Şimdi Ara

Philips HTS 3357 hop yerleşimi YARDIMMM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorum daha önce 1-2 yerde bu soru soruldu ancak sağlıklı net cevaplar gelmediği için tekrar soruyorum ve mareşal korgeneral bütün üstadlarımdan yardımlarını bekliyorum.

olay şudur:

elimde philips hts3357 ye ait 2 adet kule tipi arka hoparlör var.Haftasonu sipariş ettiğim hts 3357 sistemi gelicek,bildiğiniz gibi sistemin ön hoparlörleri kule tipi değil...elimdeki kule tipi arka hoparlörleri ön girişlere taksam(sistemle gelen ön hoparlörleri kutuyla kaldıracam) performans açısından bir problem yaşarmıyım??? philipsin sitesinden teknik özelliklere baktım özdirenç bütün uydu hoparlörlerde aynı(3ohm) aynı zamanda güçte aynı(75W)

üstadlar bol yıldızlı komutanlar lütfen yardım !!!

• up
  • niye gittin gene aynı sistemden aldın ? lg alsaydın degisiklik olurdu bunyeye
  • walla doğru diyosunda TV de philips öle alt alta üst üste iyi duruyo:) hemde daha önce kullandığım için memnundum özelliklede upscale,DolbyprologicII ve DD özelliklerinden.Tek eksisi ilk okumadaki yavaşlığı ve ön hoparlörlerin kule olmamasıydı...

hoparlör sorunumu bu şekilde çözebileceğimi düşündüm..sen ne dersin bi fikrin varmı bu konuda(arka kuleleri ön olarak bağlama) ??
  • quote:

hoparlör sorunumu bu şekilde çözebileceğimi düşündüm..sen ne dersin bi fikrin varmı bu konuda(arka kuleleri ön olarak bağlama) ??

Kullanım klavuzunda hoparlörlerin teknik özellikleri ayrıntılı olarak yaar ordan oku aynıysa eğer neden olmasın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: JakX

quote:

Kullanım klavuzunda hoparlörlerin teknik özellikleri ayrıntılı olarak yaar ordan oku aynıysa eğer neden olmasın..

saol Jakx kardeş..peki özdirenç ve güç dışında bakmam / karşılaştırmam gereken değerler varmı?
  • neden özellikle üst rütbeliden yardım istedin
    oradaki yıldızlar insanın bilgi derecesini mi gösteriyor

quote:

Orjinalden alıntı: merttt35

Arkadaşlar biliyorum daha önce 1-2 yerde bu soru soruldu ancak sağlıklı net cevaplar gelmediği için tekrar soruyorum ve mareşal korgeneral bütün üstadlarımdan yardımlarını bekliyorum.

olay şudur:

elimde philips hts3357 ye ait 2 adet kule tipi arka hoparlör var.Haftasonu sipariş ettiğim hts 3357 sistemi gelicek,bildiğiniz gibi sistemin ön hoparlörleri kule tipi değil...elimdeki kule tipi arka hoparlörleri ön girişlere taksam(sistemle gelen ön hoparlörleri kutuyla kaldıracam) performans açısından bir problem yaşarmıyım??? philipsin sitesinden teknik özelliklere baktım özdirenç bütün uydu hoparlörlerde aynı(3ohm) aynı zamanda güçte aynı(75W)

üstadlar bol yıldızlı komutanlar lütfen yardım !!!

• Hayır hiç alakası yok

En azından fikir belirten bilgilerini paylaşan arkadaşlar bolca yıldızlandığı için onlardan yardım istedim...
  • dostum benim yıldızlar az ama yıldızım kadar cevaplamaya çalışayım ..heral de kullanırsın bişi olmaz
  • ben de yıldızım kadar konuşayım.
    bişicik olmaz

omaj değeri aynı, güç aynı.
    ne farkedecek ki? sadece fark kabin. onun da zaten anfi giriş çıkışıyla alakası yoktur.
    sadece etkileyeceği tek şey fiziksel görüntü performansı olacaktır.
  • beyler saolun yorumlar için allah bol bol yıldızlar nasip etsin işallah tü tü tü tü

kule tiplerinin içinde bulunan hoparlörlerin çapları derinlikleride aynıdır sanırım o konuyla ilgili teknik bilgiye ulaşamadım....Zaten cumartesi gelicek artık bundan sonra tek yapılacak deneyip görmek sanırım
  • Philips HTS 3357'i 2 ay once aldim. On ve arka hoparlorlerin yerini degistirdim daha basarili sonuc veriyor (ayni ohm girisleri, jacklarin yerini degistirmek yeter). Bir de setup menusunden odanizin boyutuna gore center ve on hoparlor metre ayarini denemenizi tavsiye ederim ayni zamanda seti kuran demirhome ekibi tum volumleri +6dB yapmisti daha iyi sonuc icin ben center: 0dB, on 1 dB ve arkalari +6dB'de tutuyorum deneyerek bulmak lazim.
    Gule gule kullanin
  • Beyler harkese teşekkürler

Haftasonu sistem geldi ve aynen dediğim gibi elimdeki fazladan arka hoparlörleri ön olarak bağladım...Performans olarak hiçbir farkı yok artı olarak görüntüsü çok güzel oldu...Herkese tekrar teşekkürler..
  • Görüntü iyi de ses nasil , dandik diyorlar sağda solda, ne dersin
  • Valla ben gayet memnunum.

Ses kesinlikle çok net ve efektleri hissettirmede başarılı..Belki son ses olarak watt ı düşük gibi görünebilir kağıt üstünde ancak apartman dairesinde ses gücü o derece önemli değil bence..kesinlikle çok ayrıntılı ve gerçekçi sesleri dinleyiciye ulaştırabiliyor...

tabii toplama profesyonle sistemlerin yanında paket sistemlerin hiçbirinin borusu ötemez..
  • dostum sen memnun isen mesele yok,en iyi sistem seninkisidir o zaman. güle güle kullan.
  • saolasın dostum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.