teyp motor sesi çekiyor delireceğimm!!!
43 Cevap12628 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

147 Mesaj
8 Mart 2008; 22:08:41 

selam arkadaşlar bende pioner 6950 cd çalar var.jameson 505 anfi 1400w var fakat motor sesi kolonlardan geliyor deli ediyor bu ses beni bujileri deiş dediler deiştim temizle dediler temizledim yok ipek kablo çek dediler çektim direnç bağlayalım sigorta bağlayalım bilmem ne derken her yolu denedik sabrımda tükenmek üzere...fakat 2 tane farklı cd çalar ve 1 tane kaset çalar denedim bunlarda bu sorunu yapmıyor normal çalışıyor yani sorun typte bu sorunu nasıl çözebiliriz teypte ne sorun olabilir?

2824 Mesaj
8 Mart 2008; 22:20:34 

çok kolay fazla uğraşmışsın gideceksin elektronikçiye teyp için besleme filtresi alacaksın sorun çözülecektir.dikat et pionerr lar 4x25w rms gibi ses çıkışı verirler aldığın filtre 100-150w arası olsun

1798 Mesaj
8 Mart 2008; 22:28:14 

benim ustamda kömüre sarı tel wernikli sarardı teyibn neresine takardı onu göstermezdi adi herif ama bunu taktıgındada motor sesi gelmezdi

Biz cix degilizki her mekanda sevgilimiz olsun,biz Adanalıyık bırakta kendimize göre bir şeklimiz olsun.

147 Mesaj
8 Mart 2008; 22:29:37 

nasıl yani anlayamadım teyp çıkışlarını anfi çıkışına dönüştüren aletten bahsetmiyorsun deil mi?? ben teybin kendi anfi çıkışını kullanmak istiyorum yoksa bir anlamı yok ki

2824 Mesaj
8 Mart 2008; 22:36:38 

birader beslemeden geliyor ses dinlesene sen beni teybin beslemesine aküye bağlanan hattına besleme filtresi alacaksın yada kondansatör ve bobinden kendin yapacaksın.

artı o jameson amfiler çok dandiktir içlerindeki besleme filtresi yetersiz

amfin ve teybin için besleme filtresi alacaksın yada yapacaksın. nokta

147 Mesaj
8 Mart 2008; 22:42:48 

ben yapamam onu senin yazdığını şimdi yazdırıp elektrikçiye götüreyim o yapsın ben yine anfi çıkışını kullanacağım deil mi???

peki 2cd çalar ve 1 kasetçalar denedim onlarda neden çekmiyorda pioneer de motor sesi çekiyor?

2824 Mesaj
8 Mart 2008; 23:19:22 

aldığın pioneer sahte olmasın sakın olurmu olur.genelde pioneerlarda böle sorun çıkmaz.

bu tür teyplerde beslemede kullanılan filtreler yetersizdemektir.teybin içinde besleme filtresi vardır.yetersiz olursa bu durumlar meydana gelir alternatörün dip sesi geliyor hoparlörlerinizden

eğer başka teyplerde denediniz onlarda yoksa .o teyplere amfiyide bağladınız yine sorun yoksa sorun sadece teyp beslemesindedir.150w lık bir besleme filtresi alıp kendinizde yapabilirsiniz aslında sistemi kolay

147 Mesaj
8 Mart 2008; 23:27:09 

nasıl yapacağım peki??

sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirim taiwan malı sanırım bendeki

1580 Mesaj
9 Mart 2008; 18:53:33 

sezer1247 dostum,benim de işyerinde kullandığım teypin hoparlöründen,sesi az açınca dınlama geliyor ,çoğaltınca müzikten duyulmuyor ama dınlama hep var.acaba bana da mı besleme filtresi lazım.birde bunun şemasını versen yada kondansator ve bobinle nasıl yapacağımızı anlatırsan çok memnun olurum.tşk.

| Acer 23' H233H | Sapphire HD6950 1GB 256Bit | MSI 870A-G54 | AMD PHENOM II X4 955 B.E @4.0 Ghz | HIGHPOWER 650 W | G.SKILL RIPJAWS 4 GB SINGLE 1600 MHZ | SAMSUNG HD103SJ 1 TB |

147 Mesaj
10 Mart 2008; 11:20:57 

ben denedim bunları ama ses kesilmedi başka bir önerisi olan var mı ??? eğer yoksa teyp deişecek demektir

276 Mesaj
10 Mart 2008; 12:37:03 

kardeş üstlerde arkadaşlar bahsetmiş filitre sorununu çözecektir megzefe diye sanayide bir ara teybin elektrik girişini filitreliyor işallah yardımcı olabilmişimdir

The only thing growing is the shared information
paylaştıkça artan tekşey bilgidir cimrilik bilgiyi bitirir

66 Mesaj
10 Mart 2008; 17:01:15 

Amplifikatör ses girişlerinde kullandığın kablolar ekranlı olsun.(TV anten kabloları gibi piyasada var)

147 Mesaj
13 Mart 2008; 15:59:22 

dediklerinizi yaptım arkadaşlar fakat bir değişme yok burda gösterdiğimde ise teybin anfi çıkışlarının direnci düşük felan diyorlar var mı aklınıza gelen başka fikir çözüm yolu? hepsini denemek istiyorum olmazsa satıp başka alacağım çünkü başka cd çalarlarda yapmıyor bu sesi filtreye bile gerek kalmıyor...

805 Mesaj
13 Mart 2008; 18:59:31 

quote:

Orjinalden alıntı: bilal01

benim ustamda kömüre sarı tel wernikli sarardı teyibn neresine takardı onu göstermezdi adi herif ama bunu taktıgındada motor sesi gelmezdi

ustan hayattamı hala..

Strateji Oyunu Tutkunları

3604 Mesaj
13 Mart 2008; 21:46:34 

bu mesajı görmesi pek sağlıklı olmaz zaten hayattaysa da

~~ HP Mini110 ~~ HTC Desire HD ~~ Sony Ericsson W810i ~~
Hobby CNC ile baskı devre,plexy,mdf,alüminyum işleme için irtibata geçiniz.
Elektronik Devre İmalatı - Proje - Ödev Hazırlama

2824 Mesaj
13 Mart 2008; 21:52:39 

quote:

Orjinalden alıntı: Meymet

ustan hayattamı hala..

eski ustaların her zaman bir bildiği vardır böyle alay etmen açıkcası çok ayıp bilip bilmeden insanlara çamur atmayın.

kömür iletkendir

147 Mesaj
13 Mart 2008; 23:51:33 

makaracı beyler beşka yerde geçseniz dalganızı??

yok mu sorunuma çözüm bulacak arkadaş?

2824 Mesaj
13 Mart 2008; 23:58:11 

antalyada olsan arabanı al gel ben hallederim diyeceğim ama yer çok uzak

1798 Mesaj
14 Mart 2008; 0:25:45 

şimdi gözüme takılıdı alay konusu olmuş benim ustam siz yorum getirememişsiniz bakıyorumda ustamla alay etmişsiniz ben onun çıragıyken onun yapamayacagı iş yoktu şimdi yaşıyor Allah korusun yaptıgı işi göstermes di ama genede çok iyi bir adamdı maşallah siz geçin dalganızı ustamın adı AYDIN ARAS duymuşmuydunuz ha

Biz cix degilizki her mekanda sevgilimiz olsun,biz Adanalıyık bırakta kendimize göre bir şeklimiz olsun.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Mart 2008; 0:50:24 

kardeş ustalara saygı sonsuz ve yaptıgı şey normal herşey söylenmez yani hasetlikten deyil öğrenmeyi engeller insanı tenbelliğe alıştırır usatmızın ellerinden öperim
dalgacılara söyleyecek bir şey bulamadım sizin yorumlarınıza bırakıyorum

11930 Mesaj
14 Mart 2008; 2:57:25 

Ben media markt da bir icat görmüştüm. Motor sesini teybe vermesini engelleyen bişey. Otomobil bölümündeydi. Ama ihtiyaç duymadığımdan pek incelemedim bu nedir dedim baktım koydum tekrar. oluyo baya, ilk açıldığı zamanlardı sanırım

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

805 Mesaj
14 Mart 2008; 12:35:01 

quote:

Orjinalden alıntı: sezer1247

eski ustaların her zaman bir bildiği vardır böyle alay etmen açıkcası çok ayıp bilip bilmeden insanlara çamur atmayın.

kömür iletkendir

ben kimsenin ustasıyla dalga gecmek gibi bir niyetim yoktu
ben bilal arkadasa gülümsedim ögrenemedigi icin .
sezer arkadasım ustalara her zaman saygımız var .
ama siz konuyu usta cırak ilşkilerine getirdiniz ozaman birsey ögretmeyen ustayıda
ben iyi bir sekilde anmam..

konumuza gelecek olursak
senin iştedigin parazit giderici elektronik parca satan her yerde vardır hazırı
yok illaki ben yapacam diyosan
bir nüvenin üstüne makul kalınlıkta bobinle 50 ile 150 tur sar
cıkısına 100 nf 470 nf 3300mf paralel tak olsun

Strateji Oyunu Tutkunları

39 Mesaj
15 Mart 2008; 20:35:20 

arabayı değiştir bence

2215 Mesaj
15 Mart 2008; 23:08:12 

teyp den motor sesi gelmesi icin ne yapmam lazım??

intel C2D E6600,ASUS COMMANDO,GEIL 512*2 DDDR800,1gb twinmos ddr800,sarpire x1650pro,560W silverstone,zoom x4,samsung 21inc lcd usa(110v),samsung sata dvdrw
e398,dreambox 500s+sony kdl32v4210 lcdtv

359 Mesaj
15 Mart 2008; 23:39:40 

Delirmek mi istiyorsun
quote:

Orjinalden alıntı: ugur67

geminin burnunu değil ufkunu gören kaptandır

2824 Mesaj
16 Mart 2008; 7:14:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ugur67

teypten motor sesi gelmez gelen ses şarj dinamosunun sesi yada ateşleme sisteminin sesidir.eğer o sesi seviyorsan yapman gereken teybin elektrik bağlantı hattında bir sigorta ve besleme filtresi için kutu var o kutuyu iptal eder direk bağlarsın hala yetersiz geliorsa teybi sökücen beslemedeki kondansatörleri çıkartacaksın trafo şeklinde bobinler vardır onuda sökecek yerine köprü atacaksın

aldığın ses hayırlı uğurlu olsun

30 Mesaj
17 Mart 2008; 14:17:31 

buji kablolarını kalitelisiyle degiştirme de zırıltıyı kesiyo

6 Mesaj
18 Mart 2008; 0:16:17 

o olay bizde de var kamasonic marka cd çalar var radyoya aldın mı çekmeyince kanalı motorun sesini veriyo :D

1798 Mesaj
18 Mart 2008; 0:34:30 

ŞARŞ DİNAMOSU KALKTI SEZERİM ŞİMDİ ALTERNATÖR OLDU AMAN BENİM HOCAM DUYMASIN WALLA
quote:

şarj dinamosunun

117 Mesaj
21 Mart 2008; 14:45:43 

0

valla bendede aynı sorun vardı gittim teyp filan satan yere anlattım durumu bana bu resimdekini verdi ama benim araba teyibinde çalışmadı teyp dandik olduğu için 3 çıkışlı ama amfi olan araçlarda sorunsuz çalışıyormuş

200 Mesaj
30 Mart 2008; 19:37:24 

quote:

Orjinalden alıntı: emre_ozk

0

valla bendede aynı sorun vardı gittim teyp filan satan yere anlattım durumu bana bu resimdekini verdi ama benim araba teyibinde çalışmadı teyp dandik olduğu için 3 çıkışlı ama amfi olan araçlarda sorunsuz çalışıyormuş

arkadaşlar resimde görünen cihazın ismi sanayi deyimiyle şok bobinidir bu alet playerın 12 volt (+) girişine takılır anfin olmasa o ses bukadar rahatsız etmezdi senin yapman gerekn bi oto elektrikçiye gidip bu sorundan bahsetmen takacağı şok bobini zaten ama taktırdıktan sonra dükkandan çıkmadan test etmeyi unutma arabayı çalıştırdıktan sonra gaza sonuna kadar bi kaç defa bas unutma motor devri arttıkça seste artacaktır

14 Mesaj
30 Mart 2008; 20:16:48 

slm;
senın sorunun soyledıgın gıbı type ıle alakalı yukarda yazanların hıc bırıne gerek yok tek yapman gereken aracın sasesınde anfının gırıslerıne kablo cekmen
buyuk bır ıhtımalle type ıcınde cıkısların ıle ılgılı sase problemı var. anfıye gıden ses kablosunun sasesını aracın sasesı ıle bırlestırdıgın zaman sorun hallolur umrım baska bır seyden degıldır.
daha cok ayrıntı ıstersen nasıl yapılacagı ıle ılgılı pm den yazarsın.

1 Mesaj
19 Mayıs 2011; 23:03:13 

ustalar yardım amfi motorsesi ni içeri alıyor tamire verdim tamirci saglamdedi taktım gene aynı götürdüm yanımda denedi sağlam kabloları değişip taktım aynı aküden şase verdim aynı teyipten ayırdım mp3 bağladım aynı başka araca bağladım orda problem yok buji kablosuda yok elekronik bujiler motor stopda ikende sanki bütün kolonlar patlak gibi çalıyor araç 2000 felicia amfi jbl 4 kanal lütfen acil yardım

88 Mesaj
6 Temmuz 2011; 0:19:12 

Bu tür parazitleri gidermek için uygun değerlerde bir bobin girişe seri bağlanarak, yüksek uf değerli kondanstörlerle desteklenmelidir. Bobin gelen parazite direnç göstererek geçişini engeller. kondansatörde cilalar.

1411 Mesaj
7 Temmuz 2011; 18:28:36 

aracın şasesi ile teyb in şasesi aynı değilse olabilirmi böyle bir arıza. yani araçlar artı şase oluyor, teyp eksi şase falan

Dün geçti,
Yarın varmı?
Güvenme gençliğine,
Ölenler hep ihtiyarmı

2476 Mesaj
7 Temmuz 2011; 22:39:16 

quote:

Orijinalden alıntı: rondo1194

aracın şasesi ile teyb in şasesi aynı değilse olabilirmi böyle bir arıza. yani araçlar artı şase oluyor, teyp eksi şase falan

Öyle durum yok hacı otolarda. Tamamı negative ground only yani

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

198 Mesaj
13 Haziran 2012; 20:04:44 

bu sorunu yaşayıp yukardaki çözümleri deneyip hala aynı sıkıntıyı yaşayanlar anfiden aküye giden güç kablosunu değiştirsinler.daha sağlam kaliteli bi kablo alıp herhangi bi ezilme vs. olmadan anfiye bağlantısını yapsınlar.

726 Mesaj
14 Aralık 2012; 17:09:39 

güncell

552 Mesaj
15 Aralık 2012; 0:39:03 

:D ne desem bilmiyorumki
aslında bu problem dandik kaliteli pek farketmez arabalardan kaynaklanır anfinin girişi çok düşük güçleri yukselttigi için bu parazitleri çok net algılayıp kolonlara vermektedir
çözüm yolu çoktur bunların hepsini denemek lazım aslında
en basitlerinden başlıyayım

1.anfiye gelen tos fişlerin dış (şase) kısmı bir tel vasıtasıyla - ye veya anfinin şasesine çekilmesi
2. anfiye parazit kesici takılması tekrar tos fişlere takılıyo giriş ve çıkış şı vardır
bunlar en basitleri geri kalanı sisteme göre degişmektedir
ufak bir örnek class d bir anfi ile class ab bir anfiyi aynı sacın (koltugun arkası) üzerine vidalayında görün cümbüşü :D

Sorun kuyunun derinliği değil hedefe ulaştırmayan ipin kısalığıdır

4 Mesaj
28 Ocak 2014; 0:04:00 

Amma uzatmissiniz. Pioneer lerde bu skinti herzamn vardir. Teybin arkasindan bir vida ac kabo sar vidaya yerine tak diger ucunu teybin anfi cikislarindan hergangi birine sar anfi kablosunuda ustune tak bu kadar ses gitti cufff

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3736 Mesaj
28 Ocak 2014; 8:59:04 

yaw jameson diye anfimi olurmuş o kadar kalitelii anfiler varken piyasada neyse hocam siz adam akıllı bir oto müzik tesisatçıya gidin en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Özgün Kimya A.Ş de Teknik Servis Uzmanı

Elektronik Hobi & Bilgisayar Software Hardware

21 Mesaj
28 Ocak 2014; 19:58:42 

filitre bu sorunu çözüyor

37 Mesaj
4 Temmuz 2014; 15:05:53 

arkadaslar bunun tek sebebi vardır onuda sizlerle paylasıyorum şimdi araca anfi baglarken kac adet arkaya kablo cekiyoruz 1. kalın amperli artı kablo şase teyıpten dönen kablo yani teyibi actıgımız anda anfiyi devre sokan kablo yani kısacası dönüs kablosunu set kablodan göndermeyin ve ayrı kblo cekin 2 sinyal kablolarını aracın sagında elektirik koblolarını aracın solundan cekin sorunu halletmiş olacaksınız syani kısaca hem elektirik hem sinyalleri aynı yerden cekmeyin motor sesini oldugu gibi anfiye yollarsınız ve aracta müzik dinlerken motor gaz sesini dinlersiniz ok

7 Mesaj
20 Temmuz 2014; 11:32:05 

slm arkadaşlar aynı sorun bendede vardı sorunu çözmek için burdan yardım aldım ve başarılı oldum herkeste başarılı olur sıkıntı yapmayın
ben en önce en kolayını denemek istedim ve oldu....şimdi yapacağımız işlem çok basit.....teybin arkasına taktığımız iki uçlu ( rca ) hoparlör kablosunun ucunda dış tarafındaki demire bir tel bağlayın ve diğer ucunuda teybin herhangi bir yerine yani bir nevi şasi olarak bağlayın bunu iki kablo içinde uygulayın.benim sorunum yüzde yüz çözüldü rahatlık varmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akman55_06@hotmail.com -- 20 Temmuz 2014; 11:36:02 >

Bu mesajda bahsedilenler: WrongWay00

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » teyp motor sesi çekiyor delireceğimm!!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344