Şimdi Ara

iPod Touch JailBreak! Yüklemeler! Anlatımlar! Tavsiyeler! (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.727
Cevap
9
Favori
622.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dinor

ben videoyu ipod touch'a uygun biçimde değiştirdim. itunes'e de aktardım. ancak her nedense i touch'a aktmarmıyor. neden olabilir? ne yapmam gerekiyor?

teşekkürler.

itunes'ta solda ipodun adının olduğu yere tıkla açılan sayfanın üst kısmında Movies sekmesine bas orda sync all movies seçeneğini işaretleyip Apply de olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sam0

iPod Touch ile Wirelesstan bilgisayarımızı kontrol etmek için
    Arkadaşlar işte size çok güzel bir program
    İlk başta eklenmesini önerdiğim sourcelerde bu program var..
    Programı kullanabilmek için JailBreak yapilmiş bir iPod şart en başta, sonra
    Installer -> Utilies -> TouchPad Pro -> Install diyerek iPodda çalışacak programımızı yüklüyoruz
    İkinci adım olarakta bilgisayarımıza TightVNC yüklememiz lazım buyrunhttp://downloads.sourceforge.net/vnc-tight/tightvnc-1.3.9-setup.exe
    Bunu da yükledikten sonra şimdi gelelim iPodumuzdan bilgisayarımızı yönetmek için yapmamız gerekenlere
    Bilgisayarımıza kurduğumuz programın masaüstüne bir kısayol ikonu gelmemektedir
    Başlat-> Tüm Programlar->TightVNC > Launch TightVNC Server diyerek programımızı başlatıyoruz
    İlk başta gelen ekranda istediğimiz ve unutmayacağımız şifreleri (ikisinide aynı yaptım ben) yaziyoruz OK diyoruz ve sistem traya gidiyor program
    Sonra sistem tray daki (sağ alt köşe) V harfinin üstüne gelip orda çıkan yerel ip mizi not ediyoruz, önceden biliyorda olabilirsiniz bunu..
    Sonra ipod umuzdaki ayarları yapmaya geldi sıra...
    iPod da ana ekranda TouchPad e dokunun Sonra + işaretine basın sağ üstteki
    Name: Bir isim yazın fark etmez (oturma odası, kardeşimin bilgisayari vs )
    Adress: buraya not ettiğimiz ip adresini aynen yazin (genelde 192.168.x.x yada 10.0.xx şeklinde olur zaten ama değişebilir tabi)
    Password: buraya programa girdiğimiz şifreyi yazın
    Display: 0 bende de bu..
    Shared: ON
    Ayarları yapıp SAVE ye tıklayın..
    Sonra listeden verdiğiniz isme tıklayın.
    Karşınıza siyah bir ekran geldiyse bağlandınız demektir
    Şimdi uzaktan kumanda gibi bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz
    Bir kaç kontrol tüyosu vereyim
    Normal gezinti tek parmakla tıklama üstüne gelince yine tek tık
    Sağ tıklama bir parmak touch pad de iken ikinci parmağı dokunarak oluyor
    Zoom u resme zoom yapar gibi yapıyoruz
    Zaten bir kaç kullandıktan sonra alıştığınız bir program ve şahsen benim çok işime yaradı
    Bilhassa film izlerken çok keyifli oluyor gerçekten

Söylenenleri aynen uyguladım fakat beni ana menüye atıyor. Siyah ekran gelmiyor. Ne yapmalıyım?

• quote:

Orjinalden alıntı: Replica_Gun_Snatch

quote:

iPod Touch ile Wirelesstan bilgisayarımızı kontrol etmek için
    Arkadaşlar işte size çok güzel bir program
    İlk başta eklenmesini önerdiğim sourcelerde bu program var..
    Programı kullanabilmek için JailBreak yapilmiş bir iPod şart en başta, sonra
    Installer -> Utilies -> TouchPad Pro -> Install diyerek iPodda çalışacak programımızı yüklüyoruz
    İkinci adım olarakta bilgisayarımıza TightVNC yüklememiz lazım buyrunhttp://downloads.sourceforge.net/vnc-tight/tightvnc-1.3.9-setup.exe
    Bunu da yükledikten sonra şimdi gelelim iPodumuzdan bilgisayarımızı yönetmek için yapmamız gerekenlere
    Bilgisayarımıza kurduğumuz programın masaüstüne bir kısayol ikonu gelmemektedir
    Başlat-> Tüm Programlar->TightVNC > Launch TightVNC Server diyerek programımızı başlatıyoruz
    İlk başta gelen ekranda istediğimiz ve unutmayacağımız şifreleri (ikisinide aynı yaptım ben) yaziyoruz OK diyoruz ve sistem traya gidiyor program
    Sonra sistem tray daki (sağ alt köşe) V harfinin üstüne gelip orda çıkan yerel ip mizi not ediyoruz, önceden biliyorda olabilirsiniz bunu..
    Sonra ipod umuzdaki ayarları yapmaya geldi sıra...
    iPod da ana ekranda TouchPad e dokunun Sonra + işaretine basın sağ üstteki
    Name: Bir isim yazın fark etmez (oturma odası, kardeşimin bilgisayari vs )
    Adress: buraya not ettiğimiz ip adresini aynen yazin (genelde 192.168.x.x yada 10.0.xx şeklinde olur zaten ama değişebilir tabi)
    Password: buraya programa girdiğimiz şifreyi yazın
    Display: 0 bende de bu..
    Shared: ON
    Ayarları yapıp SAVE ye tıklayın..
    Sonra listeden verdiğiniz isme tıklayın.
    Karşınıza siyah bir ekran geldiyse bağlandınız demektir
    Şimdi uzaktan kumanda gibi bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz
    Bir kaç kontrol tüyosu vereyim
    Normal gezinti tek parmakla tıklama üstüne gelince yine tek tık
    Sağ tıklama bir parmak touch pad de iken ikinci parmağı dokunarak oluyor
    Zoom u resme zoom yapar gibi yapıyoruz
    Zaten bir kaç kullandıktan sonra alıştığınız bir program ve şahsen benim çok işime yaradı
    Bilhassa film izlerken çok keyifli oluyor gerçekten

Söylenenleri aynen uyguladım fakat beni ana menüye atıyor. Siyah ekran gelmiyor. Ne yapmalıyım?

Mevcut Touchpad Pro yu uninstall edip ,http://iappcat.com/r/6900 bu source deki TouchPad Pro v3 kurup dener misin bide?
    http://iappcat.com/r/6900 , Installer'a Sam0 kategorisi açılacaktır, orda bulabilirsin.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: dinor

ben videoyu ipod touch'a uygun biçimde değiştirdim. itunes'e de aktardım. ancak her nedense i touch'a aktmarmıyor. neden olabilir? ne yapmam gerekiyor?

teşekkürler.

Movies den yüklediğini seçip Apply dedikten sonra Sync ettin mi ?

yaptığım işlem şu;

convert video to ipod format > viedoyu seçiyorum> convert diyorum > mpeg 4 oluyor> itunes'de video'ya taşıdım> apply sort field/all matching fields yaptım > sync dedim.

en son resimler için "syncing photos" diyor, ama viedoları atmıyor ?

(movies'de "sync" sekmesi çıkmıyor. ipod'Un üzerindeki sync sekmesinden yapıyorum. ya da movies'i ayrı ekran olarak açıp; files > sync diyorum.

ilgilendiğin için teşekkürler.

• @dinor
    iPod'u taktığın zaman solda Devices kısmında iPod'un çıkınca ona tıkla sağda
    Summary Music Movies ... gelecek Movies e tıkla
    Sync Movies de, sonra istersen All (bütün videolar yani) yada Selected (yani seçtiklerin) den birini seçip, selected dediysen videoları seçip SYNC ye basman lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam0! -- 30 Mart 2008; 17:51:23 >
  • quote:

Mevcut Touchpad Pro yu uninstall edip ,http://iappcat.com/r/6900 bu source deki TouchPad Pro v3 kurup dener misin bide?
    http://iappcat.com/r/6900 , Installer'a Sam0 kategorisi açılacaktır, orda bulabilirsin.

Sorun aynen devam ediyor.
    Bende Customize da çalışmıyor, Mobile Chat ile msn'e de giremiyorum, cihazda genel bir sorun olabilir mi? (v1.1.2 to v1.1.4 + JB)

• quote:

Orjinalden alıntı: Replica_Gun_Snatch

quote:

Sorun aynen devam ediyor.
    Bende Customize da çalışmıyor, Mobile Chat ile msn'e de giremiyorum, cihazda genel bir sorun olabilir mi? (v1.1.2 to v1.1.4 + JB)

Siyah ekran ne zaman geliyor, ne yapmaya çalışırken ?
    Tamamen kaldırıp, aleti yukarı basılı tutarak kapatıp, tekrar açınca verdiğim source yüklermisin tekrar.
    Şimdi denedim bende çalışıyor JB 1.1.2 de, 1.1.4de de çalışmıştı..
    Customize şu anda stabil değil 1.1.4 de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sam0! -- 30 Mart 2008; 18:00:33 >

• Siyah ekran hiç gelmiyor, sorun da bu zaten. Videosunu izledim (senin de söylediğin gibi) siyah ekran gelince kontrol edebiliyoruz.
    Fakat bilgileri giriyorum, onaylıyorum ve menüye dönüyor. Dediğin gibi yaptım tekrar kurdum, değişen birşey yok.
  • cihazda bi problem olacağını sanmıyorum dediğin programlar ile 1.1.4 versiyonun bi uyuşmazlığı var.
  • Replicanin sorunu 1.1.2 de bende de var. Herseyi yaptigim halde siyah ekran gelmiyor. Ip adresimi soyleyip baglanti kurulamadi gibi seyler soyluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

quote:

Orjinalden alıntı: hasanvanli

arkadaşlar 1.1.4 bende bayaa bir sorun çıkarmaya başladı. arada bir ana menüye atıyor falan. 1.1.2 yüklesem düzelir mi? ne var ki bu 1.1.4 te onu yükledik.

birde direk bu 1.1.4 ün üzerine 1.1.2 JB yapabiliyor muyum? mutlaka soran olmuştur benden önce ama ara sayfalara bakamadım. zira zaten saat geç yeterince. şuan 1.1.4 teyim ve 1.1.2 ye inmek istiyorum ne yapmalıyım?

1.1.4 un ustune 1.1.2 jb yapamazsin. Once 1.1.1 e downgrade yapip 1.1.1e jb yapacaksin. Sonra 1.1.2e update yapip yeniden 1.1.2e jb yapman lagzim.

teşekkürler. 1.1.2 yaparsam bu takılmalar, ana menüye atmalar vb sorunlar ortadan kalkar mı? bide msn çalışmıyor 1.1.4 te.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanvanli -- 30 Mart 2008; 19:58:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hasanvanli

teşekkürler. 1.1.2 yaparsam bu takılmalar, ana menüye atmalar vb sorunlar ortadan kalkar mı? bide msn çalışmıyor 1.1.4 te.

1.1.2 de bende takilma olmuyor olana da rastlamadim muhtemelen sende de olmaz. 1.1.2 de msn calisiyor 1.1.4 u bilmiyorum.
  • İşte objektif bir iPhone-iPod Touch karşılaştırmasıwww.iphonedo.com sitesinden alıntıdır

iPod Touch’ın WiFi bağlantı gücü, iPhone’dan oldukça daha iyi. Fakat iPhone’un yanında ses açıp kısma tuşları var. İş seçim yapmaya gelince hangisini tercih etmeliyiz? iPhone’un kamerası, bluetooth ve telefon özelliği, sizin için gerekli mi değil mi? Bir kullanıcı gözünden iki ürünü karşılaştırdım. Umarım hoşunuza gider ve karar aşamasındaysanız size yardımcı olur.

iPod Touch 8, 16 ve 32GB seçenekleri ile size daha fazla yer seçeneği veriyor fakat January Update olmadan Notes, Maps, Mail, Stocks ve Weather özelliğini kullanamıyorsunuz. Bunları kullanmak için Apple’a 20$ daha ödemeniz gerekiyor. Bazı forumlarda ödemeyi yapıp eklentileri alanların RESTORE ya da UPDATE sonrası January Update’i kaybettikleri ve iTunes’ın hiç bir şey yokmuş gibi yeniden satın almalarını istediğini belirttiler. Gerçek şu ki January Update esasında telefonun içinde yüklü sadece Springboard’da açık değil. Minik bir patch ile bu sorunu halledebiliyorsunuz ve yanılmıyorsam yeni iPod Touchlarda bu özellik zaten açık geliyor. Bunun ötesinde iPod Touch tasarım olarak -bence- iPhone’dan daha başarılı. Herşeyden önce barındırdığı özelliklerin az olmasından dolayı çok daha ince, siyah çerçevesi iPod Touch’a büyük ölçüde çekicilik katıyor. Ama diğer yandan üzerinde hoparlör ve mikrofon bulunmuyor. Bu da Installer ile indireceğiniz oyunların seslerini duyamamanız anlamına geliyor. Oyunların bazıları kulaklık ile çalışsa da bazıları çalışmıyor.

iPhone’un yanındaki ses düğmeleri, müzik dinlerken telefonunuzu cebinizden çıkartmadan ses ayarı yapabilmeniz anlamına geliyor. iPod touch’da bu özellik yok. Sesi kısmak ya da açmak istediğinizde iPod’unuzu cebinizden çıkartıp sesi ayarlayabiliyorsunuz. iPhone’da Bluetooth var fakat sadece Bluetooth kulaklıklara bağlandığı için çok işinize yaramayacaktır.

iPod Touch’ın beni en çok şaşırtan özelliği ise WiFi bağlantı gücünün iPhone’dan oldukça daha kuvvetli olması. 3 ayrı iPhone ile yaptığım her test aynı sonuçlandı. Touch’ın WiFi bağlantı gücü daha fazla.

Testi farklı mekanlarda, aynı noktaya 3 ayrı ürünü koyarak, yan yana dizerek ve elde tutarak yaptım. iPhone’un antenleri avuç içinize denk geldiği için olsa gerek eldeyken iPod Touch, iPhone’dan çok daha iyi sonuç verdi. Ama masanın üzerine dizdiğiniz vakit sonuç aşağı yukarı aynı, Touch minik bir farkla daha iyi olsa da.

iPod Touch’da bir Baseband iki Bootloader olmadığı için, kolay kolay yazılımsal hata sonucunda iPod’unuz kullanılmaz hale gelmeyecek, IMEI kaydı gibi, IMEI klonlanması gibi sorun yaşamayacaksınız. Müzik dinlemek, internete girmek, video izleyip, ajandanızı tutarken piliniz bitse dahi, telefonsuz kalmayacaksınız. iPhone’da elbetteki böyle bir özgürlüğünüz yok. Yok, ama cebinizde sadece bir ürün taşıyor olacaksınız.

iPhone’a istediğiniz kulaklığı takmak mümkün değilken, iPod Touch’ınıza istediğiniz kulaklığı takabilirsiniz fakat, kulaklık girişi nedense aşağıdadır.

iPhone’da 2MP kamera mevcut ama günümüz cep telefonlarının kameraları 5MP olmuşken, Zeiss lens, Xenon flash gibi özellikler, makro çekim, video çekim, panaromik çekim hatta optik zoom eklenmişken, 2MP kamera ile çekeceğiniz fotoğraflar sizi o kadar da mutlu etmeyebilir.

iPhone, her yeni versiyon çıktığında kullanıcılarını sıkı takip etmeleri gereken forum, blog ve web siteleri ile başbaşa bırakırken, iPod’unuzda böyle bir sıkıntıyı asla yaşamayacaksınız.

Ve son olarak, iPhone’u iPod Touch gibi kullanabilirsiniz ama iPod Touch’ı iPhone gibi kullanamazsınız.

Netice itibari ile iPhone’un fazla özellikleri karşısında iPod Touch’ın zarifliği ve dayanıklılığı söz konusu. Artık bunlardan hangileri size daha çekici geliyorsa seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

Kaynak:www.iphonedo.com

• ZiPhone 3.0 Zorro is Back ! :)

iPod Touch JailBreak! Yüklemeler! Anlatımlar! Tavsiyeler!

ZiPhone 3.0 release : New Features:

- No more need of fix nvram!
    - Solution for GREYED wifi!
    - No need for YouTube Fixes!
    - Embedded apps installer!
    - Customized plugins !

İndirmek İçin Tıkla

• quote:

Orjinalden alıntı: Ziw®o

ZiPhone 3.0 Zorro is Back ! :)

ZiPhone 3.0 release : New Features:

- No more need of fix nvram!
    - Solution for GREYED wifi!
    - No need for YouTube Fixes!
    - Embedded apps installer!
    - Customized plugins !

İndirmek İçin Tıkla

• biz seçimimizi zaten yaptık

şekil söz oldu he
  • Msn sorununa çözüm bulana kadar paylaşım yapayım...

Burası yeri mi bilmiyorum ama indirmeyen kalmasın. Özenle seçilmiş wallpaper paketi.

http://rapidshare.com/files/103588007/ipod-touch-wallpapers.gereksizler.com.rar.html (400'e yakın duvar kağıdı barındırıyor. 26 mb.)

Önizleme;

• http://forum.donanimhaber.com/m_22238392/tm.htm

Orjinalden alıntı: PaR0NiaC

iArt bence herkezin aradığı bir programdır, yada çoğu kişinin bildiği benim yeni bulduğum bir programdır.

Ne İşe Yarar :
    Tüm şarkılarınızın album kapaklarını ve şarkı sözlerini otomotik olarak bulur ve ekler.

"Download" Yazan Yerden İndirin (Sol Tarafta Download PC Version : Click Here Yazan Yerde "Click Here" Tıklayın) :
    Download

Yükledikten sonra iArt ı açalım karşımıza böyle bir pencere gelecek, ayarları benim yaptığım gibi yapın, eğer album kapağıda isterseniz "İnternet album art wizard" a tıklayın ve Next diyin.

Sonrasında karşımıza böyle bir pencere çıkıyor ayarları benimki gibi yapın ve arkanıza yaslanın bitince kendisi kapanır ama bende 150 şarkıda 2 sini bulamadı bunu size sonrada bildirir.

Kolay Gelsin !

• Tşkler, iconları değiştirmeyide öğrendim, çözdüm.

İstediğim programları, oyunlarıda kurdum. Kategoriye ayarladım. Çok güzel oldu.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.