Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX ve Crysis: İlk Karşılaşma ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
5.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce 9800GTX ve Crysis: İlk Karşılaşma ##

Nvidia'nın 25 Mart'ta kullanıma sunacağı GeForce 9800GTX ile ilgili olarak gün geçmiyor ki yeni bir bilgi elimize ulaşmasın. 65nm üretim teknolojisi ile üretilen G92-42 gpu'su üzerine inşa edilen kart 256-bit bellek veri yoluna ve 128 adet paralel işlem birimine sahip. 51MB GDDR3 bellek ile donatılan kartın referans tasarımında grafik işlemci hızı 675MHz, shader hızı 1688MHz ve bellek saat hızı ise 2200MHz olarak belirlenmiş durumda. Triple SLI desteği sunarak 3 kartla kullanım olanağı da sunan (nForce 680i/780i/790i SLI çipsetleri üzerinde) ekran kartının 25 Mart'ta 399$'lık etiket fiyatı ile yurt dışında kullanıma sunulması bekleniyor.

Crysis ile ilgili ilk testleri de yapılan kartın performans değerlendirmesine yönelik çeşitli skorlar;

• Diger oyunlar icinde testleri bekliyoruz.
  • valla bu ne garip bi test hiç bişeye benzemiyor en az 6 oyun lagzim diger ekran kartlarını da koy lütfen fx hocam testlere
  • Arkadaşlar Crysis 1600*1200 High 8xAA bana gayet yeterli bir değer gibi geldi...Yeterliden ziyade şuana kadar alınan en iyi değelerden gibi Kısa İYİ gibi geldi...

Ama bize very high lazım...1280*1024 8xAA veya aakapalı very high Bu durumda eğer onu 25 fps üstü çalıştırırsa o zaman süper olur işte...

3870X2 çıktığında yapılan testlerde bundan üstün olsa bile onda iki gpu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım
  • kısacası 8800gts nin aynısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

Arkadaşlar Crysis 1600*1200 High 8xAA bana gayet yeterli bir değer gibi geldi...Yeterliden ziyade şuana kadar alınan en iyi değelerden gibi Kısa İYİ gibi geldi...

Ama bize very high lazım...1280*1024 8xAA veya aakapalı very high Bu durumda eğer onu 25 fps üstü çalıştırırsa o zaman süper olur işte...

3870X2 çıktığında yapılan testlerde bundan üstün olsa bile onda iki gpu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım

dikkatli bak o resime sabah dalgınlığı heralde
    4.125 fps
    4 FPS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GobliN -- 12 Mart 2008; 7:42:47 >
  • 8800 gt den biraz daha iyi sadece bu kart

2900 cpu skoru ve 8800 gt il bende 12700 almistim
  • walla ben hiçbişey anlamadım
  • bu kart ismini haketmiyor.
    şu hali ile tercih edilebilir olması, fiyatının düzenlenmesi ile ilgili olacaktır. yoksa 8800 gt o/c edition kartların da aşağı yukarı alabileceği skorları almış.
    minumum fps leri göremiyoruz işin en önel noktasıdır bence.
    bu kartın çıkış nedeni ne acaba, 9800 gx2 olduğu için mi ki böyle bir gerksiz kart lanse edildi?
  • Ben size fikrimi anlatmak istiyorum. belki sizede mantıklı gelir...

Nvidia 8800 GT 8800 GTS ve 9800 GTX test skorlarına bakın aralarında hep 1000 er puan farklar var sanki kartlar sınırlandırılmış gibi... Bence bunun sebebi şu... Nvidia 9800GX2 diye bir kart üretti ve bunu piyasaya sürecek bu kartın üzerinde çift gpu var ve bence bu kart başarısız bununla bağlı olarak adamlar 9800GTX i oyle bir yere komumlandırmalılarki mevcut 2 GPU lu kendi kartlarını geçmesin ve mecburen düşük performanslı bir kart üretmeliler... Yane bence 9800GX2 nin düşük performanslı olması bütük küçük kardeslerinin ölü doğmasına sebep oldu... Yaw bu skorlar zaten g92 8800GTS ile rahatca alınabilir skorlar...

Ve bişeye dikkat edin Nvbidia bir kart cıkartmadan once genellikle 100.000 çeşit test yayınlar grafikler sunar ki çogu fake, meydan okur falan... ama biz 9800GX2 için bunların hiç birini göremedik... Galiba Nvidia amiral gemisine güvenemiyo...

2 aydır Nvidia Ati nin oyununa geldi gibi şeyler yazıyorum... Yukarıda yazdıgım senaryoda bunla bağlantılı... Bizde yaparız 2 GPU'lu dediler 2 kart arası sogutuculu sandwich yaptılar... performans düşük olunca 9xxx serisi cacık oldu...
  • Öncelikle test tam adil değil bence. Crysis de dikkat ettinizmi bilmiyorum ama ;
    Nedense tüm test ler dx9 da yapılmış, dx10 sonucu göremedim, gözümden kaçmadıysa.

1280 x 1024 --> AA : no--> Fps : 55 almış fena değil ama aynı ayarlarda AA:8x ile yeniden değerlendirme yapılması gerekirken çözünürlük yükseltilmiş ve yine AA: No seçilerek;

1680 x 1050 --> AA: nı --> fps : 4 !!

bu demektirki 1280x1024 de AA yı 8x yapsak kart nal toplayacak !

Tabi 8800GTS gibi DX10 da yüksek çözünürlükte sürpriz yapabillir belki ama yukardaki test sonucuna göre ya sürücüleri kartın donanımını tam kullanamıyor yada karşımızdaki fiyatını hak etmeyen vasat bir kart !!
  • Az bir para daha koyar 3870 X2 alırım. Tatmin edici bir sonuç değil.
  • ATi RV770 çıkarırken, nVidia sadece G92'yi 55nm ye minyatürize etmeyi düşünüyor ve çıkaracaz abi dediği kart da sadece GT200 ise, işler yolunda değil demektir. Kesip kırpıp aynı işlemciyi bir sene daha satacaklar belki de... Bari ultra'yı ucuz yapmanın yolunu bulup, güç tüketiminin de az olduğu bir versiyonunu satmaya başlasalar, hiç olmazsa iyi bir gelişmedir deriz.
  • valla ben g92 8800gts ile pek bir farkını göremedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: scanner_eye

Öncelikle test tam adil değil bence. Crysis de dikkat ettinizmi bilmiyorum ama ;
    Nedense tüm test ler dx9 da yapılmış, dx10 sonucu göremedim, gözümden kaçmadıysa.

1280 x 1024 --> AA : no--> Fps : 55 almış fena değil ama aynı ayarlarda AA:8x ile yeniden değerlendirme yapılması gerekirken çözünürlük yükseltilmiş ve yine AA: No seçilerek;

1680 x 1050 --> AA: nı --> fps : 4 !!

bu demektirki 1280x1024 de AA yı 8x yapsak kart nal toplayacak !

Tabi 8800GTS gibi DX10 da yüksek çözünürlükte sürpriz yapabillir belki ama yukardaki test sonucuna göre ya sürücüleri kartın donanımını tam kullanamıyor yada karşımızdaki fiyatını hak etmeyen vasat bir kart !!

1680 X 1050 DE AA 8X
  • nvidia kartlar icin 3dmark degil oyun testlerine bakacaksiniz neden kimse bunu anlamiyor. 3dmark testine kalsak 8800gtyle ayni ama crysiste gayet iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

Az bir para daha koyar 3870 X2 alırım. Tatmin edici bir sonuç değil.

Dostum x2 bu kartı geçemiyor ki sen ne diye üste para verip x2 alıyorsun.
  • X2 nasıl bu kartı geçemiyor, bütün bu testler doğruysa, X2, bu karttan daha iyi. Üselik 1920*1080 ve üstü çözünürlükte X2'ye %100 tokatlanacak bu kart.
  • quote:

Orjinalden alıntı: madmax50

quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

Az bir para daha koyar 3870 X2 alırım. Tatmin edici bir sonuç değil.

Dostum x2 bu kartı geçemiyor ki sen ne diye üste para verip x2 alıyorsun.

şaka mı bu 3870x2 ultradan bile daha iyi bunu niye geçemesin bildiğimiz gts 512 nin aynısı işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

nvidia kartlar icin 3dmark degil oyun testlerine bakacaksiniz neden kimse bunu anlamiyor. 3dmark testine kalsak 8800gtyle ayni ama crysiste gayet iyi

evet çünkü gtsnin aynısı oyun olsa ne yazar gts 512 in performansı bu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.