Şimdi Ara

Ses çıkışına özel eqalizer!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar audigy value 7+1 ses kartı kullanıyorum.Karta microlab mc-1900,logitech x230 ve ev amfim bağlı.Şimdi oto subwooferi aldım ve ses kartının yeşil çıkışına amfiyi bağlayıp amfiden subu besliyorum.Sadece bu yeşil çıkışa özel eq ayarı yapma imkanım varmı acaba?Tizleri kısıp bassları tam açacağım eq dan onun için gerekiyor

• tabiki araya araba yada ev eq su bağlayabilirsin.
  • Hayır yanlış anladınız galiba.Şimdi mesela ses kartının yeşil çıkışına bass,turuncu çıkışa tiz bu şekilde yapmak istiyorum.Yani ses kartının proğramından eq yü tiz olarak ayarladığımda tüm çıkışlara tiz gitmesin.Galiba anlatamadım
  • Yaygın ses kartlarının böyle bir desteği yok. kaldı ki front rear center sub vs müstakil ses ayarı bile yeni yeni gelmeye başladı. İlerde bu hızla her kanala ayrı eq da koyarlar bakarsın. Professionellerde belki vardır. (çok kanal streo çıkış oluyor onlarda bildiğimiz 5.1 değil 4 kanal streo gibi) tabi front rear olarak değil her çıkışa ayrı eq olarak kullananlardan bi cevap veren çıkar.
  • çıkış için ayrı eq ayarı yapıldığını daha önce hiç duymadım belki wardır bilmiyorum ama eğer çok çaresiz kalırsan müzikte winamp a plug-in olarak jammix enhancer kullanabilirsin gerçekten oto sub ından hayli performans alırsın....
  • Yanılmıyorsam siyah çıkış sub center olmalı.Eğer subı siyah girişe(yada sub/center yazan yere)takarsan diğer hoperlörüde yeişlden bağlarsan.Seçeneklerden de 5.1 seçersen bir ihtimal subından sadece bass sesleri alabilirsin.Ama dediğin gibi pc ses kartlarında (ev kullanıcısı için olan) öle bir özellik yok diye biliyorum.Belki çok profesyonel kartlarda böle bir özellik vardır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.