Şimdi Ara

## Transcend, Tayvan'da Yeni Bir Bellek Üretim Tesisi Kuruyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Transcend, Tayvan'da Yeni Bir Bellek Üretim Tesisi Kuruyor ##

Bellek üretiminde sektörün önemli oyuncularından biri olan Transcend yatırımlarına hız veriyor. Gelen haberlere göre firma yeni bir bellek üretim tesisi kurma hazırlığında. Konum olarak Neihu, Taipei bölgesine inşa edilmesi planan yeni üretim tesisinde Transcend'in özellikle NAND ve DRAM üretimi yapacağı belirtiliyor. Özellikle SSD pazarına yönelik olarak analistler tarafından yapılan projeksiyonlar ve olumlu öngörüler firmaların iştahını kabartmıyor değil. Transcend'in yeni tesisi de bu doğrultu da DRAM ile birlikte NAND üretimine de ağırlık verecek. Firmaya yaklaşık 39 milyon Amerikan Dolarına mal olması beklenen yeni tesisin gelecek yılın üçüncü çeyreğinde faliyetlerina başlması bekleniyor. Ayrıca gelen bilgilere göre yeni tesis Transcend'in Tayvan'daki üretim kapasitesinin %30'unu oluşturacağı bildiriliyor. Yeni tesise ek olarak Transcend, Çin'e de yeni bir fabrika yatırımı yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 10 Mart 2008; 17:43:29 >

• demekki fiyatlar ssd de düsme hızını arttırıcak haksızmıyım
  • ssd lerin fiyatlerının dusmesi için sabırsızlıkla bekliyorum. notebook ların pil kullanımını arttırmak için oldukça önem arz ediyor...
  • abi ssd oyunlarda windows un kullanımında vs. çok yararı olacak bir ürün. ucuzlaması mükemmel olur. SSD ler ucuzlayıncaya kadar makina toplamamayı düşünüyorum şahsen..
  • hayırlı olsun ssd fiyatlarida düşün ..
  • bana kalırsa yakın vadede ssd fiyatlarının ucuzlamasını beklemek hata olur
  • Cebit'e gidip gezmişler esinlenmilerdir.Hadi bakalim.
  • fiyatlar düşerse iyi olur.
  • Böyle tesislerin ülkemizde ne zaman kurulacağını merak ediyorum,o zaman Avrupa dan ne kadar geri kaldığımız anlaşılacak. Anlamıyorum teknoloji üretmiyoruz ama hala teknolojiye 30.000 çeşit vergi ödüyoruz neden,sebeb ney iç pazarda teknoloji üreten firmalar varda onların rekabet etmesi mi sağlanıyor ne oluyor güzel ülkemde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 10 Mart 2008; 20:50:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuhangates

demekki fiyatlar ssd de düsme hızını arttırıcak haksızmıyım

Orası aşikar temennimiz düşeşüşlerin hızlı olması yönünde...
  • ssd ler iyide fiyatlar konusunda bu kadar çabuk düşme beklenmez en az iki yıl
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

ssd ler iyide fiyatlar konusunda bu kadar çabuk düşme beklenmez en az iki yıl

2 yıl olsa keşke
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.