Şimdi Ara

askerlikte banyo düzenini anlatacak askerlik yapmış arkadaş var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
4
Favori
56.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • askerliğini yapmış arkadaşlardan bilgi almak istiyorum , askeriyede banyo düzeni nasıldı , kabinlerdemi yıkanıyordunuz bornoz falan veriyolar mı birde bu çamaşır olayı nasıldı nerede soyunup giyinirdiniz falan , teşekkürler

• Kendi havlun olur... Gireersin kabine perdiyei cekersin camasırını cıkarır bi kenara koyarsın temiz camasırında bi kenarda durur... Yıkandıktan sonra temizi giyer kirliyi ister atar ister yıkarsın...

Olay bundan ibaret...
  • ßen Çorum iL Jandarma Komutanlığında Askerliğimi YAPTIM
    usta Askerdim

Alayın ßanyosu Çok güzeldi Doğalgaz istediğin Zaman Banyo yapabiliodun
    Faliyettin olmadığı sürece..

pis Çamaşırlarını File İçinde Çamaşırhane'ye veriyorsun
    onlar Yıkıyor sonra alıyorsun
  • havlunun boyutuna karışıyolar mı mesela 1 metre havlu götürsem nasıl olur
  • ben 1993'te askerdim,ozaman hamamımız vardı kurnalarda yıkanırdık.kişisel temizlik yapılacağı zaman veya başka bi işlem içinkabine girer işimizi halleder ondan sonrada sırada bekleyen diğer arkadaşımıza temiz bir vaziyette teslim ederdik.özeliklede duvarların temiz teslim edilmesi gereklidir ..ama genel olarak kurna dediğimiz hamamlarda hep beraber yıkanılır,iç çamaşırınıda bu bahsettiğim kabinlerde giyersin.ama son sistemde neler değişti bilemem.banyoda haftada 1 kere yapılıyodu bizim zamanımızda.
    girişte peştemal dediğimiz vücudu 2 kere dolanacak havlular verilir vede hacı şakir sabununu 4'e bölüp 1 sabunun 4 askere yetmesini sağlardık.hamamda tahta takunya giyerdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gt-40 -- 13 Mart 2008; 19:37:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: gt-40

ben 1993'te askerdim,ozaman hamamımız vardı kurnalarda yıkanırdık.kişisel temizlik yapılacağı zaman veya başka bi işlem içinkabine girer işimizi halleder ondan sonrada sırada bekleyen diğer arkadaşımıza temiz bir vaziyette teslim ederdik.özeliklede duvarların temiz teslim edilmesi gereklidir ..ama genel olarak kurna dediğimiz hamamlarda hep beraber yıkanılır,iç çamaşırınıda bu bahsettiğim kabinlerde giyersin.ama son sistemde neler değişti bilemem.banyoda haftada 1 kere yapılıyodu bizim zamanımızda.

• quote:

Orjinalden alıntı: heLOpeRS

ßen Çorum iL Jandarma Komutanlığında Askerliğimi YAPTIM
    usta Askerdim

dostum kirlileri veriyosunda , senin çamaşırların herkesin çamaşırlarıylamı yıkanıyo yoksa özel olarak mı , hayır karışıklık olmasın
  • hee bornoz da veriyolar banyodan sonra kızlar masaj yapıyo

heryerde değişir ama sistem aynıdır... acemide 50şer 50şer girersin banyoya 10 dakikada iş bitmiş olacak... usta da belirli günler vardır... ama jandarma olup küçük yerlere düşerrsen zanamında varsa buruşama kadar yıkanabilirsin. tabii şafağın yetiyorsa

• Çamaşırlar İçin Sana Bir File Veriyorlar
    O Fileyi Bağlıyorsun Sonra ÇamaŞırcı Asker ARkadaşın Yıkıyor
    Tabi İşaret Koyuosun File'ye
    Diğer Asker ARkadaşlarınkide Aynı :=)

Mesela ßenım Kaybolmasın die.. Fark'li ßir İp Bağlardım :)

@Lo@ding
    ne kadar Kötüsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heLOpeRS -- 13 Mart 2008; 19:45:28 >
  • quote:

Çamaşırlar İçin Sana Bir File Veriyorlar
    O Fileyi Bağlıyorsun Sonra ÇamaŞırcı Asker ARkadaşın Yıkıyor
    Tabi İşaret Koyuosun File'ye
    Diğer Asker ARkadaşlarınkide Aynı :=)

Mesela ßenım Kaybolmasın die.. Fark'li ßir İp Bağlardım :)

@Lo@ding
    ne kadar Kötüsün

niyekine

• Nasil olduğunu sana yazayim dostum 5 dk sürüyor ben ispartada yapdım acemi birliğini ordan tunceli merkeze geçdim heryerde aynı komutanlar eşliğinde girdiğin sürece 5 dk sürüyo banyo başlayim öle banyoya ama sonradan kendin girme şansın olursa sıcak su bitine kdr yap :D onun dışında askeriyede genelde banyolar hamam tarzında oluyo kabinli bulmak zor bu devirde
  • Çamaşırlar için file demek.Vay anasını biz kendi çamaşırımızı kendimiz yıkardık zamanın birinde...
    Tey tey...
  • Banyomu?Biz dağda banyo yapamıyorduk.Tuvaletimizi bile kendimizi kazıyoduk.Banyo bizim için lükstü.
  • Kurnalar hala var acemiliği mamak mebsde yaptım kısa dönem olarak kurnalarda yıkanırdık o yüzden her ihtimale karşı deniz şortu al yanına
  • Ben 2.kolordu da korgeneralin saygı nöbetcisi ve karşılama manga cavuşuydum yani anlatacagım bizden üstün asker yoktu banya 24 saat bize serbesti kimse karışamazdı yani rahat bir askerlik yaptın keşke 15 ay hic bitmeseydi
    Senin soruna ise şöyle cev verebilirim acemi birliğinde sıraya göre banyo yapıyorsun sana ordan havlu filan verirler ama sen yine kendi banyo havlunu götür pek bir sıkıntı cekmessin haftada bir kere banyo var acemilere ama iyi bir yer olursa sabah ve aksam belli bir saatte serbes herkesusta birliğine giddiğin zaman ise bornoz bile götür ama ilk baslarda zorluk cekersın alt devre muhabbeti olur Allah düşürmesin öyle bir yere insallah
    zaten var ıse 3 ay zorluk cekersın sonra sen de üst devre olursun ve sana da saygı gösterirler
    umarım sağ salim yapar gelirsin Allah yardımcın olsun
  • quote:

ßen Çorum iL Jandarma Komutanlığında Askerliğimi YAPTIM
    usta Askerdim

o arka taraflardaki bostanlardan dometes de topladınız mı? ..bi de yüksk okulun kızlarına çok bakıyonuz
  • teşekkürler arkadaşlar yalnız şu kurna olayı biraz moralim bozdu , ne yani apiş arasını sabunlayamayacak mıyız
  • quote:

Orjinalden alıntı: raconizm

teşekkürler arkadaşlar yalnız şu kurna olayı biraz moralim bozdu , ne yani apiş arasını sabunlayamayacak mıyız

zaten donunla veya şortla yıkanacaksın apış aranı ister sabunlar istersen ........... sana kalmış .çünkü herkes aynı şekilde yıkanıyor.kabine girersin işini halledersin,kabinlerin üstünden sevdiğin sinema sanatçılarının(bayan)fotoları dolaşır en sona gelen resimin haşatı çıkmıştır,hamurlaşmıştır.veya reçine tarzı yapışkan bir şeyle bezenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gt-40 -- 13 Mart 2008; 20:35:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: raconizm

askerliğini yapmış arkadaşlardan bilgi almak istiyorum , askeriyede banyo düzeni nasıldı , kabinlerdemi yıkanıyordunuz bornoz falan veriyolar mı birde bu çamaşır olayı nasıldı nerede soyunup giyinirdiniz falan , teşekkürler

• korkamna gerek yok kurna kaldığını sanmıyorum artık

ben 2005 te malatyada yaptım askerliği ne acemilikte ne ustalıkta banyo konusunda sınırlama yoktu haftada 1 gün mecburiyet banyosu dışında her sabah iştima öncesine kadar banyo serbestti

bizde çamaşırlarımızı kendimiz yıkıyorduk ben atıyordum hiç yıkamadım

banyo günlerinde banyo yapmak biraz eziyet herşeyi 5 dakikaya sığdırmaya çalışyorsunki erken boşalma problemin yoksa zor oluyor

orada havlu veriyorlar ama titiz biriysen kendi havlunu götür gerçi o banyoya girdikten sonra havlu kendinin olsa ne olur

allah kolaylık versin hayırlı tezkereler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.