Şimdi Ara

## ATi Cephesinden PCI Uyumlu Yeni HD 2400 Pro ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Cephesinden PCI Uyumlu Yeni HD 2400 Pro ##

## ATi Cephesinden PCI Uyumlu Yeni HD 2400 Pro ##

Ocak ayında kullanıma sunulan HD 3400 serisi ile birlikte unutulmaya başlanan HD 2400 serisine yönelik olarak yeni ve önemli bir adım daha atıldı. DirectX 10 destekli olan HD 2400 serisi hatırlanacağı üzere 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV610 gpu'sundan gücünü alıyor ve 64-bit bellek veri yolu ile geliyor. HD 2400 Pro modeline yönelik olarak atılan son adımsa hazırlanan PCI uyumlu yeni model. Günümüzde ekran kartları için PCIe veri yolu sektörel standart olmasına rağmen başta bazı sistem entegratörleri olmak üzere kimi kesim PCI uyumlu ekran kartlarına ihityaç duyabilmekte. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda GeForce 8500GT'nin de PCI uyumlu özel bir versiyonu hazırlanmıştı. RH2400PRO-LP256H kod adlı yeni model üzerinde 256MB GDDR2 bellek yer alıyor. Düşük profilli tasarıma sahip olan ekran kartının grafik işlemcisi 525MHz'de bellekleri ise 800MHz'de çalışıyor. DVI, VGA ve HDTV destekli tv çıkışlarına sahip olan PCI uyumlu HD 2400 Pro'nun yurt dışı satış fiyatı 80$ seviyesinde olduğu bildiriliyor.

• kim satın alacak acaba bunları? Agp slotlu anakartlar için bir alternatif olabilir
  • bu kartın fiyatını düşük tutsa ati agp kart satamaz
  • Oldu olacak isa ve vesa sürümlerini de çıkartsınlar. Pci slotun bantgenişliği ile ne iş yapar ama bu kart .
  • Bencede Gereksiz
  • PCI uyumlu ekran kartlarida yanginlaşak gibi gözüküyor.Hadi Bakalim..
  • Biraz pahalı gibimi sanki??
  • quote:

Orjinalden alıntı: mav1li

Oldu olacak isa ve vesa sürümlerini de çıkartsınlar. Pci slotun bantgenişliği ile ne iş yapar ama bu kart .

çıkarsınlar isa sürümünü bizim müdürün takoza takarım bitane
    O da zaten kantır oynamak istiyodu.Artık alttaki sistemle crysis bilem oynar
    (sistemdeki işlemci 486dx=33.000 khz, ram 4096 kB, 800,000 kB hdd, 720,000 kb lik s-fdd, 120 watt ps)

• Benim hala kullandığım 386 sx-25 bir bilgisayar var. Nostalji olsun diye ara sıra Prince of Persia ve Commander Keen oynuyorum. Bellek 1.5 MB. Sabit disk 80 MB ve ekran kartı Trident 256 KB. Ama inanın, açıldıktan sonra Norton Commander ekranını görmesi şimdi kullandığım bilgisayardan en az üç kat daha hızlı
  • quote:

Orjinalden alıntı: veleciraptor

Benim hala kullandığım 386 sx-25 bir bilgisayar var. Nostalji olsun diye ara sıra Prince of Persia ve Commander Keen oynuyorum. Bellek 1.5 MB. Sabit disk 80 MB ve ekran kartı Trident 256 KB. Ama inanın, açıldıktan sonra Norton Commander ekranını görmesi şimdi kullandığım bilgisayardan en az üç kat daha hızlı

eee crysis i kaç saniyede açıp oynatıyo

• bant genişliiii vb önemli deil bu modelde "pci da DX10" olayı vurgulanıor
    80USd pahalı ama türünün tek örneiii ne de olsa ATI tarafında
  • 80 dolar çok
  • 80$ çok fazla olmuş 40$ filan olması lazım.
  • agp öldü diyenlere hala pci ekran kartlarının üretildiği agp'nin kolay kolay ölmeyeceği duyurulur.
  • crysis i full detaylarda 1600 x1200 çözünürlükte 8xaa 16zaf ve 65 fps ile oynatıyo son duyduğuma göre
  • hocam dikkat ederseniz son çıkan mini-itx anakart haberlerine fx57 nin koyduğu resimlerdeki kartlarda, 1 tane pci slot mevcut... entegre grafik çözümlerinden memnun olmayanlar için yeni bir tercih olabilir...
  • Satilmakta olan bir cok server tabanli anakartin Pciex ve agp destegi mevcut degil. bu sebeple tercih edilebilir.. ayni zamanda giris seviyesinde olan bir cok anakartta da ornegin Intel 486pinlerde anakartin agp slotu bulunmayabiliyor.. bu sebeplerle tercih edilebilir...

ATI giris ve ekonomi seviyesine oldugu kadar server tabanlarina da bir takim yaklasimlar yapiyır...
  • Bu kartın müşterisi çok arkadaşlar merak etmeyin.80$ pahalı olsa da ATİ istediğini alacaktır bu karttan.ATİ yi tebrik ediyorum.İyi bir iş çıkarmış.
  • x1550 içinde üretilmişti 120 dolara
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

Bu kartın müşterisi çok arkadaşlar merak etmeyin.80$ pahalı olsa da ATİ istediğini alacaktır bu karttan.ATİ yi tebrik ediyorum.İyi bir iş çıkarmış.

musterısı cok mu ? merak ettım agp yada pcıe slotu bozuk olanlar dısında kım alacak bunu ? buna bu kadar para verecegıme gıder yenı anakart alırım hatta ustune az daha para koyar ıslemcıde alırım yenı sıstemım olur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.