Kıl kurdu:(
112 Cevap176417 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Mart 2008; 13:24:44 

Arkadaşlar geçen yıl nezle olduktan sonra vücudumda ciddi derecede kaşıntılar meydana geliyordu. Bu durumdan çok endişe duyuyordum. Doktora gittik ilk önce alerji teşhisi konuldu ancak daha sonra yapılan tahlillerde bağırsağımda kıl kurdu olduğu anlaşıldı.

Geçen yıl atlatmıştım. Kurtlar döküldükten sonra vücudumdaki kaşıntılar artık olmuyordu. Ama bu sene yine nezle olduktan sonra tekrar başladı. Ben yeniden ilaç kullanmaya başladım. İnternetten biraz araştırma yaptım kıl kurdu kaşıntıya neden oluyormuş. Ancak bu denli çok kaşıntıya nasıl neden oluyor. Bazen vücudumun her tarafı yanıyor ve kaşımadan duramıyorum. Kaşınyınca da kızarıklıklar oluşuyor ve kaşımama rağmen devam ediyor.
Kıl kurdunun karaciğerde sorunlara da neden olabileceğini duymuştum.

Önerebileceğiniz bir ilaç bir bitki var mı?

1 Mesaj
11 Mart 2008; 21:19:20 

yaşınız kaç

HER ŞEY OLACAĞINA VARIR

198 Mesaj
11 Mart 2008; 21:26:26 

hiç çıkarırken dikket ettiniz mi?

kıl kurdunun bi anası olur onu öldürmediysen

kullandığın ilaçda üremesine yardımcı oluyo olabilir...........

1 Mesaj
11 Mart 2008; 21:28:01 

HER ŞEY OLACAĞINA VARIR

Uzaklaştırılmış
11 Mart 2008; 21:35:14 

Yaşım 19 efendim. Bugün doktora gittim 2 ilaç yazdı onları kullandım kaşıntı biraz kesildi ama bildiğiniz gibi kurt var bağırsağımda.

Ayrıca kontil adlı bir ilaç kullanıyorum. Bazen vücudumdaki kaşıntılar dayanılmaz bir hal alıyor ve günlük işlerimden de mahrum bırakıyor. Kaşıntıyı geçirmenin bir yolu olsa kurt problem değil bir şekilde onları bağırsaktan atabilirim ama bu kaşıntı çok sinir bozucu bir şey.

İlgilendiğiniz için teşekkürler.

1 Mesaj
11 Mart 2008; 21:59:00 

rica ederim.öncelikle medeni cesaretiniz için sizi kutluyorum.biz genelde bu tur konuları hala saklarız.oxyuri yani kıl kurdu gerçekten bir beladır.cinsiyetleri konusunda çok bilgim yok ama :).kıl kurdu kalın barsağından son kısmında yaşar ve genelde gece uykuda anusden dışarı çıkaarak yumurtlar ve tekrar rektuma girer.kaşıntıyı yapan bu olaydır.ve bu yumurtalara el ile temasla ağız yolundan tekrar yumurtalar alınır ve bu yumurtalar barsakta yetişkin kurt halini alır.yani bu zincirin bi yerdn kırılması için el hijyeni,tırnak kesimi guünlük iççamaşır değişimi ve çamaşırların kaynatılması ve en önemlisi o evde yaşayan aile bireylerinin tamamının şikayeti olmasa bile tedaviye alınması gerekmekyedir.bana ailedekilerin yaaşlarını pm den yazarsanız hangi ilaç ve nasıl kullanacağınızı size bildiririm.geçmiş olsun
quote:

Orjinalden alıntı: Relusion

Yaşım 19 efendim. Bugün doktora gittim 2 ilaç yazdı onları kullandım kaşıntı biraz kesildi ama bildiğiniz gibi kurt var bağırsağımda.

Ayrıca kontil adlı bir ilaç kullanıyorum. Bazen vücudumdaki kaşıntılar dayanılmaz bir hal alıyor ve günlük işlerimden de mahrum bırakıyor. Kaşıntıyı geçirmenin bir yolu olsa kurt problem değil bir şekilde onları bağırsaktan atabilirim ama bu kaşıntı çok sinir bozucu bir şey.

İlgilendiğiniz için teşekkürler.

HER ŞEY OLACAĞINA VARIR

Uzaklaştırılmış
11 Mart 2008; 22:10:06 

İster fiziksel isterse de ruhsal hiçbir sağlık problemi saklanılmamalı ve bu konuda uzman doktorlarımızdan yardım alınmalıdır.

Bu arada PM attım efendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Relusion -- 11 Mart 2008; 22:10:01 >

1 Mesaj
11 Mart 2008; 22:39:10 

tşk ederim relusionn

HER ŞEY OLACAĞINA VARIR

198 Mesaj
12 Mart 2008; 20:43:17 

abimiz yeterince yardımda bulunmus

bende zamanında kullandığım ilacı arıyorum ....................

1 Mesaj
13 Mart 2008; 10:24:57 

HER ŞEY OLACAĞINA VARIR

5 Mesaj
20 Nisan 2008; 10:04:17 

hocam saygılar benımde bır sorum olacak cevaplarsanız sevınırım.
ben 26 yaşındayım yıllardır bu kıl kurduyla uğraşıyorum.birçok doktora gıttım ve okadarda ilaç kullandım.ama netice nedense sıfır. gecenlerde 5 yasındaki oğlumu (zayıf 15 kılo) genel muayene için doktora götürdüğümde oğlum içinde şüphelenınce,kan şurubu ve andazol adlı parazıt şurubunu verdı ve kulanıyo.ama tuvalet çıkısında kontrol ettıgımızde kurda rastlayamadık. neyse bana gelınce şuan zayıfım 57 kıloyum,iştahsızlık, gece ağzımın suyu akıntısı ,süreklı bır karın ağrısı , makatta süreklı bır kasıntım var. ayrıca eşimde ve oğlumda da ayrıca geceleri diş gıcırdatma sorunumuz var. insallah net olarak anlatabılmısımdır. cevaplarsanız çok mutlu olurum tekrardan tesekkurler.

670 Mesaj
24 Nisan 2008; 0:30:14 

Kıl kurdu tedavisinde sadece başvuran hasta değil, beraber yaşadğığ diğer kişiler de tedavi edilmeli (özellikle inatçı vakalarda)
Çünkü biri tedavi edilir, sonra ötekinden tekrar kapar.

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

2513 Mesaj
24 Nisan 2008; 12:51:21 

İlaçlı tedavi ile beraber kabak çekirdeği de bu kurtların etkisizleştirilmesinde yardımcı oluyor diye duymuştum. Her gün bir avuç yemekte fayda var.

HERKESİN İŞİNE YARADIĞIN KADAR İYİSİNDİR BU HAYATTA!
Golf.TSI.122hp.
ASUS N50VN-P8600-Geforce 9650GT

3420 Mesaj
24 Nisan 2008; 14:32:34 

Kıl kurdu maalesef ülkemizde çok yaygın bir paraziter hastalıktır, normal parazit tahilileri ile saptamakda neredeyse olanaksızdır, çünkü geceleri yumurtlamak için anüsten çıkar, bu nedenle selobant bu bölgeye yapıştırılıp yapılan tahlillerde görülebilir, görülemese bile tüm ailenin aynı gün bir kür parazit ilacı kullanması çözüm üretir, ama bu alt yapı eksikliği ile yine kolay bir şekilde bulaşabilir, vücuttaki kaşıntının tek sebebi kıl kurtları değildir yalnız, kaşıntının bir çok sebebi vardır, sadece stres bile kaşıntıya sebep olabiliyor.

5 Mesaj
25 Nisan 2008; 17:34:40 

arkadaslar saolun cevap ve ilginize tesekkurler.

145 Mesaj
3 Mayıs 2008; 18:43:53 

Arkadaşlar bu parazitlerin yol açtıı rahatsızlıklar nelerdir.Ağzımda akıntı var.Sabahları kalktığımda yastığımda akıntı lekeleri görüyorum.Çok rahatsız edici bir durum.Bir tek bu var iştahım ii sayılır, kaşıntım yok.Daha önce olduğundan şüphelenip tahlil yaptırmıştım ama hepsi negative çıktı.Karnımda ağrımıyor.Yani tam olarak nasıl bilebilirim.Bende yok ise ağzımdaki akıntının sebepleri nelerdir ???

| |Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine | |

3420 Mesaj
3 Mayıs 2008; 22:53:38 

Geceleri ağızdan akıntı olmasının tek sebebi parazitler değildir, diş bozuklukları, geniz eti nedeniyle ağzınız açık uyumak gibi faktörler de ağız akıntısına neden olabliyor, parazit tahlilleri negatif çıktı diye güvenmeyin en az 3 kez yapılmalı ve taze gaita da incelenmelidir parazitler, Siz gaitanızı verdikten sonraki yarım saat içinde incelenmiyorsa zaten parazitlerin çoğunu görme şansını kaybediyorsunuz demektir. ayrıca mesela kıl kurdunun normal gaita da görülmesi beklenmez, anüse gece selobant yapıştırılıp incelenmesi gereklidir

791 Mesaj
5 Mayıs 2008; 0:01:24 

iyi aksamlar benim merak ettigim bir şeyler yiyerek geçermi bu kıl kurtları ?

@proteo
Kabak çekirdeği başka varmıdır geçiren yiyecekler

/!\___DİKKAT GÖMEBİLİRİM___/!\

İmzam El Yapımıdır Çalmayınız.
eski nick:nicer

3420 Mesaj
5 Mayıs 2008; 10:59:51 

tabi ki yiyecekler ile bulaşabilir ama genellikle aile içi bulaş söz konusudur ve bu nedenlede ailede bir kişide bile olsa hepsinin tedavisi gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 5 Mayıs 2008; 10:59:00 >

670 Mesaj
5 Mayıs 2008; 11:19:10 

Sanırım yiyeceklerle tedavisi var mı anlamında sormuş arkadaş. Kabak çekirdeğinin kıl kurtlarının öldürdüğü hep söylenir. Bunun dışında etkili olan bir yiyecek var mı bilmiyorum

quote:

Orjinalden alıntı: nicer

iyi aksamlar benim merak ettigim bir şeyler yiyerek geçermi bu kıl kurtları ?

@proteo
Kabak çekirdeği başka varmıdır geçiren yiyecekler

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2
8 Mayıs 2008; 10:02:49 

[Deleted by Admins]

165 Mesaj
20 Temmuz 2008; 16:21:10 

Gerçekten Bu bilgiler Çok Güzel Ve kaliteli bence bu konu sorun ve paylaşımlarla Devam etmeli Açan ve Cavaplayan herkese Tşkler

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

243 Mesaj
20 Temmuz 2008; 18:33:10 

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler yardımcı oldunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady` -- 20 Temmuz 2008; 18:32:21 >

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir.M.Kemal ATATÜRK.

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2008; 2:44:34 

dr.yvz sağolsun

180 Mesaj
22 Temmuz 2008; 12:37:12 

bu kıl kurdu karaciğer akciğer beyine kadar gidip kolonileşebiliyordu beyine geldiyse kafanın içi hatır hutur kaşınıyorsa işin bitmiş olabilir

452 Mesaj
24 Temmuz 2008; 13:46:36 

Bendede var ama beyine kadar çıktığını ilk kez duyuyorum yahuu

23 Mesaj
30 Temmuz 2008; 17:48:25 

e. vermicularis (kıl kurdu) tedavisinde sadece hastalığa yakalanan değil evdeki tüm bireyler tedavi edilir dışkıda yumurta gözükmez anüs çevresinde yumurtallar olduğu için nçocukalrdan çok çabuk geçer aynı zamanda çarşaf battaniye iç çamaşırları kaynar suda kaynatılmalıdır ve temizlik çok çabuk bulaşır dikkat edilmesi gerekir özellikle toplı yaşanan yerlerde.

452 Mesaj
31 Temmuz 2008; 13:23:47 

Arkadaşlar bu arada kontil diye bi ilaç varmış kıl kurduna karşı. Eczaneler reçetesiz verebiliyorsa ondan alabilirsiniz. 2-3 günde geçirdiğini duymuştum. Bende bi gidip soracam bi ara. Bide kabak çekirdeği yemeği düşünüyorum bol bol.

Uzaklaştırılmış
4 Ağustos 2008; 15:50:03 

OKSIYUR (KIL KURDU)

Etken enterobius vermikülaris adlı sarımsı-beyaz renkte küçük bir parazittir. Erkeğin boyu 3-6mm.dişilerin boyu 8-13mm olup, enleri 0.3mm. civarındadır. Çiftleşmiş bir dişi 100.000 kadar yumurta bırakır. Yaşam süresi ortalama 2 aydır. Dişiler geceleri anüse doğru hareket ederek yumurtalarını anüs çevresine bırakırlar ve ölürler. Özellikle anüs ve etrafının kaşınması ile etrafa saçılan yumurtalar uygun ısı ve nemli ortam bulduklarında, altı saat içinde içlerinde kurtçuk bulunan bulaştırıcı yumurtalar haline dönüşürler. Bu yumurtalar kuruluğa 3-10 gün kadar dayanıklıdırlar.

Kıl kurdu tüm yaş ve sosyoekonomik gruplarda görülmekle beraber, çocukluk çağında özellikle 5-14 yaş arasında daha sık görülür.

Bulaşma
En sık bulaşma anüs etrafı bölgenin kaşınması sırasında ellere ve tırnaklara bulaşan yumurtaların ağız yoluyla alınması sonucu oluşur. Parazit yumurtlamayı takiben 6 saat içinde bulaşma özelliğine ulaşmaktadır ve bu durum 20 gün kadar sürebilmektedir.

Belirtiler
# Genelde çok fazla belirti vermez.
# En sık görülen belirti anüs etrafında özellikle geceleri artan şiddetli kaşıntı
# Burunda kaşıntı,diş gıcırdatma
# Ishal,karın ağrısı
# Iştahsızlık,kilo kaybı
# Dışkıda kan

Teşhis
Kıl kurdunun kendisinin dışkıda görülmesi ya da sabah erken saatlerde anüs çevresinde yumurtalarının aranması ile olur. Yumurta aranması için uygulanan selefon yöntemi hem kolay hem de iyi sonuç veren bir yöntemdir. Bunun için selefonun (seloteyp) önce anal bölgeye sıkıca bastırılır,sonra lam üzerine yapıştırılıp mikroskopik muayene yapılır.

Tedavi

Kıl kurduna etkili hekimin önerdiği anti-paraziter ilaçlar kullanılır.

Korunma
# Hijyen kurallarına tam uyulması
# Parazitli kişilerin tedavisi
# Aile bireylerinin taranması
# Çocukların tırnaklarının kısa kesilmesi, çamaşırlarının yatak çarşafla rının kaynatılarak temizlenmesi,anüs bölgesinin temiz tutulması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karos N. -- 4 Ağustos 2008; 15:48:54 >

2 Mesaj
10 Kasım 2008; 17:25:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Karabela Hüsnü

bu kıl kurdu karaciğer akciğer beyine kadar gidip kolonileşebiliyordu beyine geldiyse kafanın içi hatır hutur kaşınıyorsa işin bitmiş olabilir

ciddimisiniz aynı sorun bendede var bu mesajı okuduktan sonra beynimde kurt oldugunu düşünüyorum. biraz açıklarmısınız.

747 Mesaj
10 Kasım 2008; 20:02:52 

quote:

Orjinalden alıntı: mREys

quote:

ciddimisiniz aynı sorun bendede var bu mesajı okuduktan sonra beynimde kurt oldugunu düşünüyorum. biraz açıklarmısınız.

abartmayın isterseniz..

Ey gönül, gidenden ümidini kes!
Kaçan bir hayale benziyor herkes,
Sanki kulağıma gaipten bir ses,
Buluşmalar kaldı mahşere diyor.

328 Mesaj
10 Kasım 2008; 20:13:39 

sandığınızdan daha sık ama herkeste aynı ciddiyette belirti vermiyor...

*Eğer başkalarını aşağı görmeseydik başkalarının yüksekten bakmalarından yakınmazdık.
*Hiç bir zaman çıktığın kapıyı hızla çarpma, geri dönmek isteyebilirsin.
*Açlıktan ölmek üzere olan bir köpeği kurtarınız, sizi ısırmayacaktır. İnsan ile köpek arasındaki başlıca fark budur.
*Hayat yokuşunu tırmanırken rastladığımız kimselere iyi davranalım, çünkü inişte yine onlara rastlayacağız.
*Kalp denize benzer; fırtınaları, sakin zamanları ve taşkınlıkları vardır, bazen de derinliklerinde değerli bir inci gizlidir.
*Akıllı insanlar istedikleri şeyi öğrenirler, orta insanlar başkalarının gerekli gördüğü şeyi öğrenirler.
*Life shows what is what in deed...

280 Mesaj
10 Kasım 2008; 22:43:39 

isveç şurubu etkilidir.
öncül tedaviyide aksatmamak gerekir

3144 Mesaj
11 Kasım 2008; 3:10:05 

Kurtçuk hastalıklarında doktorlar bunu yapıyor, kıl kurduda bu hastalık sanırım..

Bu tür hastalıklarda, kim hasta olursa olsun, ailedeki tüm kişiler ilaç kullanmak zorundadır..

Tamamen geçmesi için, o evde kalan herkes ilaç kullanmalı..

xepfkli...

2 Mesaj
11 Kasım 2008; 9:58:32 

quote:

Orjinalden alıntı: VeNoM

quote:

Orjinalden alıntı: mREys

quote:

abartmayın isterseniz..

yahu inanın bi ara bunalıma girdim bide internette beyinleri kurtla dolu bı kaç reism görünce 1 günüm maaf oldu böle bişe olamaz değilmi.

4 Mesaj
6 Ocak 2009; 4:02:30 

yok o başka bırşey olamaz dıye bılıyorum.bende de var malesef ve hala geçmıyor kafayı yıcem ılaçlardan mıdem bagırsaklarım delınecek kaç kutu ilaç içtim geçmıyor ilaçları uzun sure kullanmak yasakmıs ama ben çaktrmadan kullanıom hala banamısın demıo beraber gtcez heralde

idaellerinden asla vazgeçme!!!!

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 6 sa. 35 dk. kadarı kaldı.
7 Ocak 2009; 15:26:36 

quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Geceleri ağızdan akıntı olmasının tek sebebi parazitler değildir, diş bozuklukları, geniz eti nedeniyle ağzınız açık uyumak gibi faktörler de ağız akıntısına neden olabliyor, parazit tahlilleri negatif çıktı diye güvenmeyin en az 3 kez yapılmalı ve taze gaita da incelenmelidir parazitler, Siz gaitanızı verdikten sonraki yarım saat içinde incelenmiyorsa zaten parazitlerin çoğunu görme şansını kaybediyorsunuz demektir. ayrıca mesela kıl kurdunun normal gaita da görülmesi beklenmez, anüse gece selobant yapıştırılıp incelenmesi gereklidir

+1 bende bu sebeple kıl kurdundan şüphelenmiştim. Ama sebep yüzüstü ağzım açık uyumammış bazen çarşaf fena ıslanıyor

3133 Mesaj
29 Ocak 2009; 23:08:48 

Hangi ilacı kullanmak gerekir peki?

Fx 8350 @ 4.9 GHZ -- GIGABYTE 990FXA UD5 --SAPPHIRE VAPOR-X R9 280X OC @ 1220/1800 --NOCTUA NH-D14 İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU -- 8 GB CORSAIR VENGEANCE RAM -- SAMSUNG 840 Pro SSD -- 500 GB SEAGATE HDD --SEASONIC M12II 850W PSU -- Corsair Carbide 400R KASA --27" ASUS VE276Q LED MONİTÖR

6 Mesaj
14 Şubat 2009; 0:38:35 

Zaten reçeteli oluyor,bir tane ben isim vereyim Helmex bu çiğneme tableti ve bir seferlik bir tablet,içinde 3 adet bulunması kilonuza göre alacağınızdan dolayıdır,bir seferde alınacaktır.Geçmiş olsun.

0 Mesaj
18 Şubat 2009; 17:51:44 

arkadaslar dun farkettım lavobada sarı uzun bısey çıkdı dıskımı yaparken 2 kez daha olldu kıl kurdumudur ama bende belırtılerın hiç biri yok sadece 2 senedır bacaklarımda kasıntı oluodu lütfen cvpp çok korkuorum ya

1 Mesaj
23 Nisan 2009; 2:16:38 

Abi manyaq mısın benzin içilirmi yahu öldürcenmi millleti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi island_401 -- 23 Temmuz 2009; 10:01:09 >

512 Mesaj
23 Nisan 2009; 14:11:52 

YIKANIN BEYLER TEMİZLENİN PAKLANIN YAHU

PS3 250 Gb Slim
Psn :unnamed911(uk psn)

629 Mesaj
8 Haziran 2009; 15:38:36 

Analarımızın babalarımızın kullandığı eski ama etkili yöntem 1 kaşık benzin içmektir.Bu şaka yada espri değil eskilerden duyduğum etkili bir yöntemdir.Hatta gece karanlığında acaba kurt düştümü diye çakmağı yakan birininde ..tü yanmış

ADAMIN ASABINI SİNİRLENDİRMEYİN!!!

2008 Mesaj
9 Haziran 2009; 15:02:13 

genellikle utanıp söylemediğimiz ,ama çok rahatsız edici , üstelik tüm aileyi etkileyen bir parazit.bende 2 sefer olmuştu.doktorun dediğine göre tahlil yapıp ona göre ilaç alınmalıymış.onlarca çeşiti varmış.tedavide kurallara uyulmanın yanı sıra yumurtadan çıkma süresine göre tedavi yapılıyor.yani ilaç kullanıldı.kurtlar düştü.fakat bağırsakta kalan yumurtalar tekrar çıkıyor.birde temizlikte makat çevresi,hatta biraz içi sabunla yıkanmalı,wc den sonra temizlik çok ama çok önemli.bizdeki rahatsızlık tam pişmemiş (şu midesiz arkadaşım yüzünden) mangal keyfinden olmuştu.aman mangal yaparsanız etleri vs. iyice pişirin.çiğ köftedede etler iyice ölmeli.özellikle tedavi olurken bir hafta boyunca sabahları duş alıp çamaşırları değiştirmeli,çamaşırlarda ayrı bir yerde tutulup yıkanmalıymış.

7 Mesaj
15 Temmuz 2009; 2:53:11 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvsm -- 8 Nisan 2012; 13:04:12 >

beni kendime ördüğüm kozanın dışına çıkarmaya çalışıyordun, farkındaydım. belki bazı kişilikler, kozadan çıkmak istemiyorlardır; o, ölüm kozası bile olsa...

0 Mesaj
28 Ağustos 2009; 23:08:20 

arkadaşlar bende 18yaşındayım.
bir buçuk ayda 6kilo verdim.oldum 46 kilo. sürekli bir kaşınma söz konusuydu. abim bu rahatsızlığı cocuklugundan beri cektigi için tanıdık gelen belirtiler sorunu günyüzüne çıkardı.evet KONTİL kullandım. bir doz bir kere 2hafta sora bir doz daha aldım. ve artık kaşınmıyorum :) tavsiye ederim.

629 Mesaj
2 Ekim 2009; 11:43:39 

KONTİL,PİRENTAL,ANDAZOL KULLANIN GEÇER(TÜM AİLE KULLANSIN)

ADAMIN ASABINI SİNİRLENDİRMEYİN!!!

10 Mesaj
4 Ekim 2009; 5:50:33 

doğal yoldan ve tabi ki hijyene dikkat ederek oluşmasının önüne geçerek kalıcı şekilde kurtulmak isteyenler içi geliyorrr; mercimek.

bunun için 1 gününüzü ayırın. başka şeyler yemeyin. ha kan şekeri düşen olur vs. tatlu birşeyler yer, demek istediğim, mideyi hacim olarak başka şeylerle doldurmayın. o gün yiyebildiğiniz kadar çiğ yeşil mercimek yiyin. çerez gibi. günün sonuna kadar tuvalete çıkmayın. ve akşam çıkın ve ihtiyacınızı giderin ve giderilmiş olan ihtiyacınıza eğilip bir bakın, üstünde küçük beyaz cirit atan kahraman kurtçuklar size selam edecekler.

alıntı duyum vs. değil, başımdan geçti biliyorum. bana da biri önermişti, işe de yaradı sağolsun..

0 Mesaj
14 Kasım 2009; 4:51:37 

slm herkese,sirf bu konu icin uyelik aldim inanin cok zor durumdayim oglumda yasiyorum bende bu sorunu ne yapicagimi bilemiyorum dk.cigneme tableti verdi umarim ise yariycak buyukler bir sekilde sorunu anlayip tedbirlerini aliyorlar tedavilerini yapiyorlar ama cocuklar anlamiyorlarda

oglum bugun basladi tablet almaya ve aldikdan kac gun sonra dokmeye baslar
tsk ediyorum simdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sudee_ -- 14 Kasım 2009; 4:55:39 >

1207 Mesaj
15 Kasım 2009; 15:45:04 

oğlunuz kaç yaşında bendede küçükken olmuştu çok çektim 5-6 yaşlarındayken Ama çokta korkulacak sorun değil iştahsızlığa ve anüste kaşınmalara neden oluyor doktora götürürseniz size tablet ve iğrenç kokulu şurup verecek o ilerlememesini ve dökülmelerini sağlar ayrıca oğlunuzun iştahınıda açar merak etmeyin.
Bazı arkadaşlar Beyne kadar gittiğini söylüyor onlar abartı o kurt türü farklıdır hatırladığım kadarıyla amerika kıtasında bir böcekten bulaşıyor ve beyne giderek menenjit e neden oluyor

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Psikoloji "16

0 Mesaj
17 Kasım 2009; 17:39:36 

quote:

Orijinalden alıntı: zallas003

oğlunuz kaç yaşında bendede küçükken olmuştu çok çektim 5-6 yaşlarındayken Ama çokta korkulacak sorun değil iştahsızlığa ve anüste kaşınmalara neden oluyor doktora götürürseniz size tablet ve iğrenç kokulu şurup verecek o ilerlememesini ve dökülmelerini sağlar ayrıca oğlunuzun iştahınıda açar merak etmeyin.
Bazı arkadaşlar Beyne kadar gittiğini söylüyor onlar abartı o kurt türü farklıdır hatırladığım kadarıyla amerika kıtasında bir böcekten bulaşıyor ve beyne giderek menenjit e neden oluyor

tesekkur ederim ilginize

oglum subat ayinda 6 olucak doktora goturdum ve cigneme tableti verdi bu tableti almaya basladikdan 2 gun sonra kasintisi azaldi tamamen bittigini nasil anlariz birde bunun kesesi varmis asil o keseyi dusurmesi gerekiyormus bunun dusup dusmedigini nasil anliycam?

0 Mesaj
24 Kasım 2009; 2:09:55 

ya sn dokdunmu dokduysen bıraz yardm edermsn ılacını aldım ama ıcmeye daha dogrusu ıcdıkden sonra dokmeye korkuyorum nasıl bır duygu :(

0 Mesaj
29 Kasım 2009; 5:06:27 

quote:

Orijinalden alıntı: filozoft

ya sn dokdunmu dokduysen bıraz yardm edermsn ılacını aldım ama ıcmeye daha dogrusu ıcdıkden sonra dokmeye korkuyorum nasıl bır duygu :(

benim oglumun sorunu vardi tablet kullandi ve bitti artik kasinti sorunuda yok cok sukur

arkadasim eger ilaciniz varsa korkmayin kullanin ve bu problemden kurtulun ilaci aldiktan 2 gun sonra dokmeye baslarsiniz korkacak bir sey yok

4 Mesaj
12 Mayıs 2010; 23:29:21 

herkese merhaba. bu konudan bende rahatsızım. öncelikle yapmanız gereken hijyen. evdeki her şey temiz olacak ailece ilaç tedavisi gerekli ( kilo ve yaşa göre. tırnaklar kısa musluk başları temiz eller sürekli temiz özellikle yastıklar temiz olacak. sebze ve meyveler yıkanacak. ilaç tedavisi bittikten sona hijyen olursa hiç bi proble olmaz. ayrıca düşmanları. sirke sarmısak patlıcan tozu havuç suyu. herkese geçmiş olsun. kabak çekirdeği kurtu azdırır beraber ilaç alınması çekirdeğe saldıran kurdu hızlı etkiler. bir nevi tuzak yani. :P

0 Mesaj
25 Haziran 2010; 1:31:36 

Arkadaşlar bnde de var o illetten hani sizin dediginiz beyne fln gidiyor bişeyler oluyor diyorsunuz ya beyne giden kur tenya çin çevresinde oluyor oo suşide kaynaklanan bişey oo suşiyemeyin tenya olmusın neyse bana bi yardımcı olunda bi kaç tane ilaç ismi söleyinde ama etkili olsun şimdiden teşekkürler... ;)

2008 Mesaj
25 Haziran 2010; 3:14:29 

quote:

Orijinalden alıntı: gurkantr34

Arkadaşlar bnde de var o illetten hani sizin dediginiz beyne fln gidiyor bişeyler oluyor diyorsunuz ya beyne giden kur tenya çin çevresinde oluyor oo suşide kaynaklanan bişey oo suşiyemeyin tenya olmusın neyse bana bi yardımcı olunda bi kaç tane ilaç ismi söleyinde ama etkili olsun şimdiden teşekkürler... ;)

çok öncede yazmıştom.kurt için en etkili ilaç anca tahlilden sonra olurmuş.çünkü parazitin çeşitine göre yumurtlama,yaşama tarzı vs. ilaç alınmalıymış.ben 2 nci yakalanışımda ,direk eczacıya söyleyerek onun verdiği bir ilaçla atlattım.korkmaya gerek yok.temizliğe dikkat edilirse,çıkan çamaşır,çarşaf,nevresim kaynatılarak ( yada fazla sıcak su) yıkanırsa tamamen kurtulursunuz.en dikkat edilmesi gerekende kaşınmak.çünkü kaşıma esnasında alınan yumurtalar bi şekilde tekrar ağız yoluyla sindirim sistemine giriyor ve kısır döngü başlıyor.elleri mutlaka bol sabunla yıkamalı.

6157 Mesaj
28 Haziran 2010; 22:05:19 

Of bende de var bu kaşıntı olayı
çok zayıfım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
8 Ağustos 2010; 9:16:14 

arkadslar beyninde bir sey olsa yasyamazsin kucucuk bir ur olunca oluyor insan kaldiki bir suru kurt olcak beyninde yani kasinmaz merak etme direk hayatiniz soon bulur diye tahmin ediyroum

ben kizarikliklar icin rivanol ardindan da garamisin kulaniyorum
ayrica ketrax sitraks gibi ilaclarda ise yariyor kilo basina 11 miligram olacak sekilde aliniyor bir kerede ve onbes gun sornada tekrarlaniyor ilac.
ben bu hastaligin az pismis yada cig etler salam sucuk sois gibi seylerden olabildigini ogrendim .
genelde cocuklarda olmasina ragmen bn kazikadar oldum hala cekiyorum bu derdi
bagirsak hassasiyeti ile ilgili bir sey sanirm herkese kolay gelsin
malesef ben suanda yurt disidnayim ve ayni sorunu yasiyorum ve kulandigim ilaclari eczaneden sorunca japon baligi gibi bakiyorlar bu ilaclarin yada benzer ilaclarin boyle genel bir adi varmi. anti helmitic dedim hicbir sey anlamdilar noolur yardim edin kasintidan gebermek uzereyim

0 Mesaj
18 Ağustos 2010; 0:43:34 

BEN BU KIL KURDU SORUNU İÇİN NE YAPTIĞIMI AÇIKCA SÖYLEYİM.
EĞER SİZDE BENİM GİBİ İŞ GÜÇ YÜZÜNDEN HASTANEYE FALAN GİDEMİYORSANIZ BİR TANE BANYODA KULLANMAK İÇİN BİLDİĞİMİZ BANYO AHİZESİ ALIN.AHİZEYİ ALMANIZA GEREK YOK.
SONRA ÇEŞME SUYUNU ILIK OLARAK AYARLADIKTAN SONRA HORTUMUN DİĞER UCUNU MAKATINIZA DAYAYIN.SOKMANIZA GEREK YOK ZATEN SU GİRER.
SUYU BAĞIRSAKLARINIZDA HİSSEDİNCE BİRAZ BEKLEYİN VE ANİDEN IKINIP DIŞARI ÇIKARIN.BUNU 1 HAFTADA 3 SEFER YAPTIM ŞU ANDA Bİ ŞİKAYETİM YOK.
SAÇMA GELEBİLİR AMA HER İNSAN KENDİ DOKTORUDUR LAFI BENDE MEVCUT.BAŞKA ŞİKAYETLERİNİZ VARSA YAZIN :)

0 Mesaj
18 Ağustos 2010; 0:50:17 

BEN BU KIL KURDU SORUNU İÇİN NE YAPTIĞIMI AÇIKCA SÖYLEYİM.
EĞER SİZDE BENİM GİBİ İŞ GÜÇ YÜZÜNDEN HASTANEYE FALAN GİDEMİYORSANIZ BİR TANE BANYODA KULLANMAK İÇİN BİLDİĞİMİZ BANYO AHİZESİ ALIN.AHİZEYİ ALMANIZA GEREK YOK.
SONRA ÇEŞME SUYUNU ILIK OLARAK AYARLADIKTAN SONRA HORTUMUN DİĞER UCUNU MAKATINIZA DAYAYIN.SOKMANIZA GEREK YOK ZATEN SU GİRER.
SUYU BAĞIRSAKLARINIZDA HİSSEDİNCE BİRAZ BEKLEYİN VE ANİDEN IKINIP DIŞARI ÇIKARIN.BUNU 1 HAFTADA 3 SEFER YAPTIM ŞU ANDA Bİ ŞİKAYETİM YOK.
SAÇMA GELEBİLİR AMA HER İNSAN KENDİ DOKTORUDUR LAFI BENDE MEVCUT.BAŞKA ŞİKAYETLERİNİZ VARSA YAZIN :)

Sayfa:   [1]      >>
Sayfa: [1]      >>
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO