Kıl kurdu:(
112 Cevap176379 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

0 Mesaj
27 Ağustos 2010; 2:11:11 

DİKKAT KIL KURDUNA KOLAY VE KESİN ÇÖZÜM..öncelikle kıl kurdu her insanda olur.kaşıntı yapma nedeni ise kabızlıktır.dikkat edin kabız olmayan kimsede kaşıntı yoktur.sorun kabızlıktır aslında..bu nedenle wc de tıpkı hastanelerde makattan hortum ile su verilip yapılan kalın bağırsak temizliği gibi temizlik gibi yapmanız bu sorunu kökünden çözecektir.ayrıca kabızlıktaki ıkınmanın zararlarıda berteraf olacaktır.ki bu çatlak sarkma yada hemoroid nedeni olup aşırı ıkınma zararlıdır.bunu insanlara hizmet olsun diye yazdım çünkü eczanelerden alacağınız ilacların kullanımı hem çok acı ve zordur hemde günü kurtarmaktır kalıcı bir çözüm kesinlikle mümkün değildir..sadece bütün büyük abdestinizde wc nizde bir hortumdan makattan su vermeniz bu sorunu çözecektir..saygılarımla şifalar dilerim.

3133 Mesaj
27 Ağustos 2010; 2:23:10 

quote:

Orijinalden alıntı: şirinler11

DİKKAT KIL KURDUNA KOLAY VE KESİN ÇÖZÜM..öncelikle kıl kurdu her insanda olur.kaşıntı yapma nedeni ise kabızlıktır.dikkat edin kabız olmayan kimsede kaşıntı yoktur.sorun kabızlıktır aslında..bu nedenle wc de tıpkı hastanelerde makattan hortum ile su verilip yapılan kalın bağırsak temizliği gibi temizlik gibi yapmanız bu sorunu kökünden çözecektir.ayrıca kabızlıktaki ıkınmanın zararlarıda berteraf olacaktır.ki bu çatlak sarkma yada hemoroid nedeni olup aşırı ıkınma zararlıdır.bunu insanlara hizmet olsun diye yazdım çünkü eczanelerden alacağınız ilacların kullanımı hem çok acı ve zordur hemde günü kurtarmaktır kalıcı bir çözüm kesinlikle mümkün değildir..sadece bütün büyük abdestinizde wc nizde bir hortumdan makattan su vermeniz bu sorunu çözecektir..saygılarımla şifalar dilerim.

bu gerçek mi şimdi?

Fx 8350 @ 4.9 GHZ -- GIGABYTE 990FXA UD5 --SAPPHIRE VAPOR-X R9 280X OC @ 1220/1800 --NOCTUA NH-D14 İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU -- 8 GB CORSAIR VENGEANCE RAM -- SAMSUNG 840 Pro SSD -- 500 GB SEAGATE HDD --SEASONIC M12II 850W PSU -- Corsair Carbide 400R KASA --27" ASUS VE276Q LED MONİTÖR

0 Mesaj
27 Ağustos 2010; 2:33:09 

kesinlikle kardeşim dene bize dua edeceksin..başka bi amacımız yoktur..üstelik hiç bir yan etkisi zararı olmaz..

0 Mesaj
9 Ekim 2010; 23:10:14 

arkadaşlar tuvalete hortum tak falan demişler ama soğuk suyla yapmayın çünkü bağırsaklar üşüyo ağrı yapıyo.siz benim dediğim gibi banyo müsaitse banyoda yapın ılık suyla.ama benim tekniğim bağırsaklarıma önce soğuk su vermek sonra ılık su vermek çünkü kurtlar soğuğa dayanıksız.bunu banyoda yapmadan önce tuvalette herşeyi iyice çıkardığınıza emin olun çünkü banyo biraz batabilir :)
ayrıca bu kabızlık konusunu anlayamadım.şahsen bende şu anda gene kıl kurdu oldu ama öyle bir şikayetim yok.yalnız bu yöntem kesinlikle 1 sefer bile yapsanız işe yarıyor.
başıma gelmedi ama ayrıca söylemek isterim.suyu bağırsaklarınıza verdikten sonra iyice çıkardığınıza emin olun çünkü içerde kalıyor su tamamen çıktı zannetsenizde.uykunuzda falan akmasın yani ;)))).oturduğunuz yerde bağırsaklarınıza elinizle bastırın biraz içerde kalanı rahat bir şekilde çıkarırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minnetsizadam -- 9 Ekim 2010; 23:12:17 >

0 Mesaj
9 Ekim 2010; 23:15:53 

arkadaşlar tuvalete hortum tak falan demişler ama soğuk suyla yapmayın çünkü bağırsaklar üşüyo ağrı yapıyo.siz benim dediğim gibi banyo müsaitse banyoda yapın ılık suyla.ama benim tekniğim bağırsaklarıma önce soğuk su vermek sonra ılık su vermek çünkü kurtlar soğuğa dayanıksız.bunu banyoda yapmadan önce tuvalette herşeyi iyice çıkardığınıza emin olun çünkü banyo biraz batabilir :)
ayrıca bu kabızlık konusunu anlayamadım.şahsen bende şu anda gene kıl kurdu oldu ama öyle bir şikayetim yok.yalnız bu yöntem kesinlikle 1 sefer bile yapsanız işe yarıyor.
başıma gelmedi ama ayrıca söylemek isterim.suyu bağırsaklarınıza verdikten sonra iyice çıkardığınıza emin olun çünkü içerde kalıyor su tamamen çıktı zannetsenizde.uykunuzda falan akmasın yani ;)))).oturduğunuz yerde bağırsaklarınıza elinizle bastırın biraz içerde kalanı rahat bir şekilde çıkarırsınız.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 19 sa. 5 dk. kadarı kaldı.
9 Ekim 2010; 23:35:40 

olm manyak mısınız? bağırsakları patlatırsınız

0 Mesaj
24 Ekim 2010; 12:15:33 

arkadaşlar aynı sorun bendede var hatta tüm ailede .ne yapmalıyz ? öneriz var mı?

0 Mesaj
29 Ekim 2010; 19:29:33 

ben kıl kurdu yöntemini söyledim ama tüm aileye bunu nasıl izah edersiniz bilemiyorum.zaten tüm aile kurtulmazsa kesinlikle 1 kişi bile kurtulamaz.bulaşıcı çünkü

3 Mesaj
14 Aralık 2010; 0:03:39 

gerçekten türkiyede görülen çok kötü bi hastalık herkesi bilgilerinden ve cesaretinden dolayı kutluyorum ve önemli noktayıda ben sölemek istiyorum Sirke . Pamugu sirkeleyip makatın arasına koyun 3 gün sonra filan bişey kalmıyacaklar çünkü kıl kurtları sirkeye dayanamıyorlar.Ve bu ilk değil sahsen aynı hastalıgı bende geçirmiştim ve sirke tedavisi sonuç verdi herkese tavsiyemdir ve genellikle akşam yatmadan önce yapın çünkü kıl kurtları akşam yumurta bırakmak için makat dışına çıkıyor sizde sirkeyi koyduktan sonra oradaki kıl kurtları ölücek en sonundada bunu isal ile atıcaksınız .. !!

PESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssss

3 Mesaj
11 Ocak 2011; 5:33:05 

Bu illetten bendede var.yukarida bahsedilen hortum ve sirkeli pamuk yontemini uygulayipta sonuc alan arkadaslar varmi acaba.sonuc yazabilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
13 Ocak 2011; 6:06:40 

Kimse cevaplamadi.kimse denemedi herhalde.ben denedim basima is actim.tek aptal benmiyim acaba. Dun gece makata sirkeli pamuk koydum.Sabah uyandigimda korkunc bi agri.rirke hemoroid i getirdi.

0 Mesaj
17 Ocak 2011; 0:11:22 

mrb ben ozgur szı kıl kurdu tedavısı ıcın bılgı verem ıstıyorsanız bana yardımcı olu...kasıntı cok kotu bır sey cunku....bende kontılı kuladım ama hıc bır seye yaramıyor ozelıkle aksamaları kasıntı oluyor ne yzpmam gerekıyor devlet yurdunda kalıyorum hıjnenıgı cok kotu bılıyorum ama mecbur kalıyorum ebb...sımdıden tesekurler....

0 Mesaj
22 Ocak 2011; 19:31:22 

KIL KURDU BİTKİSEL ÇÖZÜM.
selamlar aşağıdaki yazılarımın amacı sadece insanlara hizmet birde kontil gibi kimyasal ilaçlara milyon dolarları conilere vermemektir.şimdi hastanede çeşitli amaliyatlarda herkez bilirki makattan sabunlu su verirler üstelik tazikli.bu abes olmuyorda insanın kendi evindeki wc sinde yaptığı abes yada tehlikelimi oluyor.bi defa bağırsakların zarar görmesi için önce dolması sonra basınç yapması lazımki buna kimse dayanamaz ve elinin altındaki musluğu haliyle kapatır.Kıl kurdu denen laneti bilen bilir gecenin 2-3 ünde kaşıntı ile uyan ama kaşıyama 7 yıl denemedik yöntem kalmadı.bir su bardağı sirke içmeler,tere bok miktarda yemeler eczaneden onlarca hap yemeler ki hepsi çok acıdır zordur o haplar ve etkisi en iyisinin 5 gündür altıncı gün yumurtadan gelir en geç..tüm bunlar normalde makatttan su vermeyi 3 defa denemek ayıp yada anormalmi acaba..ayrıca bunu deneyen kardeşlerim lütfen buraya yazın ki paramız yurtdışına boşu boşuna gitmesin bizim insanımızdan bir kişi bile şifa bulsa bu bizi mutlu edecektir lakin bunu yapıpta şifa bulmayan olacağını hiç sanmıyorum.son dört senedir ben unuttum bu sorunu soğuk su hiç bir şey yapmaz duş bile alsan insanı hasta etmez buyrun deneyin .vücud savunmaya gecer ama kıl kurdu denen sorundan kesin kurtulursunuz.
BUDA ESKİDEN YAZMIŞ OLDUĞUM.HERKESE ŞİFALAR .

3 Mesaj
22 Ocak 2011; 20:59:56 

Ben hortumu denedim.ayrica sirkeli pamuguda koydum.ortaya hemoroit benzeri bi tahrislenme cikti.neden kaynaklandi bilmiyorum.

452 Mesaj
23 Ocak 2011; 1:33:27 

quote:

Orijinalden alıntı: minnetsizadam

BEN BU KIL KURDU SORUNU İÇİN NE YAPTIĞIMI AÇIKCA SÖYLEYİM.
EĞER SİZDE BENİM GİBİ İŞ GÜÇ YÜZÜNDEN HASTANEYE FALAN GİDEMİYORSANIZ BİR TANE BANYODA KULLANMAK İÇİN BİLDİĞİMİZ BANYO AHİZESİ ALIN.AHİZEYİ ALMANIZA GEREK YOK.
SONRA ÇEŞME SUYUNU ILIK OLARAK AYARLADIKTAN SONRA HORTUMUN DİĞER UCUNU MAKATINIZA DAYAYIN.SOKMANIZA GEREK YOK ZATEN SU GİRER.
SUYU BAĞIRSAKLARINIZDA HİSSEDİNCE BİRAZ BEKLEYİN VE ANİDEN IKINIP DIŞARI ÇIKARIN.BUNU 1 HAFTADA 3 SEFER YAPTIM ŞU ANDA Bİ ŞİKAYETİM YOK.
SAÇMA GELEBİLİR AMA HER İNSAN KENDİ DOKTORUDUR LAFI BENDE MEVCUT.BAŞKA ŞİKAYETLERİNİZ VARSA YAZIN :)

Bu dediğiniz "Lavma/Lavman" benim bildiğim kadarıyla hayatta kalma durumlarında pis suyun kalın bağırsaklar aracılığı ile alınarak vücudun su ihtiyacını karşılamasına yönelik bi hareket. Ama bağırsakların temizlendiğide söyleniyor temiz su ile. Lavma çok mecbur kalmadıkça yapılmamalı diye biliyorum. Ama kıl kurdunu da temizlemesi muhtemel benim görüşümce.

3 Mesaj
23 Ocak 2011; 3:12:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ben arda

Kimse cevaplamadi.kimse denemedi herhalde.ben denedim basima is actim.tek aptal benmiyim acaba. Dun gece makata sirkeli pamuk koydum.Sabah uyandigimda korkunc bi agri.rirke hemoroid i getirdi.

kardeşim bak bende yine kıl kurdu çıktı yine sirke koydum makata.Sirke asit oldugundan biraz yakabilir orayı daha sonrada sana acı hissi verebilir.hemoroid de olabilirsin ztn küçük bi şişme olur o kadar endişelenme.Biraz ağrısını çekersin sonra 2.günün gecesinde rahatlarsın 3. gündede onu atarsın.Sirke tahriş yaparsa çok acı verir ama en kolay bu ama bi şey soliyim direk koymayın ilk önce makatınızı sirkeyle temizleyin en sonunda sirkeli pamugu koyun hortum işi çok saçma sirke en iyisi acısını hissedersin ama sonra helal olsun adama dersin yani.erkek adamsın sık dişini

PESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssss

0 Mesaj
2 Haziran 2011; 17:19:28 

Öncelikle merhabalar. Ben 21 yaşında bir erkeğim. Boyum 1,70 kilom 48-49 :( Aslında sağlık olarak pek bi problemim yok ama vücudumun görüntüsü canım çok sıkıyor artık, yolda yürürken bi dükkanın camından kendimi görünce bile psikolojikmen etkileniyorum. Kurt yüzünden kilo alamıyorum ben de. Çünkü bir ara o kadar çok yemek yedim ki 2 ay boyunca sporda yaparak ama aldığım kilo 1 ya da 2.

Ben özellikle ayran içtiğim zaman akşamları kurtların anüse doğru yaklaştığını hem kaşıntıdan hissediyorum hem de gıdıklamalarından :S Resmen gıdıklıyolar yani afedersiniz. Bazen dayanamıyorum tuvalete gidip parmağımı 2-3 cm kadar makattan sokup kurtları elimle alıyorum parmaklarımın arasında yok ediyorum ama bunun zararlı olduğunu daha yeni öğreniyorum. Ayrıca dün kontil attım 10 gün sonra yine atıcam ama faydası yok galiba okuduğum kadarıyla, kontilden ya da herhangi bi yöntemden sonuç alan var mı ??

0 Mesaj
14 Temmuz 2011; 1:32:30 

yha bişey sormak istiyorum ben bu parazitin bende olduğunu beliirtileri itibariyle şu anda anladım tüm belirtilerini taşıyorum ve ençok kaşıntılardan dolayı uyuyamiyorum doktora gidiceğiz ailecek fakat kaşıntılarımdan özellikle bulunduğu yerdeki kaşıntıdan nasıl kurtulabilirim yardımcı olurmusunuz

454 Mesaj
7 Eylül 2011; 2:50:27 

Kıl kurdu da ne ki :P beterin beteri var
Yukarıda beyin meyin sıkılamışlar, ama bu harbiden karaciğer senin akciğer benim geziyor

Ascaris lumbricoides
http://en.wikipedia.org/wiki/Ascaris_lumbricoides
http://tr.wikipedia.org...C4%B1rsak_solucan%C4%B1

Burdada kolonoskopi görüntüsü var;
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=13166695

Bu videodan sonra kıl mıl tanımam

134 Mesaj
17 Eylül 2011; 21:27:49 

dogal yollardan Ortak düşmanı Sirke ve kabak çekirdeği

Sirke ile Nohut u Kuru fasulyenin nohutu :) ıslatıp yaklaşık 10 saat kadar bekleteceksiniz

yemeklerden önce sirkekeli nohutu yedikden sonra 1-2 gün içinde dökülmeye başlıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicolascage -- 20 Ekim 2011; 0:29:54 >

Ben Sensiz Yasayamam

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ekim 2011; 0:33:48 

İlaçlar etkisiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XWQYZ -- 28 Ekim 2012; 16:55:40 >

0 Mesaj
7 Ocak 2012; 19:00:24 

Arkadaslar tatil icin gittigim yerde ayni evde kaldigim 14 yasindaki kücük arkadasimizdada varmis, diskida belirti gøsterdigi icin 1 hafta ønce ilac aldi doktordan ama biz 2 haftadir beraber kaliyoruz.. Bugün kendi evime geriye døndüm ama korkuyorum acaba banada bulasmismidir? Ihtimali nekadar? Nasil øgrenebilirim bunu

40 Mesaj
16 Ocak 2012; 23:42:29 

önce fazla sarımsak yemenin zararlarını araştırın, sonra kendinize güveniyorsanız sabah bir oturuşta yiyebildiğiniz kadar sarımsak yiyin, iki veya üç baş sarımsak olabilir mesela, veya güne yayın sarımsak yemeyi, her öğünde bir baş olabilir, ekmek ve peynirle iyi gider..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solar apex -- 16 Ocak 2012; 23:45:01 >

670 Mesaj
17 Ocak 2012; 9:28:46 

Aman ülser gastrit sorunu olanlar sarımsak olayını abartmasınlar

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

0 Mesaj
22 Şubat 2012; 0:45:47 

Arkadaşlar benimde kurttan sorunum var. Benimkisinin adı "ascaris lumbricoides " yani solucan diye geçiyor. Benim psikoljm bozuldu resmen. Sürekli içimde gezdiklerini hissediyorum. Sürekli ağlıyorum, günde 100 kere ellerimi yıkıyorum.Doktor kontili verdi.1kere içtim, 3 4 gün sonra tekrar içmem Ama okuduğum kadarıyla çok kolay geçmiyormuş. Çok korkuyorum ben, sanki ağzımdan burnumdan çıkıcaklarmış gibi hissediyorum psikolojik olarak.Kurtulamıycak mıyım onlardan ? :( Şimdiden teşekkürler ..

24 Mesaj
23 Mart 2012; 21:05:12 

quote:

Orijinalden alıntı: minnetsizadam

BEN BU KIL KURDU SORUNU İÇİN NE YAPTIĞIMI AÇIKCA SÖYLEYİM.
EĞER SİZDE BENİM GİBİ İŞ GÜÇ YÜZÜNDEN HASTANEYE FALAN GİDEMİYORSANIZ BİR TANE BANYODA KULLANMAK İÇİN BİLDİĞİMİZ BANYO AHİZESİ ALIN.AHİZEYİ ALMANIZA GEREK YOK.
SONRA ÇEŞME SUYUNU ILIK OLARAK AYARLADIKTAN SONRA HORTUMUN DİĞER UCUNU MAKATINIZA DAYAYIN.SOKMANIZA GEREK YOK ZATEN SU GİRER.
SUYU BAĞIRSAKLARINIZDA HİSSEDİNCE BİRAZ BEKLEYİN VE ANİDEN IKINIP DIŞARI ÇIKARIN.BUNU 1 HAFTADA 3 SEFER YAPTIM ŞU ANDA Bİ ŞİKAYETİM YOK.
SAÇMA GELEBİLİR AMA HER İNSAN KENDİ DOKTORUDUR LAFI BENDE MEVCUT.BAŞKA ŞİKAYETLERİNİZ VARSA YAZIN :)

Of yarildim yeminle..

111 Mesaj
27 Mart 2012; 13:33:28 

Neyse bişey yazsammı diye çok düşündüm ama yazıyım bari :):):) gülmekten yarıldım yazıklarınıza ama saolun samimiyetiniz benide yazmaya sevk etti :)

Abi dediklerinizin hepsi bende var ailecek son günlerde bu sorundan muzdaribiz. Kontil falan aldık bakalım nolacak ama daha evvelde kontil aldık aha işte 3 ay geçemden gene başladı... bende eşimde öğretmeniz benim çocuklar ufak kesin onlardan geliyodur. :) çok severim öğrencilerimi çok sıkı fıkıyımdır ama bu kurt yüzünden hepsi ile ilişkilerimi değerlendirecğeim sanırım :)
neyse şu an sınıfta kabak çekirdeği yiyorum. kabızlık zaten bende hep var hafta 2 kere wc ye çıksam yetiyor :) tam kabızım yani :) imkan olsa sınıfıma lavobo yaptıracam. burnum sürekli kaşınıyor özellikle ucu bi ara acaba kurtlar burnumdamı birikti diye düşündüm :):):)
sirkeden nefret ederim ama bu gün gidip sirke alacam...
Lavman işini zaten düşünüyordum onada yavaştan başlayacam...
birisi mercimek demiş ama o kesin cözüm olmaz sanırım birde bütün gün bişey yemeden oek dayanamam diye düşünüyorum... ama genede öğretmen olduğumdan kesin gene bılaşır bana... kırsal kesim çocukları el yıkasa ne yıkamasa ne... neyse şimdi çocuklarada bi seminer vereyim kıl kurdu semineri :) inşallah yıkarlar...
yani aslında benim ailecek değilde sınıfçak bi devai uyguamam lazım :):)
bunları bi deneyim olmazsa sarımsak işinide hafta sonu deneriz :) olmadı artık hastaneye yatıp özelden lavmanı bile düşünüyorum :)

111 Mesaj
29 Mart 2012; 7:29:56 

Arkdaşlar Doktora gittim öyle burun kaşıntııs falan olmaz dedi. kontil falanda bi işe yaramaz dedi. Vermazol diye bi ilaç yazdı haftada 1 tane al aynı gün dedi. ben ilk sefer iki tane içti. temizliğe çok dikkat et öğrencilerinde dikkat etsin dedi geçer dedi... yani fazla hikayeye gerek yok adam gibi bir Enfeksiyon hastalıkları Uzmanını doktora görünün... ayrıca bu kurtların çeşidide varmış öyle gözle görünüyorsa küçükmüş. ama daha büyük bişey görenler için sanırım ya hap yada dozajı değişiyor. en iyisi Hemen DOKTORA GİDİNNNNNNN::::

111 Mesaj
29 Mart 2012; 7:32:09 

elleri bol bol sabunlaryın hatta kolonya kulllanın hatta anti bakteriyeller kullannın hatta biraz sabunun içine çamaşır suyu katılabilirmiş. tüm çamaşırlarınızı 90 derecede yıkayın dedi içine de çamaşır suyu katın dedi. çarşaflar falan. yumurtalar olabilirmiş. bu yüzden tekrarlayabilirmiş. Temizlik ŞART... adama öyle anlattı ki Kendimi çok pis biri olarak düşündüm :(:(( aslında öyle değilim ama doktor bey :(:(:(

10 Mesaj
19 Nisan 2012; 15:37:36 

1.5 ay önce dışkımda kurt çıktı daha sonra internetten tedavi yollarına baktım.4-5 gün boyunca kabak çekirdeği yeşil mercimek ve her gün bir diş sarımsak yedim kurları attım ve son 1.5 aydır rahatım acaba tekrarlar mı?

0 Mesaj
18 Mayıs 2012; 15:34:29 

Bağırsak parazitlerinden çektiğimi kaynanamdan çekmedim...
İlaçlar (geç onları anam babam hepsi hikaye) Kabak çekirdeğinde,sarmısağından,sirkeli suyu,havuç kısacası kim ne söylediyse yaptım.Kobaylar gibiydim.Kıl kurdundan kurtulacam diye Allah korusun başıma başka tedavisi imkansız sağlık problemleri açabilirdim.Örn.Aç karnına su bardağına bir yemek kaşığı sirke karıştırıp içilmesi."Mideyi delersin" dediklerinde bende "kıl kutlarıyla yaşamaya devam" demiştim.
Herbalist olan yeğenime konuyu açtım.Aşağıdaki reçeteyi gönderdi.Allah'ıma şükürler olsun.

Barsak parazitleri (Kıl Kurdu)

1) Öğütülmüş Kış Kabağı Çekirdeği 50 gr.
2) Öğütülmüş Isırgan Tohumu 20 gr.
3) Öğütülmüş Polen 50 gr
4) Öğütülmüş çörek otu 15 gr
5) Soya Fasülyesi 10 gr
6) Yulaf Ezmesi 25 gr
7)Tarçın 10 gr
Bunlar keçi boynuzu pekmezine 850 gr ilave edilir.
Sabah ve akşam yemekten önce ve yemekten sonra 1 tatlı kaşığı yenilir.
Bu uygulamaya 20 gün devam edilir.

Not:Tırnaklarınızdan iç çamışırınıza kadar temizliğininize dikkat ediniz.Yoksa kıl kurtlarıyla kaldığınız yerden devam edersiniz.
Sağlıkla kalınız.

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2012; 22:09:36 

yukarı

Uzaklaştırılmış
28 Haziran 2012; 22:49:43 

Allaha şükür öyle bir sorunum yok... Biraz önce tv de kıl kurdu sorunu yaşayanlar için... Önce hekime başvurmaları gerekli olduğu vurgulandıktan sonra her gün tepeleme bir çay kaşığı kekiğin de etkili olduğu söylendi... Bu kıl kurdu nedir diye internette araştırma yaparken burayı buldum... Ve yazayım dedim...

350 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
FMEELLİOPE
29 Haziran 2012; 3:08:17 

Aynı Sorun bende de vardı ayıptır söylemesi popom hep kaşınıyordu dayanamıyordum dışkımı yapınca yanıyordu doktora gittik , meğersem bunlar ürüyormuş onun için hap verdi , ilk başta 2 günde 1 , sonra 1 haftada 1, sonra 2 hafta da 1 , sonra ise kullanmadım .ve allaha şükür hiç sorunum yok .a ilacı hatırlamıyorum bulursam sana söylerim :)

CİĞERLERİN YANIYOR
VE BACAKLARIN
AĞRIYOR OLABİLİR
BU DAHA BAŞLANGIÇ
ACILARIN GEÇİCİ
ZAFERLERİN SONSUZ OLACAK!

0 Mesaj
28 Ağustos 2012; 0:26:46 

Arkadaşın dediği gibi sirkeli pamuk çok etkili parazitler üzerinde çünkü parazit yumurtaları sirkeye dayanamıyor..ve sürekli tekrarlamasını önlüyorsunuz bu şekilde.(Bir yakınımdan duyduğum kadarı ile kolonyalı pamukta etkili oluyormuş denemiş ve kurtulmuş)ve yediğiniz yeşilliklerin sirkeli suda bekletilmiş olması çok önemli gerçekten özellikle evde değil dışarıda yemek yediğinizde etin çok iyi pişmiş olması lazım ve salata yiyecekseniz çok temiz yıkandığından emin olunduğunda yenmesi daha mantıklı bana göre..ve arada bir yediğiniz salataya sirke koyarsanız belki tekrarlamasını önleyebilirsiniz ben bu söylediklerimle kurtuldum şuana kadar tekrarlamadı umarım tekrarlamaz..
(Hijyen de çok önemli tabi)

55 Mesaj
27 Kasım 2012; 0:11:26 

ya arkadaşlar bendede böyle bir sorun var en baştan anlatayım sizlere yardım etmenizi istiyorum.

5 yasında iken bir tane büyük kurt düşürdüm yaklasık 10 cm boyunda ve mor renkli kalın idi serce parmagım kadar idi ve cok sert ti kendini kemer gibi sıkıyordu zor bela cıkartmıştım.

böyle devam ettim sonra hiç düşürmedim kurt simdi 23 yasındayım ağzımda cok fazla salya var :( uyudugumda popomda kıpırdamalar hissdiyorum bişiler cıkıyor gibime geliyor temizliğe gelince sabahları elimi yüzümü yıkarım abdest filan alırım ama yeterli değil sanırım hijyen değilim gibi sizin yazdıklarınıza göre :/

neyse doktora gittim andazol 200mg verdi ben tarifi bilmediğim için günde bir içtim sonra 10 gün içmedim sonra hepsini bir içtim karısık yani .

ama yine gecmedi simdi baska bi sorunum daha var :(
yemek yediğimde hemen tuvalate gitmem gerekiyor bagırsak sanki calısmyor artık yediğim gibi tuvalate gidiyorum bekleme yok:( yani yardımlarınızı bekliyorum boyum 1,75 kilo 60 ne yapcam ? kiloda almak istiyorum ama olmuyor :( iştahımda cok yemek yerim karnım şişiyor 1 saat sonra eskisi gibi cok ac oluyorum

bendeki kurtlar buyukmu acaba ?

Hedeflerinizi Ertelemeyin Hayat Geç Kalanları HİÇ AFFETMEZ !!!

7 Mesaj
12 Aralık 2012; 1:16:37 

bende de oldu cok rahatsiz edici bi durum bi eczaci arkadasim bana iki yudum benzin icmemi tavsiye etti tabi ondan once ilac falan kullandim hic gayda etmedi en sonunda benzini ictim ama 3 yudum ictim zehirlenme tehlikesi gecirdim ama deydi ictigime aninda kurtuldum tabi 5 sene oldu ve bu sefer kil kurdu sorunum var aynni yontemi deneyecem.

akıllı insanlar yeni fikirleri
normal insanlar sonuçları
küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar

259 Mesaj
22 Aralık 2012; 10:32:12 

Bende ne vardır aksamları kasınıyor ama te makat kasınıyor o kadar

167 Mesaj
5 Şubat 2013; 21:43:52 

Konuyu hortlatıyorum ancak şüphelerim mevcut ve sizlerin fikirlerini duymam gerek. Şimdi, bundan 6 - 7 ay önce aralıklı karın ağrılarım başladı, daha çok sancı gibi oluyordu. 15 saniyelik sancılar başlıyor ve bitiyordu, bunlar tabii 1 - 2 saat arayla oluyordu. Bundan 2 ay sonra, ağrılarım geçti diye sevinirken anüs bölgesinde mercimek kadar bir sertlik oluştu ve sanki etimi koparıyorlarmış gibi acıyarak tuvaletimi yapabiliyordum. Daha sonra ondan da kurtuldum ancak anüsümde şişlik oluştu (leblebi büyüklüğünde) ve tuvaletimi yaparken kanama meydana geliyordu (bundan 2 ay öncesine kadar). Şu an kanama olayı fazla olmasa da rahat bir şekilde tuvaletimi yapamıyorum. Tuvaletimi yaparken sanki çıkan dışkı, anüsümde bir yara kabuğuna takılıyor ve o kabuk kopuyormuş gibi acıyor. Artı olarak yanma da oluyor. En kötüsü ve şüphelenmemi sağlayan ise 2 gündür iç çamaşırlarımın arka, dış tarafında ipten daha ince 1 mm boyunda şeylere rastladım. 2 günde 3 defa iç çamaşırı değiştirdim ve üçünde de rastladım bu olaya daha sonra. Ayrıca makatımda da kaşıntı oluyor.

Özetlemek gerekirse ;

-Makatımda kaşıntı oluyor.
-Tuvaletimi zorlanarak yapıyorum, hatta genelde yarım kalıyor gibi hissediyorum ve ikinci defa giriyorum.
-Tuvaletten sonra anüs bölgesinde yanma ve acıma hissediyorum.
-1.95 boyundayım ve 85 kiloyum, iştahımda pek kötü değil.

Açıkçası anüs acısından dolayı doktora gitmeyi düşündüm, ancak çekindim. Yani böyle bir sorunum olmasından değil de, doktora açıp göstermekten. :D Ancak artık ciddi ciddi gitmeyi düşünüyorum, çünkü 6 - 7 aydır çekiyorum bu gelişip, evrimleşen işkenceyi. Artık buna bir dur demenin zamanı geldi, For the Motherland!

0 Mesaj
14 Şubat 2013; 9:00:19 

minnetsiz adam sana verdiğin fikirden dolayı teşekkür ederim.kesinlikle tutan bir yöntem.şu saat oldu uyuyamadım.dün 4 tablet kontil aldım bu gece yine 4 tablet kontil aldım banamısın demedi. eğer ki kıl kurdu var ise rektum bolgesinde yaşayacağı için (bağırsağın son kısmı) eczanelerden alacağınız solüsyon ile de temizlik yapabilirsiniz ama yumurtalar için ilaç tedavisi şart gibi..herneyse.. burada minnetsiz adamın yazdığını okuduğumda girdim banyoya söktüm ahizeyi verdim tazyikli suyu.ilk etapta biraz rahatsız edici oluyo içinize su giriyo çünkü. ama daha sonra ıkınarak larva dahil ne varsa çıkartıyorsunuz çok da rahatlıyorsunuz.. denediniz olmadımı..tekrar girin ;)

1179 Mesaj
14 Şubat 2013; 9:35:53 

quote:

Orijinalden alıntı: DarkHellBlazer

Konuyu hortlatıyorum ancak şüphelerim mevcut ve sizlerin fikirlerini duymam gerek. Şimdi, bundan 6 - 7 ay önce aralıklı karın ağrılarım başladı, daha çok sancı gibi oluyordu. 15 saniyelik sancılar başlıyor ve bitiyordu, bunlar tabii 1 - 2 saat arayla oluyordu. Bundan 2 ay sonra, ağrılarım geçti diye sevinirken anüs bölgesinde mercimek kadar bir sertlik oluştu ve sanki etimi koparıyorlarmış gibi acıyarak tuvaletimi yapabiliyordum. Daha sonra ondan da kurtuldum ancak anüsümde şişlik oluştu (leblebi büyüklüğünde) ve tuvaletimi yaparken kanama meydana geliyordu (bundan 2 ay öncesine kadar). Şu an kanama olayı fazla olmasa da rahat bir şekilde tuvaletimi yapamıyorum. Tuvaletimi yaparken sanki çıkan dışkı, anüsümde bir yara kabuğuna takılıyor ve o kabuk kopuyormuş gibi acıyor. Artı olarak yanma da oluyor. En kötüsü ve şüphelenmemi sağlayan ise 2 gündür iç çamaşırlarımın arka, dış tarafında ipten daha ince 1 mm boyunda şeylere rastladım. 2 günde 3 defa iç çamaşırı değiştirdim ve üçünde de rastladım bu olaya daha sonra. Ayrıca makatımda da kaşıntı oluyor.

Özetlemek gerekirse ;

-Makatımda kaşıntı oluyor.
-Tuvaletimi zorlanarak yapıyorum, hatta genelde yarım kalıyor gibi hissediyorum ve ikinci defa giriyorum.
-Tuvaletten sonra anüs bölgesinde yanma ve acıma hissediyorum.
-1.95 boyundayım ve 85 kiloyum, iştahımda pek kötü değil.

Açıkçası anüs acısından dolayı doktora gitmeyi düşündüm, ancak çekindim. Yani böyle bir sorunum olmasından değil de, doktora açıp göstermekten. :D Ancak artık ciddi ciddi gitmeyi düşünüyorum, çünkü 6 - 7 aydır çekiyorum bu gelişip, evrimleşen işkenceyi. Artık buna bir dur demenin zamanı geldi, For the Motherland!

Hemoroid olabilir kardeşim bi doktora görünmekte fayda var.

0 Mesaj
16 Mart 2013; 3:58:26 

Merhabalar,

Bugün kıl kurdu sebebiyle oğlumu doktora götürdüm. 4,5 yaşında olduğundan ona Kontil, bize Andazol verdi. Sizin de belirttiğiniz gibi tüm ailenin birlikte tedavi olması gerekiyor. Yalnız, tedavi altı hafta sürecekmiş. Sabah aç karnına 3 tane hap alarak başlıyoruz ve seyreden haftalarda da aynı gün olmak üzere 3'er 3'er devam edeceğiz. Altı hafta sürmesinin nedeni son kalan yumurtaları da dökmekmiş. Oğlumun ilacı da aynı şekilde, altı hafta boyunca, haftada bir kez iki kaşık olacak.

Kıl kurtları ortamda haftalar boyunca yaşayabildiğinden temizliğe aşırı olacak şekilde önem vermemiz gerekiyor. Gece çarşafa dökülen kurtları ertesi gün çarşafı silkelediğimizde havaya yayarak ağız yoluyla alabiliyormuşuz. Doktor, salataların sirkeli suda bekletildikten sonra bol su ile yıkayarak tüketilmesi gerektiğini söyledi. Ve tabi el ve klozet hijyeninden de önemle bahsetti

İlaçların neticesini sizlerle paylaşırım. Yalnız çok küçükken böyle bir sorun yaşadığımı ve o dönemde kullanılan ve hatta nedense birçok evin ecza dolabında kutusunu görmeye alışık olduğum bir ilaçla kökünden kurutmuştuk diye hatırlıyorum. Demek ki ilaçlar etkilidir diyerek kendime telkinde bulunuyorum. Zaten en olmadı kurtları ikna etme yöntemleri geliştirmeyi umuyorum

Bu dertten muzdarip herkese geçmiş olsun...

Uzaklaştırılmış
6 Nisan 2013; 2:17:29 

eti pişirmesek ne olur tarzı konudan geldim buraya bende kaşıntı salya falan yok ama aşırı derecede zayıfım hiç iştahım yok .bu ay ciddi bir ameliyat geçirecem üstelik

0 Mesaj
13 Nisan 2013; 1:51:39 

Selam,
Cocukken bende de cok sik olurdu.
Cig Kabak cekirdegi, bal ve sarimsak karistirip 1 hafta ac karnina yedirmislerdi ve bir daha hic olmadi.

Denemenizi oneririm..

0 Mesaj
27 Nisan 2013; 18:25:04 

lütfen yardım bu lanet kıl kurdu problemi ile karşı karşıyayım bugün dr kontil adlı ilacı verdi ama ilaçı içtikten sonra neyle karşılaşacağımı bilmediğim için kullanmaya korkuyorum... kullanan varsa bilgi verebilir mi

318 Mesaj
28 Nisan 2013; 23:10:08 

Doktorunuza biraz güvenin...Parazitler inatçı olabilir...Biraz zaman tanıyın...İlacınızı kullanın...
Kaşıntının nedeni: gece siz uyuduğunuzda dişi parazit makat dışına yakın yumurta bırakır...Gözle görmeniz zor...Bu kıl kurdu eşyalarla tekrar enfeksiyonlara neden olabilir...Eşyalar yıkanacak...Ailenin toplu tedavisi gerekiyor...Birbirlerini enfekte ettiklerinden...
Parazitler size "ufacık" gelsede son derece komplike canlılar...İlaçlar genel olarak parazitin enerji üretim mekanizmalarını felç etmeye çalışıyor...Parazit de kaçmaya saklanmayı...Öyle sarmısakla makatı yıkamayla (nasıl bir saçmalıksa artık) öleceğini sanmam...
Bu arada geçmemişse doktorunuza bir sorun nedir diye...

0 Mesaj
9 Haziran 2013; 2:50:24 

bağırsak parazitlerinden kurtulmanın yolu bağırsağı temizlemektir.. ya doktora gidin temizletin 1 ay boyunca yada siz kendiniz yapın.parazit olan bağırsakta alınan besinler bir işe yaramadan dışkıya dönüşür.ondan dolayı yesende kilo alamassın.temiz bağırsakta alınan her besin gerekli hücrelere ulaşır ve aldığı besin yararlı olur.. her insan bağırsaklarını düzenli olarak temizlemeli yada doktora temizletmeli.hatta çok eski insanlar idrarlarını kullanırlarmış temizlemek için.1 ay deneyin .temizlenin. sağlıklı olun . kilo alın . ilaç kullanıp zaman kaybetmeyin...

6 Mesaj
28 Haziran 2013; 1:42:25 

iyide nasıl temizliyecez bu barsağı bide onu anlatsan çamaşır makinasına filanmı atacağız!?

AS6930G-864G32Mn LX.AVB0X.161
Windows Vista® Home Premium, Intel® Core™ 2 Duo P8600 (2.4G 3M 1066FSB 25W), 16" WXGA (HD) 1366 x 768 piksel çözünürlük Acer CineCrystal™ TFT LCD, 2GB RAM + 2GB RAM, 320GB (5.4K) sabit disk sürücü, 8X DVD-Super Multi çift katmanlı sürücü, NVIDIA® GeForce® 9600M GS, 2303 MB'a kadar TurboCache™ 512 MB bağımsız DDR2 VRAM, Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı, 6-cell Li-ion batarya, 5-in-1 kart okuyucu (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD),0.3 MP Crystal Eye Webcam,Bluetooth 2.0 ,Acer Bio-Protection parmak izi okuyucu, Dolby® Home Theatre Digital Surround Ses Teknolojisi.

0 Mesaj
5 Ekim 2013; 19:12:16 

öncelikle iyi günler
arkadaşlar bu hastalıktan bende çok çektim geceleri çok acayip bi kaşıntı oluyor ve insanı çileden çıkartıyor
bunun sebebi ise kıl kurtları günlük yumurta boşaltımı yapıyor bunu yaparkende ölüyorlar bunun için ısırıyorlar oda size kaşıntı hissi yaratıyor ve yeni doğan kıl kurtları gene aynı şekilde derken döngü halinde devam ediyor size tavsiyem ANDAZOL diye bi hap var . Veya NİDAZOL olarak şurup hali eczaden gerekli bilgiyide alabilirsiniz size garanti veriyor içtiğiniz an ertesi akşama hiç birşeyiniz kalmıyacaklar tekrar iyi günler

Bu mesajda bahsedilenler: necm58

0 Mesaj
24 Ekim 2013; 1:03:55 

bendede bu problem var genelde kabızken çok kaşıntı oluyor bi kaç yöntem denedim işe yaramadı bu kıl kurdu gece uyurken çıkıp anüs etrafına yumurtalarını bırakıyormus kabak çekirdeği etkili olur dediler bende kabak çekirdeği yedim(yiyoruz başka bişey denemeyin :)) bide iç çamarımı hergün değiştiriyorum şu bir haftatır ve günde en az bikere anti bakteriyel sabunla anüsü yıkayıp temizliyorum çıkardığınız iç çamaşırları başka kıyafetlerin yanına koymayın koyduysanızda onları iç çamaşırınızla birlikte yüksek derecede yıkayıp kızgın ütüyle ütüleyin yumurtalar yayılmasın he bide ailede birinde varsa herkeze bulaşıyor ailedeki herkes dikkatli olmalı ve eller her seferinde muhakkak yıkanmalı çok iyi bi şekilde anti bakteriyel sabunla şuan hala kabızım ve kaşıntı gitti deneyin belki faydası olur bu kıl kurdu beni uzun yıllar aşırı zayıf olmama neden oldu çok zayıfken insanın özgüvenide olmuyor ve kaşıntı gerçekten rahatsız edici bence elinizle sakın kaşımaya kalmayın yaymayın kaşındığında gidin yıkayın kabak çekirdeği yiyin tırnak uzatmayın ailedeki kimse uzatmasın çok iyi yıkayın ellerinizi tırnak içlerini bi deneyin bişey kaybetmezsiniz

0 Mesaj
5 Aralık 2013; 12:02:54 

bende sık sık karın ağrısı oluyor ama sırt üstü 10 dk yatınca geçiyor. sebebi ne olabilir, böbrek taşı da var bende ama onla alakalı olabilirmi..

0 Mesaj
12 Şubat 2014; 1:26:09 

Yahu hocam bunun aynısı birebir bende var. Doktor banada alerji dedi ve sebebinide çerez ıvır zıbar yememe bağladı. Ama gerçektende yemediğimde hiç kaşınmıyorum saçım ve vücudumda da hiç yağlanma olmuyor. Bi ara öğrenciyken çereze çok dalmıştım ve ondan sonra böyle oldu diye şüphelendim doktorda aynısını dedi. Şimdi bizim ailede de kıl kurdu gündemi başladı. Acaba diyorum buraya iyi kulak verin """ALERJİYİ VE KIL KURDU OLAYINI TETİKLEYEN ŞEY BU YEDİĞİMİZ TRANS YAĞLI DEĞİŞİK DEĞIŞIK YIYECEKLER MI?""""

Bu mesajda bahsedilenler: Relusion

0 Mesaj
12 Şubat 2014; 1:53:08 

Merhaba hocam. Size benim için çok önemli olan bir soru ileticem, lütfen beni dikkate alın. 1 yıl önce (öğrencilik hayatımda) sürekli olarak çerez tükettim ama aşırı derecede. Neyse ist gelmeme az süre kaldığında vücudumda yavaştan yavaştan kaşıntılar olmaya başladı. Bu kaşıntı ufak bi şekilde başlayan tatlı ama sert bir kaşıntı. Kaşınan yeri kaşıdıkça bütün vücudum kaşınmaya başlıyor. kaşıdığım yerler kıpkırmızı oluyor ve kabarıyordu. Bildiğiniz sırtım ve vücudum kırbaçlanmış gibi. Doktor bana test yaptı ve alerji teşhisi koydu. Bu aralarda da evde kıl kurdu gündemi başladı ve doktora gittiğimde bana andazol hapını verdi. Ve inanmazsınız kendimi bildim bileli kokan ağzım artık kokmuyor ( yaşım19). Dişlerime baktırdım, kanıma baktırdım, Bademciğime baktırdım, midemden bi rahatsızlığımın olduğunu düşündüm LANSOR kullandım yine koku gitmedi. Dişlerime ve kendime özenle bakmama rağmen hiç bi şey bu kokuyu gideremedi. Ama bu ANDAZOL hapı hemen giderdi. Bana lütfen yardımcı olun benim durumum nedir n'apmam gerekiyor kurt mu var midem mi rahatsız , şaşırmış durumdayım. Bugünse şaşkın bi mutluluk var üstümde koku ve vücudumdaki kaşıntı gittiği için.

Bu mesajda bahsedilenler: Dr.Yvz

Sayfa:   <<      [2]
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.348