Şimdi Ara

## Nvidia'nın 25 Mart Sürprizleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Grafik endüstrisinin lider isimlerindien Nvidia 18 Mart itibariyle uzun süredir merakla beklenen çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2 modelini ve Intel'in X48 çipsetine yanıt olarak hazırladığı yeni yonga seti nForce 790i SLI yonga setini resmen duyurarak kullanıma sunacak. Ancak firmanın 2008'in ilk çeyreğine yönelik sürprizler bu iki iddialı model ile sona ermeyecek gibi görünüyor. Firma 18 Mart'ı takip eden hafta içerisinde, 25 Mart'ta 3 yeni ve iddialı çözümünü de daha anons edecek. Gelen bilgilere göre detaylarını daha önce paylaştığımız G92 tabanlı GeForce 9800GTX ve firmanın AMD platformu için hazırladığı yeni yonga setleri de 25 Mart itibariyle duyurulmuş olacak. GeForce 9800GTX'in resmi detaylarını daha önceki haberlerimizde sizler ile paylaşmıştık. G92 tabanlı olan yeni grafik çözümü 256-bit bellek veri yolu ve 128 adet paralel işlem birimine sahip olacak. GeForce 9800GTX'e ek olarak Nvidia 25 Mart'ta nForce 750a SLI ve nForce 780a SLI çipsetlerini de anons edecek. Bu noktada özellikle nForce 780a SLI'ın üzerinde durmakta yarar var. Zira yeni yonga seti Nvidia'nın yüksek performans segmentine yönelik olarak hazırladığı dahili grafik işlemcisi olan ilk çipset çözümü olacak. Triple SLI desteği de sunan 780a SLI, AMD tabanlı sistemlere yönelik olarak hazırlanan yonga seti arenasına özellikleri ve iddiası ile yeni bir soluk getirecek gibi gözüküyor. Nvidia'nın bir diğer yonga seti olan nForce 750a SLI, genel olarak nForce 780a SLI'ın kırpılmış bir versiyonu olacak. Her iki yonga seti AMD'nin yeni nesil Phenom işlemcilerine tam destek vermenin yanı sıra PCIe 2.0 uyumluluğuna da sahip olacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Mart 2008; 13:59:09 >

• nvidia mart kedisi gibi bu sene
  • :)))))))))))))))
  • quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

nvidia mart kedisi gibi bu sene

Haber için saol FX

• quote:

Orjinalden alıntı: BARKU
    nvidia mart kedisi gibi bu sene
  • sadece 9800GTX gelseydi zaten hiçte büyük bir adım olmazdı
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    Grafik endüstrisinin lider isimlerindien Nvidia 18 Mart itibariyle uzun süredir merakla beklenen çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2 modelini ve Intel'in X48 çipsetine yanıt olarak hazırladığı yeni yonga seti X48 resmen duyurarak kullanıma sunacak...

ufak bi yanlışlık olmuş sanırsam

artık kartlar çıksa da aylar süren bekleyis sona erse. beni çok ilgilendirmiyor gerçi ama şuana kadar görebildiğim baya kişinin özellikle yeni ekran kartlarıyla ilgilendiği. umarım hayal kırıklığı yaratmaz nvidia...
  • Arkadaşlar 9800gtx bir F/P kartı olabilir çünkü amerika fiyatlarıya Türkiye fiyatları aynı.Ben 340$civarı piyasaya gireceğini düşünüyorum.Bu Ultraya en fazla yaklaşabilen kart olarak iyi fiyat.Tabi yüksek çözünürlükte ve AF AA açacaklar yanaşmasın bile.

Bunun dışında 780a SLI ilgi çekici bana göre.Ama hangi AMD işlemci ile Triple SLI darboğaza düşmez bilemiyorum
  • 9800gtx ler gelince 8800gts nin fiyatları nolcak acep?
  • bakalım 25 mart gelsinde anlayacağız.
  • 9800gt de gelio 3 nisanda??
  • Nvidia super bıse yaaaa
  • 9800gtx 8800gts ile aşağı yukarı aynı. 9800gt de 8800gt'den biraz önde olacak herhalde
  • bizde hala 8800GT hayali ile yaşayalım adamlar 9800GT çıkartıyor bile...
  • nvidia 2008 baslangıcını maalesef ki bence pek iyi yapamadı gibi görünüyor özellikle herkes 8800GTX in üst modeli olan 9800GTX i cok bomba bekliyordu ama maalesef isteneni veremeyince ve 9800gx2 ilede cok ahım şahım bir atak yapamayınca ( en azından simdilik ) biraz duruldu gibi bakalım Mart ayı nvidia yı kurtaracak mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: joven

ben bu filimi 1997 den beri izliyorum hep aynı 2006 nisan ayında konsol aldım bu kabusdan kurtuldum sizede tavsiye ederim

valla doğru söylüyon arkadaşım .. almak lazım artık olmuyor böyle gerçi sonyde 5 senede bir yeniliyor ama olsun o zamanakadar içimiz rahat olur...
  • Nvidianın GT200 işallah iyi çıkar.9serisi gibi fos olmasın.
  • Nvdianın 25 martta sürprizleri deyince ben de nvida fiyatları indirdi sandım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: joven

ben bu filimi 1997 den beri izliyorum hep aynı 2006 nisan ayında konsol aldım bu kabusdan kurtuldum sizede tavsiye ederim

başkasının malı en çok züğürtün çenesini yorarmış.
    />
    bizene birader konsol aldıysan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

Nvdianın 25 martta sürprizleri deyince ben de nvida fiyatları indirdi sandım...

Aynı şekilde. Ben de indirim var sandım.

Ama olsun bir ihtimal bu yeni kartlar eskilerin fiyatını düşürecektir. Yani indirim habercisi gibi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.