Şimdi Ara

## MSI'dan Hız Aşırtılmış GeForce 9800GX2 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'dan Hız Aşırtılmış GeForce 9800GX2 ##

Nvidia çift grafik işlemcili yeni ekran kartı GeForce 9800GX2'yi 18 Mart itibariyle kullanıma sunmuş olacak. 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan G92 gpu'sunun çiftine sahip olacak ekran kartı 1GB GDDR3 bellek ile gelecek. 256 adet paralel işlem birimiyle donatılan kartın grafik işlemcisi 600MHz, shader ünitesi 1500MHz ve bellerkleriyse 2000MHz'de çalışıyor. Nvidia'nın lansmanın paralel olarak üreticiler referans tasarımı ve standart saat hızların baz alan modellerini duyurmaya başlayacaklar. GElen bilgilere göre lansmanı takip eden 2 hafta içerisindeyse firmalar özelleştirilmiş ve fabrika çıkışı hız aşırtılmış GeForce 9800GX2 modellerini pazara sunmaya başlayacaklar. Nvidia'nın en önemli partnerlerinden biri olan MSI da hız aşırtmalı GeFore 9800GX2 modeli hazırlayan üreticilerden biri durumunda. Gelen bilgilere göre MSI'ın hazırlayacağı GeForce 9800GX2 OC Edition modelinde grafik işlemcisi hızı 60MHz'lik yani %10'luk artış ile 660MHz'e çıkarılmış. Kartın bellek ve shader hızları ise netleşmiş değil. Tabi dğer üreticiler de hız aşırtılmış GeForce 9800GX2 model veya modelleri hazırlayacaklardır. Hatırlanacağı üzere EVGA, geride bıraktığımız Cebit 2008'de sıvı soğutmalı bir GeForce 9800GX2 prototipi sergilemişti.

• çıksada görsek artık şunun performasını
  • Allah'ım yeter artık şu 8000 klonu 9000 serisi!!!
    Nvidia elindeki yeni çekirdeği çıkartsın piyasaya.
    Millet bıktı artık bu 9800xxx ha geldi ha gelecek haberlerinden.
    Testlerini filan görsekte kurtulsak şu piyasa dedikodularından.
    Artık yeni serileri beklemeye başlasak.
    AMD elini çabuk tutsada şöyle nvidia ya rakip kartlar çıkarsa artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellmare -- 15 Mart 2008; 9:48:28 >
  • kart zaten 250W TDP ile gelior stock soğutucu ile oc mi yapmışlar
  • VHS kaset
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

Allah'ım yeter artık şu 8000 klonu 9000 serisi!!!
    Nvidia elindeki yeni çekirdeği çıkartsın piyasaya.
    Millet bıktı artık bu 9800xxx ha geldi ha gelecek haberlerinden.
    Testlerini filan görsekte kurtulsak şu piyasa dedikodularından.
    Artık yeni serileri beklemeye başlasak.
    AMD elini çabuk tutsada şöyle nvidia ya rakip kartlar çıkarsa artık

• heLmare daha ne yeni serisini bekLiceyenki onu anLamadım bizmi çok gerideiyiz yada senmi çok iLeridesin anLamadım?töbe töbe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rude. -- 15 Mart 2008; 10:27:43 >
  • zaten bizde oc yapabiliriz çıksında
  • anlamadim gitti ati 800 mhzlik gpu ları kullannıyor nvidia ne hikmeyse 600 de takılı kaldı
  • bu ekran kartı tasarımlarıda iyice bozuluyor eskiden benim bi fx5200 üm vardı ona minicik bi fan ya şimdikiler şunlara artık bi çeki düzen versinlerde bari şuna bak kapalı kutu buna bide ayrı kasa allalımda tam olsun
  • performansı bir kenara bırakıp görsellk savasıda basladı diğer taraftan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: NorthShield

VHS kaset

• MSI çok düşük Mhz sunuyor , buda performans'a yansiyor.Bence EVGA , PALİT ve Zotac firmalari 9800GX2 ve diğer ekran kartlarinda yarişicak gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ce5uR -- 15 Mart 2008; 11:54:42 >
  • quote:

VHS kaset

• soğutması başarılı ki overclocklu geliyor.
  • Bir MSI klasiği.
    Her zamanki gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: churl

heLmare daha ne yeni serisini bekLiceyenki onu anLamadım bizmi çok gerideiyiz yada senmi çok iLeridesin anLamadım?töbe töbe

sen belli cok geridesin

adamda onu dioya zaten aynı cekirdegi yeni seri die sunuyolarya gecsin su muhabbet adam gbibi yeni seri gelsin dio kac yıldır aynı mevzuu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -AtMaCa- -- 15 Mart 2008; 12:52:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

quote:

VHS kaset

Aynen
    Nvidia atinin yaptığı güzel tasarımlardan sonra kendine yediremedi ve ne yapacağını şaşırdı, bellek yönetim sorunu, tasarım vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viper17 -- 15 Mart 2008; 12:58:53 >

• Hız aşırtırken ellerinde patlamasa bare zaten yeterince sıcak oluyordur.
  • quote:

VHS kaset

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.