Şimdi Ara

## Scythe'den Ninja 2 Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tokyo merkezli soğutma teknolojileri profesyoneli Scythe özellikle hazırladığı işlemci soğutucularıyla kullanıcılar arasında popüler olmayı başardı. Firmanın bugünlere gelmesinden hiç şüphe yok ki Ninja adını verdiği işlemci soğutucusunun elde ettiği başarının ciddi katkısı var. Son dönemde hazırladığı 10 adet ısı aktarım borusuna sahip olan Orochi kod adlı yeni soğutucusu ile gündeme gelen firmanın asıl bombalarından biri de Ninja serisinin başarısını devam ettirmesi beklenen Ninja 2 olacak. Gelen bilgilere göre Scythe kısa süre içerisinde yeni işlemci soğutucusu Ninja 2'yi kullanıma sunacak. Teknik özelliklerinin önemli bir kısmı henüz açıklanmayan işlemci soğutucusunun ortaya çıkan tek ve belkide en önemli detayı Scythe'nin iddiasını ortaya koymaya yetiyor. Zira Ninja 2 üzerinde 12 adet Bakır tabanlı ısı aktarım borusu yer alıyor. Isı aktarım borularına ek olarak Alüminyum tabanlı yaprak tasarıma sahip olan ürünün fiyat/performans noktasında liderlik iddiasıyla kullanıma sunulacağı iddia ediliyor. Özellikle dört çekirdekli performans işlemcileri için hazırlanan soğutucunun çıkış tarihi ve fiyatı hakkında şimdilik çok net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Mart 2008; 7:59:13 >

• hocam fan göremiyorum. fansız bir tasarım mı?
  • infinity kullanıyorum ve bu scythe çok iyi soğutucular yapıyor.....
  • yapraklara bakarsan kenarların da fan için kanca tutucular var yani sonradan takılıyo
    fan

tabiki "fansız bir tasarım mı?" sorusun da ciddiysen cevap olabilr sana

• köşelerinde daha doğrusu
  • ne kadar boru o kadar performans demek ki bi soğutucuna en fazla kaç ısı borusu takılır ki 16 falandır heralde
  • bana göre fanzıs gibi
  • son zamanlarda bazı modellerde bu ısı aktarım borularını direk olarak işlemciye temas edecek şekilde konumlandırdılar. keşke bu modelde de aynı tasarım uygulansaydı. 12 ısı aktarım borusu daha verimli ve mukemmel iş görürdü. bu arada borular fazlalaşmış ama yapraklar azalmış...
  • Bu kuleler nereye kadar cıkacak bakalım
  • Güzelmiş
  • Thermalright ultra 120 extreme + 2 tane fm123 ümü hiçbi hava soğutma geçemez
  • O ne yaw
    tıpkı batan ikiz kuleler gibi
  • bence görünüm süper
  • eee tamamda diğer ninjada da 12 ısı borusu vardı bunda sadece aralarını genişletişler.

• bence ninja ezalet, tam bir mühendislik faciası. kocaman fanı klipslerin tutmasın9ı bklemen hangi akla hizmettir anlamam. eğer vidalı tasarım olsaydı çok dha iyi oturur ve daha iyi soğuturdu . bide kliplerin yalama olma durumları feln filan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

bence ninja ezalet, tam bir mühendislik faciası. kocaman fanı klipslerin tutmasın9ı bklemen hangi akla hizmettir anlamam. eğer vidalı tasarım olsaydı çok dha iyi oturur ve daha iyi soğuturdu . bide kliplerin yalama olma durumları feln filan.

ben dicektim aynen katılıyorum sana

ben kullandım dandik klipslerle uğraşmaktan bıktım arkadaşıma sattım

sonra onda klipsleriiptal ettim normal şekilde vidalı 1 sistem yaptım ısı yarı yarıya düştü cuk die oturdu

1 de çok yer kaplıyo kasada bazı kasalara hiç sığmıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: MySun

eee tamamda diğer ninjada da 12 ısı borusu vardı bunda sadece aralarını genişletişler.

/>

evet haklısınız 12 adet ısı borusu yeni bişi diil; ancak diğer teknik detaylarının zaten acıklanmadıgını düşünürsek performansı konusunda da hiçbişi söyleyebilmek mümkün değil. Schyte bence hava sogutmada çok daha iyi değil ama gene de alternatif oluşturmaları açısından güzledir...

• çok büyük duruyor soğutucular.
  • eski ninjadan %5 fazla sogutur belki... kısacası gercekten esaslı bi yenilik yok.

şuan lider çoğu donanim sitesinde thermalright 140 mı neydi onda.
  • thermalright 140 daa çıkmadı120 var ama 150 lira ve fansız..
    ninja ise 100 lira üstelik fan var
    aklmda ninja var ama çok büyük yaww..tt armor-junıor kasaya sığacakmı çok merak ediyorum??
    yeni modeli çıksada baksak enine-boyuna
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.