Şimdi Ara

## AMD'nin 45nm Deneb İşlemcileri İki Farklı Versiyona Sahip Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin 45nm Deneb İşlemcileri İki Farklı Versiyona Sahip Olacak ##

AMD geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Cebit 2008'de 45nm üretim teknolojisine geçiş hakkında önemli bilgiler vermiş ayrıca canlı bir de demo gerçekleştirmişti. Yılı ikinci yarısında muhtemelen son çeyrekte kullanıma sunulması beklenen AMD'nin 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcileri hakkında yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. AMD ayn anda hem Shangai (45nm suncu işlemcileri) hemde Deneb (45nm masaüstü işlemcileri) ailesine yönelik çalışmaların birlikte yürütüyor. Firmanın masaüstü için hazırladığı Deneb işlemcileriyle ilgili olarak elimize ulaşan yeni detaylara göre AMD temel olarak iki farklı işlemci grubu hazırlayacak. Deneb çatısı altında hazırlanacak grulardan birinde çekirdekler arası kullanıma açık olan ve 45nm'de kapastesi 6MB'a çıkarılan L3 bellek yer almayacak. Yer almayacak derken yapıda var olup kapalı olarak gelmesinden bahsetmiyor AMD cidden bu işlemcileri fiziksel olarak L3 bellek olmadan üretecek. Diğer gurpta ise işlemcileri 6MB'lık paylaşımlı L3 belleğe sahip olacaklar. Gelen bir diğer bilgiye göre ise L3 belleğin olmaması performans noktasında ciddi bir kayıp yaratmıyor ama tabi bu durumu ancak işlemciler pazara sunulduğunda anlayabileceğiz. Tabi L3 bellek birmine sahip olmayan işlemciler yapıları gereği hem daha az ısınacaklar hemde üretim maliyetleri çok daha düşük olacağı dolayısı ile bu durum işlemcil fiyatlarına da olumlu olarak yansıyacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Mart 2008; 14:36:43 >

• Haberden çok resimdeki arkadaş dikkatimi çekti..

Peşmerge gibi adam yahu..
  • Cıksında görelim ben amd de bu sözleri çok duydum inşallah iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

çıkart ağzındakini aynı karıya benzedin
  • acaba bu muhendisler evdeki pc lerinde nasıl bir islemci kullanıyorlar kendilerine ozel uretiyor olmasın bunlar dsadsa d:
  • Nehalem süründürür Deneb'i..
  • Off AMD offffff ! Bayılıyorum sana ama aşırı derecede yavaş pazara sürüyorsun. Ah AMD biraz daha hızlı pazara sürülse, ahh içinde köstebekler olmasa, Intel şimdi bu durumda mıydı be güzelim beee ???

• o zamana intel 32 nm e geçer l3 ön belleğin 6 mb olarak gelmesi iyi bir gelişme olmuş
  • o elinde tutuğu nedir ya aklıma onu makasla kare kare kesip işlemci yapıyorlar diye geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: IIvIIagnuIIvII

o elinde tutuğu nedir ya aklıma onu makasla kare kare kesip işlemci yapıyorlar diye geldi

makas kullanmadan yapıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

Haberden çok resimdeki arkadaş dikkatimi çekti..

Peşmerge gibi adam yahu..

• iyice geyige sardiniz
  • amd 45nm ye geçeseye intel 22nm ye geçecek bu gidişle
  • 6mb l3 ciddi performans farkı yaratmıcaksa nie koyuyolar??

insanların cache hevesi tatmin olsun////fiyatı dayayalım///işlemci havalı dursun////intele ezik kalmayalım

hangisi?
  • amd inandırıcılığını yitirmiş bi firma.. heee hee seneyede 1nm ye geçersin diip geçmek lazım
  • Amd den az laf cok icrağat bekliyoruz
  • l3 bellek phenomlarda en önemli özelliklerden biri olarak lanse edilmişti. şimdi ise pek de önemli olmadığı söyleniyor. testler gelene kadar beklemek gerek.
  • işlemci enfekte olmasin aman dikkaT

quote:

Orjinalden alıntı: *AMD_ATHLON*

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

çıkart ağzındakini aynı karıya benzedin

• AMD bu sene elini daha çabuk tutacak anlaşılan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

6mb l3 ciddi performans farkı yaratmıcaksa nie koyuyolar??

insanların cache hevesi tatmin olsun////fiyatı dayayalım///işlemci havalı dursun////intele ezik kalmayalım

hangisi?

D-Hepsi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.