Şimdi Ara

## Fiyat Savaşları Yeniden Başlıyor; AMD vs. Intel ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Fiyat Savaşları Yeniden Başlıyor; AMD vs. Intel ##

AMD ile Intel arasında yaşanan amansız mücadele geçtiğimiz sene kendini özellikle fiyat indirimleriyle göstermişti. Her iki firma önce geçtiğimi Nisan ayında ardından da geçtiğimiz Temmuz ayında fiyatları aşağı çekmişti. Tabi 22 Temmuz indirimleri ile birlikte Intel'in dört çekirdekli Core 2 Quad 6600 modelinin fiyatını 266$'a çekmesi ile birlikte fiyat mücadelesinde Intel bir adım öne geçmeyi başarırıken AMD ise özellikle 100$ altı segmentte çift çekirdekli işlemcileri ile iddiasını sürdürmeye gayret göstermişti. Yeni yıl ile birlikte özellikle ekran kartlarında indirime yoğunlaşan AMD, Intel ile var olan fiyat mücadelesini de yeniden hızlandıracak gibi gözüküyor. Bilindiği gibi Intel Nisan ayında indirim yapacağını ve özellikle Core 2 Quad 6700 işlemcisinin fiyatında %50'ye varan indirime gideceğini açıklamış, bizde haberlerimizde sizler ile paylaşmıştık. Intel'den sonra AMD'de Nisan ayında yeni bir indirime hazırlanıyor. 7 Nisan'da gerçekleştirilmesi beklenen indirimler ile AMD, başta Phenom 9500, 9600 ve 9600 Black Edition olmak üzere AMD Athlon 64 X2 4400+, 4600+, 4800+, 5000+, 5000+ Black Edition, 5200+, 5400+, 5600+, 6000+ ve 6400+ ile 45 watt'lık TDP değerine sahip olan Athlon 64 LE-1600, LE-1620, LE-1640 ve Sempron LE-1200, LE-1250 ve LE-1300 modellerinde fiyat indirimine gidecek.

• intelden 2 Quad 6700 işlemcisinin fiyatında %50 mi ve amd den fiyat indirimi mi? sevinsem mi aglasam mi? yeni islemci alacak ve arkadaslar yasadi, bu haberden once alanlar ise yasamadi benim gibi!

not: eksik kelime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahitbudak -- 13 Mart 2008; 9:26:27 >
  • Fiyat indirimi iyi olur kullanıcıya yarar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vahitbudak

intelden 2 Quad 6700 işlemcisinin fiyatında %50 mi ve amd den fiyat indirimi mi? sevinsem mi aglasam mi? yeni islemci alacak ve arkadaslar yasadi, bu haberden once alanlar ise yasamadi benim gibi!

not: eksik kelime

+1 9600 black aldım. şimdi haberi okuorum. :( gidip opteron alacağım ya ne iniyor ne çıkıyor fiyatı.
  • gitsin gitsin de biraz da amd ye overclock yapalım

güzel haber, teşekkürler
  • her durumda güzel haber yani indirim ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilyus

her durumda güzel haber yani indirim ..

Haklısın İndirim olsun da...
  • Ulan AMD, ULAN AMD !!! Çıkart şu 9x50 Phenom'larıııı ! Getir onlar 3.0 GHz'eeeee !!! Yetti ulan! Piyasadan silineceksin artık ! Seviyorum seni ama uyuşuksun.

• q6700 2xx olara dusunce amd nin elinden bir sey gelmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

q6700 2xx olara dusunce amd nin elinden bir sey gelmez

Yoo, quadcorelarını 150$ seviyesine çeker, o zaman gelir. zaten 200$ a 9500 var ABD'de. 110$ seviyesinde Triple core ları da düşünürsen. Q6700 ü abartmamak gerekli, 6600 ile arasında dağlar kadar fark yokken iki katı fiyatına satılıyordu Q6600'ün. Fiyatlandırma politikasına kanmamak gerek.
  • intel işi baya ciddiye alıyor!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

q6700 2xx olara dusunce amd nin elinden bir sey gelmez

Yoo, quadcorelarını 150$ seviyesine çeker, o zaman gelir. zaten 200$ a 9500 var ABD'de. 110$ seviyesinde Triple core ları da düşünürsen. Q6700 ü abartmamak gerekli, 6600 ile arasında dağlar kadar fark yokken iki katı fiyatına satılıyordu Q6600'ün. Fiyatlandırma politikasına kanmamak gerek.

Bu çok açık belirgin birşey zaten. şu an qx9650 nin satıldığı anormal fiyatlar gibi. hwbot da sıralama yapmak isteyen alıyor ancak

• Biz paraları bayıldıkdan sonra geliyo!.. lanet olsun yaw
  • Anakart fiyatıda düşerse kaymaklı kadayıf olur :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

Fiyat indirimi iyi olur kullanıcıya yarar.

• walla ben anlamadım bu işi.. artık intel kazanacağını kazandı ondan mı fiyat indirimine gidiyor yoksa yeni işlemciler çıkacak, onlara yer açmak için mi fiyat indiriyorlar anlamadım gitti!!

AMD zaten ayrı bir dalga neredeyse 2 sene olacak intel'in çok ama çok gerisinde kaldı.. artık işlemcileri bedavaya dağıtacak herhalde yakında.. zaten çift çekidekliler 60$ - 100$ arası değişen fiyatlarda.. daha hala nasıl bir indirime gidecek anlamış değilim?!
  • quote:

Orjinalden alıntı: c.alkan
    AMD zaten ayrı bir dalga neredeyse 2 sene olacak intel'in çok ama çok gerisinde kaldı.. artık işlemcileri bedavaya dağıtacak herhalde yakında.. zaten çift çekidekliler 60$ - 100$ arası değişen fiyatlarda.. daha hala nasıl bir indirime gidecek anlamış değilim?!

Ben nasıl olduğunu anlatayım, Intel de aynen böyle yapıyor. Daha pahalı işlemciyi ucuzlatıp, zaten ucuz olan en alt seviyeyi piyasadan kaldırarak ve seni geçmişte daha pahalı olanı, daha önceleri ucuz diye aldığının fiyatına satın almak zorunda bırakarak.
  • vay anasını be bie hiç rastlamazlar
  • Rekabet böyle birşey işte.Yalnızca AMD yada İntel olsaydı bu işlemcilerin bırakın fiyat indirimini teknolojisi bile ortalıkta olmazdı.Ancak AMD'nin daha güçlü işlemciler üretmesi şart.F/P ile bir yere kadar....
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas
    Ben nasıl olduğunu anlatayım, Intel de aynen böyle yapıyor. Daha pahalı işlemciyi ucuzlatıp, zaten ucuz olan en alt seviyeyi piyasadan kaldırarak ve seni geçmişte daha pahalı olanı, daha önceleri ucuz diye aldığının fiyatına satın almak zorunda bırakarak.

orası öyle ama 80$'a satılan bir işlemcisini (örneğin AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4200+ 2.2 GHz) daha ne kadarlık bir indirimle kaça satabilir ki??? bunun yerine adam akıllı işlemciler yapıp intel ile gırtlak rekabete girmek daha mantıklı olmaz mıydı sizce??
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.