birkaç klübe falan gittik, ama dediğim gibi kapitalist ülkenin kızları feminist oluyor ve kimseyi takmıyor. Kore'de de tahminim aynıdır. Bakın Amerikalı olsanız herşey değişir. Bize Japonyada klüp isletmecileri Japon kızlar Amerikalı erkekleri sever demişti.Güç meselesi işte.

Ha çekik gözlü seviyorsanız, ilgileniyorsanız, direkt Tayland'a gidin. Vize yok zaten, gece hayatı inanılmazdır. Japonya Kore buraların eglence hayatı iyi degil. Neden çünkü kapitalist ülkeler adamlar çalışmaktan eglenmeye fırsat bulamıyorlar, yada önemsemiyorlar işte. Bangkokun gece hayatı inanılmazdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forester34 -- 16 Haziran 2010; 20:53:37 >

Hak tecelli eyleyince her işi âsân eder, Halk eder esbabını bir lâhzada ihsan eder. (Allah işi ele alinca her iş kolaylasir. O, sebeplerini de yaratip istenilenin hepsini bir anda ihsan ediverir)

0 Mesaj
16 Haziran 2010; 22:16:04 

kesinlikle bir yerden hak veriyorum japonlar çok saygılı,çalışkan,her anlamda titiz insanlarlar buradaki gibi aynı malı farklı marketlerde farklı fiyatlarda bulamazsınız.Japonya dünya üzerinde söz sahibi olabilen ülkelerden biri gelişmiş bir ülke olması tabiki yaşayış şekillerini davranışlarını mutlaka etkilemiştir. Geleneklerine körü körüne bağlı bir ülke olamazlar zaten öyle olsalar bu kadar gelişemezler.Mutlaka diğer ülkelerle arasında etkileşim olacaktır.Özenme gayet doğal.Hangi ülke büyük devletlerin etkisi altında kalmıyorki.Ama japonlar kendi kültürlerini korumayı ve aktarmayı biliyorlar.insanların görünüşleri ne kadar modernleşsede aldıkları eğitim değişmiyor. Tokyo dünyanın en kalabalık şehri gelipte o sen türksün hadi arkadaş olalım gibi bir durum beklenemez zaten.Türkiyenin taşrası ile şehri bir mi ama oradaki insanlar nerde yaşasalar yaşasınlar belli kurallarının dışına çıkmıyorlar.Öncedende dediğim gibi açıkça herşeyi söylemezler söyledikleri şeylerin altından derin anlamlar taşırlar ki buda bence saygının bir ifadesidir koreliler açıkçası patavatsızlar helede arkadaş ortamında iseler açık açık konuşurlar eğlenmekten gülmekten çekinmezler.Japonlar karşısındakini düşünür temkinli yaklaşır aşırı hal hareketlerden kaçınırlar.Koreliler kadar hemen arkadaş olamazsınız.Japonlarda sevdiğim birşey daha varsa festivalleri gerçekten bunları önemsiyorlar helleki okullardaki kültür festivalleri böylelikle insanlara kültür ve değerlerini hiçbir zaman unutturmuyorlar.Gelelim şu ingilizce meselesine bir kere bzden farklı duyuyor onların kulakları bazı harfleri farklı algılar zaten lfabelerinde* "l" harfi bulunmaz buyuzden de dillerine gecmemistir. isin asli japonlarin bir alfabesi yoktur. cunku eski japonyada yazi yoktur. yani dillerinde "l" harfi hic olmamistir. cinden alfabeyi aldiklari zaman "l" harfini kullanmadiklari icin alfabeye de gecirmemislerdir. konusma da belirli bir yastan* sonra ogrenilemedigi icin japonlar "l" harfini soyleyemezler. bunun yerine "r" harfini kullanirlar.V harfinide b diye telafuz ediyorlar.Hepsi böyle söyler demiyorum ing çalışan japon azmeder ve çıkarır bu sesleri ama genel olarak kulakları böyle algılıyor.Şimdi adamı hatırlamıyorum ama sanırım film ödüllerinin birinde japon yönetmen yada senarist thank you yerine sürekli senk yu dedi.Konuşmalrı kötü olsada iş yazıya gelince bizim gibi latin alfabesi kullanmamalarına rağmen gramer bilgileri iyidir.

Bir arkadaşım japonca kurslarına gidiyordu kendisi birçok şeyi sınıf arkadaşlarına göre daha çabuk kavrayabilmiş ama japon hocalar bir amerikalının telafuzu bile beceremediği bir kelimeyi duyunca çok daha fazla ilgilenmeye başlamışlar.Ben eminimki bizim toplumdada bu böyle batı sempatisi ve hayranlığı .ok fazla bu yüzden eleştirmiyorum onları bizdede oluyor bu tür şeyler.

Ya ille çekikle evlenmek istiyorlarsa dediğim gibi kendilerini hiç ezdirmesindenler hrıstiyanlığı ülkü edinen korelilere orta asya insanları bize çok daha yakın insanlar ve bu ülkelerin çoğunluğu müslüman ben müslümanla evlenmeniz için demiyorum tabi seviyorsanız karşınızdakinin dini farketmez mühim olan hoşgörüdür.Bizde öyle kabul etmiyoruz herkesi bizimde ailemiz gelenek göreneklerimiz var bencilce davranan bu insanlarla olmaktansa sadece arkadaş kalmak en iyisi günün birinde bulursanız bencil olmayan sizin için bazı şeyleri göze alabilen işte o zaman evlenirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sphinxcrow -- 16 Haziran 2010; 22:18:36 >

392 Mesaj
27 Haziran 2010; 20:04:53 

sacma bir soru olabilir ama carsamba seul'e gidiyorum korean airlines'tan almislar bileti herhangi bir dezavantaji var midir thy'ye göre 1 hafta kalip donecegim.
tesekkürler

629 Mesaj
27 Haziran 2010; 20:07:27 

Çok güzel filmler yapar keratalar. Misal, Oldboy.

330 Mesaj
27 Haziran 2010; 20:48:42 

koreliler iyidir
estonya'da kaldığım süre içerisinde 2 tanesi ile arkadaş oldum
türklere çok yakınlar
türk olduğumu öğrenince kardeş ülke demeye başladılar

e 63
Acer Aspire One D150
cbr 125 11

1 Mesaj
1 Temmuz 2010; 12:08:26 

bende bir güney koreli erkekle evliyim.tatil için türkiyeye geldim..koreden kız tavlamak isteyen türk erkeklerine sesleniyorum: başınıza bela almayın derim..sonuçta 2 çocukla tek başınıza kabilirsiniz...türk kızlarına benzemezler..özgür kızlar..hele birde din konusunda baskı yapacak olursanız...vay halinize..
sorularınız varsa yanıtlarım...eğitimle ilgili sormayın çünkü burada üniversite hakkında bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyung -- 1 Temmuz 2010; 12:08:55 >

3041 Mesaj
1 Temmuz 2010; 12:12:27 

quote:

Orijinalden alıntı: PALADİUS_ARAGONES

Erkekleri

1 .ABAZA Bize benziyorlar

2 .Aşırı derecede saf

3.Korkaklar

4.Planlılar

5. Sinirlelenmiyorlar kolay kolay

6 Psikopatlıkları yok

7. Çok çalışkanlar

8. Günde max 6 saat uyuyorlar

9.Oyun hastası hepsi özellikle stratejide

10. gym e gidiyorlar

11. Müzik aleti öğreniyorlar en az bir tane

Hepsi starcraft uzmanıdır eğer karşınıza bir uzakdoğulu gelirse starcraftta direk çıkın çünkü 10 yaşındakiler bile Türklerin iyi-ortası arasında oynuyor

Türkçede cümleler büyük harfle başlar, nokta ile biter. bi, diil, ii, gelio, gelcem, ole Türkçe değildir; bir, değil, iyi, geliyor, geleceğim, öyle denir. Türkçede q, w, x harfleri yoktur dolayısıyla we denmez ve denir. Soru ekleri kelimeden ayrı yazılır: oldumu denmez oldu mu denir. Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Bende denmez ben de denir. Yani "de" ekini cümleden attığınızda anlam bozulmuyorsa o zaman ayrı yazmanız gerekir. Ayrıca mesajlarınızdaki vurgular da ifadelerinizle hayat bulur, parmağınızın bir tuşa basılı kalmasıyla değil. Seviyoooommmmm yaaaaaaaaaaa denilmez, gerçekten çok seviyorum denir. Klavyeniz İngilizce ayarlı değilse i, o, s, g, u, c harfleri ı, ö, ş, ğ, ü, ç yerine kullanılmaz. Türkçede -bilite diye bir ek yoktur, bu tarz yazımlar Türkçeyi yozlaştırmaktan başka bir şeye yaramaz.

2312 Mesaj
1 Temmuz 2010; 12:43:16 

Neeeee biri Koremi dedi buyrun turkusunu dinleyelim

http://www.dailymotion....xblh9o_kore-turkusu_fun

7 Mesaj
23 Temmuz 2010; 22:22:41 

ya ben seoule dil eğitimi için gitmek istiorum bana yardımcı olablecek koreden birileri varmı acaba

628 Mesaj
7 Aralık 2010; 1:25:49 

adeta bir 'şoray korede' topiği olmuş.son süreat okudum bitirdim. konuyu hortlanmış olmayayım ama bayadır takılan yok heralde buraya.çalışan arkadaşlar falan vardı ne oldu son durum

Sorunuz şimdi de Japonlar nasıl millettir ? Onu tasvire zafer-yâb olamam hayrettir.
Şu kadar söyleyeyim; din-i mübinin orada, Ruh-u feyyazı yayılmış yalnız şekli: Buda.
Siz gidin saffet-i İslamı Japonlarda görün. O küçük boylu, büyük milletin efradı bugün.
Müslümanlıktaki erkan-ı sıyanette ferid. Müslüman denmek için eksiği ancak tevhid.
Müslümanlık sanırım parlayacaktır orada. Sâde, Osmanlıların gayreti lazım arada.

628 Mesaj
19 Mart 2011; 19:02:04 

hani nerede kore sever dostlarımız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idinc -- 19 Mart 2011; 20:30:59 >

Sorunuz şimdi de Japonlar nasıl millettir ? Onu tasvire zafer-yâb olamam hayrettir.
Şu kadar söyleyeyim; din-i mübinin orada, Ruh-u feyyazı yayılmış yalnız şekli: Buda.
Siz gidin saffet-i İslamı Japonlarda görün. O küçük boylu, büyük milletin efradı bugün.
Müslümanlıktaki erkan-ı sıyanette ferid. Müslüman denmek için eksiği ancak tevhid.
Müslümanlık sanırım parlayacaktır orada. Sâde, Osmanlıların gayreti lazım arada.

18 Mesaj
2 Haziran 2011; 9:35:10 

Ben de bir hortlatma mesajı yazayım madem. Fukushima'daki (Japonya) nükleer santralden yayılan radyoaktif sızıntının rüzgarların yönü sebebiyle önceleri Kore'yi etkilemediği açıklanmıştı. Ancak Kore'de yaşayan bir arkadaşımdan ve bazı haber sitelerinden öğrendiğim kadarıyla her yıl bahar aylarında Gobi çölü üzerinden gelen çöl rüzgarları ile birlikte bazı şehirlerdeki radyoaktivitede (iyot 131) bir miktar artış tespit edilmiş. Tehlikeli bir durum olmadığı söyleniyor ama yine de bu aralar Kore'ye gitmeyi düşünen arkadaşların bilgisi olsun.. Bahsettiğim rüzgarlar bahar aylarında çok yaşanıyor. Öyle ki havadaki çöl kumu yüzünden gökyüzü sapsarı bir hal alıyor. Özellikle astım hastaları ve çocuklar için tehlikeli bir durum..

Haberin linki:
http://english.chosun.c...3/30/2011033000393.html

Çin üzerinden her bahar gelen çöl rüzgarları ile ilgili linkler:
http://news.discovery.c...ina-blankets-korea.html
http://eco-generation.o...page=8&search=&keyword=

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratto -- 2 Haziran 2011; 9:39:23 >

2234 Mesaj
2 Haziran 2011; 9:46:00 

iyidir

Babanızın En Klasik Lafları ? -Kaybedenlerin Buluşma Noktası

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ağustos 2011; 12:16:33 

koreden ming huo ben buyrun

2603 Mesaj
11 Ağustos 2011; 12:46:20 

türklere karşı acayip saygıları var.

Devamlı pilav yerler fakat bildiğimiz pilav değil suda haşlanmış pirinç tuz falan yok içinde

248 Mesaj
4 Eylül 2011; 16:03:11 

Korede Güzellik anlayışı nedir yani orada nasılsanız size dönüp bakarlar?

283 Mesaj
4 Eylül 2011; 16:34:45 

quote:

Orijinalden alıntı: go girl baby

Korede Güzellik anlayışı nedir yani orada nasılsanız size dönüp bakarlar?

Sanırım Türkiye'de ki ile aynı... hem ota hem b*ka konma şansı var yani

EVRENDE İYİ VEYA KÖTÜ YOKTUR. SADECE VERİLMİŞ KARARLAR,SEÇİMLER VE ONLARIN IŞIĞINDA OLUŞAN SONUÇLAR VARDIR

248 Mesaj
4 Eylül 2011; 21:17:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Just Silence

Sanırım Türkiye'de ki ile aynı... hem ota hem b*ka konma şansı var yani

Ben demek istemiştim ki beyaz tenlileremi daha çok bakıyorlar esmerlere mi.Gözlerim çok yuvarlak benim o konuda değişik gelebilirim onlara

260 Mesaj
4 Eylül 2011; 21:22:39 

quote:

Ben demek istemiştim ki beyaz tenlileremi daha çok bakıyorlar esmerlere mi.Gözlerim çok yuvarlak benim o konuda değişik gelebilirim onlara

Nefes alıyorsan problem yok onlardada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

283 Mesaj
4 Eylül 2011; 23:52:43 

quote:

Korkma onlar alışkın animelerden mangalardan felan :D

EVRENDE İYİ VEYA KÖTÜ YOKTUR. SADECE VERİLMİŞ KARARLAR,SEÇİMLER VE ONLARIN IŞIĞINDA OLUŞAN SONUÇLAR VARDIR

248 Mesaj
5 Eylül 2011; 8:52:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Just Silence

Korkma onlar alışkın animelerden mangalardan felan :D

246 Mesaj
14 Mayıs 2012; 2:46:26 

Çok faydalı oldu yazdıklarınızı okumak.
Ne çok bilmediğim şey varmış.
Güney Koreli bir erkekle evlenme hayalim vardı, (dizileri izleyince ister istemez etkileniyor insan erkekleri konusunda) artık yok. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mone -- 14 Mayıs 2012; 2:47:29 >

Uzaklaştırılmış
14 Mayıs 2012; 2:58:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Mone

Çok faydalı oldu yazdıklarınızı okumak.
Ne çok bilmediğim şey varmış.
Güney Koreli bir erkekle evlenme hayalim vardı, (dizileri izleyince ister istemez etkileniyor insan erkekleri konusunda) artık yok. :D

beraber evlenelim koreye gideruk

246 Mesaj
14 Mayıs 2012; 3:08:51 

quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

beraber evlenelim koreye gideruk

Beraber Koreye gideriz de "beraber" evlenmeye gerek yok.

Uzaklaştırılmış
14 Mayıs 2012; 3:12:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Mone

Beraber Koreye gideriz de "beraber" evlenmeye gerek yok.

Niye bende kimchi severim sarımsaktan hoşlaşırım para durumumda iyi zabah kahfaltıda pilavda yerim jeju adasından yazlıkta alırım niye reddediyonki

246 Mesaj
14 Mayıs 2012; 3:16:01 

quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

Niye bende kimchi severim sarımsaktan hoşlaşırım para durumumda iyi zabah kahfaltıda pilavda yerim jeju adasından yazlıkta alırım niye reddediyonki

Türk erkeği bana göre değil kardeş. Olmaz bu iş.
Şansını zorlama daha fazla. Parada gözüm yok benim ayrıca.
Seul'de güzel bir ev olsa yeter.
Jejuda yazlığa lüzum yok.

70 Mesaj
14 Mayıs 2012; 8:43:07 

quote:

Erkekleri

2 .Aşırı derecede saf

3.Korkaklar

4.Planlılar

6 Psikopatlıkları yok

7. Çok çalışkanlar

10. gym e gidiyorlar

sen kızlarından haber ver

Matthew McDonough

246 Mesaj
14 Mayıs 2012; 15:18:49 

Kendi deneyimimi yazmayı unuttum. :D
Bir grup koreliyle tanışmıştım geçen yıl.
Birlikte bir yerlere gitmiştik.
Hayatımda bu kadar soğuk insanlarla karşılaşmamıştım daha önce.
Erkekler konuşmaya başlayınca sıcak davrandılar ama kızlar fena. :D
Erkeklerle gayet samimilerdi ama bana hiç pas vermediler. :D

Kızlar kendi içlerinde çok neşelilerdi. Tek takılan kızlar çok soğuk ve kimseye bakmadan duruyorlardı öyle.
Erkekler de inanılmaz havalı bu arada.

Şok olmuştum böyle olduklarını görünce. Sanki etraflarında onlardan başka kimse yokmuş gibi davranıyorlardı.

Kore'de bir süre yaşamış birkaç arkadaşın dediğine göre sokaklarda bizim dizilerde gördüğümüz gibi afet tipler yokmuş.
Erkekler daha iyi görünüyormuş yine de ama kızlar çok çirkinmiş. :D

(:

Bir gidebilsem de kendim görsem neymiş ne değilmiş.

0 Mesaj
14 Haziran 2012; 5:27:57 

Hem Türk kizlarina hem de erkeklerine;
ben viyanada bil. müh okudum ve burda yasiyorum. burda okuyan bir koreli kizla yaklasik bir senedir beraberim ve nisanlandik insallah evlenmeyi düsünüyorum.
simdi ögrendiklerime gelince.
burda sizin yazdiklarin hemen hemen hepsi dogru.
kizlari icin eger kardesim gercekten ashik degilseniz ve cok emek harcamamissaniz uzak durun. cünkü atatürkün latifesi gibi bkz veda filmi size kriz gecirtir bence fikriyeyi tercih edin.
erkekleri ise hic bir ise yaramazlar bir okadar bencil ve asiri aldatan tipler. yani onlarin 40 ve üstü yaslarindaki erkekleri kadinlarini hemen hemen hep aldatirlar.
kadinlari ise eger sizi severlerse ancak türk kizlarin kalitesini yakalarlar. ki bu da BRAD PITT durumu, PARA, KARIYER vb. bir sürü olanaginiz olmasi gerekiyor MARKA icin ölüyorlar bu kizlar. müslümanlari ve türkleri yüzde 95 i sevmez. yani burdaki forum cok güzel olmus...
benim bile ilerde nisani bozma durumum olabilir... cünkü ilerde kalp krizi gecirmek istemiyorum :))

776 Mesaj
14 Haziran 2012; 5:41:58 

Komşum koreli(erkek) ve her gun ana avrat sövdürüyor kendine. Allah'a yakin bana uzak olsunlar, kizlarida erkekleride.

3447 Mesaj
8 Temmuz 2013; 10:56:58 

Selam arkadaşlar tam aradığım konuymuş bu. Benim güney koreli bir kız arkadaşım var. Evlenmeyi düşünüyoruz ancak Türkiye'de zorlanırmı pişman olurmu diye çekinmiyo değilim açıkcası.

Here comes the rain again ,Raining in my head like a tragedy ,Tearing me apart like a new emotion ,I want to breathe in the open wind ,I want to kiss like lovers do ,I want to dive into your ocean ,Is it raining with you?

93 Mesaj
10 Temmuz 2013; 15:13:47 

kore hakkında inanılmaz şeyler öğrendim bu topic te. düne kadar koreye gitme, orda doktora yapma, kız arkadaş bulup hatta kimbilir belkide koreli bir kızla evlenirim diye hayallerim vardı, hepsi altüst oldu. yemekten sıkıntı çekeceğimi biliyordum ama bu kadar ırkçı olduklarını, bu kadar şekilci olduklarını tahmin etmiyordum. Kore dili öğrenmeye başlamıştım yazık hevesim kaçtı şimdi..

When I was a young man,
I had liberty, but I did not see it.
I had time, but I did not know it.
And I had love, but I did not feel it.

1563 Mesaj
18 Temmuz 2013; 14:42:10 

Kore de yedinci seneyi doldurdum. Sadece burada yazilanlari okuyupta kararindan vazgecme derim..Bazen cileden cikmiyor degilim ( korelilerin aptalliklarindan )Hayatta ne zaman ne olacagini kestirmek zor. Madem boyle bir hayalin var, imkanin varsa once buralari ve insanlari bir gor derim. Bu kadar kolay vazgeme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marduk -- 18 Temmuz 2013; 16:17:11 >

100 YIL

18 Mesaj
19 Temmuz 2013; 12:53:47 

quote:

Orijinalden alıntı: AngeL.TGM

kore hakkında inanılmaz şeyler öğrendim bu topic te. düne kadar koreye gitme, orda doktora yapma, kız arkadaş bulup hatta kimbilir belkide koreli bir kızla evlenirim diye hayallerim vardı, hepsi altüst oldu. yemekten sıkıntı çekeceğimi biliyordum ama bu kadar ırkçı olduklarını, bu kadar şekilci olduklarını tahmin etmiyordum. Kore dili öğrenmeye başlamıştım yazık hevesim kaçtı şimdi..

Ben de kendin yaşamadan bilemeyeceğini düşünüyorum. Bahsedilen olumsuz etkileri en az seviyede yaşaman için Seul'de ya da Busan'da yaşaman iyi bir fikir olabilir. Türkiye'de olduğu gibi Kore'de de taşraya gittikçe dış dünyaya daha kapalı insanlarla karşılaşmak gayet normal aslında. Misal benim kaldığım şehir Lost dizisindeki öküz Koreli karakterin memleketiydi :) Ama ne zaman Seul ya da Busan gibi metropollere gitsem çok daha rahat ettim. Evet, yine zor. Ama bu kararı senin vermen gerek. Geçenlerde bir arkadaş bir kaç günlüğüne oralardaydı. Yemeklerine bayılmış. Bunu söyleyen başka kimse duymadım ama belki sen de seversin. Sevmesen bile pek çok Türk restoranı var. Sen yeter ki kafaya koy. Tecrübelerimizi yine paylaşır, bir iki taktik vermeye çalışırız.

Kore'den döneli 4 yıl oldu. Kötü anıları bile gülümseyerek hatırlıyorum. Her şeye rağmen farklı bir dünya. Bir daha görme şansım olur mu hiç bilmiyorum.

Oradayken bir kaç kez de Japonya'yı ziyaret etme şansım olmuştu. Orada da yemek sıkıntım oldu ama yarın Japonya'ya gidiyorsun 2 sene yoksun deseler hiç düşünmem giderim. Kore'ye gidiyorsun deseler de en fazla 2 ay kalırım. Aradaki fark benim için bu oldu :)

202 Mesaj
19 Temmuz 2013; 16:22:06 

Arkadaşlar Merhaba,

Ben önümüzdeki ay (Ağustos) yoğun bir uzakdoğu seyahat programı hazırladım kendime. İstanbul-Bangkok gidiş dönüş uçak biletimi yılbaşından önce aldım. Sonra topladığım millerle de Bangkok-Seoul gidiş dönüş aldım. Gidiş dönüş istemiyordum ama millerle THY dışında sadece gidiş dönüş alınabiliyormuş. Ayrıntılara gelirsek; Seoul'de 3 gün konakladıktan sonra Çin'e geçip Beijing-Xi'an-Shanghai gezip sonrasında Busan'a geçiyorum. Oradan da Seoul'e geçeceğim ve uçağıma binip Bangkok'a gideceğim.Bagkok dışında Phuket ve Siem Reap'e de gideceğim.

Program dediğim gibi cidden yoğun :) Ama herşey tabi kağıt üstündeki kadar kolay olmuyor bazen. Geçen gün ara uçuşları alırken Shanghai'da mecburen bir gün daha fazla konaklamam gerekti ve bu benim Kore'ye geri dönüşteki planlarımı alt üst etti. Busan'da 2 gece kalıp Seoul'e geçecek orada 1 gece daha kalıp sabah uçağıma binip Bangkok'a dönecektim ama şimdi 2 gecem kaldı. Busan'da bir gece kalsam yeter mi bilmiyorum. İki gece kalsam Bangkok uçağım saat 10:20'de. Sabah 5'de ilk KTX'e atlasam da yetişmem biraz şans işi... Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Busan'da bir gece konaklayıp valizi bir lockera koyup ikinci gün akşama kadar gezeyim sonra da gece seferiyle Seoul'e geleyim gene bir locker'a valizi bırakıp konaklamadan gece etrafı dolaşayım diye düşündüm...

Busan ve Seoul'de gezilecek yer ve bizim damak tadımıza ve domuz eti olmayan yemek önerileriniz olursa çok sevinirim. Ayrıca elektronik almayı istiyorum ama cep telefonları sözleşmeli satılıyor diye biliyorum ve burada çalışmazsa diye de çekiniyorum. Itcheon bölgesinde gsm ve simlocksuz bulunuyor diye okudum. Telefon almak mantıklı mıdır? Ben bir de fotoğraf makinesi almak isterim ama Samsung'dan çok Canon tercihim. Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı, almak mantıklı mıdır?

Çok teşekkürler, buradan istediğiniz bir şeyler varsa söyleyebilirsiniz. Getirebileceğim bir şeylerse yardımcı olmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inishmore -- 19 Temmuz 2013; 16:26:12 >

18 Mesaj
30 Temmuz 2013; 13:56:56 

quote:

Orijinalden alıntı: inishmore

Arkadaşlar Merhaba,

Ben önümüzdeki ay (Ağustos) yoğun bir uzakdoğu seyahat programı hazırladım kendime. İstanbul-Bangkok gidiş dönüş uçak biletimi yılbaşından önce aldım. Sonra topladığım millerle de Bangkok-Seoul gidiş dönüş aldım. Gidiş dönüş istemiyordum ama millerle THY dışında sadece gidiş dönüş alınabiliyormuş. Ayrıntılara gelirsek; Seoul'de 3 gün konakladıktan sonra Çin'e geçip Beijing-Xi'an-Shanghai gezip sonrasında Busan'a geçiyorum. Oradan da Seoul'e geçeceğim ve uçağıma binip Bangkok'a gideceğim.Bagkok dışında Phuket ve Siem Reap'e de gideceğim.

Program dediğim gibi cidden yoğun :) Ama herşey tabi kağıt üstündeki kadar kolay olmuyor bazen. Geçen gün ara uçuşları alırken Shanghai'da mecburen bir gün daha fazla konaklamam gerekti ve bu benim Kore'ye geri dönüşteki planlarımı alt üst etti. Busan'da 2 gece kalıp Seoul'e geçecek orada 1 gece daha kalıp sabah uçağıma binip Bangkok'a dönecektim ama şimdi 2 gecem kaldı. Busan'da bir gece kalsam yeter mi bilmiyorum. İki gece kalsam Bangkok uçağım saat 10:20'de. Sabah 5'de ilk KTX'e atlasam da yetişmem biraz şans işi... Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Busan'da bir gece konaklayıp valizi bir lockera koyup ikinci gün akşama kadar gezeyim sonra da gece seferiyle Seoul'e geleyim gene bir locker'a valizi bırakıp konaklamadan gece etrafı dolaşayım diye düşündüm...

Busan ve Seoul'de gezilecek yer ve bizim damak tadımıza ve domuz eti olmayan yemek önerileriniz olursa çok sevinirim. Ayrıca elektronik almayı istiyorum ama cep telefonları sözleşmeli satılıyor diye biliyorum ve burada çalışmazsa diye de çekiniyorum. Itcheon bölgesinde gsm ve simlocksuz bulunuyor diye okudum. Telefon almak mantıklı mıdır? Ben bir de fotoğraf makinesi almak isterim ama Samsung'dan çok Canon tercihim. Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı, almak mantıklı mıdır?

Çok teşekkürler, buradan istediğiniz bir şeyler varsa söyleyebilirsiniz. Getirebileceğim bir şeylerse yardımcı olmak isterim.

Merhaba,

Yoğun olduğu kadar güzel bir program gibi görünüyor. Şimdiden iyi yolculuklar :) Busan'da bence görülmesi gereken en özel yer Birleşmiş Milletler Anıtsal Mezarlığı. İçeride 400'ün üzerinde Türk askerinin de yattığını düşünürsek buraya Kore Şehitliği demek daha uygun oluyor. "UN Memorial Cemetery Busan" şeklinde arama yaparsanız burası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Size çok yoğun duygular yaşatacağına eminim..

Bunun dışında Busan şehrini ben Antalya'ya benzetiyorum. Upuzun plajları olan, tam yazlık bir yer. Haeundae Beach bu plajlardan en ünlüsü sanıyorum. Orayı da Konyaaltı gibi düşünebiliriz :) Üzerinde güzelce bir akvaryum var. Kıyısında bolca güzel otel de mevcut. Yeme içme için oradaki TGI Friday's güzeldir diyebilirim. Bir iki kebapçı da olacaktı. Şu an ne durumdalardır bilemiyorum.

Ben olsam Busan'ı 1 günde bitirmeye çalışıp Seul'e geçerdim; ama karar tabi ki sizin. Tarihi yerleri hakkında zaten araştırma yapmışsınızdır. Ben Seul'de gezilecek yer konusunda kendimce bir iki önemli yeri vurgulayayım:

-Elektronik eşya için gidilecek en önemli nokta Yongsan. Metro'da bu istasyonu bulun ve koşa koşa gidin derim :) Fotoğraf makineleri, kameralar, objektifler neredeyse Amerika'daki fiyatlar seviyesinde. Ancak cep telefonu konusunda iyi konuşamayacağım. Japonya ve Kore'de cep telefonu ağları bizdeki gibi GSM değil. CDMA ya da WCDMA denen bir yapı kullanılıyor. Telefonlarda sim kart yok ve hat direkt telefona yükleniyor. Ancak GSM telefon satılmaya başlamış mıdır bilemiyorum. Siz yine de çok umutlu olmayın. Yanınızdaki telefon yeni nesil bir cihaz ise orada kendi hattınızı roaming ile kullanabilirsiniz.

-War memorial museum'a gitmemiş olduğum için hala çok üzülüyorum. Uçaklara meraklıysanız burada biz B-52 görme şansınız var.

-Itaewon semtinde yabancılar çok takılır. Burada güzel hediyelik eşya dükkanları da vardır ama hediyelik eşya (kimono, yelpaze, magnet vs) için ilk tercihiniz Insadong semti olsun derim. Havaalanından bir şey almaya kalkarsanız kazıklanacağınızı da bilin :)

-Seoul Tower güzeldir; bir şarkı ile meşhur olan Gangnam semti çok hoştur. Burada Pasha adında çok başarılı bir kebapçı vardır. Bizim yemekleri özlerseniz bir ara uğrayabilirsiniz.

-Seul'de olimpiyat oyunları için yapılan olimpiyat köyü bugün bir parka dönüştürülmüş. Gezerseniz çok beğeneceksiniz. Naim Süleymanoğlu heykelini görünce gururlanacaksınız :) Bu park da Gangnam yakınlarındadır.

-Lotte World adında büyük kısmı kapalı alanda olan bir eğlence parkı var. Tavsiye ederim. Ancak bütün gününüzü yiyecektir. Açık hava olarak da sanıyorum Seoul Land diye bir yer var. Ancak gidip görmedim.

-AVM özlerseniz de yine Gangnam'daki Coex Mall işinizi görecektir :)

-Ginseng denen mereti duymuşsunuzdur. Bunlar çok pahalı olabiliyor. Hediye olarak alabileceğiniz granül ginseng çaylarını önerebilirim. Bunlar 50'lik ya da 100'lük paketler halinde satılıyor. Alıp bir bardak sıcak suya boşaltıp tercihen bal ile karıştırıp içiyorsunuz. Özellikle "Red Ginseng" olanları tavsiye ederim. Herhangi bir marketten alabilirsiniz. Market önerim de Home Plus zinciri olacak. Bunlar İngiliz Tesco şirketine ait. Yani bizdeki Kipalar'ın bir benzeri.

Hatırlayabildiklerim bunlar. Tabi ki Seul'de de Busan'da da tonla tapınak vs var. Bunların en önemlilerini görmek yeterli. Bir yerden sonra hep aynı tapınağı geziyormuşsunuz gibi bir hisse de kapılabilirsiniz :) Gitmişken Seul'deki İmparatorluk Sarayı'na da bir uğramak güzel olabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir diyordum ki en önemli ayrıntıyı unuttuğumu fark ettim. Temmuz-Ağustos dönemi uzakdoğuda çok yağmurlu geçebiliyor. Muson yağmurlarına hazırlıklı olun. Seul sokaklarında lastik çizmelerle gezen insanlar göreceksiniz, şaşırmayın. Yanınıza yağmur için uygun kıyafetler almanızı öneririm. Sağlam bir şemsiye edinirseniz iyi olur. Temmuz'da Seul'de gezerken elimdeki şemsiyenin suya doyarak aşağı su damlatmaya başladığını hatırlıyorum. Elde şemsiyeyle sırılsıklam olmuştum :) Bu söylediğim Tayland için de geçerli. Ağustos ayı oralarda low season olarak geçer. Kendinizi bol yağmura hazırlayın şimdiden.. Umarım çok denk gelmez ama gözünüz de korkmasın. Terlikle bile gezebilirsiniz. Yeter ki önleminizi alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratto -- 30 Temmuz 2013; 14:02:21 >

4 Mesaj
30 Temmuz 2013; 13:57:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

kızları müthiştir

bunu gormek icin girdim konuya

202 Mesaj
1 Ağustos 2013; 3:50:43 

quote:

Orijinalden alıntı: muratto

Merhaba,

Yoğun olduğu kadar güzel bir program gibi görünüyor. Şimdiden iyi yolculuklar :) Busan'da bence görülmesi gereken en özel yer Birleşmiş Milletler Anıtsal Mezarlığı. İçeride 400'ün üzerinde Türk askerinin de yattığını düşünürsek buraya Kore Şehitliği demek daha uygun oluyor. "UN Memorial Cemetery Busan" şeklinde arama yaparsanız burası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Size çok yoğun duygular yaşatacağına eminim..

Bunun dışında Busan şehrini ben Antalya'ya benzetiyorum. Upuzun plajları olan, tam yazlık bir yer. Haeundae Beach bu plajlardan en ünlüsü sanıyorum. Orayı da Konyaaltı gibi düşünebiliriz :) Üzerinde güzelce bir akvaryum var. Kıyısında bolca güzel otel de mevcut. Yeme içme için oradaki TGI Friday's güzeldir diyebilirim. Bir iki kebapçı da olacaktı. Şu an ne durumdalardır bilemiyorum.

Ben olsam Busan'ı 1 günde bitirmeye çalışıp Seul'e geçerdim; ama karar tabi ki sizin. Tarihi yerleri hakkında zaten araştırma yapmışsınızdır. Ben Seul'de gezilecek yer konusunda kendimce bir iki önemli yeri vurgulayayım:

-Elektronik eşya için gidilecek en önemli nokta Yongsan. Metro'da bu istasyonu bulun ve koşa koşa gidin derim :) Fotoğraf makineleri, kameralar, objektifler neredeyse Amerika'daki fiyatlar seviyesinde. Ancak cep telefonu konusunda iyi konuşamayacağım. Japonya ve Kore'de cep telefonu ağları bizdeki gibi GSM değil. CDMA ya da WCDMA denen bir yapı kullanılıyor. Telefonlarda sim kart yok ve hat direkt telefona yükleniyor. Ancak GSM telefon satılmaya başlamış mıdır bilemiyorum. Siz yine de çok umutlu olmayın. Yanınızdaki telefon yeni nesil bir cihaz ise orada kendi hattınızı roaming ile kullanabilirsiniz.

-War memorial museum'a gitmemiş olduğum için hala çok üzülüyorum. Uçaklara meraklıysanız burada biz B-52 görme şansınız var.

-Itaewon semtinde yabancılar çok takılır. Burada güzel hediyelik eşya dükkanları da vardır ama hediyelik eşya (kimono, yelpaze, magnet vs) için ilk tercihiniz Insadong semti olsun derim. Havaalanından bir şey almaya kalkarsanız kazıklanacağınızı da bilin :)

-Seoul Tower güzeldir; bir şarkı ile meşhur olan Gangnam semti çok hoştur. Burada Pasha adında çok başarılı bir kebapçı vardır. Bizim yemekleri özlerseniz bir ara uğrayabilirsiniz.

-Seul'de olimpiyat oyunları için yapılan olimpiyat köyü bugün bir parka dönüştürülmüş. Gezerseniz çok beğeneceksiniz. Naim Süleymanoğlu heykelini görünce gururlanacaksınız :) Bu park da Gangnam yakınlarındadır.

-Lotte World adında büyük kısmı kapalı alanda olan bir eğlence parkı var. Tavsiye ederim. Ancak bütün gününüzü yiyecektir. Açık hava olarak da sanıyorum Seoul Land diye bir yer var. Ancak gidip görmedim.

-AVM özlerseniz de yine Gangnam'daki Coex Mall işinizi görecektir :)

-Ginseng denen mereti duymuşsunuzdur. Bunlar çok pahalı olabiliyor. Hediye olarak alabileceğiniz granül ginseng çaylarını önerebilirim. Bunlar 50'lik ya da 100'lük paketler halinde satılıyor. Alıp bir bardak sıcak suya boşaltıp tercihen bal ile karıştırıp içiyorsunuz. Özellikle "Red Ginseng" olanları tavsiye ederim. Herhangi bir marketten alabilirsiniz. Market önerim de Home Plus zinciri olacak. Bunlar İngiliz Tesco şirketine ait. Yani bizdeki Kipalar'ın bir benzeri.

Hatırlayabildiklerim bunlar. Tabi ki Seul'de de Busan'da da tonla tapınak vs var. Bunların en önemlilerini görmek yeterli. Bir yerden sonra hep aynı tapınağı geziyormuşsunuz gibi bir hisse de kapılabilirsiniz :) Gitmişken Seul'deki İmparatorluk Sarayı'na da bir uğramak güzel olabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir diyordum ki en önemli ayrıntıyı unuttuğumu fark ettim. Temmuz-Ağustos dönemi uzakdoğuda çok yağmurlu geçebiliyor. Muson yağmurlarına hazırlıklı olun. Seul sokaklarında lastik çizmelerle gezen insanlar göreceksiniz, şaşırmayın. Yanınıza yağmur için uygun kıyafetler almanızı öneririm. Sağlam bir şemsiye edinirseniz iyi olur. Temmuz'da Seul'de gezerken elimdeki şemsiyenin suya doyarak aşağı su damlatmaya başladığını hatırlıyorum. Elde şemsiyeyle sırılsıklam olmuştum :) Bu söylediğim Tayland için de geçerli. Ağustos ayı oralarda low season olarak geçer. Kendinizi bol yağmura hazırlayın şimdiden.. Umarım çok denk gelmez ama gözünüz de korkmasın. Terlikle bile gezebilirsiniz. Yeter ki önleminizi alın.

Mesaj için çok teşekkürler, biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın.

Busan'ı gezi planıma dahil etmemin en önemli sebebi o şehitlik oldu zaten. Busan'da 1 gece kalmaya karar verdim dediğiniz gibi öbür gün saat 6'da trene biniyorum 8'buçuk gibi Seoul'de olacağım. Havaalanının oralarda bir otelde yer ayırttım, en azından yatıp dinlenmiş olayım dedim.

Telefon konusunda iphone 5'lerin simli olduğunu duydum bir de bir bölgede international versiyonu bulunuyormuş ama çok da karlı değilmiş sanırım göreceğiz :/ Önerilerinizin hepsini not ediyorum. Yağmur sezonuna denk geldiğimi biliyorum ama malum çalıştığım yerden izin alabildiğim tarihler bunlar. Yanıma şemsiye ve bir cep yağmurluğu alacağım zaten. Bir tane uygun ayakkabı da aldım mı tamamdır :)

Zaman ayırıp uzun uzun yazdığınız için tekrardan teşekkürler.

18 Mesaj
1 Ağustos 2013; 7:58:22 

Rica ederim; yazarken ben de eski günlere döndüm. İyi eğlenceler diliyorum..

Bu mesajda bahsedilenler: inishmore

8 Mesaj
7 Ağustos 2013; 3:51:27 

quote:

Orijinalden alıntı: inishmore

Arkadaşlar Merhaba,

usta valla aynı hataya bende 2011 yılında düşmüştüm. ki benim kalma sürelerim hep 3-4 gün olmuştu. aynı senin gibi bangkok aktarmalı guangzu-şangay-hongkong ve dönüş 2 gün bangkok yaptım. 3-4 gün zaten şehirler büyük aval aval bakınıp geziyorsun, gün bitiyor hayde diğer şehre.. hongkong çok güzel... fiyatlar uygun. ama en çok hoşumuza o 2 günlük bangkok gitti.. eğlence hayatı olsa gerek. sonrasında bangkok'a 3 kere daha gittim. bkk ve phuket diyelim. bangkok güzel bi şehir, toplamda orada kaldığım gün sayısı 29 :) en son gittiğimde 11 günümü bangkok'a verince ancak şehri tanımaya yeni yeni başladığımı farkettim. elektronik eşya alacaksan kore'den alma. kore pahalı. internet sayfalarından vb. biliyorum. bangkok ve çin fiyatları aynı. çok cüzi rakamlar var aralarında. taobao.com ve tayland sitelerini sürekli takip ediyorum. phuket'te yaşayan arkadaşlarım varda... ve 50-100 tl gibi fark var 1500-2000 tl.lik bi üründe. bangkok'a gidersen bilgi veririm sana pm atarsın. herşey var elektronik olarak. özellikle en ucuz fotoğrafçılar orada.. tabi cep tel. ben razr maxx almıştım 1 yıl oldu. kullanıyorum. sıkıntı yok. ve arkadaşın birine nikon d5100 :) IT mall FORTUNE TOWN diye bir yer. Rama 9 road üzerinde. metro dibinden geçiyorda dediğim gibi gidersen pm at. yardımcı olmaya çalışırım. çin'dende alma derim. çünkü çindeki tel.ler sim kilitli oluyor başın ağrır. tayland'dakiler sim kilitsiz.

Uzaklaştırılmış
60 gün cezanın,
45 gün 7 sa. 41 dk. kadarı kaldı.
11 Eylül 2013; 20:18:04 

quote:

Erkekleri

2 .Aşırı derecede saf

3.Korkaklar

4.Planlılar

6 Psikopatlıkları yok

7. Çok çalışkanlar

10. gym e gidiyorlar

Hocam şuan bir daha, Screen Shot çekmeye vaktim yok ama, bizim yurtta (Özel) Kırgız vardı.Yemekhane de gördüm.Bi Zenciler Bir de Gözü çekik (kırgız)'lar kendini dışlanmış hissediyor ki farklı da geliyor bize zaten.Daha sonra geçtim odama.

"Japon" "Çin" "Kore" bu insanları araştırıyorum.

Farkları nelerdir? Japonlar Korelilere çok çektirmiş diye duydum.Nasıl açıklarmısınız bu ülkeleri?

1491 Mesaj
11 Eylül 2013; 20:21:28 

İyi gamerlar

Bu hesap iki kişiliktir
Sayfa:   <<     1 2 3 4 5 [7]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » koreliler nasıldır?
Sayfa: <<     1 2 3 4 5 [7]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.767