Şimdi Ara

JBL CREATURE II WHİTE İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
5.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    MODEL: CREATURE II

TEKNİK ÖZELLİKLER:

CROSSOVER FREKANSI:180Hz
    GIRIS EMPEDANSI: >5 kOhm
    SINYAL/GURULTU ORANI: >80dB
    FREKANS TEPKISI:50-20kHz
    GİRİŞ ŞEKLİ: 3.5mm Mini Stereo Soketi
    ODYSSEY PLUS
    HOPARLÖR SİSTEMİ :2+1
    SUBWOOFER :Var BIR 11.5CM MAGNUM WOOFER
    SUBWOOFER ÇIKIŞ GÜCÜ : 24 WATT 10% T
    UYDU HOPARLÖR SAYISI :2
    UYDU HOPARLÖR ÇIKIŞ GÜCÜ :8 WATT toplam 10% THD

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN http://www.jbl.com/home/products/product_detail.aspx?prod=creaTUREIIWHT

KUTU İÇERİĞİ:
    1 ADET SUBWOOFER
    2 ADET UYDU HOPARLÖR
    1 ADET 3.5MM UNİVERSAL JACK BAĞLANTI KABLOSU
    1 ADET DVD PLAYER VE OYUN KONSOLU İÇİN ARA BAĞLANTI APARATI
    1 ADET ADAPTÖRLÜ ELEKTRİK BAĞLANTI ÜNİTESİ

GELELİM KURULUMA;
    Hoparlörlerin kurulumu jbl tarafından çok basitleştirilmiş.Uydu hoparlörlerin subwoofer a bağlantısını sağlayan jack girişleri biri üçgen şekilde diğeride kare şekilde yapılmış ve yanlış takılma gibi sorunların önüne geçilmiş.bu durum subwoofer girişleri ve jackların aynı renkte olması ile desteklenmiş.ürünü kurduktan sonra subwoofer ın arkasında bulunan açma kapama tuşu ile çalıştırıldığında hem uydu hoparlör hemde subwoofer da bulunan ledlerin yanması ile bağlantı şeklinin düzgün ve sorunsuz olduğu anlaşılmakta.subwoofer ı bilgisayara bağlayan kablo ve uydu hoparlör kabloları yeterli hatta fazla uzun bile denilebilir.

PERFORMANS;
    Kurulum tamamlandıktan sonra laptopun tümleşik ses kartı ile yaptığım performans testine gelelim.Bu işlerden çok anlamam ama uydu ve subwofeer ın ses kalitesi gayet iyi.bass ve treble ayarları subwofeer üzerinde konumlanmış ve gayet tatmin edici bir 2.1 sistem için.uydu hoparlörün üzerinde bulunan dokunmatik ses açma ve kapama düzeneği gayet şık.subwofeer ı çok beğendim sesleri çok dolgun veriyor; özellikle bass oranını arttırdığımda titretiyor diyebilirim.uydu hoparlörlerinde subwooferdan aşağıya kalır yanı yok.en yüksek ses seviyesinde max bass oranında bile subwooferda herangi bir dalgalanma ve seste bozukluk oluşmuyor.divx filmler ve oyunlarda da sesin kalitesi tatmin edici.

Piyasada bulunan 2.1 sistemler arasında fiyat olarak yükseklerde bulunan bu sistem gayet tatmin edici sesleri ile fiyat açısından çok ta ideal olmayabilir ama görünümü ve kalitesi ile başarılı bence..

• İnceleme için teşekkürler boyutunun ötesinde sese sahip bi sistem kendisi
  • umarım faydalı olur incelemem...
  • inceleme için teşekkürler ama bu kadar küçük uydulardan sağlam ses çıkacağını zannetmiyorum JBL takdir ettiğim firmalardan ama multimedia ürünlerini beğennmiyorum keşke harman kardon soundsticks alsaydın çok daha iyi bir ürün çünkü..neyse güle güle kullan
  • inceleme için teşekkürler almayı düşünenler
    uygun fiyata üstelik 12 taksitle

http://urun.gittigidiyor.com/JBL-CREATURE-II-HOPARLOR-SISTEMI-BEYAZ_W0QQidZZ8698623
  • bu sistemi hala niye 5.1 yapmıyolar anlamıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ju5763

inceleme için teşekkürler ama bu kadar küçük uydulardan sağlam ses çıkacağını zannetmiyorum JBL takdir ettiğim firmalardan ama multimedia ürünlerini beğennmiyorum keşke harman kardon soundsticks alsaydın çok daha iyi bir ürün çünkü..neyse güle güle kullan

uyduların ses kalitesi bence iyi ama kişiden kişiye değişir tabi...harman kardonların fiyatı bunun 2 katı neredeyse
  • o zaman mutlu olmak önemli olan zaten para da önemli sonuçta
  • quote:

o zaman mutlu olmak önemli olan zaten para da önemli sonuçta

aynen
  • dinleme şansı yakalamıştım cok vasat bi ürün.. güle güle kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratalagoz

dinleme şansı yakalamıştım cok vasat bi ürün.. güle güle kullan

saolason arkadaşım...yanlız bu ürün neye göre vasat anlamadım bi 5.1 sisteme göremi yoksa kendine göremi onu yazsaydın daha açıklayıcı olurdu.tabi ürünü 5.1 sistemle kıyaslamakta mantıksızlık olur...bir dizüstü biligayar için onboard ses kartı ile bağlayabilceğin 2.1 en iyi sistemlerden biri bence...
  • bu seti çook uzun zaman önce dinlemiştim fakat unuttum.. z4 daha iyi değilmidir bu setten....
  • z4 ve creature II karşılaştırmak bence jbl e yapılmış büyük haksızlıktır kalite olarak creatureII z4 ü katlar bu konuda dinleme fırsatı yakalamı bütün arkadaşların hemfikir olacağına eminim bu arada @aston arkadaşım inceleme için teşekkür ederiz güle güle kullanman dileklerimle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: withhonour

z4 ve creature II karşılaştırmak bence jbl e yapılmış büyük haksızlıktır kalite olarak creatureII z4 ü katlar bu konuda dinleme fırsatı yakalamı bütün arkadaşların hemfikir olacağına eminim bu arada @aston arkadaşım inceleme için teşekkür ederiz güle güle kullanman dileklerimle...

teşekkür ederim sağolasın arkadaşım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: withhonour

z4 ve creature II karşılaştırmak bence jbl e yapılmış büyük haksızlıktır kalite olarak creatureII z4 ü katlar bu konuda dinleme fırsatı yakalamı bütün arkadaşların hemfikir olacağına eminim bu arada @aston arkadaşım inceleme için teşekkür ederiz güle güle kullanman dileklerimle...

haksizlk mi :S yahu yapmayin kardesler birisinin adı var jbl diye bunun için mi haksizlık yapıyoruz...

bu arada katlar diyorsunuz o zaman neden bu kadar ark. z4 alıyolar neredeyse aynı fiyatları
  • quote:

Orjinalden alıntı: power512

bu sistemi hala niye 5.1 yapmıyolar anlamıyorum

aynen katılıyorum. z5500, z2300, g500, altec lansing fx 5051, harman kardon soundsticks II, microlab x25 gibi birçok 2.1 ve 5.1 sistemi dinledim. hiçbirinin ses kalitesi beni jbl kadar tatmin etmedi. creature II'yi de dinledim ama jbl spyro bence biraz daha iyi creature'dan. bu sistemlerin 5.1i olsa hemen alıcam ama malesef yok. güç açısından creature II ve spyro yukarda saydığım sistemlerden tabi ki çok daha düşük bir seviyede ama ses kalitesini hiçbirine değişmem. benim müzik sisteminde en önem verdiğim şey sesin temizliği ve doğallığıdır. kendime bi sistem alacağım zaman birçok sistemi dinledim. hepsi de güzel sistemler. ama jbl'i dinlediğim anda tam anlamıyla büyülendim. bir tek forumda çok övülen aego m'i dinlemedim.malesef o da 2.1 bi sistem. 2.1 sistemlere bi gıcığım varmış gibi anlaşılmasın ben 5.1'den müzik dinlemeyi daha çok seviyorum. keşke jbl creature veya spyro modelinin 5.1'ini yapsa. valla hiç affetmem 500-600ytl veririm namuzsuzum

• clubsoda o senin görüşün dostum demekki gerektigi gibi dinleyememişsin ya da müzik zevkin farklı soundsticks çok daha iyi bir sistem ben ikisiini de dinledim ve bir çok kullanıcı tarafından da övülüyor
  • quote:

clubsoda o senin görüşün dostum demekki gerektigi gibi dinleyememişsin ya da müzik zevkin farklı soundsticks çok daha iyi bir sistem ben ikisiini de dinledim ve bir çok kullanıcı tarafından da övülüyor

tabi ki yazdıklarım tamamen benim görüşüm. kağıt üzeri değerleri soundsticks'in evet daha iyi ama ben jbl'i daha çok beğendim. birçok kullanıcının övüyo olması açıkçası çok fazla umrumda değil. çünkü forumdaki herkes değil ama birçoğu aldığı sisteme aşık oluyor ve gözü başka bir şey görmüyor. yani z5500 almışsa ona göre 5500'den iyisi yok dünyada veya aego m sahibiyse artık başka bi sistemden müzik dinleyemez hale geliyorlarmış. burda kimseyi horgörme gibi bi amacım yok. insanın aldığı sistemi beğenmesi çok normaldir, zaten beğenmiş olmasa o sistemi almaz. ama kendi sistemini övmek için ,diğer sistemleri aşağılamak çok seviyesiz ve çocukça bir davranıştır. markaların kendine has bir ses rengi vardır. bunun sebebi de kendine has bir kitleye hitap etmesidir. bu sayede müşteri kendi zevkine en uygun olanı çeşitli sistemler arasından seçer. farz edelim ki ''z5500 en iyi 5.1 sistem ve müziği en güzel bu sistemden dinleyebiliriz''. böyle bir yargıya varabilmek mümkün olsaydı creative de z5500ün aynısını yapardı ,microlab da yapardı, diğerleri de yapardı. ama bu şekilde bi yargıya varılmayacağı -çünkü herkesin kendine ait bir müzik zevki olduğu- için sistemler arasında farklılıklar olur. ben de dinlediğim sistemler arasında en çok jbl spyro ve creature II'yi beğendiğimi söyledim.

• ben de bu sistemi vatanda dinlemiştim. gerçekten çok dengeli bir sesi var. belki yüksek ses vermiyor ama kesinlikle çok doğal ve dengeli bir yapısı var gibi geldi bana. benim için de önemli olan budur. ama bana göre fiyatı biraz yüksek, biraz daha aşağı çekerlerse fiyatı alınabilecek sistemlerden bir tanesi olur.
  • sistem performans olarak iyi olabilir ama tasarım ve minikliğe fazladan para verilmiş olunuyor.Tasarımı sesten daha önde tutanlar için iyi bir seçim yoksa fiyatı bazında çok daha iyi setler var.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.