Şimdi Ara

## AMD'den Propus; L3 Belleği Olmayan 45nm Phenom İşlemci Ailesi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'den Propus; L3 Belleği Olmayan 45nm Phenom İşlemci Ailesi ##

Intel'den sonra AMD'de 45nm üretim teknolojisine geçmeye hazırlanıyor. Cebit 2008'de yeni üretim teknolojisine yönelik olarak canlı bir demo gerçekleştiren firma yılın ikinci yarısı ile bile başta sunucu tabanlı Opteron işlemciler olmak üzere ürün gamını 45nm üretim sürecine dahil etmeye başlayacak. AMD'nin 45nm ile birlikte önemli silahlarından biri de Propus kod adlı yeni işlemci ailesi olacak. Masaüstü için hazırlanan Propus serisinin dikkat çekici özelliği olarak daha önce de haberlerimizde belirttiğimiz üzere L3 bellek birimine sahip olmamaları gösterilebilir. L3 belleğin olmamasının performansa ciddi etki etmeyeceği ifade edilirken maliyetlerin düşeceği ve bu sayede AMD'nin çok daha uygun fiyatlı dört çekirdekli işlemcileri kullanıma sunabileceği dile getiriliyor. 45nm üretim teknolojisine sahip olan yeni işlemciler HT 3.0 desteği ile gelecek ve TDP seviyeleri de 95 watt olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 14 Mart 2008; 4:05:06 >

• istemez kalsın L3 falan başımıza bela oldu zaten phenomun adı kirlendi
    saat frekansları cok düşük olmasında
  • 150$ seviyesinde Quad-coreları düşünmesi bile güzel
  • allah razı olsun fx57 haber için
  • Artık AMD hızlı cpular çıkartsın.l3 olmasada olur.Belki bu sayede daha fazla overclock olur.Kim bilir belkide maliyetin yanında bunuda gözetmişlerdir...
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CallBabun -- 1 Nisan 2008; 14:19:01 >
  • Kapatmayacak, L3 süz üretecek, ucuza maledecek, ucuza satacak.
  • Ben bu haberlerden bıktım valla, haber var gelişme yok, bir amd kullanıcısı olarak amd nin ciddi bir sıkıntı içinde olduğu düşünüyorum.(bunu herkes görüyor zaten)Amd, Phenomlar için aylarca müşterisini oyaladı, ha çıktı ha çıkacak diye aylarca sabrettik, sonunda çıkan ise sorunlu bir çekirdek oldu ki o ayrı bir komedi.Sen otur dizayn et, aylarca bu işle ilgilen üretim bandına kadar test üstüne test, sonra bir anda "efendim, tlb denen bir hata" bul ve bu hata performansı etkiliyor diye düzeltme yoluna git, bu aradada üretim bandından 10binlerce hatalı işlem çıkmış olsun, bir de hatayı kamu oyuna bildirip elindeki özürlü işlemcileri "efendim,bir program yaması ile sistem çökmelerini engelledik,ancak performansı bizim asıl üretmek istediğimiz kadar olamıyor"deyip satmaya çalış, düzelttik dedikleri b3 revizyonlu phenomlar da ses seda yok. Halbuki işlemci dünyasına 64 bit i,birleşik bellek kontrolcüsünü ve buna benzer güzel yenilikleri amd getirmiş olmasına ragmen bu başarısı ati yi satın alması ile bıçak gibi kesildi ve bu durgunluğu bir süre daha devam edecek gibi duruyor lakin bu piyasada bir tek Amd at koşturmuyor ki, atı alan da üsküdarı çoktan geçti, intel peynir ekmek gibi işlemcilerini satmaya devam ediyor ve ürünlerinin fiyatlandırmalarını makul düzeylerde yapıyor.Bir süredir rekabet işinden karlı çıkan biz müşteriler olduk, intel eskisi gibi işlemcilerine uçuk fiyatlar etiketlendiremiyor müşteri de hem amd hemde intel ürünlerini makul fiyatlardan alabiliyor ancak Amd toparlanamazsa, ilerdeki çoklu çekirdek işlemcilerine servet ödeyeceğiz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYNTAX -- 13 Mart 2008; 20:46:27 >

• Amd uyandi , güzel gelişmeler sunucaktir.
  • AMD nin bu sözlerini çok gördük neymiş laf değil işi göreceğiz bekliyoruz!!!!
  • bakalım bekleyıp görecğeız yıne sonu husran olmasında
  • Y a neden çift çekirdeklilerden haber yok. Heralde seneye kaldı bizm 45 nm phenom x2ler
  • bunlar nehaleme rakip cikiyor dimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: 575m

Y a neden çift çekirdeklilerden haber yok. Heralde seneye kaldı bizm 45 nm phenom x2ler

Amd ne yapacağını şaşırdı gibi geliyo bana
  • Bence AMD bu sene iyi çalışıyor. ATI'yi satın almasının sorunlarını aştı ve üretime odaklanıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus
    Kaynak: AMD Yol Hatırası

Dün gece geç mi yattın, yoksa hiç mi uyumadın, hangisi?
  • L3 başlarına bela oldu .En sonunda kaldırdılar

Haber için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SYNTAX

Ben bu haberlerden bıktım valla, haber var gelişme yok, bir amd kullanıcısı olarak amd nin ciddi bir sıkıntı içinde olduğu düşünüyorum.(bunu herkes görüyor zaten)Amd, Phenomlar için aylarca müşterisini oyaladı, ha çıktı ha çıkacak diye aylarca sabrettik, sonunda çıkan ise sorunlu bir çekirdek oldu ki o ayrı bir komedi.Sen otur dizayn et, aylarca bu işle ilgilen üretim bandına kadar test üstüne test, sonra bir anda "efendim, tlb denen bir hata" bul ve bu hata performansı etkiliyor diye düzeltme yoluna git, bu aradada üretim bandından 10binlerce hatalı işlem çıkmış olsun, bir de hatayı kamu oyuna bildirip elindeki özürlü işlemcileri "efendim,bir program yaması ile sistem çökmelerini engelledik,ancak performansı bizim asıl üretmek istediğimiz kadar olamıyor"deyip satmaya çalış, düzelttik dedikleri b3 revizyonlu phenomlar da ses seda yok. Halbuki işlemci dünyasına 64 bit i,birleşik bellek kontrolcüsünü ve buna benzer güzel yenilikleri amd getirmiş olmasına ragmen bu başarısı ati yi satın alması ile bıçak gibi kesildi ve bu durgunluğu bir süre daha devam edecek gibi duruyor lakin bu piyasada bir tek Amd at koşturmuyor ki, atı alan da üsküdarı çoktan geçti, intel peynir ekmek gibi işlemcilerini satmaya devam ediyor ve ürünlerinin fiyatlandırmalarını makul düzeylerde yapıyor.Bir süredir rekabet işinden karlı çıkan biz müşteriler olduk, intel eskisi gibi işlemcilerine uçuk fiyatlar etiketlendiremiyor müşteri de hem amd hemde intel ürünlerini makul fiyatlardan alabiliyor ancak Amd toparlanamazsa, ilerdeki çoklu çekirdek işlemcilerine servet ödeyeceğiz.....

bir AMD kullanıcısının ilk kez bu kadar dobra açıklama yaptığını görüyorum ve seni bu yorumun için tebrik ediyorum SYNTAX..

• az paraya cok iş politikasını destekliyor amd helal olsun b3 süz işlemci al az para öde yok ben i kesmez zenginim diyorsan b3 lüsünü alırsın
  • amd kendini düzeltsin baska da bir sey istemiyorum gerisi hikaye zaten
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.