Şimdi Ara

OCZ VX Bellek serisi ile harikalar yaratıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normal ramler üretmek yere hep overclock edilesi yüksek ramler üreten OCZ şimdi kendi çapındaki firmalardan da sıyrılacak ve büyük bir başarı yakalayacağı kesin VX serisini çıkardı. Özellikle OCZ PC4000 VX Gold DDR 500 hızlarında 2-2-2 zamanlamalarını verebilen yegane ram. Fakat bu değerleri verebilmesi için standart DDR bellek voltajı 2,5 Volt yerine 3,3 volt istemekte. Bellekler 3,5 Volt'a kadarda hayat boyu garantili üretildiğinden hiç kimsenin fazla voltajın bir sakıncası olur mu gibilerinden bir sakıncası olmasın.

İşin ilginç tarafı normalden çok yüksek değerler olduğu için piyasada bu ramları gerçek voltajında çalıştırmak için anakartın olmayışı idi ta ki DFI NF4 Ultra ve SLI modellerine kadar. Zira bu anakartların yegane özelliği sizi hiç bir voltaj modifikasyonu yapmak zorunda bırakmadan 4,0 Volt'a kadar DDR voltajını desteklemesi. Daha önceleri dediğim gibi ya voltaj modifikasyonu yapıp kartınızı garanti dışı bırakıyordunuz ya da OCZ'nin DDR Booster'ı ile ramlere ekstra voltaj veriyordunuz fakat buda size 40$ maliyete patlıyordu.

Anandtech'de bu ikiliyi bir araya getirip VX serisine istediği voltajı verip testlere sokunca bu serinin şu ana kadar gelmiş geçmiş en hızlı ram olduğu kesinleşmiş oldu. Zira testlerde Corsair'in 602 Mhz'e çıkan ramını rahatça geçiyor ve bunu sadece 534 Mhz'de iken yapıyor. Nedeni tabii ki müthiş düşük zamanlamalar. Ramlerin Winbond serisi olduğu tahmin edilmekte ama özel bir yanları olduğu açık çünkü testlerde DDR400'de bile Intel - Amd kavgasına büyük etki edebilecek %10-15'lere varan veriyolu genişliği ve buna dayanan oyun hızlarını sağlayabilmiş.

2 x 512 Mb elle seçilmiş ve test edilmiş ramların yurt dışında piyasa satış fiyatı 345$'ı bulmakta. Ancak piyasada ondan daha iyi değerleri verebilen ve kutudan çıktığı gibi size bunu sağlayabilecek başka ram bulunmadığına göre ve piyasadaki en yakın rakibine göre %25'lik ekstra fiyat farkı normal. OCZ'ye ölmekte olan ekstrem ram piyasasına bir hareket getirmeyi başardığı için ayrıca tebrik etmemekte elde değil.

Sayfanın Linki : http://www.anandtech.com/memory/showdoc.aspx?i=2369

• Ocz yi bende tebrik ediyorum.
    Yanındada bunu ülkemize getirecek firma talep ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: YAZICIOĞLU

Ocz yi bende tebrik ediyorum.

+1 Dfi ile birlikte oczyi getircek bir firma talep diyorum
  • bende en kısa zamanda forum olarak bir banka soyalım diyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATALcan

bende en kısa zamanda forum olarak bir banka soyalım diyorum

sabaha karsı bır goz atayım dedım kahkahadan uyuyanları rahatsız etım,mukemmelsın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

quote:

Orjinalden alıntı: YAZICIOĞLU

Ocz yi bende tebrik ediyorum.

+1 Dfi ile birlikte oczyi getircek bir firma talep diyorum

+1 hocam

• 140-150$+kdv ye alabildiğimiz iyi bir utt bu değerleri yapabiliyor..bu ram 300$(2x512) ın altında türkiyeye gelmez..bende ucuza twinmos almak varken neden ocz alayım ki..belki twinmos utt den 10fsb fazla yapacak diye neden kendimi yorayım..
  • bizi para babası falan zannetmiyorlar herhalde bunlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATALcan

bende en kısa zamanda forum olarak bir banka soyalım diyorum

sn. hasli gece gece kopmuş ben de gündüz vakti kopuyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: garfield

140-150$+kdv ye alabildiğimiz iyi bir utt bu değerleri yapabiliyor..bu ram 300$(2x512) ın altında türkiyeye gelmez..bende ucuza twinmos almak varken neden ocz alayım ki..belki twinmos utt den 10fsb fazla yapacak diye neden kendimi yorayım..

kesinlikle 3.3 u verdikten sonra benim ram 500mhz de 2-2-2-5 gorur...
  • konuyla alakalı değil belki ama okurken aklıma takıldı. belleklerde (yada başka bir üründe) verilen ömür boyu garanti tam olarak ne kadar sürüyor. ürünün ömrü kadar mı(ki ürün bozulursa ömrü dolmuş garantisi bitmiş, yenisini alın diyebilirler), yada alan kişinin ömrü kadar mı (ki ürünü satıcıdan alıp sokağa çıktığınızda size araba çarpıp ölürseniz garanti süresi 5 dk filan olur buda yasal değil [en az 2 yıl ya]) sürüyor?
    vede bu tip bir ürün alıp (ömür boyu garantili) 10-15 yıl sonra ürünün kusurundan ötürü değiştiren var mı?
  • bencede Twinmos UTT lerde 3,3 volt veririsen oda görürü simdi bana bir Booster aldıracaklar yani tabii Türkiyede bullursam
  • ne derseniz deyin güzel ramler bunlar iyi bir işlemci vede anakart ile harikalar yaratır unutmayalım arkadaşlar forumda fx-55 kullanan arkadaşlar dahi var işlemciye bu parayı veren ramede verir
  • "bh-5'ten sonra en iyi chipli ramler."oppainter'ın bir topiki vardı xtremsystemste bu konuyla ilgili.Türkiye'ye gelir mi bilinmez belki de?
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=47990&page=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tafac -- 6 Mart 2005, 16:33:35 >
  • 2. elde neden bu kadar çok OCZ ramlerin satıldığını şimdi anlıyorum. Millet şimdiden paçaları sıvıyormuş demek ki
  • power of ocz
    herzaman diyodum adamlar ram sektörünü
    özellikle exterm ram sektörünü tek eline alıcak
  • ben siparişi verdim bile geliyor ocz vx rulez.... 4.0v ye kadar yolu var..eeee bizde veririz hakkını
  • quote:

Orjinalden alıntı: tafac

"bh-5'ten sonra en iyi chipli ramler."oppainter'ın bir topiki vardı xtremsystemste bu konuyla ilgili.Türkiye'ye gelir mi bilinmez belki de?
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=47990&page=1

BH-5 den iyi olduğu kesin. Amd 64 sistemde 4.0v 285fsb 2-2-2-5 gidiyor. fsb yi windows tan değil bios tan vererek.

• quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

ben siparişi verdim bile geliyor ocz vx rulez.... 4.0v ye kadar yolu var..eeee bizde veririz hakkını

@865pe, bench'lerini bekliyoruz. o sisteme iyi puanlar bekleriz
    daha ne olsun fx55 + x800xt ohh!
    2-2-2-2 olur herhalde
    neyse buraya yazarsın sonuçları ve overclock'larınızı

• Denemeden çok şey yazılıp çizilir oldu forumlarda,,,chip işi genetiktir,denemeden bilemessiniz.Çok genelleme yapılıyor,dolayısı ile hayal kırıklıkları fazla oluyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.