Şimdi Ara

## Asrock X48 Yonga Setli Anakartını Resmen Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asrock X48 Yonga Setli Anakartını Resmen Duyurdu ##

Asrock, Cebit 2008'de sergilediği X48 yonga setli yeni anakartı X48TurboTwins-WIFI'ı resmen duyurdu. 2008 ile birlikte yüksek performans seegmentine yönelik anakartlar da hazırlamaya başlayan Asrock'ın bu doğrultuda geliştirdiği yeni anakartı X48TurboTwins-WIFI, Intel'in en yeni ve iddialı yonga seti olan X48'i baz alıyor. Intel'in 65nm üretim teknolojisine sahip işlemcilerinin yanı sıra 45nm üretim teknolojisyle hazırlanan çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerine de tam destek veren anakart üzerinde 6 adet DIMM slotu yer alıyor. Bellek slotlarından 4'ü 8GB'a kadar DDR3 1600MHz, 2'si ise 4GB'a kadar DDR2 1066MHz bellek kullanımına olanak tanıyor. Tabi aynı anda hem DDR3 hemde DDR2 bellek kullanımının mümkün olmadığını belirtmekte yarar var. Katı kapasitörleri ile dikkat çeken pasif soğutmalı anakart 1600MHz'e kadar FSB desteğinin yanı sıra PCIe 2.0 ve Crossfire teknolojilerne de destek sunmakta. Çift PCIe X16 slotu üzerinden ATi tabanlı ekran kartları ile 16X+16X formunda çoklu kart kurulumu yapabilen X48TurboTwins-WIFI, ayrıca 3 adet PCI ve bir adet te PCIe X1 slotuna sahip. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet gibi özellikleri ile donatılan anakart üzerinde ayrıca kablosuz iletişim için daha önce Asus'un anakartlarında görmeye alıştığmız Wi-Fi modülü de gelmekte. ICH9R köprüsü sayesinde 6x SATA-II konnektörüne (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 ve Intel Matrix Storage), NCQ, AHCI ve Hot Plug desteğine de sahip olan anakart ayrıca e-SATA desteği de sunuyor. Özellikle hız aşırtma severler için ASRock OC Tuner ve CPU Temperature Sensing teknolojileri ile desteklenen ürünün fiyatı henüz netleşmiş değil.

• Bu Asrock neyine güveniyor da böyle kuzey ve güney köprüsüne teneke parçası gibi minnacık soğutucular koyuyor anlamıyorum. Overclock potansiyeli filan hiç yok olacak ki ısınma dertleri de olmasın. İlginç. Çok çok uygun fiyat olmadıktan sonra muadilleri Asus ve Gigabyte anakartların yanında şansı yok bana göre.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

Bu Asrock neyine güveniyor da böyle kuzey ve güney köprüsüne teneke parçası gibi minnacık soğutucular koyuyor anlamıyorum. Overclock potansiyeli filan hiç yok olacak ki ısınma dertleri de olmasın. İlginç. Çok çok uygun fiyat olmadıktan sonra muadilleri Asus ve Gigabyte anakartların yanında şansı yok bana göre.

500-600 gram bakır parçası koyunca mı değerli oluyor anakart? o çipin ne kadar ısındığını çok iyi biliyorsanız o kadar mühendislik bilginiz varsa ne şekilde ne kadar bakır parçası soğutur onu da söyleyin bari. insanların gözlerini ne kadar güzel boyamışlar şaşıyorum. o parça yeteri kadar soğutuluyorsa problem yoktur dimi. ya bi bırakın da "en azından" testleri görünce konuşun. böyle yok şu kadar metal kullanmış falan... geçin bunları. icraata bakın.

• quote:

Orjinalden alıntı: moravec

quote:

Bu Asrock neyine güveniyor da böyle kuzey ve güney köprüsüne teneke parçası gibi minnacık soğutucular koyuyor anlamıyorum. Overclock potansiyeli filan hiç yok olacak ki ısınma dertleri de olmasın. İlginç. Çok çok uygun fiyat olmadıktan sonra muadilleri Asus ve Gigabyte anakartların yanında şansı yok bana göre.

500-600 gram bakır parçası koyunca mı değerli oluyor anakart? o çipin ne kadar ısındığını çok iyi biliyorsanız o kadar mühendislik bilginiz varsa ne şekilde ne kadar bakır parçası soğutur onu da söyleyin bari. insanların gözlerini ne kadar güzel boyamışlar şaşıyorum. o parça yeteri kadar soğutuluyorsa problem yoktur dimi. ya bi bırakın da "en azından" testleri görünce konuşun. böyle yok şu kadar metal kullanmış falan... geçin bunları. icraata bakın.

Gençliğine veriyorum Ne bu şiddet bu celal. Benim elimden geçmeyen anakart kalmadı desem çok da yanlış söylemiş olmam herhalde.
    asus p5b, p5wdh deluxe, p5b deluxe
    gigabyte 965p, DQ6, p35 ds3l , p35c ds3r , p35 ds3 son iki yıldaki güncel anakartlardan birçok testi yapmış olduğum kartlar. Kuzey ve güney köprüleri bu gibi soğutucularla soğutulabilse idi o kısımlar için su soğutmada dahi bloklar üretilmez özel soğutucu metaller üretilmezdi yine.

bana

• Kuzey koprusu isinma sorunlari bir suru anakartta mevcut, ozellikle 680i'lerde.
  • gençliğine veriyorum karşındaki ne yapmış diye düşünmemene..

o saydığını anakartları çalışıyor mu diye denedin herhalde.. onu benim kardeşim de yapıyor..

neyse. bu adamlar testlerini yapıyor ediyor. ok. merdiven altında üretmiyorlar sonuçta. 2 gün sonra bozulacak bi anakarta da 2 yıl garanti verecek kadar da salak değiller. overclock için de (uç nokta hariç) abartı bir anakart soğutmasına gerek yok. uç noktayı düşünen bir adam da bu anakartı almaz dimi. hedef kitlesine ve adamların çıkardığı anakartın çip setine bak. X48'i giriş ve orta seviyeye indiriyor adam.

neyse sen bakırlara devam et..
  • 2 senedir anakart piyasasından hicbirsey anlamadık p35, x38 derken bir cok kisi daha bunları kullanamamısken x48 cıktı bi yanda 780i yani anlam vermek zor bu kadar sık ürün geliştirip yeterli sayıya ulasmadan yeni jenerasyon chipset cıkarmak ne kadar akıllıca kim bilir..
  • çok iyiymiş be 4 tane ddr3 slotu var ve 1600 mhz destekliyor ddr3 ler ucuzlayana kadar ddr2 kalmak mantıklı daha sonra anakartı değiştirmeden iyi bi ddr3 kullanıla bilir 1600fsb hızınıda destekliyor daha ne olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

çok iyiymiş be 4 tane ddr3 slotu var ve 1600 mhz destekliyor ddr3 ler ucuzlayana kadar ddr2 kalmak mantıklı daha sonra anakartı değiştirmeden iyi bi ddr3 kullanıla bilir 1600fsb hızınıda destekliyor daha ne olsun

+1..

kartın özellikleri güzel fiyatıda diğerlerine göre makul olursa neden olmasın
  • sene sonu çıkacak yeni soket yapısını desteklemedği içn geleceği karanlık...
    nehalem ile birlikte değişim olcak zaten..p35 varken bunlara gerek yok...
  • soğutmasından yakınan arkadaşlar olmuş ver 50ytl en kıral kuzey köprüsü soğutucusunu al madem öyle asrock x48 yonga setli bu modeli p45 fiyatına sunucakdır neden illede kazık yiyelim
  • quote:

yaw sanki asusla gigabyte x48 yonga setinin sen sattın bide x48 hakkında tek bildiğin şey ısınması. koskoca fabrika elbet denemiştir yonga setinin ne kadar ısındığını. overclock yapılmaz demeyin üstünde katı kapatisörleri var zaten haticeye değil neticeye bakmak lazım ..
  • pasif soğutması dandik gibi duruyor.
  • asrock kullanmışlığım var arkadaşlar. iyi bişr karttır ve f/p ürünüdür. Soğutmayla ilgili endişesi olan arkadaşlar almasın. nihayetinde bu kart extreme kullanıcılara hitap etmiyor, giriş/orta seviye bir f/p ürünü. fazla da konuşulacak ve tartışacak bir şey yok...
  • O güç girişleri ne kötü yerde benim cpu soğutucusu bu güç girişleri yüzünden hiç iyi olmamış
  • quote:

+1
    Bazı durumlarda O/C stabilizasyonu için kuzey köprüsüne de extra voltaj vermek gerekiyor ki bu da sıcaklık problemlerine yol açabiliyor...
  • SLI destekli olsa süper olmuş.
  • [Deleted by Admins]
  • İNS BU X48 KARTLAR ÇOK PAHALI OLMAZDA GEÇERİZ BİZDE
  • darisi diger markaların basına
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.