Şimdi Ara

## Asus'dan 780G Yonga Setli Yeni Anakart; M3A-H/HDMI ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'dan 780G Yonga Setli Yeni Anakart; M3A-H/HDMI ##

Donanım dünyasının Tayvan merkezli lider isimlerinden Asus, AMD'nin 780G yonga setini kullanan yeni anakartını duyurdu. Firmanın M3A-H/HDMI kod adını taşıyan yeni anakartı AMD'nin başta yeni nesil Phenom işlemciler olmak üzere soket AM2 ve soket AM2+ formundaki işlemcilerinin deskteklemekte. 4 adet DIMM slotu üzerinden 1066MHz'e kadar 8GB bellek desteği sunabilen anakart kullanılan katı kapasitörleri ve pasif soğutmasıyla dikkat çekitıyor. Kullanılan yonga seti itibariyle DirectX 10 destekli HD 3200 entegre grafik işlemcisine sahip olan anakart yüksek tanımlı videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma da sağlayabiliyor. Kullanım amacına bağlı olarak daha yüksek performans veya daha düşük güç tüketimine için Hybrid Crossfire teknolojisini de destekleyen anakart üzerinde bir adet PCIe X16, iki adet PCIe X1 ve 3x PCI slotu yer alıyor. PCIe 2.0 uyumluluğu da olan anakart 5 fazlı güç tasarımına sahip. Express Gate Lite teknolojisi sayesinde Windows'a girmeden internet bağlantısına da olanak tanıyan anakart görüntü aktarımı için HDMI arabirimini de destekliyor. 6x SATA-II konnektörüne ek olarak 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet özelliklerine de sahip olan anakartın fiyatı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

• 4 lü girişi nereye götürmüşler
  • 4pin in yeri gerçekten kötü ama mobo nun rengi her zamanki gibi berbat!!!!!!!!!

690g piyasasında asus ta çok satmıştı büyük ihtimalle bunda da aynı başarıyı yakalar
  • oh oh markalar ve çeşitler artıyor
  • haber için tşkler
  • Tek Slot 16X...
  • optic cikisla hdmi cikis yok sanirim!
  • iyi bak bence. Hepsi içinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: pardus34

iyi bak bence. Hepsi içinde

tamam iyi baktim ust cepheden bisi gozukmuyor, haberde hdmi var denilmis ama optical cikis yok gibi! hdmi vga girisinin altinda ama optical girisi goremedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

4pin in yeri gerçekten kötü ama mobo nun rengi her zamanki gibi berbat!!!!!!!!!

690g piyasasında asus ta çok satmıştı büyük ihtimalle bunda da aynı başarıyı yakalar

20kişi hatta belki 10kişi cıkmaz 690g asustan memnun olan sayısı def halde bile stabil değildi asusun 690 ı nereye cok satmış buda satmaz atx bord yapmış htpc sistem meraklılarının 780g si değil küçük kasalara sığmaz dvi ı calmış gibi ora boş görüyo üstten bile bakınca bişiler eksik renk leş ötesi asusu tebrik ettim

• Yok abi asusa yıllardır içim ısınmadı gitti.hem verdiğin paraya değecek kalitesi olmuyor bu alt modellerin.zaten renk desen bin tane yorum yapılır.neme lazım alırım bi ciga bakarım yoluma
  • asusun anakartlarında kullandığı rengi değiştirse iyi olacak
  • Ondan fazla 780g chipsetli anakart inceledim. 780G chipsetli anakartlar arasında bence eniyi modeli bu! Aksini iddaa eden varsa lütfen söylesin. Hayrıca teknik değerleriyle bircok intel ve nvida chipsetlerinden daha iyi. Avrupa'daki satış fiyatı 89 euro olarak belirlenmiş....
    Şunuda belirtmek isterim ki anakart satın alırken asla rengine bakarak almam. Önemli olan teknik değerleriyle, fiyatının hakkını verebilmesidir.
    Bilgisayar kablolarınız pc içinde sorun mu cıkartıyor... KLİPS kullanın işe yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skysertcan -- 15 Mart 2008; 17:58:57 >
  • Ençok satan ve en çok arızaya gelen bi kart garantiye 10 tane anakart gönderiyorsam 8 tanesi asus oluyor bakalım bu nasıl olacak
  • gençler vga nın sol yanında hdmı
  • asus niye bu renk kombinasyonunu kullanıyo anlamış değilim benim p4 asus ankartta aynı renk çok itici
  • 3 4 yıldır bu renk böh yani.. bi formuleda değiştirdi heralde..

16x tek slot cok kötü olmuş. HDMI girişi iyi bi avantaj ama

bekliyelim performansları görelim bakalim
  • Masraf olmasın diye bu renk tercih ediliyor.

HDMI var , orta sınıf güzel bir kart (rengi hariç)
  • quote:

Orjinalden alıntı: nuricomx

Ençok satan ve en çok arızaya gelen bi kart garantiye 10 tane anakart gönderiyorsam 8 tanesi asus oluyor bakalım bu nasıl olacak

Hocam milletin bir bildiği varki asus alıyorlar!
    Diğer firmaların anakartları ayda x tane satılıyorsa, asus un 10x tane satılıyor. Oran orantı kurarsak bu sayı gayet normal.
    Sizde bilirsiniz ki dünyanın en iyi anakart üreticilerinden biri ASUS tur.
    Türkiye'de tüketiciye en iyi teknik desteği veren firmada bellidir.
    Tekrar söylüyorum. 780g chipsetli daha iyi anakart varsa lütfen söyleyiniz ki... tüm Türkiye bilsin.
    Tanıtım videosu
    http://detail.zol.com.cn/motherboard/index136477.shtml
    Arka panel resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skysertcan -- 16 Mart 2008; 0:33:33 >

• Asus şu PCB rengini değiştirse daha iyi olacak. Nedense kıytırıkmış gibi bir his veriyor.

Yerleşim olarak çokta kötü değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.