- x
TOYOTA COROLLA SEDAN NAVIGASYON + DVD+...
271 Cevap121388 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

72 Mesaj
8 Mart 2008; 21:54:03 

Bu konuyu açmamın sebebine geleyim önce,
3 ayı geçen bir süredir uğraşıyorum bu ürünü almaya ama tilkiler chinde 520 Dolara satılan bu ürünü türkiye minimum 1500 YTL ye getiriyor oda adetli alırsanız. Ben bunu kendime yediremedim sizinde başınıza gelmemesi için bunları yazıyorum.

Ürünümüz Modeli : TYT802-B

0

incelemek için şu Linke Tılayın : Tradesolution

Özelliklerine gelelim: özelliklerini yazdıklarımın altına benim yorumlarımı yazıyorum kullandığım için elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.

1- Dolby digital Ses amfisi 5+1 sistemlerle uyumlu
Ben sesin bu kadar kaliteli olacağını ummamıştım Orjinalinden kat kat kaliteli bir ses. O adi kolonlardan gelen sese çok şaşırdım.

2- Renkli Ekran + Dokunmatik Ekran
Kullanışlı

3- Bluetooth özelliği.
Arkadaşlar bu özellik gerçekden çok kullanışlı. Bluetooth ile cep telefonunuzu dvd player cihazı ile eşleştirdikden sonra Cep telefonunuza dokunmanıza gerek yok daha.. Gelen ses Kolonlardan geliyor ve sizin sesinizi ise cihazın üstündeki mikrofon deliğinden NET bir şekilde karşı tarafa iletiyor.

4- SD Hafıza kartı ve USB Destekliyor..
Hafıza kartını ekranın arkasında yerleştirebiliyorsunuz
USB ise yan torpidoya bir delik açılması gerekir. Ben ona gerek duymadım ve bu özelliği kullanmıyorum.

5- DVD PLAYER uyumlu olduğu codecler vs. DVD /VCD /CD / MP4/ MP3
Denedim hepsini güzel bir şekilde çalıyor

6- Radyo FM/AM
Burdada beni şaşırtan bir olay bu cihazda çekim gücü arttı gibi geliyor bana ve düşük çeken yayınlarda sesleri cızırtı sesi ile süzmesi çok başarılı.

7- TV özelliği
Sitede opsiyonel yazılmış bana gelen ürünün içerisinde vardı TV kutusu Sadece bir adt TV anteni almanız gerekiyor. Sağ üst köşede kalıyor antenin kutusu ve iki tane kablosu var onuda tavanın içine gömdük görüntü kirliliği olmadı. Yerel yayınları izleyebiliyorsunuz.

8- DVD/CD Çoklu kutulara uyumlu
Çoklu cd kutunuz varsa eskiden çok kullanılırdı şu an bilemiyorum, araçların bagajına monte edilirdi.. eğer öyle birşey kullanıyorsanız sorunsuz birşekilde
uyumlu bir şekilde çalışıyor.

9- DVB-T uyumlu
Digital yayınları almak için gereken tertibatı siz temin etmeniz durumunda bunada uyumlu ama ben gerek duymadım + araştırmadım bile.

10- GPS Navigasyon ( Renkli )
Bu özelliği kullanmak için bir Navigasyon cihazı almanız yeterli oluyor. Piyasada Mevcut Türkçle Yüklü GPS cihazları varmış bunu sadece bu cihaza bağlamanız GPS Navigasyonu kullanmanıza yetiyor. En çok merak ettiğim şeylerden biriydi ve öğrendim bunuda en kısa sürede bu cihazdan temin edicem.

11- AUX girişi.
Arkaya Kamera bağlayıp cihaza bağlayabilrisiniz veya herhangi biryere. Ben kullanmıyorum.

12- SUB WOOFER ve 3 Adt Amfi çıkışı mevcut.
Tesisat düşünenler için En ideali.

13- Direksiyon Kumandası ile FULL uyumlu
Buda beni tatmin etti hiç bir problem çıkmadı.

Arkadaslar ben bu cihazı temin edebilmek için başvurmadığım kapı kalmadı. Toyotasa Merkez ile bile irtibata geçtim bana bu cihazın yansanayi ürün olduğunu ve takıldığında aracınızın garanti dışı kalacağı palavrasını sıktılar. Teybi değişemiyecekmiyim varmı böyle bir mantıksız olay.
Siz getirin türkiyeye dedim şu an düşünmüyorlarmış befendiler. En gıcık kaptığım toyota söylemlerindendir, Bu özelliği niye koymadınız sorun bir toyota servisine cevap : bizim aracımızda yok ama benzinlide var dizelde yok koymamıslar çözümde yok... Gerçekden çok sıktı beni bu söylemler herşeye çözüm müşteri bulacak.

Gelelim sipariş etme yoluna.

Siteden ingilizcesi olanlar sipariş verebilir ben öyle yaptım. PayPal ile ödeme gerçekleşiyor.
Size gönderilecek olan adres PayPal Adresinizdir. 520 Dolar + 94 Dolar DHL Kargoya verdim ben (Toplam 740 civarı YTL ye geliyor ) yaklaşık 1 hafta bile tutmadı gelmesi ve int den takip edebilme imkanınızda var.

Şu durum var Gümrük meselesi riskli Gönderen kişi ile irtibata geçin mail yolu ile çözüm üretebilir gümrük için.

Ben irtibata geçmedim ilk. TR deki gümrüğü bildiği belli olan birisi ürünü gönderdikden sonra görüştüm kendisi ile.
Faturada ürün . Monitor olarak belirtilmis ve Fiyatı 50 Dolar gösterilmis. Altta da GIFT (Hediye) diye belirtilmis. Buna rağmen gümrükde kutunun altını kesip içeriğine bakmıslar tam açmadılar tabiki az kenarından baktılar herhalde cihazın ekranını gördükden sonra geçti gümrükden. Ama takılma ihtimali de yok değil.
Şu var parayı gonderdim ürünü gondermez diye bir dolandırıcılık olayı yok ortada ben bundan çok korkmustum ama dayanamadım feda ettim parayı ve geldi ürün.

Şu an araçdan aldığım keyfi size anlatamam Montajı o kadar basitki bütün soketleri orjinal bağlantı kabloları ve cihazın kasası orjinal teyp den daha kaliteli.
Cihazın montajını yapan kişiler bu kadar özelliği böyle kusursuzca ve sorunsuz ilk defa gördüklerini belirttiler.

Sonuç: Bu cihazı türkiyeye getirenler farklı isim ve adres belirtip gümrükden geçiriyor ve 1,500 2,500 YTL gibi rakamlarla satıyorlar. Açık konuşayım Cihazın Gerçek değeri de o benim gözümde.

Kendine bu cihazdan isteyenler benim yaptığım yöntemi kullanıp bir adt getirtebilir diye düşünüyorum. Yok bu işin ticaretini yapıcam diyenlere herhalde bu yazıyı okudukdan sonra epey zorlanacaktırlar diye düşünüyorum. Derselerki Bu ürüne 2 yıl garanti de vercem o zaman değişir. Nitekim Bu ürün yurtdışı bir üründür Faturası yoktur Garantisi de yoktur. ( Bu zevke bu fiyata havada karada değdi riskine )

Uygun bir zaman bulduğum zaman cihazın menulerinin resimlerini çekip buraya koyacağım.

Sormak istediğiniz sorular varsa ben burdayım

3105 Mesaj
8 Mart 2008; 22:46:03 

harika bir iş yapmışsın alarak . navigasyonu da sorunsuz bir şekilde kullanabilirsen daha da harika olur. geri vites kamerası tertibatının hazır olması da ayrı bir avantaj. arabanın üzerindeyken fotoğraflarını eklersen çok faydalı olur.

140 Mesaj
8 Mart 2008; 23:04:44 

hayırlı olsun arkadasım bu alet auris'e olurmu

3105 Mesaj
8 Mart 2008; 23:09:04 

bu arada aynı sitede 2002-2007 corollalar için de mevcut bu üründen. 590 dolar fiyatı var.
http://www.tradesolutio...ct_list.asp?brand_id=18

72 Mesaj
8 Mart 2008; 23:15:19 

quote:

Orjinalden alıntı: xsalihx

hayırlı olsun arkadasım bu alet auris'e olurmu

Aurise olurmu bilmem ama auris ile corollanın teyplerinin arasında ufak farklılıklar olduğunu duymustum. Söküp karsılastırmak lazım.

3105 Mesaj
8 Mart 2008; 23:22:37 

clickon1111 ;

navigasyon için gps alıcısı dahili olarak var mı ? yani sen navigasyon yazılımı mı alacaksın yoksa gps alıcısını da senin mi alman gerekiyor ?

72 Mesaj
8 Mart 2008; 23:36:02 

navigasyon için bir cihazı varmıs dediler bana bu cihazı bağlayan yer. yani bu cihaz sanırım sadece ekran gorevi goruyor ve sesi de veriyor kolonlardan
Navigasyona uyumlu diye geçiyor onu da bulunca buraya eklicem.

Edit: GPS alıcısı sonradan alınacak dahil değil ama uyumlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clickon1111 -- 8 Mart 2008; 23:36:33 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Mart 2008; 0:08:41 

cihazı kaskoya işletmeyi unutmayın..benim kafama yattı.Ben de sipariş vereceğim.acaba nerede monte ettiniz?

Uzaklaştırılmış
9 Mart 2008; 0:24:03 

aynı sitede satılan şu ürünü incelediniz mi.bu model sanki daha güzel.ne dersiniz??
T6800 Double Din Car DVD Player with Bluetooth/IPod Ready for Toyota Corolla

72 Mesaj
9 Mart 2008; 1:09:22 

Ben monte ettirdiğim yer normal bir tesisatcı dükkanı ... yani araçlara tesisat yapan yerler .... 30-40 ytl en fazla alırlar montajına

Uzaklaştırılmış
9 Mart 2008; 1:19:38 

ben bu cihazı ups ile göndermesini isteyebilir miyim?yoksa kendileri mi karar veriyor?
quote:

Orjinalden alıntı: clickon1111

Ben monte ettirdiğim yer normal bir tesisatcı dükkanı ... yani araçlara tesisat yapan yerler .... 30-40 ytl en fazla alırlar montajına

289 Mesaj
9 Mart 2008; 1:20:01 

Bak şimdi yeni masraf çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phaon -- 9 Mart 2008; 1:31:15 >

72 Mesaj
9 Mart 2008; 1:42:36 

irtibata geçince istediğin hertürlü gondertebilirsin.
Ups varsa orda gönderirler.

8710 Mesaj
9 Mart 2008; 10:28:29 

yaris icin yok herhalde ben sitede goremedim.

2013 Fiesta 1.5 titanium x

3105 Mesaj
9 Mart 2008; 11:19:08 

araç içi fotoğrafları bekliyorum

4447 Mesaj
9 Mart 2008; 19:58:32 

Geçen sanırım 2002 model ithal gelmiş bir Corolla Terra'ya bindim (sanırım Toyotasa'nın müdürlerinden birine getirilmiş o zaman) bu navigasyon aletin aynısı vardı üzerinde hemde orjinal aksesuar,araçta ayrıca Terra donanım olmasına rağmen sol model jantlar,koltuk ısıtma (çok güzel bir şeymiş:) ve de yan airbagler vardı.Benim 2004 Terra da ise sadece kaset çalar var.

72 Mesaj
9 Mart 2008; 21:48:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

yaris icin yok herhalde ben sitede goremedim.

Yaris için olan modelleride var
Buyrun linki: http://chinaoris.en.ali...r_FOR_Toyota_Yaris.html

792 Mesaj
9 Mart 2008; 22:38:15 

bu başlık çok reyting alır..

ya nerden çıktı bu başlık

1- hem masraf çıkacak
2- nasıl alacaz, gümrük mümrük, ingilizce yok

ıvırını zıvırını, herşeyini imzasına yazanlara gıcık olanlar kulübü

486 bilgisayar ( 4 GB ) +
Nokia 1101 cep telefonu ( bulutut yok, ama feneri var ) +
Kol saati Q&Q marka ( Sünnet hediyesi )+
ipod yok onun yerine çift kaset çalarlı YU-MA-TU var ( iplikli elle arama modlu ) +
Giydiğim don GÜNEŞ marka % 100 yerli..

533 Mesaj
10 Mart 2008; 0:47:09 

yahu aklımdan da geçmişti ne oldu getirebildi mi diye. clickon arkadaşım tebrik etmek istiyorum. sormak istediğim sadece çin de mi satılıyor. avrupada tanıdıklarımızdan istesek getirebilirler mi. şu an rusya da ki arkadaşıma mail attım. o da bakacak. başka ülkelerde bulabilir miyiz..

72 Mesaj
10 Mart 2008; 2:07:09 

avrupada satılıyor ama yine çinden geliyor ayni orda bayilik sistemi ile yok bu ürün..
nitekim CE belgesi yok bunları üreten şirketin.

Rusyada var satış oranı da ayda min. 50-60 adt .

Teşekkür ederim

533 Mesaj
10 Mart 2008; 8:42:45 

quote:

avrupada satılıyor ama yine çinden geliyor ayni orda bayilik sistemi ile yok bu ürün..
nitekim CE belgesi yok bunları üreten şirketin.

Rusyada var satış oranı da ayda min. 50-60 adt .

Teşekkür ederim

ben teşekkür ederim bunca emeği sarfedip bizimle paylaştığın için.

8710 Mesaj
10 Mart 2008; 8:49:04 

quote:

Yaris için olan modelleride var
Buyrun linki: http://chinaoris.en.ali...r_FOR_Toyota_Yaris.html

cok tesekkur ederim arkadasim paylasimlarin icin. ayrica güle güle kullan cok şık

533 Mesaj
10 Mart 2008; 9:41:06 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1drader -- 10 Mart 2008; 9:42:21 >

605 Mesaj
11 Mart 2008; 10:03:40 

Bu aletlerden yol bilgisayarına ait bilgileri alabiyor muyuz acaba "2005 corolla terra" bu önemli bir sorun bence

-------------------------------

18 Mesaj
12 Mart 2008; 0:10:42 

arkadaşım öncelikle hayırlı olsun.çok güzel bi alet.
bende de 2006 hb corolla var.diyelim ki aldık ürünü taktık yol bilgisayarındaki bilgileri okuyabilirmiyiz
dereceyi saati kusura bakma alakasız oldu ama merak ettim.şimdiden teşekkürler

COROLLA HB TERRA 3ZZ_FE

72 Mesaj
12 Mart 2008; 0:50:34 

Yol bilgisayarına ait bilgileri alamıyorsunuz bu aletle arkadaslar.

GPS Navigasyon bağlanılabiliyor ama henüz araştırmaya fırsat bulamadım nasıl bir sistem olduğunu. işlerim o kadar yoğunki ara sıra göz atabiliyorum bu başlığa daha fotoğraf çekip koyacam buraya onları bile yetiştiremedim.

Bu arada şunu belirteyim ürünü sipariş verdiniz diyelim gümrükde takılma olasılığınıda gözönünde bulundurunuz Lütfen. TR ye siparişler arttıkca göze çarpacaktır gümrükde ve sonunda didik didik araştırılıp vergilendirilecektir yüksek ihtimal ile. Umarım o aşamaya gelmeden önce isteklilerinize ulaşır bu ürün.

Görüşmek dileği ile

Saygılar

435 Mesaj
12 Mart 2008; 8:53:41 

Bu tam aradığım alet, ebayda otomobilin direksiyon kumandası ile uyumlu olmayanların fiyatı 250-300 usd civarıydı. Acaba ebayde toyota uyumlu bu model varmı ben henüz araştıramadım. Yoksa bu veya benzer ürünü ebayde hongkonglu satıcılardan almak çok kolay...

http://www.fotografci.net
http://www.fototurk.net

72 Mesaj
12 Mart 2008; 11:12:39 

Ebayda arama yaptığınızda Toyota Camry için tasarlanmış bir model mevcut. Bu modelleri satanlar zaten çoğu çinli ( Hongkong )

Belirttiğim Link de HongKong da bir şirkete ait. Araştırmalarıma göre bu fiyatın altına bu ürünü bulamadım başka yerde.
Ebaydan da satıcı ile irtibata geçecek olursanız sizin için özel bir teklif açar ama ebayda komusyonunu alır ve yine ürün pahalıya gelmiş olur.

Burda en önemlisi Corollaların normal cd çalarlarının kenarları oval ve yatık olduğu için çok ideal bir ürün oluyor bu. Yani bunu çinde bir firma üretmemiş olsa bilsemki bu ordan gelmedi derimki toyotanın orjinal ürünü bu kardeşim ama ne yazıkki öyle değil.

Corollanın USA versionuna bakacak olursanız onunda orjinal Navigasyonu çerçeveli bir biçimde yapılmış inceleyebilirsiniz.

Teşekkürler

3 Mesaj
12 Mart 2008; 11:54:00 

clikkon1111arkadaşım ne mübarek insansın sen böyle

bizde 1 mıtsubıshı l200 var bununla aynı özelliklere sahip bir alet gerek ingilizcem yok mıtsubıstı l200 2008model olanlar için olanı varmı bakıştırdım ama ingilizce olmadığından birşey anlayamadım yardımcı olursan sevinirim sana zahmet olacak ama büyük sevaba girersin be abi

435 Mesaj
12 Mart 2008; 12:43:46 

Acaba Corolla ile Avensis 1.6 Comfort müzik sistemleri aynımıdır. ürünü satan siteye baktım ama ne yazikki avensis için bir model göremedim.
Site sahiplerine de email atacağım belki vardır.
Bu güzel forum için teşekkürler...

435 Mesaj
12 Mart 2008; 13:34:08 

Site sahiplerine email attım maalesef onlar da bilmiyorlar corolla ile avensis modelindeki müzik sistemleri aynımır değilmidir.
Ama sanırım bu forumda bilen vardır. Corolla müzik sistemi Avensis teki ile aynı ise hemen bu modelden bir tane almak istiyorum.
Teşekkürler herkese?

72 Mesaj
12 Mart 2008; 17:13:32 

@orhanbencede***
nickin neden böyle anlamadım ama neyse
Mitsubishi L200 e de bir göz atarım ve sonucu yazarım buraya.

@Adanali
Avensis in müzik sistemini hiç görmediğim ve aracı dahi incelemediğim için birşey diyemececeğim belki rastlarım bir kaç gün içerisinde yazarım buraya uyum sağlarmı diye ama kanımda Sağlamaz.

Avensis in müzik sistemi yapısıda corolla gibi orjinal birşey almaya sevk ettiriyor ise illaki ona da bir ürün çıkarmıştır çinli kardeşlerimiz :)

Bu gece araştırırm

3105 Mesaj
12 Mart 2008; 17:25:33 

hala araç içi fotoğraflarını bekliyorum. fırsat bulduğunuz ilk vakitte çekip eklerseniz çok memnun olurum.

258 Mesaj
12 Mart 2008; 21:58:34 

Merhaba arkadaşlar,
Bu alet gerçekten çok hoşmuş herşey içinde çok harika vallahi.

Bende mıtsubıshı L200 sahibiyim aracım henüz 3haftalık ve iç modifiyeyle başlamak istiyorum kısmetse.

yanlız ;

benim aracım en baz versiyon oldugundan konsol 1.resimdeki gibi

buraya uygun bir ürün bulma konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Aracınızın içinden çekilmiş resimleri bende sabırsızlıkla beklemekteyim.

saygılarımı sunar iyi forumlar dilerim

0

0

Ekteki dosya (2)

Hrant dink öLdü Ermni oLdnuz,Papa öldü Hrstiyan oLdnz,Barış Akrsu öLdü rock'çı oLdnuz,Allah BÜLENT ERSOY'u Bşmzdan Eksk Etmsn...

3105 Mesaj
12 Mart 2008; 23:53:11 

quote:

Orjinalden alıntı: drmete

Var bu işte bir bit yeniği ama hayırlısı bakalım. arkadaş sayfa sayfa yazı yazıyor ama bi türlü fotograf koymaya fırsat bulamıyor??? enteresan !

adam ne yapacak yok yere çindeki firmanın reklamıyla mı uğraşacak insanların işleri olabilir saygı göstermek lazım vakit bulduğunda ekleyeceğini yazmış .

72 Mesaj
13 Mart 2008; 0:10:15 

arkadaşlar bu işte bir bit yemiği var diyenler için şimdi resimleri yüklüyorum az once eve geldim ve yatıcaktım bu yazıyı gördükden sonra yatmamaya kara verdim.

El insaf ben ne için konu açıyorum siz ne açığımı arıyorsunuz anlayamıyorum?
Benim burda en ufak bir kaarım varsa yarın işe gitmek nasip olmasın bana.
Bu foruma bu konuyu açmamın en büyük sebeblerinden biride aracı almadan once en doğru yazıları burdan okumam oldu onun için bende bunun karşılığını böyle vermek istedim.

Buyrun resimler.
Daha iyi resimler çekecektim daha ince detaylı ama duramadınız bunlarla idare edin şimdilik o zaman.
Bu resimler cihazı ilk bağladığım zaman çekilmiş resimler ben menüleri de çekip göndericektim DVD oynatırken vs.. ..

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clickon1111 -- 13 Mart 2008; 0:32:32 >

Uzaklaştırılmış
13 Mart 2008; 0:13:12 

ben resim ekleyeyim bari

quote:

Var bu işte bir bit yeniği ama hayırlısı bakalım. arkadaş sayfa sayfa yazı yazıyor ama bi türlü fotograf koymaya fırsat bulamıyor??? enteresan !
[/quot

0

0

0

Ekteki dosya (3)

2190 Mesaj
13 Mart 2008; 0:14:39 

quote:

arkadaşlar bu işte bir bit yemiği var diyenler için şimdi resimleri yüklüyorum az once eve geldim ve yatıcaktım bu yazıyı gördükden sonra yatmamaya kara verdim.

El insaf ben ne için konu açıyorum siz ne açığımı arıyorsunuz anlayamıyorum?
Benim burda en ufak bir kaarım varsa yarın işe gitmek nasip olmasın bana.
Bu foruma bu konuyu açmamın en büyük sebeblerinden biride aracı almadan once en doğru yazıları burdan okumam oldu onun için bende bunun karşılığını böyle vermek istedim. Az Sonra resimler geliyor....

hocam relax sıkıntı yapma arkadaş bilememiştir bilemeden söylemiştir sakin olmaya calış biz konumuzu takip edelim bilgilerimizi paylaşmaya devam edelim.

152 Mesaj
13 Mart 2008; 0:21:48 

RelaX + 1 yola devam sikinti yok

// Avuç İçi İle Direksiyon Çevirenler Kulübü \\

72 Mesaj
13 Mart 2008; 0:37:23 

MrCarterin eklediği resimler de gg den alıntı cihazı bağlayan kişi çekip gg ye koydu 2000 YTL den. Bu yazıyı yazacağımı söylediğim halde satılır düşünüyor.
Ben bunun olmaması için zaten bu yazıyı yazdım ve bu kadar toyotacının olduğu foruma koydum.

Şimdi ne bit yemiği ararsanız arayın.

iyi geceler herkese

Saygılar

533 Mesaj
13 Mart 2008; 2:13:06 

quote:

MrCarterin eklediği resimler de gg den alıntı cihazı bağlayan kişi çekip gg ye koydu 2000 YTL den. Bu yazıyı yazacağımı söylediğim halde satılır düşünüyor.
Ben bunun olmaması için zaten bu yazıyı yazdım ve bu kadar toyotacının olduğu foruma koydum.

Şimdi ne bit yemiği ararsanız arayın.

iyi geceler herkese

Saygılar

saygı ve sevgi bizden. gerçekten güzel olmuş güle güle kullan..

792 Mesaj
13 Mart 2008; 8:23:21 

@clickon1111

çok teşekkür ederim, sıkıntı yok devam sayın hocam....

yardımlarınız için kendi adıma teşekkür ederim.

fotoları da koymanız sonucu bu işe iştahım daha da arttı...

bu aleti; sayenizde %60 daha tasarruflu edinebileceğimizi öğrendik.

700-800 lirayı dert etmiyorum da; olmayan ingilizcem ve teknik bilgi donanımıma yanıyorum

ama bi şekilde halletmeye çalışacağım...

ıvırını zıvırını, herşeyini imzasına yazanlara gıcık olanlar kulübü

486 bilgisayar ( 4 GB ) +
Nokia 1101 cep telefonu ( bulutut yok, ama feneri var ) +
Kol saati Q&Q marka ( Sünnet hediyesi )+
ipod yok onun yerine çift kaset çalarlı YU-MA-TU var ( iplikli elle arama modlu ) +
Giydiğim don GÜNEŞ marka % 100 yerli..

435 Mesaj
13 Mart 2008; 8:29:19 

Clickon arkadaşıjm öncelikle güle güle kullan.
Bu aletin tam ölçülerini verebilrmisibn. Bende bi tane almak istiyoprum ama benim aracım avensis. Avensisin cd player yuvasına uyup uymayacağını kontrol edeceğim.
Servise sordum uyabilir dediler ama soket sorunu olabilirmiş, onada belki bir adaptör ile sorun bulunabilirmiş tabi servis tavsiye etmiyor ama sanırım iyi bir müzik tesisatı yapan yerde bu sorun hallolabilir.
Bu arada güle güle kullan. Gerçekten çok keyifli görünüyor:)
Bu arada aletteki corolla yazısını da bi şekilde gizleyeceğiz artık eğer avensis için olanını bulamaz isem :)

72 Mesaj
13 Mart 2008; 8:50:25 

@Adanali

Kardesim ölçüleri Orjinal Toyota müzik sistemi ile birebir aynı. Eski Teyip duruyor bagajda onu ölçerim bugun ve yazarım.
Bugün öğlenden sonra Menu Resimleri nasıl Görüntü Kalitesi olduğunu da Resimler çekip ekleyeceğim.
DvD klipleri internet indirmeye kalktım tanesi 50MB den aşşağı değil onun için HAzır DVD Yaptırmak daha karlı çıktı benim için.

3105 Mesaj
13 Mart 2008; 10:34:41 

clickon1111,

aracın üzerinde gerçekten çok güzel duruyor, keşke ekranın altına radyo kanal tuşlarını da ekleselermiş en azından biraz daha dolu gözükürdü tabi dokunmatik olması da ayrı bir keyif. umarım navigasyon işinde de başarıya ulaşırsın.

72 Mesaj
13 Mart 2008; 13:58:29 

@mrcarter
Beni bulsunlar yeterki sorun olmaz. Garantisi faturası olmayan bir malzemeye 2bin ytl istemek biraz ters geliyor bana.
@adanalı

ilk fotoğraflar senin için ölçülerini yazdım buyrun.

0

0

0

0

72 Mesaj
13 Mart 2008; 14:07:29 

Buyrun bunlarda yeni resimler
Ekran biraz tozlu, onada özel bir bez almak gerekiyor tozu hemen alan.

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1079 Mesaj
13 Mart 2008; 14:31:26 

Gerçekten çok güzel, güle güle kullan. bu model büyük ihtimalle avensise olmaz ama aurise olabilir.

Uzaklaştırılmış
13 Mart 2008; 14:52:22 

hocam ekran kalitesi biraz düşük mü yoksa güneş vuruyor diye mi kötü gösteriyor.heralde akşamları izlemek daha keyiflidir.
Bizim teybin konsolu biraz yatık di mi? ekranı görmek kolay mı o açıdan?
tv yayınlarını rahatlıkla izleyebiliyor musunuz??
Tlefonla konuşmak rahat mı,sesiniz net ulaşıyor mu?karşıdakinin sesi, mikrofondan tekrar karşıya geçmiyor mu? böyle problemler ile karşılaştınız mı?

435 Mesaj
13 Mart 2008; 15:51:14 

Avensisin yuvasının ölçülerini hemen akşam ölçeceğim, yuvaya uyduktan sonra gerisi sanırım elektronikçilerin işi çünkü sadece farklı soket türü kullandığını öğrendim servisten.

Teşekkürler clickon111 :)

435 Mesaj
13 Mart 2008; 15:53:35 

Teşekkürler clickon1111
akşam hemen ölçeyim bakalım benim avensisi. İnşallah uyar yuvaya. Zaten yuvaya uyduktan sonra gerisi elektornikçilerin işi. Sadece socket farklılığı varmış...

258 Mesaj
13 Mart 2008; 16:52:05 

clickon1111

gerçekten süper olmuş bunun bizim arabaya göre aynı özelliklerde olanı varmıdır?Acaba bir fikrin var mı?Lanet ingilizcemiz yok kahretsin

Hrant dink öLdü Ermni oLdnuz,Papa öldü Hrstiyan oLdnz,Barış Akrsu öLdü rock'çı oLdnuz,Allah BÜLENT ERSOY'u Bşmzdan Eksk Etmsn...

289 Mesaj
13 Mart 2008; 19:44:04 

quote:

Buyrun bunlarda yeni resimler
Ekran biraz tozlu, onada özel bir bez almak gerekiyor tozu hemen alan.

Çok güzel olmuş, bütün emeğinize değmiş, başarıyla sonuçlandırdığınız için tebrikler, güle güle kullanın.

Toz için micro fiber bez edinmenizi tavsiye ederim, ben her türlü cam ve sert hassas yüzeyi temizlemek için bu bezlerden kullanıyorum, çizmeden temizlemek için çok faydalı.

Sanırım bu cihazın içinde GPS alıcısı mevcut gördüğüm kadarıyla, opsiyonel olarak belirttikleri GPS anteni olabilir.
Bir de kullanmak için uygun Türkiye haritası gerekir diye tahmin ediyorum.
GPS özelliklerini benim gibi merak edenler için tahminlerimi belirteyim dedim.

72 Mesaj
13 Mart 2008; 23:53:21 

quote:

Orjinalden alıntı: mrcarter

hocam ekran kalitesi biraz düşük mü yoksa güneş vuruyor diye mi kötü gösteriyor.heralde akşamları izlemek daha keyiflidir.
Bizim teybin konsolu biraz yatık di mi? ekranı görmek kolay mı o açıdan?
tv yayınlarını rahatlıkla izleyebiliyor musunuz??
Tlefonla konuşmak rahat mı,sesiniz net ulaşıyor mu?karşıdakinin sesi, mikrofondan tekrar karşıya geçmiyor mu? böyle problemler ile karşılaştınız mı?

Güneş den resimlerde öyle çıktı görüntü + oynayan klipler hep kopya cd ler yani biryerlerden çekimler. Orjinal DVD de izledim çok mükemmel görüntüsü var dvd de daha iyi belli oluyor.
Ekranı görmek kolay bir sorun teşkil etmiyor tabiki araç kullanırken birşey izlemenizi tavsiye etmem sürüşünüzü çok etkiliyor.
Telefonla konuşmak da beklemediğim kadar sorunsuz en azından biraz yankı yapar diye düşündüm ama oda yok.

Yani belirtebileceğim bir problemde hiç karşılaşmadım şimdiye kadar..

@phaon
Bende ekrana el sürmemeye çalışıyorum çizilmesin diye o bezlerden buldukdan sonra temizlemek istiyorum ekranı.
Teşekkürler

39 Mesaj
20 Mart 2008; 0:33:52 

Güle güle kullan kardeş. Darısı benim başıma. Arabaya yazıldım ama kül rengi olmadığı için ellerinde bekliyorum hala, haftaya gelecekmiş. Neyse...

Ben gidip adamlara i-pod bağlantısı için bilgi verirmisiniz dedim adamlar bilmiyoruz , hiç bağlamadık dediler. sen adamlara bunu getirtirmisiniz demişsin. Verdikleri cevap pek şaşırtıcı değil anlayacağın.

Merak ettiğim birşey var, denedinmi bilmiyorum; Bluetooth üzerinden telefonu kullanarak müzik dinliyebiliyormuyuz, yoksa sadece telefonla konuşmak içinmi ayarlamışlar.

Birde USB için üst torpido gözünü kullanabilirmiyiz, mesafe uygun mu? Yoksa konsol üzerinde, yakın bir noktadaya açmak gerekiyor deliği?

Bilgilendidirisen sevinirim.

182 Mesaj
20 Mart 2008; 18:04:30 

Sevgili clickon bu yazıyı okumasaydım gidip GG'daki kişiden alacaktım çok teşekkürler. Birkaç küçük şey soracagım sakıncası yoksa:
- Şimdi sizin araç garantiden çıkmış mı oldu? Toyota servisi cihazı gördü mü?
- Divx te altyazı desteği ne durumda?
- Tesisatçılar kablolarda kesme biçme yaptılar mı yoksa cihazı tık diye yerine mi oturttular sadece? Anteni tavana gömme işini de mi tesisatçılar yaptı?

Ben de az önce aldıgınız yere mail attım ve aynı koşullarda bana da gönderip gönderemeyeceklerini sordum bakalım cevap bekliyorum. Olumlu yanıt gelirse derhal alacağım. Bir de bu GG'daki arkadaş cihazın bir Navi girişi oldugunu söyledi. Navi buraya baglandıgında cihazla otomatik olarak anlaşıyorlarmış ve Navi cihazını artık kullanmadan bizimkinin üzerinden işlem yapılabiliyormuş; yani olay sadece ekranı kullanma olayı değilmiş...

Tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yataylimit -- 20 Mart 2008; 18:18:04 >

8710 Mesaj
20 Mart 2008; 20:33:35 

harika bir cihaz almak lazim

182 Mesaj
21 Mart 2008; 12:50:20 

quote:

Ben dedim abi bir bit yeniği var diye
Arkadaşlar dikkat edin GG deki fotograflarla bu başlıktakiler aynı hatta fm radyonun frekansı, arabanın anahtarlığı bile aynı.
Bide arkadaş kaarım yok diyordu sitede aynı fotograflarla 1999 ytl fiyat istemiş sisteme. Ayıp be
ÖZRÜMÜDE GERİ ALDIM

Nasıl yani? Ben kimi suçlamaya çalıştıgınızı anlamadım. Bu başlığı açan arkadaş o bahsettiğiniz fotografları zaten GG'den ekliyorum yazarak eklemişti bakarsanız yukarı. Hani maksat ekstra fotograf olsun diye. Yanlış anlaşılma olmasın.

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2008; 13:36:24 

drmete siz baya karıştırdınız meseleyi...Tekrar özür dilemeniz gerekecek . dikkatli incelerseniz topiği, fotoğraf eklemiyor diye clickon'a veryansın ettiğiniz için ben de gg'dan kopyaladığım resimleri ekledim.. sonraki mesajlarında clickon, benim eklediğim resimlerin gg'dan alıntı olduğunu ifade ediyor.Kendisinin eklediği resimler tamamen farklı ve orjinal.Ben sadece aleti montaj olmuş haliyle milet görsün diye resim ekledim..
Adamı küstüreceksiniz valla ya iyi niyetli yardımcı oluyor bize. clickon'a selam,aynen devam..

quote:

Ben dedim abi bir bit yeniği var diye
Arkadaşlar dikkat edin GG deki fotograflarla bu başlıktakiler aynı hatta fm radyonun frekansı, arabanın anahtarlığı bile aynı.
Bide arkadaş kaarım yok diyordu sitede aynı fotograflarla 1999 ytl fiyat istemiş sisteme. Ayıp be
ÖZRÜMÜDE GERİ ALDIM

182 Mesaj