Şimdi Ara

## Gigabyte'ın Pasif Soğutmalı GeForce 9600GT Modeli Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın Pasif Soğutmalı GeForce 9600GT Modeli Hazır ##

Görselini ve ilk bilgilerini dünyada ilk defa Donanım Haber olarak bizim yayınladığımız GIGABYTE'ın pasif soğutmalı GeForce 9600GT modeli NX96T512HP kullanıcılar ile buluşmaya hazır. Nvidia'nın G94 kod adlı 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan grafik işlemcisini esas alan kart 256-bit bellek veri yolu ve 64 adet paralel işlem birimiyle geliyor. 512MB GDDR3 bellek ile donatılan ve çift slot tasarıma sahip olan ekran kartının en önemli özelliği olarak sahip olduğu gelişmiş pasif soğutma ünitesini gösterebiliriz. GIGABYTE'ın Ultra Durable II serisi dahilinde geliştirilen yeni ekran kartı üzerinde Multi Core adı verilen ve ısı iletim teknolojisini esas alan özel bir pasif soğutucu yer alıyor. 0dbA'lık gürültü oranına sahip olan kartın soğutucusu ince kesim yapraklar ile donatılırken çok noktadan bağlantılı Bakır tabanlı ısı aktarım boruları ile çok daha verimli soğutma performansı sunmayı hedefliyor. Zaten GIGABYTE'da pasif soğutucusuna güvenini kartın saat hızlarını fabrika çıkışı arttırarak ortaya koyuyor. 725MHz'de çalıştığı bildirilen grafik işlemcisinin yanı sıra shader ünitesi 1800MHz'de bellekleri ise 2GHz'de çalışıyor. GamerHUD yazılımı ile desteklenen ekran kartının saat hızları ve voltaj değerleri de kullanıcı bazlı değiştirilerek kartın performansının arttırılabilmesi sağlanıyor. 3D performansının yanı sıra sessiz de bir çözüm arayanlar için GIGABYTE'ın yeni ekran kartı son derece iddialı. Yurt dışı satış fiyatının 175 Avro civarında olduğu söylenen ekran kartının ülkemiz satış fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

## Gigabyte'ın Pasif Soğutmalı GeForce 9600GT Modeli Hazır ##

• Gigabyte diğer modellerinde de uygulamıştı bu yöntemi bakalım bu modelde istediğini elde edebilecekmi?
    en yakın zamanda incelemerde bekleyip göreceğiz.Haber için teşekkürler "fx57"
  • Hız aşırtılmış bu kart için kasa havalandırması iyi olması lazım. Yoksa yaz aylarında yumurta pişirmek için bir sahanımız daha olacak.
  • Bu tür kartları kullanan bi arkadaş oyun performanslarını da değerlendirebilirse, daha faydalı olcak, sanki performans olarak braz endişeliyim sessizlik güzelde oyun performansı nasıl acaba?
  • Benim bir bilgisayarımda Gigabyte pasif soğutmalı 7600GS kartı vardı. Diğer 7600GS'lerle bir performans farkı yoktu.
    Belki bir sonraki kartım bu olur. Pasif soğutmayayı severim. :)
  • tip kötü,performansı da düşük olacak gibi görünüyor..
    o.c. için zor gider..
  • Bu kart 9600GT neyse o olur gpu nun gücü belli kasa içinde iyi bir hava akımı olursa sorun çıkarmaz karizma kart olmuş.
  • kartın tipi kötü ama sessizlik için iyi
  • Benim yasadigim yer suan -25 derecelerde, disardan direk 10 cm capinda bir boruyu kasanin icine direkt koysam bu sogutma problemi ortadan kalkar mi?

O C hakkinda uzman degilim, burda haberleri okudukca arkadaslarin cogu ; acaba o c yapsak sogutma yeterli olur mu? diyorlar bende okuya okuya huylanmaya basladim. acaba benim kasada isiniyormudur diye. Kasa da tam pencerenin dibinde! madem sogutma o kadar onemli bir deneyelim bakalim!
    Disardan gelecek -25 derece hava direkt kasanin icine tum bilesenleri sogutsun bakalim

nasil fikir?
  • 9600GT ile 8800GT arasında kaldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

9600GT ile 8800GT arasında kaldım.

Evga 9600GT
  • yapraklar dışari çıkmış ..
  • güzel soğutucu fan takılırsa zannederim baya iyi soğutur
  • gigabyte ii marka sıkı modeller yapıyor ekran kartlarında buda güzle olmuş kutlarım kendilerini
  • Sanıyorum ki 9600gt zaten fazla sıcak bir kart değil!!!

Şuanda kullandığım palit 9600gt'yi fan %50 iken, kendimce yaptığım işkenceler sonucunda, en fazla 52c gördüm!!!

Bu kalitedeki pasif soğutmada fazlasıyla yeter diye düşünüyorum!!!
  • Benim tercihim 9600GT olucaktir.Şuanda stokta bulunan Palit 9600GT Sonic veya Zotac 9600GT Amp olabilir.
  • siparişini verdim geldi... bi takmak kaldı bakalım Marka: GIGABYTE
    Ürün Kodu: GA-EP35C-DS3R anakartla deniycem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.