Şimdi Ara

## Nvidia GT200'ü Computex'e Hazırlıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia GT200'ü Computex'e Hazırlıyor ##

Haberlerimizde de paylaştığımız üzere Nvidia beklenenin aksine GeForce 9 ailesi ile birlikte de mevcut mimarisini kullanmaya devam ediyor. Ekim ayında devreye soktuğu 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan G92 gpu'su ile önemli başarı elde eden firma aynı grafik işlemcisini GeForce 9 serisinin üst modellerinde de kullanmakta. GeForce 9800GX2 de çifti yer alan G92-420 gpu'su GeForce 9800GTX ve 9800GTS modellerine de güç veriyor. Aynı grafik işlemcisini kullanan GeForce 8800 serisi ile 9800 serisi arasında en temel fark (tabi çeşitli optimizasyonlar da olabilir bunu kartlar çıktığında göreceğiz) ise Triple-SLI uyumu noktasında olacak. Zira 3 yollu SLI teknolojisini destekleyemeyen GeForce 8800 ailesinin (G92 tabanlı modeller) aksine GeForce 9800 serisi Triple SLI desteği de sunacak. Tabi GeForce 9 serisi sayesinde bir açıdan zaman da kazanan Nvidia cephesinde gözler GT200 kod adlı ve tamamen yenilenen bir grafik işlemci mimarisi üzerinde. Gelen bilgilere göre Nvidia'ya GT200'ü önümüzdeki Haziran ayında Tayvan'da gerçekleştirilecek olan Computex fuarı ile birlikte duyurmayı planlıyor. GT200'ün performansı hakkında henüz net bir bilgi olmamakla birlikte FPU performansının G92'ye göre 2 kat daha fazla olacağı ifade ediliyor. Detaylar geldikçe belirtmeye devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Mart 2008; 6:51:44 >

• hele şükür de 2 kat hızlı olcak mış hiç inandırıcı değil hiç hayatım boyunca bi anda bi ürünün 2 kat hızlandığını görmedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

hele şükür de 2 kat hızlı olcak mış hiç inandırıcı değil hiç hayatım boyunca bi anda bi ürünün 2 kat hızlandığını görmedim

9XXX serisinden sonra insanın beklentileri azalaıyor doğrusu ama belki nvidia bir süpriz yapar.
  • Mümkün olduğuı kadar geç çıksın bir sonraki güçlü seriler. Ki para harcaöayalım çabucak. 8800gt ne kadar yaşarsa o kadar mutlu olurum.

Bu yüzden 9xxx serisi beni herkesin aksine çok mutlu etti.
  • Hadibe haziranda şimdi ben bekle bekle yine offfff
  • Şimdi Haziran'a kadar rv700 ile gt 200'ü kapıştırırız bu muhabbetin sonu gelmez.En iyisi oyun bölümüne takılıp hazirana kadar
    kendimi oyunlara vurayım yada vakit geçirecek yeni uğraşlar bulayım.
  • Madem hazıran temmuz aylarında G92 Gpu`dan 2 kat hızlı bır kart ve gpu gelecek ne dıye 9800GX2 serısıne tonla para dokelım kı?Surda 4 ay sonra madem boyle saglam bı kart gelecek o zaman yatırımımızı o sekılde yaparız
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

hele şükür de 2 kat hızlı olcak mış hiç inandırıcı değil hiç hayatım boyunca bi anda bi ürünün 2 kat hızlandığını görmedim

heR yeni ürün çıktığında öyle diyolar 2kat hızlı %70 hızlı max %25 hızlı olur oda shader hızını arttrıp bit i genişletirseler
  • Tam bir ürün alcam diyorsunuz , bir diğeri geliyor.Artik önümüze değil stokta olana bakmak lazim.
  • aldım 8800gt mi kafam rahat seneye anca çıkar bu kartlar ozamanada bizm kart eskir zaten
  • RV770 gene g..te geldi bunu mu demek istiyorsun GT200
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

RV770 gene g..te geldi bunu mu demek istiyorsun GT200

• Yattık gene... 9800 serisinden umutluyduk, kaç ay bekledik fos çıktı... Bakalım gt200 adı verilen gpu lar nasıl olacak... Artık temmuza kadar da onu bekleriz... O arada ati4000 serisi çıkarır, hadi onu da görelim deriz.... BU böyle gider, biz oyun oynayana kadar dünyadan bilgisayar oyunu kalkar:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Hadibe haziranda şimdi ben bekle bekle yine offfff

aynen kardeşim sistemimin hakkını veremiyorum ya 3850 fiyatları düşsün idarelik ondan alıcam
  • 3850 indirimini bekleme Hemen 9600GT al..3850 den daha ucuz yada aynı fiyat..Hız olarakta AA+AF kullanıldığında ki %90 kullanılır 3870 den bile birazcık daha hızlı..Üstelik ciddi bir overclock potansiyeli var...

Tartışmasız F/P Kralı.. 9600GT.. ATi fanatikleri bile bu karta laf edemez..
    quote:

Orjinalden alıntı: alpello

quote:

aynen kardeşim sistemimin hakkını veremiyorum ya 3850 fiyatları düşsün idarelik ondan alıcam

• işte bu haber iyi oldu...kaç haftadır 9xx serilerinin haberleri dalamştı yaww...
    güncellerinden çok farklı bi gpu gelicek GT200 ile demekkii..ve şimdilik 8800-9600 ile geçinip güze upgrade olabilir....
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

3850 indirimini bekleme Hemen 9600GT al..3850 den daha ucuz yada aynı fiyat..Hız olarakta AA+AF kullanıldığında ki %90 kullanılır 3870 den bile birazcık daha hızlı..Üstelik ciddi bir overclock potansiyeli var...

quote:

quote:

EDER ARKADAŞIM EDER...

BENİM MSI RX3850 mi anca yakalıyor testlerde nereye baktın anlamadım ki...

ayrıca 3 sene boyunca 3 tane 3850 alıp crossfire x sistem kurmak her sene nvidia ekran kartı deişmekten mantıklıdır...

• yaza kadar beklenmez ki bundada ertelemer mutlaka olur
    bence beklemeyin alin bir 8800 gt bakin keyfinize
  • Bu haberi gördüğüm andan itibaren beynimden geçen düşünce "4 aydır boşa beklemişim 2 gün içinde gidip 8800gt alıyorum". Bu haber bana göre nvidianın "9800 ler gerçekten yalandır. aradaki 2 aylık süreçte g92 yi daha nasıl itelerizin hesabıdır" demesidir. Benim gibi bekleyen başka arkadaşlar varsa cümleten hepimize geçmiş olsun.
  • http://www.thgtr.com/graphic/20080226/index.html
    3850, 9600GT'nin eline su bile dökemez...Linkte 512MB 3850 lerle kıyaslanmasına rağmen çok ciddi fark atıyor 3850 ye özellikle AA ve AF kullanıldığında..3870 i kıl payı geçiyor bazen..Rakiplerinde olmayan %20 overclock imkanından hiç bahsetmiyorum bile..
    quote:

Orjinalden alıntı: theoden541

quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

3850 indirimini bekleme Hemen 9600GT al..3850 den daha ucuz yada aynı fiyat..Hız olarakta AA+AF kullanıldığında ki %90 kullanılır 3870 den bile birazcık daha hızlı..Üstelik ciddi bir overclock potansiyeli var...

quote:

quote:

EDER ARKADAŞIM EDER...

BENİM MSI RX3850 mi anca yakalıyor testlerde nereye baktın anlamadım ki...

ayrıca 3 sene boyunca 3 tane 3850 alıp crossfire x sistem kurmak her sene nvidia ekran kartı deişmekten mantıklıdır...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.