Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.859
Cevap
96
Favori
743.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unknownrealmman

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

Orijinalden alıntı: 07saltan

quote:

eden 1.8
    niçin 1.6 değil

hb istediği için olabilir mi?

olabilir
    ama belirtmemiş

Neden sürekli i-shift ve hb karşıtı iletiler yazıyorsunuz? Honda civic sedan güzel arabadır muhakkak, o araçlar ilgili forumda ve daha pek çok yerde onlarca konu var neden hb konusunda olumsuz iletileriniz var merak ediyorum. Yani gerçekten merak ediyorum, özellikle civic hb ve i-shift ile ilgili sıkıntınız nedir? Başınızdan olumsuz bir olay mı geçti? Ne oldu da bu kadar olumsuz yaklaşıyorsunuz civic hb ve i-shifte? Honda konusundaki alt başlılara bakıyorum sürekli bu tarz iletileriniz var sadece bu başlıkta değil.

bütün dünyada sedasnlar daha çok tercih edilir ama türkiye tam bir sedan ülkesi
    HB kullanmamış değilim ama sevmedim, sevemiyorum da
    satış rakamlarına bakıldığında çoğu sürücü benim gibi düşünüyor
    bence sat o HB yi al bi sedan rahat et

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: unknownrealmman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 07saltan

quote:

eden 1.8
    niçin 1.6 değil

hb istediği için olabilir mi?

olabilir
    ama belirtmemiş

Neden sürekli i-shift ve hb karşıtı iletiler yazıyorsunuz? Honda civic sedan güzel arabadır muhakkak, o araçlar ilgili forumda ve daha pek çok yerde onlarca konu var neden hb konusunda olumsuz iletileriniz var merak ediyorum. Yani gerçekten merak ediyorum, özellikle civic hb ve i-shift ile ilgili sıkıntınız nedir? Başınızdan olumsuz bir olay mı geçti? Ne oldu da bu kadar olumsuz yaklaşıyorsunuz civic hb ve i-shifte? Honda konusundaki alt başlılara bakıyorum sürekli bu tarz iletileriniz var sadece bu başlıkta değil.

bütün dünyada sedasnlar daha çok tercih edilir ama türkiye tam bir sedan ülkesi
    HB kullanmamış değilim ama sevmedim, sevemiyorum da
    satış rakamlarına bakıldığında çoğu sürücü benim gibi düşünüyor
    bence sat o HB yi al bi sedan rahat et

caucas abi, nedir bizim heçbeklerimizle zorun
    rahat bırak heçbeklerimizi abi yaa..

memnunuz, mutluyuz biz

sen gez sedanınlan

bigün geliim yanına da şu menşur fd6nı göreyim bari

• Gel valla beklerim, kafayıda çekeriz
  • quote:

Gel valla beklerim, kafayıda çekeriz

geleyim abi..

önce kadehleri tokuştururuz...

Sonra da kafayı bulunca benim heçbekle senin sedanı tokuştururuz, sağlamlık testi mukabili
  • arabaalrı tokuşturmayı geç
  • 2007 Honda Civic 1.8 aracım var....i-shift şanzıman var...aracı kullanırken yanık kokusu geliyor..kaputu kaldırıp kokladıgımda kokunun oradan kaynaklanmadıgını goruyorum.... tek korkum şanzımandan gelmesi....acep nedir ne değildir...
  • aracına ses sistemi (güzel bas veren hoparlör vs) yaptıran var mı?
    benim eski fiestadaki ses sisteminin tadını vermiyor ne yazıkki civic'in hoparlörleri, baslar başarısız...

-------------------------------------

hee bu arada, lpg'deki benzin ibresinin azalması olayı şöyle gelişti bende:
    yarım depodan fazla benzin vardı araçta, git gide ibre düştü, çeyrek deponun altına düşünce orjinal seviyesine geri çıktı, böylece sorun nispeten çözüldü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1980 -- 21 Nisan 2013; 15:13:01 >
  • caucas abi, heçbekimden korktun galiba

Expore, bahsettiğin sorun elektrik aksamından olabilir. Acil kontrol ettirmeni öneririm. Elektrik hasarları bazen arabaların yanmasına bile neden olabilir, Allah korusun.

Mert, acaba yol bilgisayarını sıfırladın mı?
    Bu yuzden de ibre geri dönmüş olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

yok, yol bilgisayarına dokunmadım
    dün bi highway yapayım dedim, çıktım evden derken bir de ne göreyim benim benzin ibresi çeyrek depo civarındayken birden fırlamış yarım deponun üstüne (aslında olması gereken seviyeye)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1980

aracına ses sistemi (güzel bas veren hoparlör vs) yaptıran var mı?
    benim eski fiestadaki ses sisteminin tadını vermiyor ne yazıkki civic'in hoparlörleri, baslar başarısız...

-------------------------------------

hee bu arada, lpg'deki benzin ibresinin azalması olayı şöyle gelişti bende:
    yarım depodan fazla benzin vardı araçta, git gide ibre düştü, çeyrek deponun altına düşünce orjinal seviyesine geri çıktı, böylece sorun nispeten çözüldü...

Ürünleri toparladım mümkün olursa bu çarşamba montaja gitmeyi planlıyorum.
    Hesapta sadece önlere bir takım hoparlör alıp takacaktım. Amfiden girdik basstan çıktık bakalım nasıl olacak sonucu merakla bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Hesapta sadece önlere bir takım hoparlör alıp takacaktım. Amfiden girdik basstan çıktık bakalım nasıl olacak sonucu merakla bekliyorum.

mesajdan önlere hangi marka-model hoparlör takımının uygun olacağını araştırdığını varsayarak; hangi marka-model önerirsin ön takım için? amfi olayına pek girmek istemiyorum, yoksa bagajda hiç yer kalmayacak
  • quote:

quote:

mesajdan önlere hangi marka-model hoparlör takımının uygun olacağını araştırdığını varsayarak; hangi marka-model önerirsin ön takım için? amfi olayına pek girmek istemiyorum, yoksa bagajda hiç yer kalmayacak

http://www.civinfo.com/forum/how/277-front-speakers-replacement-infinity-ref-6510cs.html
    21 sayfalık konu. Takanların neredeyse tamamı çok memnun. Ancak bu güçteki komponentler ile ana ünite ile ne kadar verim alınacağı ortada. İyileşme kesinlikle olacaktır. Benim çıkış noktamda burasıydı.
    Sonuç olarak Focal PS 165 aldım. Amfi olarak JBL GTO 1004 aldım.
    Bass başlangıçta bende istemiyordum fakat yumuşak tatlı bir bass gerçekten keyif veriyor. Bagajda yer kaplamasını istemediğim ve sağa sola müzik dinletmekten hoşlanmadığım için yumuşak bassları ile bilinen Hertz F20 20 cm slim bassta karar kıldım. Slim bass ve 20 cm çaplı olduğu için bagajda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.
    Diğer bir seçenek 40-50 Watt civarı coaxsiyel olarak bilinen hoparlörlerden bir takım alıp takmak ama farkı hissetmek için ödenmesi gereken mebla ister istemez artıyor.

• quote:

http://www.civinfo.com/forum/how/277-front-speakers-replacement-infinity-ref-6510cs.html
    21 sayfalık konu...

sağolasın, ben bu sayfaya bi göz atayım, işin aslı çok yüksek performans beklemiyorum, sadece şu anki hoparlörler hafif cızırtı yapıyorlar sanki ve basları zayıf (eski fiestama kıyasla) fiestadaki performansı yakalasam yeter bana ;) cüzdanıma durduk yere 1000 tl sıkışmasın, 200-300'le kurtarayım yani o açıdan

------------------------

civinfo'da adamlar tutturmuşlar bi "infinity", arkadaş yok bizim burada o üründen ... iki saattir oku oku göz kalmadı ilin gavurunun sitesini o birşey değil adamlar foto falan koymuşlar insanın aklını çeliyorlar (hayır kendim takayım desem bir yerde bi hata yapıp mala bağlamaktan korkuyorum haha) neyse bu işi kesin halledeceğim birşekilde, duruma göre paylaşırım burada

2. edit: infinity varmış ya la... 6520cs olanı hem de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1980 -- 21 Nisan 2013; 23:40:10 >

• quote:

quote:

21 sayfalık konu...

sağolasın, ben bu sayfaya bi göz atayım, işin aslı çok yüksek performans beklemiyorum, sadece şu anki hoparlörler hafif cızırtı yapıyorlar sanki ve basları zayıf (eski fiestama kıyasla) fiestadaki performansı yakalasam yeter bana ;) cüzdanıma durduk yere 1000 tl sıkışmasın, 200-300'le kurtarayım yani o açıdan

------------------------

civinfo'da adamlar tutturmuşlar bi "infinity", arkadaş yok bizim burada o üründen ... iki saattir oku oku göz kalmadı ilin gavurunun sitesini o birşey değil adamlar foto falan koymuşlar insanın aklını çeliyorlar (hayır kendim takayım desem bir yerde bi hata yapıp mala bağlamaktan korkuyorum haha) neyse bu işi kesin halledeceğim birşekilde, duruma göre paylaşırım burada

2. edit: infinity varmış ya la... 6520cs olanı hem de...

İnfinity iyidir. Kalitesinden şüphe edilecek ses ürünleri değiller. Bizzat dinleme şansı da buldum. Componentler duruma göre bass olarakta tatmin edebiliyor. Benim dinlediklerim amfiye bağlıydı. Orjinal teyp ile neler yaparlar bilmiyorum ama dediğim gibi her halukarda orjinallerden iyi olur diye düşünüyorum.
    200 küsür lira fiyatlı İnfinity alınır takılır diye düşünüyorum. Kapıyı sökerseniz hoparlör takımı için tornavida yeterli olur. Amfi söz konusu değilse iki kablo bağlantısı sadece.
    Birde asıl farkın kapı yalıtımından geçtiğinden bahsediliyor. Dynamat denen malzemenin bir benzeri gittigidiyorda vardı. Kendinden yapışkanlı bir ürün. 45 lira kadardı yanlış hatırlamıyorsam. İnfinity + yalıtım 250 lira gibi bir fiyata olur herhalde.

• kendim takabileceğimi sanmıyorum ama en azından marka model bilgisi var elimde, bizim burada işten anlayan birine gidip soracağım montaj fiyatını falan, dynamat yalıtımıyla uğraşmam gibime geliyor, eğer yeni hoparlör sonrası tatmin olmazsam deneyebilirim belki.
  • Şu üründe gayet güzeldir. Orjinal üniteyle dinlemek için :

http://www.pioneer.eu/tr/products/archive/TS-A1703i/page.html
  • eskiden ne uğraşırdık bunlarla beee...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

yok, yol bilgisayarına dokunmadım
    dün bi highway yapayım dedim, çıktım evden derken bir de ne göreyim benim benzin ibresi çeyrek depo civarındayken birden fırlamış yarım deponun üstüne (aslında olması gereken seviyeye)

ibre yükselmesi her zaman olmuyor.
    ben depoyu fulledim.
    yaklaşık 300 km oldu.
    ibre yerinde duruyor.
    yol bilgisayarında kalan benzinle gidilecek mesafe düşüyor,
    daha sonra tekrar yükseliyor.
    ama benzin ibresinde bir inme yok.
  • quote:

Bass başlangıçta bende istemiyordum fakat yumuşak tatlı bir bass gerçekten keyif veriyor. Bagajda yer kaplamasını istemediğim ve sağa sola müzik dinletmekten hoşlanmadığım için yumuşak bassları ile bilinen Hertz F20 20 cm slim bassta karar kıldım.

galiba ben de inceden senin yolda gideceğim nette baktım koltukaltı basslar var (vibe marka 20 cm'lik kutulu) arka koltuğun altına öyle bir bas düşünüyorum bu markanın dahili amfili olanı varmış, böylece bass ve amfi bir arada olacak.
  • quote:

quote:

Bass başlangıçta bende istemiyordum fakat yumuşak tatlı bir bass gerçekten keyif veriyor. Bagajda yer kaplamasını istemediğim ve sağa sola müzik dinletmekten hoşlanmadığım için yumuşak bassları ile bilinen Hertz F20 20 cm slim bassta karar kıldım.

galiba ben de inceden senin yolda gideceğim nette baktım koltukaltı basslar var (vibe marka 20 cm'lik kutulu) arka koltuğun altına öyle bir bas düşünüyorum bu markanın dahili amfili olanı varmış, böylece bass ve amfi bir arada olacak.

Sistem dün akşam montajlandı. BUgün yeterince deneme imkanı buldum. Hertz Bass tam istediğim gibi. Çok net ve yumuşak basları var. Gürültü yaparcasına zangırdamıyor. Net şekilde tüm detayları verebiliyor. Hertz ESK 165, Infinity Ref. veya Hertz HSK 165 alsaydım nasıldılar hiç bir fikrim yok ama Focal'ler gerçekten iyiler. Ana ünitedeki kısıtlı ayarlara rağmen benim açımdan kesinlikle çok tatmin edici oldu.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.