Şimdi Ara

AKARYAKIT FİYATLARIYLA İLGİLİ YORUMLAR BURAYA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.504
Cevap
39
Favori
401.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • varil bazında zam oldumu hemen bizimkilerde binidiriyo ama varil fiyatı düştümü bizimklierde ses yok nasıl olsa yaptık daha ne geri alalım nasıl olsa yine zam gelir zihinyeti
  • FED'in yaptığı son yarım puanlık faiz indirimi ve ABD'de açıklanan büyüme verileriyle (0,6) dolar, euro karşısında biraz toparlandı.

Fiyatlardaki düşüşün temel sebebi budur. Petrol fiyatlarını orta ve uzun vadede değerlendirmek çok daha sağlıklı olur.

Kısa vadede spekülatif sebepler ve bölgesel düzensizlikler sebebiyle oynama yapan petrol fiyatları, uzun vadede arz-talep ilişkisiyle oluşmaktadır.
  • Arkadaşlar petrolün fiyatı 100 doların altına biraz inse bile artık sabitlenmesi zor görünüyor.
    Olayın temeli bütün dünyada oluşan resesyondan kaynaklanmaktadır.Bunu durdurmak imkansızdır bu ikinci dünya savaşı sonrasında oluşan arz talebinin bir sonudur.Bunun ciddi sonuçlarını yaz sonundan itibaren türkiye ve dünyada görmeye başlayacağız.Borçlarınızı kapatmaya çalışın ,yeni araba alacak olanlar ise bir daha düşünsünler. 2009 yılı ve sonrasında çok ciddi gelişmeler olacak , benzini pahalı almayı bırakın artık evinizi nasıl geçindireceksiniz, nasıl bu işten zarar görmeden kurtaracaksınız onu düşünün.Hükemetin yapacak hiçbir şeyi yok sadece izleyecek ve yine yapacağı yanlışlara bir yenisini daha ekleyecektir.

Dünyada açlık başladıktan sonra her zaman dünya savaşları çıkmıştır .Küresel açlık için daha zamanımız var ancak Tarihten ders almayanlar tarihin tozlu raflarında yaptıkları hataları tekrarlarlar.bu sefer Türkiye'mizi kurtaracak yürekte bir kişi veya parti de göremiyorum.Sadece UMUT bir işe yapamıyor.Sadece tüketerek ,geleceğimizi zaten bağlamış durumdayız.Ancak yapılacak olan araçlarımzıı parka çekip olayların seyrini izlemek ve birşey biriktirdiysek korumaktır .Orta direk için biraz zor olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 2 Mayıs 2008; 15:49:10 >

• çok şaşırdığım bu indirim haberini gördüğüm için resmini koymak istedim, benzinde indirim...

http://www.totalgaz.com.tr/product_price.asp?cityID=32

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 2 Mayıs 2008; 21:39:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

petrolün varili şuanda $111.95 e kadar düştü,

1 yıllık beklentide $145.53 e kadar düştü,

bakalım neler olacak

kaynak: http://www.oil-price.net/

şuanda varili $115.69
    nerden dediydim
    bunun düşecek hali yok herhalde
  • Vezir hocam durumu çok güzel özetlemiş. Önümüzde yaşanacakları kısa fakat çıplak gerçekliğiyle ortaya koymuş.

Kimse yaşadığı düzenin değişeceğini düşünmek istemez tabiki fakat ucuz petrol çağının sonuna geldik arkadaşlar. Acı ama gerçek...
  • 02.05.2008 itibariyle İstanbul ilinde akaryakıt fiyatları

Süper Benzin : 3,33
    95 Oktan : 3,37
    97 Oktan : 3,44
    Motorin 7000 : 2,98
    Motorin 1000 : 3,01
    Eurodiesel : 3,10
    LPG : 1,80
  • Durmak yok yola yola devam
    şaka tabiki
  • Dünyada petrol fiyatları 0,5 dolar artarken ülkemizde 4ytl artıyor.Yıllardır benzini fazlasından pahalı alıyoruz.Aslında çok şey yazmak isterim ama fişlenme gibi olaylar varya ondan pek birşey demiyorum

Ama şunu bilin %47 hala dimdik ayakta.Hala açlıktan geberecek Tayyeap padişahım sen çok yaşa diyenler var ülkemizde.

Merak ediyorum acaba bu insanlar ne zaman uyanacak.

Bari standart fiyat koysalar aylık değiştirseler

benzin 2 mazot 2,5ytl gibi.

Ama ben ileriki dönemlerde benzinin mazotan ucuz olacağı kanaatindeyim.Devlet mazotu yıllardır benzinden aşağıda tuttu.Halk benzinli araç alacakken az yakıyor diye aynı arabanın dizeline 5000ytl daha fazla ödedi.Bir nevi halk dizele teşvik edildi.

Sonuç:Devlet dizel araçlardan ortalama 5000ytl daha fazla vergi aldı vede motorini pahalaştırarak dizel araç kullananları bir mecburiyete sürükledi.Benzinli araç kullanan azaldı azalınca benzin alan da azaldı.Yakında benzini kimse almayacak.Böylece benzin ucuzlayacak.

• Acaba yol yakından türkiye'den kaçmaya mı baksam ne, durum git gide dahada kötüye gidiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: espirtlotus

Acaba yol yakından türkiye'den kaçmaya mı baksam ne, durum git gide dahada kötüye gidiyor.

eheheh universiteyi kazanıım okuyum ben kaçacam zaten..
  • petrolün varili $121.85 olmuş

havada zam kokusu var
  • yeter ya birdefada indirim olsun
    quote:

Orjinalden alıntı: yuci

petrolün varili $121.85 olmuş

havada zam kokusu var
  • evet fiyatlar yine artmış benzine yine zman gelir 1-2 gün içinde
  • İthal etmek zorunda olduğumuz bir hammaddenin kısa zamanda bu kadar zamlanması, küresel ekonomideki kredi kriziyle de birleşince devletimizi çok zor durumda bırakacak gibi gözüküyor.

Geleceğimden hiç bu kadar kaygı duyduğumu hatırlamıyorum.
  • Güzel bir yazı özelikle işaretli yerleri okuyun...Tepkiler etkisini göstermeye başladı galia

Durgunluğun farklı bir açıdan fotoğrafı - Şükrü Kızılot- Hürriyet

DÜNKÜ yazımıza, farklı bir açıdan çektiğimiz fotoğrafla devam ediyoruz.

Ekonomide canlılık ya da hareket varsa, bununla ilgili görüntü, vergi gelirlerine de yansır.

Kuşkusuz durgunluk da.

KDV GERİLİYOR

2008 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarına ait tabloya bakıyoruz; Dahilde Alınan KDV gelirlerinde, sürekli bir gerileme var.

Ocak ayında tahsil edilen 2 milyar 057 milyon YTL KDV, Mart ayında 858 milyon YTL’ye düşmüş. Yarı yarıya azalmış desek, yarıdan da fazla; tam yüzde 58 düşmüş!

KDV nereden alınıyor? Mal satışından ve hizmetten.

Demek ki mal satışı ve hizmetlerde, ciddi bir gerileme ve durgunluk var!

Peki. Bu yılın Mart ayında 858 Milyon YTL olan KDV geliri, 2007 yılının Mart ayında ne kadarmış? Hemen açıklayalım; 1 milyar 958 milyon YTL. Yani yüzde 228’i.

GELİR VERGİSİ

Bu vergi de üç aydır sürekli geriliyor.

Ocak ayında 3 milyar 737 milyon YTL olan Gelir Vergisi tahsilatı, Mart ayında ne olur?

"Ne olacak, Mart ayı vergi ayı olduğuna göre, mutlaka artmıştır" dediğinizi duyar gibiyim. Ancak olay tam aksi. Ocak ayında 3 milyar 737 milyon YTL olan gelir vergisi tahsilatı, Mart ayında 2 milyar 372 milyon YTL’ye düşmüş. Başka bir anlatımla, yüzde 37 gerilemiş!

DİĞER VERGİLER

Özel Tüketim Vergisine bakıyoruz; o da her ay geriliyor.

Özellikle petroldeki gerileme ilginç. Akaryakıta zam yapıldıkça, içindeki vergi de artıyor.

O da ne?

Yapılan zamlara rağmen, akaryakıt ve doğalgazdan Ocak ayında tahsil edilen, 1 milyar 993 YTL ÖTV, Mart’ta 1 milyar 609 milyon YTL’ye düşmüş!

Ağırlıklı olarak haberleşmeden alınan Özel İletişim Vergisinde de sürekli bir azalma var. Demek ki telefonla konuşmalar da azalıyor. Banka işlemlerinden alınan Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) de her ay azalıyor. Önceki gün, Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince’nin de açıkladığı gibi, 2008’de bankaların durumu da iç açıcı değil. BSMV gelirlerindeki gerileme de bunu doğruluyor.

ARTAN VERGİ NE?

Şimdi diyeceksiniz ki "Hiç mi artan vergi yok?"

Olmaz olur mu efendim, var tabii. İthalat arttığına göre, İthalde Alınan KDV’de artış var.

Ocak ayında 2 milyar 130 milyon YTL olan bu vergi, Mart ayında 2 milyar 623 milyon YTL’ye yükselmiş.

Bu işte bir yanlışlık var. Biz, azalan vergilerin artmasını, artanın da azalmasını istiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cela Soylu -- 7 Mayıs 2008; 11:36:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kickergls

quote:

Acaba yol yakından türkiye'den kaçmaya mı baksam ne, durum git gide dahada kötüye gidiyor.

en iyisi greencarda başvurmak
  • belki ilk deprem yaşayanların başında türkiye gelir ama sanmayin ki amerikada herşey güllük gülastanlık olacak.Büyük ülke büyük ekonomi daha zor çözülebilecke problemler demektir.Bu resesyon olayını başta G7 olanların yağayacaklarının yanında bizimkler devede kulak kalacaktır.Söylemeye korkuyorum ama bu tür dünyasla çöküş ve durgunluk geçişleri arkasında dünya savaşlarının çıktığını iddaa eden çok değerli araştırmacılar var.Gelişmemeiş ülkelerin problemleri bölgesel savaş neden oluyor ama dünyanın yaşayacağı problemleri çzömenin yolunu kitlesel olarka gören devlet adamları da var , maalesef.
    Birinci dünya savaşının temel nedenleri arasında Britanya imparatorluğunun bölgesel anlamda denetimi kaybetmesinin olduğu ileri sürülmektedir.Zaten savaş sonrasından başlamak üzere birçok ülke bağımsızlığını kazanmıştır. Aynı olayın devamı olan 1929 buhranı ve sonrasında dünyanın gelişmiş ülkelerinin geçirdiği buhran 10 yıl sonra ikincisinin çıkmasını sağladı.Birbaşkasına da dünyada yükselen petrol fiyatları nedeniyle zincirleme reaksiyon ve açlığa neden olabilecek fiyat artışları başta olmak üzere bir sürecin başında değil , ortasında olduğumu vurgulanyanları da kaale almak lazım galiba.Ama almasına kaale alalım da ne yapacağız !!

quote:

Orjinalden alıntı: kayseri_park

quote:

Orjinalden alıntı: kickergls

quote:

en iyisi greencarda başvurmak

• şuan itibariyle varili 125,62 dolar

birde resim koyalım bakalım
  • ne zaman düşecek ya milletin emdigi süt burnundan geldi
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.