Şimdi Ara

dubaiden kaçak telefon

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
8.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar doğubankta bir satıcı bana dubaiden kaçak telefon getirebileceğini o telefonlara burada imei kopyaladıklarını ve dolaysıyla sistemde aratılınca kayıtlı göründüklerini ve 235 dolara n73 me getireceğini telefonu 1 gün kullandıktan sonra parasını ödeyebileceğimi söyledi bende 1 tane sipariş verdim bu iş nasıl bir iştir böyle bir şey mümkünmü. başımız ağrırmı lütfen yardım.

• Telefonda sorun yoksa dediği işlemi yaparsa kullanılır.
  • sonra başımız agrımaz değilmi.
    birde dilini türkçeye çevirebilirmiyiz.
  • O satıcı ve bu tip alış veriş yapanlar yüzünden milletin resmi, kayıtlı vergisi ödenmiş telefonları sorun yaşıyor. tebrikler devam edin!
  • ya işte nasıl bir problem oluyor bana söylerseniz almayacağım.
  • nasılmı oluyor sisteme kayıtlı garantili bir telefonun imei numarasını kaçak telefona çakıyorlar. böylece piyasada 2 tane sisteme kayıtlı imei görünüyor sonrada telekom kayıtlı olna telin imeisini iptal ediyor vatandaşta kaçak olmadığını ispatlamak için yırtınıyor. daha sonra çakma imei olan tel banlanıyor sen bir daha satıcıya gidiyorsun o bir kez daha imei giriyor birincisinde olduğu gibi. olay böyle sürüp gidiyor.
  • hadi ya bana böyle demedi ama.eger böyleyse ben bununla uğraşamam.
    bana dediği biz o imeiyi 50 tane 100 tane telefona kopyalıyoruz herkes kullanıyor du.
    eger dediğin gibi ise almam o telefonu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul3400

nasılmı oluyor sisteme kayıtlı garantili bir telefonun imei numarasını kaçak telefona çakıyorlar. böylece piyasada 2 tane sisteme kayıtlı imei görünüyor sonrada telekom kayıtlı olna telin imeisini iptal ediyor vatandaşta kaçak olmadığını ispatlamak için yırtınıyor. daha sonra çakma imei olan tel banlanıyor sen bir daha satıcıya gidiyorsun o bir kez daha imei giriyor birincisinde olduğu gibi. olay böyle sürüp gidiyor.

böyle olabileceği gibi bozulmuş ya da miladını tamamlamış kayıtlı bir telefonun IMEI'sini de kullanabiliyorlar. Vergilerimiz maşallah dağları aştığı için insanlar bu yollara başvurabiliyor. Bir yönden haklılar. Vergiyi ödeyen bizim gibi insanlara ise haksızlık olabiliyor. Vergiler dengeli alınsa kimse bu yolara başvurmaz. Ama bu ülkede birşeylerin iyiye gideceği yok kanımca. hep kötüye...
  • peki bunlar nasıl imei kopyalıyor. o zaman mesela ben kendi telefonumun imeisini onlara versem benim telefonunkini kopyalarlarmı. yeni getirecekleri telefona.
  • UFS, JAF kitleri ile yapılabiliyor diye biliyorum. Bu kitler pahalıdır. Her telefoncuda yoktur. Senin IMEI numaranı da tabii ki yapabilirler. ama şu an kullandığın telefon iptal olur, olmalıdır daha doğrusu. iki cihazı aynı anda açmaman lazım. en iyisi eskisini hiç açma. yoksa tespit ederler ve iki cihaz da bloke olur. sonra uğraş dur. o nedenle bozulmuş cihazların IMEI numaralarını kullanmak daha mantıklı.
  • Ya bu iş sakat anlaşılan. bunun cezai bir boyutuda vardır. şimdi birde karakolluk falan oluruz neme lazım ben korktum. vazgeçsemmi bu işten.
  • olmamı o satıcıyı polise bildirsen kesin hapise girer yada yüklü miktarda para cezasına çarptırılır
  • tamam anlaşıldı vazgeçiyorum.
  • benden sana tavsiye. Dubai APAC bölgesi içinde. Yani Asya PACific. Bizim ülkemiz ise EMEA yani East Middle EAst. Dubai'den alacağın N73, %90 ihtimal N73-5 olacak ki Türkiye'de kullanılanlar N73-1 yani WCDMA destekli olanlar. bu sorunu yaşayıp da buraya topic açan çok oldu.
  • network o söylediğin ne anlama geliyor bilmiyorum ama ben tırstım sanırım başım ağrır bu işten değilmi.
  • bence hiç bulaşma. hele hele klonlanacak IMEI suça falan karışmışsa alır götürürler seni. bir avukat -bak avukat diyorum- tanıdığın başına geldi bu dediğim. sakat iş. yapan yer sağlam bile olsa bu iş etik değil. N73 zaten 550YTL civarına indi. sana getirecekleri fiyat da 300YTL civarı. yarı yarıya ucuz ama sorun şu ki "değer mi?"
  • değmez ya.
    haklısın.
  • Arkadaşım bir haftra önce dubai den n95 8gb getirtti.

bence değmez arkadaşım ama yine de son söz senin tabiki!
  • aradım arkadaşımı konuştu adamla vazgeçtik.
    300 lira eksik verip gözüm hep arkada kalacağına almam daha iyi.
  • yerinde bir karar. riske girmeye değmez.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.