Şimdi Ara

iPod Touch JailBreak! Yüklemeler! Anlatımlar! Tavsiyeler! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.726
Cevap
9
Favori
622.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dj necmi

1.1.4 Jailbreak'li iPod Tocuh'a Manuel Uygulama Yükleme

Gerekli Programlar vs..

Term-vt100 uygulaması. (Dosya izinlerini değiştirmek için gerekli.)

SUID Lib Fix (www.trejan.com/irepo adresinde Tweaks (1.1.3) kategorisi altında.)

Total Commander yada iPhone Browser programı.

Mozilla Firefox + User Agent Switcher

User Agent Switcher Kullanımı

Çoğu source sadece installer tarafından görülebilir. Ama biz User Agent Switcher kullanarak siteleri şaşırtacağız

Bu yolu izleyin:

Firefox->Araçlar->User Agent Switcher->Options->Options->User Agents->Add

User Agent bölümüne AppTapp Installer/3.0b8 (iPhone) yazın. Description bölümünede kendi anlayacağınız şekilde birşeyler yazın.Tamam a tıklayın.
    Yeni oluşturduğunuz "User Agent" i Araçlar->User Agent Switcher dan seçin.
    (İşiniz bittiğinde düzeltmeyi unutmayın)

Source'leri "Okumak"

Herhangi bir source adresini adres çubuğuna yazın ve girin. Buna benzer birşey ile karşılaşacaksınız:

quote:

<key>category</key><string>Network</string><key>date</key><string>1195425549</string></dict><dict>

<key>bundleIdentifier</key>
    <string>com.googlecode.iphone-wireless.applications.Stumbler</string>
    <key>name</key>
    <string>Stumbler</string>
    <key>version</key>
    <string>0.04.1189413695</string>

<key>location</key>
    <string>http://conceitedsoftware.com/iphone/zips/Stumbler.zip</string>

<key>size</key>
    <string>32051</string>
    <key>description</key>
    <string>Working Wifi stumbler for iPhone.</string>

<key>url</key>
    <string>http://iphone-wireless.googlecode.com</string>
    <key>scripts</key>
    <dict>
    <key>install</key>
    <array>
    <array>

<string>CopyPath</string>
    <string>Applications/</string>
    <string>/Applications</string>
    </array>
    </array>
    <key>uninstall</key>
    <array>

<array>
    <string>RemovePath</string>
    <string>/Applications/Stumbler.app</string>
    </array>
    </array>
    </dict>

Burada koyu renkle yazılanlar önemli yerler.

<key>description</key> -- Uygulamanın açıklaması.Ne işe yarar vs..
    <key>location</key> -- Uygulamayı indireceğiniz adres.
    <string>CopyPath</string> -- İndirdiğiniz .zip dosyasının içindekileri nereye atacağınızı yazar.Bunun altında kalan yerlerde ilk yazan indirdiğiniz dosyadaki adres,ikincisi iPod'da dosyayı atacağınız adres.Örneğe göre açıklarsak; "Applications/" indirdiğimiz dosyada var ve bunu iPod'daki "/Applications" klasörüne atıyoruz.

Not: Eğer source adresine girmeye çalışırken firefox'un indirme yöneticisi açılırsa indirip WordPad ile açın.

Kurulum

Yukarda source'leri nasıl okuyacağınızı yazdım.Oradaki "<key>location</key>" yerinden .zip dosyalarını indirin. Zipten çıkartın."<string>CopyPath</string>" yazan yerin altında kalan kısımda ilk yazan indirdiğiniz dosyadaki adres,ikincisi iPod'da dosyayı atacağınız adrestir.Örneğe göre açıklarsak; "Applications/" indirdiğimiz dosyada var ve bunu iPod'daki "/Applications" klasörüne atıyoruz.Bunun için Total Commander yada iPhone browser programını kullanabilirsiniz.

Sonra term-vt100 uygulamasını çalıştırın.Açılışta şifre soracak.Şifre: "alpine" (tırnaklar olmadan).
    Sonra dosya izinlerini değiştirmek için bu komutu kullanın:
    "chmod -R 755 /dosyanın yolu" iPod'da dosyayı nereye attıysanız o yolun tam adresini yazın.Ekranda hiçbir değişiklik olmayacak sadece bir alt satıra geçecek.Eğer ekranda farklı yazılar varsa birşeyi yanlış yazdınız demektir. Kontrol edip tekrar deneyin.

Son olarak iPod'u kapatıp tekrar açın.Uygulamanızın yüklendiğini göreceksiniz.

En sade ve açık bir biçimde anlatmaya çalıştım. Eğer bir yerde takılırsanız lütfen sorun

dj necmi kardeş manuel derken itouchın wirelessine gerek kalmadan pc den program yüklemeyimi kastediyorsun? Eğer öylyse işime çok yarıcak saol

• Selamlar
    iPod touch a last.fm kurabiliyor muyuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: amylee

Selamlar
    iPod touch a last.fm kurabiliyor muyuz?

Valla ben 1.1.4 e kurdum dün akşam, dinliyorum süperrr...
  • çok teşekkürler arkadaşım.henüz aytaçım yok ama pepsi bu cuma getircek inş o zaman bu başlık baya bi işime yarayacak.

bu arada jailbreak midir nedir ne işe yarıyor?yüklenirse ne gibi artıları var? ne olur?bir de o yüklenirse garantiden düşüyormuş galiba.bilgisi olan var mı???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

TuneWiki bende hic birsey bulamiyor ya sinir oldum.

Bende yabancı sanatçıların hemen tüm parçalarını buluyor.

iPod Touch JailBreak! Yüklemeler! Anlatımlar! Tavsiyeler!

• quote:

Orjinalden alıntı: ALONSO_06

çok teşekkürler arkadaşım.henüz aytaçım yok ama pepsi bu cuma getircek inş o zaman bu başlık baya bi işime yarayacak.

bu arada jailbreak midir nedir ne işe yarıyor?yüklenirse ne gibi artıları var? ne olur?bir de o yüklenirse garantiden düşüyormuş galiba.bilgisi olan var mı???

Aytaçmı Güzel oldu bu tam tükçe versiyon
    JailBreak olayının avantajları ve dezavantajları forumda yazıyo biraz araştırırsan görürsün
    Garantiyi bozmuyor diye biliyorum restore ettikten sonra tamamen eski haline geri dönüyor deniliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tHaLha -- 25 Mart 2008; 21:53:37 >

• merhaba arkadaşlar touchımı restore ettim 1.1.4 jailbreak yaptım ama installerdaki BSD Subysystem yüklenmiyor delirecem

acaba herhangi bir bilgisi olan varmı varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: surrealll

merhaba arkadaşlar touchımı restore ettim 1.1.4 jailbreak yaptım ama installerdaki BSD Subysystem yüklenmiyor delirecem

acaba herhangi bir bilgisi olan varmı varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Hata mı aliyorsun, eğer öyleyse hata nedir?
    Community Sources yüklümü ?

Bu arada son 5 konu arkadaşlar

JailBreak nedir, garantiye bir etkisi olur mu?
    Şarkı Sözü Bulmak - TuneWiki
    iPod Touch'ınızdaki Mp3leri email olarak göndermek!!!
    Artık şifrelerinizi kaybetmeyeceksiniz ;LockBox hizmetinizde!

• quote:

Orjinalden alıntı: Sam0

quote:

merhaba arkadaşlar touchımı restore ettim 1.1.4 jailbreak yaptım ama installerdaki BSD Subysystem yüklenmiyor delirecem

Hata mı aliyorsun, eğer öyleyse hata nedir?
    Community Sources yüklümü ?

Bu arada son 5 konu arkadaşlar

JailBreak nedir, garantiye bir etkisi olur mu?
    Şarkı Sözü Bulmak - TuneWiki
    iPod Touch'ınızdaki Mp3leri email olarak göndermek!!!
    Artık şifrelerinizi kaybetmeyeceksiniz ;LockBox hizmetinizde!

download package hatası veriyo community sources yüklü installerida updateledim son sürüm hepsi ama BSDyi yüklemiyor :S:S

• quote:

download package hatası veriyo community sources yüklü installerida updateledim son sürüm hepsi ama BSDyi yüklemiyor :S:S

Sağ üstteki Instal a tıklayınca açılan yerde Install değilde Clear Queue diyip, sonra Install yaparak dener misiniz bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam0! -- 25 Mart 2008; 22:13:23 >
  • arkadaşlar bu capture programı da çalışmadı bende :S ipodda bir türlü screenshot alamadım. snap yapınca fotografınız camera rolla akydedilmiştir diyo ama itouch da camera roll yokki ?

???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Skatyyyy

arkadaşlar bu capture programı da çalışmadı bende :S ipodda bir türlü screenshot alamadım. snap yapınca fotografınız camera rolla akydedilmiştir diyo ama itouch da camera roll yokki ?

???

İlk mesajda verdiğim ScreenShot programi ile deneyin birde ?
  • quote:

quote:

Sağ üstteki Instal a tıklayınca açılan yerde Install değilde Clear Queue diyip, sonra Install yaparak dener misiniz bide

onuda denemiştim tekrar denedim hiç bir farklılık yok :S:S

• BSD Subsystem 2.1'i yüklüyordum. Download ederken hata verdi. Kablosuz ağa bağlıyım. İnternet de çalışıyor sanırım server ile ilgili bir sorun var. Başka bir source verebilir misiniz BSD Subsystem 2.1 için?
  • quote:

Orjinalden alıntı: can-selcik

BSD Subsystem 2.1'i yüklüyordum. Download ederken hata verdi. Kablosuz ağa bağlıyım. İnternet de çalışıyor sanırım server ile ilgili bir sorun var. Başka bir source verebilir misiniz BSD Subsystem 2.1 için?

aynı sorun bende de var inşallah çabuk düzelir yavv :S:S
  • @surrealll , @can-selcik

iappcat.com/r/4515
    http://grmillergr.googlepages.com/repo.xml

Bu iki source u ekleyip refresh diyin arkadaşlar, sonra tekrar deneyin listeye yeni geleni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam0! -- 25 Mart 2008; 22:26:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tHaLha

quote:

Orjinalden alıntı: ALONSO_06

çok teşekkürler arkadaşım.henüz aytaçım yok ama pepsi bu cuma getircek inş o zaman bu başlık baya bi işime yarayacak.

Aytaçmı Güzel oldu bu tam tükçe versiyon
    JailBreak olayının avantajları ve dezavantajları forumda yazıyo biraz araştırırsan görürsün
    Garantiyi bozmuyor diye biliyorum restore ettikten sonra tamamen eski haline geri dönüyor deniliyor..

aytaç tabi.uzatmaya ne gerek var? i-pod touch...yazması bile uzun

bu arada fazla araştırma yapmamıştım ama şimdi cevabımı buldum.teşekkürler

• quote:

@surrealll , @can-selcik

iappcat.com/r/4515
    http://grmillergr.googlepages.com/repo.xml

Bu iki source u ekleyip refresh diyin arkadaşlar, sonra tekrar deneyin listeye yeni geleni.

teşekkürler işaretli seçenek çalıştı.
  • çok teşekkürler verdiğiniz source işe yaradı
  • Rica ederim arkadaşlar
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.