Şimdi Ara

## MSI'dan nForce 780a SLI Yonga Setli Yeni Anakart; K9N2 Diamond ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## MSI'dan nForce 780a SLI Yonga Setli Yeni Anakart; K9N2 Diamond ##

MSI, AMD platformuna yönelik olarak Nvidia'nın iddialı çipseti nForce 780a SLI'ı kullanan yeni anakartı K9N2 Diamond'u gösterdi. Soket AM2 ve soket AM2+ formundaki AMD işlemciler ile uyumlu olan anakart üzerinde Nvidia'nın DirectX 10 destekli dahili grafik işlemcisi yer alıyor ve Hybrid SLI teknolojisi destekleniyor. 3 adet PCIe X16 slotu üzerinden Triple SLI desteği de sunabilen anakart ayrıca PCIe 2.0 standardıyla da uyumlu. 4 adet DIMM slotu bulunan ve 8GB'a kadar DDR2 1066MHz bellek kullanımına olanak tanıyan MSI K9N2 Diamond, siyah pcb'si ve katı kapasitörleriyle öne çıkarken kullanılan soğutma çözümü dikkatlerimizde kaçmıyor. MSI'ın daha önceki modellerinde görmeye pek alışık olmadığımız soğutucu geniş bir ısı emici bloğa ve ufak bir fana sahip. Tabi eğer anakart bu soğutucu ile pazara sunulacak ise ufak boyutlu fanın dönüş hızı ve gürültü oranı büyük önem kazanacak. 3 adet PCIe X16 slotuna ek olarak 2 adet PCI ve bir adet te PCIe X1 slotunu üzerinde barındıran anakart ayrıca 6x SATA-II ve 2x eSATA konnektörleriyle donatılmış durumda. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet gibi özellikle ile zenginleştirielen K9N2 Diamond'un çıkış tarihi ve fiyatı henüz netleşmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Mart 2008; 6:11:26 >

• Msi anakart konusunda ekran kartı yapmak kadar başarılı olsa çok daha fazla anakart satacaktır. O köprüdeki fan ne öyle? Eminim 780a yı soğutmak için deli gibi dönüp kafa şişirecektir.

Düzenleme: Aaaaa ilk mesaj. Eee erken kalkan erken yol alırmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 11 Mart 2008; 8:13:11 >
  • Muhahab Soğumadaki fan yüzüdünden bu anakarta bakmam bile
  • fan sessiz çalışıyorsa dorun yok güzel bi karta benziyor
  • dikkatsiz bir kullanıcı sata portuna bişey takarken bile yanlışlıkla fanın kablosuna yada anakarta zarar verebilir
  • tasarım kötü bence msi olmadı bu sefer
  • AMD destekleyen SLI anakartlar bence çok gereksiz. Ben şahsen AMD işlemci alıp da SLI yapmam, crossfire yaparım. Şu forumda da dikkat ediyorum bu hep böyle.
  • 1.pci ex 16x le 2.pci ex 16x arasındaki boşluk biraz fazla gibi geldi.
  • ordaki küçücük fan sanki bu şeyi soğutacak
  • Kullanmadım ama dünyada anakart üreten bir çok firma var msı anakartları en son tercihim olur
  • İlginç bir soğutma bunda sıcaklıklık sorunu yok herhalde bir tane yetiyor!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

Kullanmadım ama dünyada anakart üreten bir çok firma var msı anakartları en son tercihim olur

Abartma bence

Asus kalitedir ama aynı zaman da paradırda. Msi performans ve ekonomidir bence bu piyasada gigabyte msi asus var sadece gerisi faso fiso

Markalar yer edinmiş durumda başka firmalar ne kadar iyisini cıkarırsa cıkarsın olmucak indiremez kimse tahtlarından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Styric -- 11 Mart 2008; 14:21:38 >
  • Msi ın tüm ürünleri allaha yakın bana uzak olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: shanghai404

Msi ın tüm ürünleri allaha yakın bana uzak olsun

Aynı şeyi asus ve gigabyte için de söyleyen bir sürü insan var. Sistem uyumsuzlukları her markada olabilir. Ben 3 markayı da kullandım hepsinden de memnun kaldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreq

quote:

Orjinalden alıntı: shanghai404

Msi ın tüm ürünleri allaha yakın bana uzak olsun

Aynı şeyi asus ve gigabyte için de söyleyen bir sürü insan var. Sistem uyumsuzlukları her markada olabilir. Ben 3 markayı da kullandım hepsinden de memnun kaldım.

Evet bende aynı şeyi Asus için söylüyorum. Bir daha ne olursa olsun Asus anakart almam. Shanghai'nin de dediği gibi Asus; benden uzak Allah'a yakın olsun

2 Tane Asus anakart aldım(865 çipsetleri zamanında) ikisinde de problem çıktı. Birisinin Ram slotlarında arıza vardı; diğeri de ekran kartıyla düzgün çalışmıyordu. Ondan sonra Gigabyte ve MSI kullandım hiçbir sorun yaşamadım.(Şu anda da diğer bu Sistemde MSI P35 Platinum; diğer sistemde Biostar TA690g var; şimdiye kadar hiçbir problem yaşatmadılar )

• Fiyat nasil olursa alicisida öyle olucaktir.Güzel tasarim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.