Şimdi Ara

Şu 4 arabadan hangisi en iyi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir araba almak istiyorum ve benim gibi olan arkadaşlarında muhtemelen bu markalar üzerinde kararsız kaldıgını düşünüyorum.
    1.Citroen C4 1.6hdi mcp+cam tavan
    2.Yeni Ford Focus 1.6 tdci triptonik
    3.Yeni Corolla 1.4 d4-d m/m
    4.Peugeot 308 hdi triptonik
    Aracları dizelmatik(dizel+otomatik) olmasını tercih ediyorum. Açıkcası şu 2 araç üzerinde yogunlaştım C4 ve Corolla.

İnanın bu site benim gibi yeni araba alacaklar için bulunmayacak bi nimet çünkü hangi markanın plazasına gitsen adamlar öyle bir konuşuyor ki tamam bunu alacam diyorsunuz. Diğer markaya gidiyorsunuz bu sefer bunu alacam diyorsunuz. Yeni çıkan modeller çok güzel insan o kadar para verdikten sonra pişman olmak istemiyor heleki benim gibi o parayı zorlukla biriktirmişse, kimse kolay kazanmıyor tabi. Umarım sonunda bi karar verir ve yaptıgım tercihden pişman olmam

Kafam o kadar çok karıştı ki sizlerden yardım almak istedim. Sonuçta sizler bu araçları kullanan insanlarsınız ve artı ve eksi yönlerini daha iyi biliyorsunuz. Firmalar araçlarını satabilmek için taraflı görüşler veriyor ama sizlerin hiçbir çıkarınızın olmadıgını bildiğim için sizlerden yardım istiyorum.

Araçların artı yönlerini biliyorum. Benim daha çok ilgilendiğim problemleri neler? İnsan o kadar para veriyor doğal olarak en doğru kararı verip pişmanlık yaşaamak istemiyor. C4 ve Corolla arasında kaldıgımı söylemiştim. c4 ü donanım haber forumundan bayagı bi inceleme fırsatım oldu artı ve eksi yönlerinin çoğunu öğrendim fakat Corolla hakkında henüz bilgi sahibi değilim çok az bilgim var.

Aklıma gelen bazı sorunları paylaşıyım ve bunların ne derece doğru oldugunu öğrenmek istiyorum.
    Mesela;
    Corollanın eksi yönleri(bildiğim kadarıyla)
    1- corollanın 1.4lük dizelinin kasayı çekmekte zorlandıgını duydum. Araba yığılıyormuş performansını pek begenmiyorlar. M/M vitesin vites geçişlerinde arabayı göğüslediği ve zorlandıgını vites geçişlerini pek başarılı bulmuyorlar
    2- Aracın içinden çok fazla tıkırtı geldiğini duydum

C4ün eksi yönleri
    1-Herkesin bahsettiği arka amörsitörden gelen çok rahatsızlık verici ses
    2-Citroenin yedek parçalarının çok pahalı olması
    3-Citroen servislerinin kullanıcılar tarafından beğenilmeyişi. Baştan savmak ve aşırı servis bedelleri istemek gibi nedenler
    4-Çok fazla elektronik sorun çıkardığı
    5-Citroen Toyota kadar çok tutulan bir marka değil türkiyede. Yani 2. elde de C4 zararda.

Bunların dışında citroenin motoru çok begeniliyor performans ve ekonomiklik olarak. Ayriyeten C4 ün spor görünümü de pek kendisine çekiyor.
    Öte yandan Corolla da içine girdiğinizde çok daha üst bir sınıfın aracıymış gibi (daha pahalı bir araba) hissi veriyor insana ve daha büyük boyutları var. corollada bu özelliğiyle çekiyor kendine. Tam bilgim yok ama 1.4 ile 1.6 arasında vergi farkı yok sanırım yani ekonomiklik olarak bakınca corolla c4 e göre daha az yakar gibi geliyor 1.4 oldugu için. öte yandan C4 de daha performanslı 1.6 motoruyla.

Gördüğünüz gibi kafam bayağı bir karıştı. Uzun mesajım için sizlerden özür diledikten sonra yardımlarınızı ve yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyor. Bu forumca vereceğimiz ortak karara göre aracımı alacagımı bildirmek istiyorum. Yani sizin begeniniz beni yönlendirecek. Aslında bi anket yapmak isterdim ama nasıl yapacagımı bilmiyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler....

• Focus
  • bence citroen c4
  • focus donanim ve motor açısından daha iyi corolla ve c4 ten benim seçimim focus olurdu
    pejoyu kimse beğenmiyor herkes şikayetçi sorun flan çıkarıyor diyorlar
  • İyi indirim yaparlarsa Focus derim ben. Ama liste fiyatları baya pahalı.
  • yeni corolla ve makyajlı focus güzel..bence tercihinde ilk iki sırayı almalı..
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi der Rebell -- 11 Mart 2008; 16:03:17 >
  • Focus ve 308'in dizel otomatikleri yokmu, varsa benmi bilmiyorum. Olduğunu varsayarsak tercihim focus olurdu.
  • Daha önce de fransız otomobil almayı düşünen bir arkadaşa forum ahalisinden birinin verdiği cevap çok hoşuma gitmişti :
    "Sana bu forumdan fransız otomobil aldırmazlar."

Şu anda sende aynı durumdasın ve hangi aracı almayacağın belli gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abavf -- 11 Mart 2008; 16:22:50 >
  • focus beygir gücüde iyi
  • Volvo S40'ı da düşünebilirsin.
  • volvo s40 a kadar çıkamam bütçe olarak en fazla 45.000 ytl ayarlayablirim onuda daha biriktirme aşamasındayım :) Ayrıca fransız olması benimde hoşuma gitmiyor ama ben sonuştaki ürüne bakıyorum yani Amerikanlarıda kimse sevmiyor ama fordu herkes begeniyor. Hala kararımı veremiyorum
    tipi sportif görünümü ve motoru ile c4 hoşuma giderken diğer yandan da corollada büyük kasası, sorunsuzluğu,kalitesi ve klas görünümüyle hoşuma gidiyor. C4 ve Corolla arasında gibiyim şuan pejoyu eledim gibi focus konusunda da nötr üm :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: abavf

Daha önce de fransız otomobil almayı düşünen bir arkadaşa forum ahalisinden birinin verdiği cevap çok hoşuma gitmişti :
    "Sana bu forumdan fransız otomobil aldırmazlar."

Şu anda sende aynı durumdasın ve hangi aracı almayacağın belli gibi

Ehe hakikaten hoşmuş yorum. Forumdaki fransız otomobili düşmanlığı sayesinde fransız otomobillerine daha bir sempatiyle yaklaşır oldum Ezileni savunma psikolojisi sanırım. O yüzden 1-Citroen C4 2- renault megane 2 hb (seçenekler arasında olmasa da) 3-pug diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi der Rebell -- 11 Mart 2008; 19:57:31 >

• Bu 4 arabanın icinden focus derim ben ama yeni cıkan fiat bravoda güzel
  • Ben Makyajlı Ford Focus TDCİ'ı tercih ederdim.
  • Bu dördü arasında tercihim Ford olurdu.
    Ama Golf ve Astra C segmentte ilk iki sıradalar, bence.
  • bide honda civic i düşünebilirsin 45in üstüne bi 5 daha koyabilirsen civic hybrid çok ideal bence...
  • focus yada toyota
  • yenı toyota
  • kesinlikle 308
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.