Şimdi Ara

## AMD'nin Çift Çekirdekli Phenom İşlemcileri 2. Çeyrekte ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Çift Çekirdekli Phenom İşlemcileri 2. Çeyrekte ##

Revizyon sorununu aşan ve B3 revizyonlu işlemcilerini Nisan ayı ile birlikte kullanıma sunacak olan AMD cephesinde çift çekirdekli Phenom işlemciler ile ilgili de bazı bilgiler gelmeye başladı. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre çift çekirdekli Phenom işlemci ailesi de yılın ikinci çeyreği ile birlikte kendini gösterecek. Phenom 6000 serisi olarak adlandırılan çift çekirdekli yeni seri B3 revizyonunu kullanacak ve TDP değerleri 65 watt olacak. Her ne kadar saat hızları belli olmasa da Phenom 6000 serisinin giriş modelinin Phenom 6050, tepe modelin ise Phenom 6250 olması bekleniyor. Tabi işlemciler çift çekirdekli olduğu için muhtemelen saat hızları doğal dört çekirdekli Phenom 9000 serisine göre bir miktar daha yüksek olabileceği de ifade ediliyor. Fiyatlar ise saat hızları gibi henüz ortaya çıkmış değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 15 Mart 2008; 18:49:51 >

• sağol fx57
  • AMD BASTIRIYOR SÜPER OLACAK
  • erteleme olmazsa iyi
  • Umarım yine hezimet olmaz.
    Yeter intel in hakimiyeti.
    Artık şu işlemci piyasasına hareket gelsin...
  • x2 4850 bi çıksaydı millet avunurdu o zaman kadar...
  • x4 ü nasıl ki x2 si nasıl olacak
  • ben amd ye bi türlü güvebeniyorum? intelden çok ucuza satıyor neden acaba
  • bu işlemcilerin c2d işlemcilerden hızlı olmasını beklemiyorum ama amd intel e yaklaşsa iyi olacak, bu işlemciler amd yi 2 sene daha idarte eder
  • AMD nin hızlanması lazım
  • Amd bir gelicek , pir gelicek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ce5uR -- 15 Mart 2008; 20:35:00 >
  • 6050 olduğuna göre, Athlon 6000'in yerini alacak.
    Ancak, 6250'de biteceğini sanmıyorum. (Sanırsam)3600'den başlayıp 6400'e bitirilen Athlon serisine göre çok az bir aralık. Hele ki, 6050'de başlayıp 8xxx serisi olan üç çekirdeklilere kadar yolu olur, BE'ler, düşük TDP değerli modelleri vs. olur sanırsam...
  • bu phenom x4 değilmiydi 2 cekirdikli nasi oluo basşka bir serimi bunlar
  • gelmek bilmedi şu çeyrekler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gothic_Romance

bu phenom x4 değilmiydi 2 cekirdikli nasi oluo basşka bir serimi bunlar

Phenom adında 3 seri var: Phenom X2, Phenom X4 ve Phenom FX
  • Bu haberi yapacaktım ama fx57 her zamanki yine baskın basanındır hesabı tam ben atmadan saniyeler önce yazmış olur diye teşebbüs etmediydim,
  • teşekkür ettim baba o zaman bu x2 phenomlar yeni cıkacağı için inteli sollar die düşünüyorum intelde yeni ürünler cıkaracakmı yoksa alemin kralı phenommu olacak öyle olcaksa beklerim onu
  • yüksek frekans ve HT3 bence harika.
  • Amd performansiz CPU üretse bile fiyat / performans konusunda İntel'in bazi işlemcilerini geçebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ce5uR -- 15 Mart 2008; 20:36:52 >
  • TDP değeri güzel olmuş , fiyat olarakda makul olursa iyi bir ürün olur diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.