Şimdi Ara

## Cebit 2008: HIS Standından Görüntüler ve Detaylar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Cebit 2008: HIS Standından Görüntüler ve Detaylar ##

Ekran kartı üretiminde ATi'nin en önemli partnerlerinden biri olan ve hazırladığı ICEQ serisi ekran kartlarıyla beğeni toplamayı ve özel bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başaran HIS, Cebit 2008'de dikkat çekici bazı yeni ürünlerini de katılımcıların beğenisin sundu. HIS'in fuarda ağırlık verdiği modellerden biri HD 3400 serisi idi. Çünkü AMD'nin lansmanını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği 780G yonga seti Hybrid Grafik özelliğinden ötürü HD 3400 serisi ekran kartlarını popüler yapacak gibi görünüyor. 780G yonga setli bir anakart üzerinde pasif soğutmalı HD 3450 iSilence modelini sergileyen HIS, HTPC'ler konusunda iddialı olduğunu fuarda bir kez daha yineledi. HIS'in belkide en dikkat çekici ürünü ise sıvı soğutmalı HD 3870 X2 modeli oldu. ICEQ Liquid olarak isimlendirilmesi beklenen ekran kartı üzerinden özel olarak hazırlanmış sıvı soğutma ünitesi yer alıyor. Komple soğutma çözümü sunan HIS'in yeni ekran kartı kullanılan soğutmanın da etkisi ile hız aşırtılmış olarak gelecek gibi görünüyor. Fuar dahilinde sergilenen kart henüz örnek olmasına rağmen 850MHz/2380MHz gibi gpu/bellek saat hızlarında çalışıyordu. Tabi kullanılan sıvı soğutmanın da etkisi ile kartın tek slot tasarıma büründüğünü de belirtmekte fayda var. HIS'in bir diğer dikkat çekici ürünü ise iClear adı verilen özel PCIe kartı. Firma bu ürünü hemen her büyük etkinlikte tanıtmaktan geri kalmıyor. PCIe X1 slotuna takılan kartın görevi PCIe veri yolu için parazitlenmeyi azaltarak sinyal kalitesini yükseltmek. Firma fuar dahilinde HD 3850 serisinin en hızlı kartları olarak lanse ettiği HD 3850 ICEQ 3 modelini de Crossfire modunda sergiledi.

• off soğutmalara bak keşke his nvdia kartlarda üretse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.A.J -- 9 Mart 2008; 18:38:41 >
  • Daha önce tam olarak ne için olduğunu hatırlamıyorum ama yine parazit giderici bir kart piyasaya sunulmuştu ve tutulmamıştı bunun haricinde genel olarak soğutma ve sessizlik açısından belki de kendi soğutucusuyla ATI nin en iyi partneri HIS. Bakalım sıvı soğutmalı model yükselen saat hızlarının da etkisiyle neler yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 9 Mart 2008; 18:45:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.A.J

off soğutmalara bak keşke his nvdia kartlarda üretse

Hacı zaten bi HIS'imiz var zaten onuda almayın ama

Haber için teşekkürler, HIS'e karsı büyük bi zaafım var :P
  • his bu işi çok iyi biliyor iceQ turbo serisine zaten bitiyorum karizma fışkırıyor kartdan bide sparkle calibre ikisi ekran kartı piyasasının alttın çocukları
  • waow bi anakart üretici daha :D bu arada son resimdeki nedir yazıyı okumadım elbet var ama biraz acelem var
  • pci ex 1x e takılan kart güzel miş
  • haber için tesekurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

haber için tesekurler

Öle bir kart yok ki yoksa ben mi yanlış görüyorum ark.ım
  • quote:

Orjinalden alıntı: B-veritas

quote:

haber için tesekurler

ellemeyin o çocuğu bu çocuğun zaten hiç yorum yaptığını görmedimm görmemezlikden gelin fx57 bi haber açdımı bu çocuk buraya damlar haber için teşekkürler yazar çıkar okuduğunuda sanmıyorum
  • ATi tarafinda , HIS firmasi gerçekten ATi erkan kartlarinin hakkini fazlasi ile veriyor.
  • his 10+ numara
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

quote:

Orjinalden alıntı: B-veritas

quote:

haber için tesekurler

ellemeyin o çocuğu bu çocuğun zaten hiç yorum yaptığını görmedimm görmemezlikden gelin fx57 bi haber açdımı bu çocuk buraya damlar haber için teşekkürler yazar çıkar okuduğunuda sanmıyorum

hacı kopardın beni yaa

• fansız tasarım çok güzel ve kalite kokuyor...
  • his güzel kart üretsede çok pahalıya satıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

his güzel kart üretsede çok pahalıya satıyor

evet ama ucuz etin yahnisi de yavan oluyor. Bkz:sapphire
  • quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

his güzel kart üretsede çok pahalıya satıyor

evet ama ucuz etin yahnisi de yavan oluyor. Bkz:sapphire

bende sapphire var ama o kadarda aramıyom his i.biraz ucuz tamam ama ısınma fazla değil.Fan hızı su anda %52 masaüstü sıcaklık 37C.bence normal :)
  • Bu Hybrid Grafik işi baya bir tutacak bakalım!!!
  • his dedinmi hele hele ice Q dedinmi duracan birde resimde ki sıvı soğutma iyi bir soğutma türü olursa iceQ gibi his aticilerin vaz geçilmezi olur ama birazda ürünlerini ucuza satsa
  • Sıvı soğutmalı kart gerçekten buz gibi görünüyor

En alttaki Pcı 1x ne kartı acaba???
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.