Şimdi Ara

teyp motor sesi çekiyor delireceğimm!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
48.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar bende pioner 6950 cd çalar var.jameson 505 anfi 1400w var fakat motor sesi kolonlardan geliyor deli ediyor bu ses beni bujileri deiş dediler deiştim temizle dediler temizledim yok ipek kablo çek dediler çektim direnç bağlayalım sigorta bağlayalım bilmem ne derken her yolu denedik sabrımda tükenmek üzere...fakat 2 tane farklı cd çalar ve 1 tane kaset çalar denedim bunlarda bu sorunu yapmıyor normal çalışıyor yani sorun typte bu sorunu nasıl çözebiliriz teypte ne sorun olabilir?

• çok kolay fazla uğraşmışsın gideceksin elektronikçiye teyp için besleme filtresi alacaksınsorun çözülecektir.dikat et pionerr lar 4x25w rms gibi ses çıkışı verirler aldığın filtre 100-150w arası olsun
  • benim ustamda kömüre sarı tel wernikli sarardı teyibn neresine takardı onu göstermezdi adi herif ama bunu taktıgındada motor sesi gelmezdi
  • nasıl yani anlayamadım teyp çıkışlarını anfi çıkışına dönüştüren aletten bahsetmiyorsun deil mi?? ben teybin kendi anfi çıkışını kullanmak istiyorum yoksa bir anlamı yok ki
  • birader beslemeden geliyor ses dinlesene sen beni teybin beslemesine aküye bağlanan hattına besleme filtresi alacaksın yada kondansatör ve bobinden kendin yapacaksın.

artı o jameson amfiler çok dandiktir içlerindeki besleme filtresi yetersiz

amfin ve teybin için besleme filtresi alacaksın yada yapacaksın. nokta
  • ben yapamam onu senin yazdığını şimdi yazdırıp elektrikçiye götüreyim o yapsın ben yine anfi çıkışını kullanacağım deil mi???

peki 2cd çalar ve 1 kasetçalar denedim onlarda neden çekmiyorda pioneer de motor sesi çekiyor?
  • aldığın pioneer sahte olmasın sakın olurmu olur.genelde pioneerlarda böle sorun çıkmaz.

bu tür teyplerde beslemede kullanılan filtreler yetersizdemektir.teybin içinde besleme filtresi vardır.yetersiz olursa bu durumlar meydana gelir alternatörün dip sesi geliyor hoparlörlerinizden

eğer başka teyplerde denediniz onlarda yoksa .o teyplere amfiyide bağladınız yine sorun yoksa sorun sadece teyp beslemesindedir.150w lık bir besleme filtresi alıp kendinizde yapabilirsiniz aslında sistemi kolay
  • nasıl yapacağım peki??

sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirim taiwan malı sanırım bendeki
  • sezer1247 dostum,benim de işyerinde kullandığım teypin hoparlöründen,sesi az açınca dınlama geliyor ,çoğaltınca müzikten duyulmuyor ama dınlama hep var.acaba bana da mı besleme filtresi lazım.birde bunun şemasını versen yada kondansator ve bobinle nasıl yapacağımızı anlatırsan çok memnun olurum.tşk.
  • ben denedim bunları ama ses kesilmedi başka bir önerisi olan var mı ??? eğer yoksa teyp deişecek demektir
  • kardeş üstlerde arkadaşlar bahsetmiş filitre sorununu çözecektir megzefe diye sanayide bir ara teybin elektrik girişini filitreliyor işallah yardımcı olabilmişimdir
  • Amplifikatör ses girişlerinde kullandığın kablolar ekranlı olsun.(TV anten kabloları gibi piyasada var)
  • dediklerinizi yaptım arkadaşlar fakat bir değişme yok burda gösterdiğimde ise teybin anfi çıkışlarının direnci düşük felan diyorlar var mı aklınıza gelen başka fikir çözüm yolu? hepsini denemek istiyorum olmazsa satıp başka alacağım çünkü başka cd çalarlarda yapmıyor bu sesi filtreye bile gerek kalmıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilal01

benim ustamda kömüre sarı tel wernikli sarardı teyibn neresine takardı onu göstermezdi adi herif ama bunu taktıgındada motor sesi gelmezdi

ustan hayattamı hala..
  • bu mesajı görmesi pek sağlıklı olmaz zaten hayattaysa da
  • quote:

Orjinalden alıntı: Meymet

quote:

Orjinalden alıntı: bilal01

benim ustamda kömüre sarı tel wernikli sarardı teyibn neresine takardı onu göstermezdi adi herif ama bunu taktıgındada motor sesi gelmezdi

ustan hayattamı hala..

eski ustaların her zaman bir bildiği vardır böyle alay etmen açıkcası çok ayıp bilip bilmeden insanlara çamur atmayın.

kömür iletkendir

• makaracı beyler beşka yerde geçseniz dalganızı??

yok mu sorunuma çözüm bulacak arkadaş?
  • antalyada olsan arabanı al gel ben hallederim diyeceğim ama yer çok uzak
  • şimdi gözüme takılıdı alay konusu olmuş benim ustam siz yorum getirememişsiniz bakıyorumda ustamla alay etmişsiniz ben onun çıragıyken onun yapamayacagı iş yoktu şimdi yaşıyor Allah korusun yaptıgı işi göstermes di ama genede çok iyi bir adamdı maşallah siz geçin dalganızı ustamın adı AYDIN ARAS duymuşmuydunuz ha
  • kardeş ustalara saygı sonsuz ve yaptıgı şey normal herşey söylenmez yani hasetlikten deyil öğrenmeyi engeller insanı tenbelliğe alıştırır usatmızın ellerinden öperim
    dalgacılara söyleyecek bir şey bulamadım sizin yorumlarınıza bırakıyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.