Şimdi Ara

## CoolIT'den Intel'in Skulltrail Platformuna Özel Su Soğutma ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## CoolIT'den Intel'in Skulltrail Platformuna Özel Su Soğutma ##

Soğutma çözümleri üzerine yoğunlaşan firmalardan CoolIT son dönemde özellikle ATi tabanlı ekran kartlarına yönelik olarak hazırladığı su soğutma çözümleriyle gündeme geldi. Gelen bilgilere göre CoolIT, Intel'in yüksek performans platformu Skulltrail'e yönelik olarak özel bir su soğutma ünitesi hazırlıyor. Bilindiği gibi Skulltrail platformu 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan Core 2 Extreme QX9775 (3.2GHz, 1600MHz FSB ve 12MB L2) işlemcisinin iki tanesine sahip ve çoklu ekran kartı kullanımına olanak tanınıyor (SLI teknolojisi de destekleniyor). CoolIT'nin yeni soğutma düzeneği işlemcilerin yanı sıra yonga setinin soğutulmasından da sorumlu. Henüz prototip aşamasında olan soğutma sisteminin kısa süre içerisinde kullanıma sunulacağı ifade ediliyor. CoolIT yeni çözümü ile iddialı olabilir zira Skulltrail platformuna sahip olacak potansiyeldeki kullanıcılar daha sessiz ve başarılı bir termal arzulaycaklardır ve pek tabi bahsi geçen kullanıcılar için maliyetler çokta önemli olmayacaktır.

• o ne yavv her yerde boru var!!!
  • Yaw ne gereksiz israf skulltrail platformu ve yan bileşenleri.
    Önemli olan en az parayla en optimal gücü satın almak, gerisi göz boyamak.
    Ama hayallleri biraz olsun gerçeğede çevirmek yada çevrilmiş halini görmekte güzel tabi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

Yaw ne gereksiz israf skulltrail platformu ve yan bileşenleri.
    Önemli olan en az parayla en optimal gücü satın almak, gerisi göz boyamak.
    Ama hayallleri biraz olsun gerçeğede çevirmek yada çevrilmiş halini görmekte güzel tabi.

Siz alın diye yapılmıyor zaten bu tip şelyer. Canınızı sıkmayın bu kadar
  • hazırlanan programlar acaba o sisteme takılan cpu'ların kaç tenesini kullanabilecek.
  • Açik renkli ve janjanli olsaydi daha ilgi çekici olacağini düşünüyorum.
  • vlla ben armor+ kasama yeşil uv borularıyla yaptım toplama sıvı soğutma Canavar gibi oldu Gören hayren heyren izlio
  • bence bu şeyi soğutmak için borudan fazlası gerek.mesela adam 4 tane 9800 gx2 koysa, 8gb ddr3 1066 mhz ram koysa,2 tanede intel 9000 serisi işlemcilerin sonun cusunu koysa koysada koysa....... bu soğutucular yetmez
  • gereksiz masraf yapmamakda fayda var fiyat/performans dahilinde işimizi görecek şeyler kullanabilir ve sıcak paranın ülkemizde kalmasını sağlayabiliriz.
  • mmorpg oynarkene USA den bi çocun tekine sorduydum bilgisayar ne aliyim die Ebay'a "Extreme Computer yaz" dediydi vlla her 2 3 ayda bir extreme computer değişiyor msla ozaman 3 tane 8800 Ultra vardı simdi 3 tane 8800GTS vlla skulltrail ynnda halt yemüş.
  • QX serisi Intel'lerin çalışma sıcaklıklarını bilmiyorum ama, arkkadaşın soğmak bilmeyen Pentium D 945'den ve benim Presscott'tan yola çıkarsan, su değil, baraj soğutması gerekecek :. Hele de SkullTrail platformu için, 4 ekran kartı, 2 paralel işlemci, offffff ! Hem de çok yakınlar işlemciler birbirlerine...

Zaten bu sistemi alan adam baraj soğutmasını yapacaktır...

• quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

QX serisi Intel'lerin çalışma sıcaklıklarını bilmiyorum ama, arkkadaşın soğmak bilmeyen Pentium D 945'den ve benim Presscott'tan yola çıkarsan, su değil, baraj soğutması gerekecek :. Hele de SkullTrail platformu için, 4 ekran kartı, 2 paralel işlemci, offffff ! Hem de çok yakınlar işlemciler birbirlerine...

Scaniaperest ben 45nm C2D 8200 kullanıyorum 4.0GHZ günlük kullanımda bile 60 derecei zor görüyo Skulltrailde Eski işlemci ve çipsetlerimi kullanıcaklar?

• quote:

Orjinalden alıntı: shanghai404

quote:

QX serisi Intel'lerin çalışma sıcaklıklarını bilmiyorum ama, arkkadaşın soğmak bilmeyen Pentium D 945'den ve benim Presscott'tan yola çıkarsan, su değil, baraj soğutması gerekecek :. Hele de SkullTrail platformu için, 4 ekran kartı, 2 paralel işlemci, offffff ! Hem de çok yakınlar işlemciler birbirlerine...

Scaniaperest ben 45nm C2D 8200 kullanıyorum 4.0GHZ günlük kullanımda bile 60 derecei zor görüyo Skulltrailde Eski işlemci ve çipsetlerimi kullanıcaklar?

60 dereceyi de (Selsiyus olarak) azmış gibi davranma lütfen :). Pentium D çok da eski işlemci değil, macunu falan da epey iyi. O da 3.0 galiba hızaştırmasız. Arkadaşım onu da günlük 3.6'da, bazen de oyunlarda 4.0'a getirdiğini gördüm. O zaman da anakart resetleyecekti sistemi neredeyse. Ama ne bileyim, pek deneyimim olmadı QX serisiyle .

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: shanghai404

quote:

60 dereceyi de (Selsiyus olarak) azmış gibi davranma lütfen :). Pentium D çok da eski işlemci değil, macunu falan da epey iyi. O da 3.0 galiba hızaştırmasız. Arkadaşım onu da günlük 3.6'da, bazen de oyunlarda 4.0'a getirdiğini gördüm. O zaman da anakart resetleyecekti sistemi neredeyse. Ama ne bileyim, pek deneyimim olmadı QX serisiyle .

boşta 38 40

• güzel çalişma olmuş tebrikler
  • gerçekten güzel... bilmeyen biri kasa içerisinde meski (mersin su kanalizasyon ) hattı var sanır
  • soğutma güzel olmuş
  • su tesisat borusu kullanılmış gibi canlı renkler olsaydı daha güzel ve cazip dururdu

• resmen kasaya su tesisatı çekmiş adamlar
  • Acep bunun vanası nerde
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.