Şimdi Ara

FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ VE ÖN İNCELEMELER (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.733
Cevap
21
Favori
1.196.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sevgili Berk75 veIroneagle Fotograf makineleriniz hayırlı olsun.Darısı benim başıma...
    Fiyat konusunda ,nereden aldığınıza ilişkin bilgi verirseniz çok sevinirim.
    Ben en ucuz Ankara'da 589 ytl 10 taksite Real'de gördüm yardımcı olursanız sevinirim..
    Güzel mutlu fotoğraflara...
  • Panasonic Lumix FX8 model makine aldım. Daha çok yeni avrupada bile yok şu an Türkiyede ilk bende.
    ayrıntılı incelemeyi tatil sonrası yapacağım. Şu an için sadece çok şık olduğunu ve mükemmel video kaydı olduğunu söyleyebilirim.
    FX8 burada
  • gruta yeni bir arkadaşınız olarak tamda dijital fotoğraf makinası almayı düşünürken albayımın böyle faydalı bilgiler sunması çok iyi oldu. teşekkürler albayım.
  • Selam,
    Ben 400-500 ytl arası bi dijital fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum.
    1-Sony DSC-S60 4.1 MP Dijital Fotoğraf Makinesi 480 YTL
    2-NIKON COOLPIX 4600 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ 444 YTL
    3-HP Q2232A PHOTOSMART R707 DiJ. FOTO. MAKINESİ 430 YTL
    4-CASIO QVR-61 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ 451 YTL
    5-Sony DSC-S40 4.1 MP Dijital Fotoğraf Makinesi 407 YTL
    Benim bulabildiklerim bunlar ama hangisini alacağıma karar veremedim.Siz hangisini önerirsiniz ya da başka model ne önerirsiniz.Belki biraz daha para katıp CANON POWERSHOT A520 de alabilirim.Onu 540ytl ye buldum.Bi de hafıza kartı almam gerekecek herhalde bunlar için dolayısıyla fiyat biraz daha artıyor. Görüşlerinizi bekliyorum.
  • bugün canon A510 aldım 400 ytl'ye.12 taksitle aldım.güzel makina vallahi
  • Anladığım kadarı ile yeni makina alacak arkadaşlar var,HP tercih etmeyin Nikon ve Sony olsun ikisi arasındaki tercihin neden dersen bazı makinalar 6 mp yazar üzerinde bilgisayara aktardığın zaman kalite ortaya çıkıyor oyüzden alırken iyi markalı ürünün mp'si düşük olanı alırsan daha iyi olur 5.0mp den aşağısını almayın her zaman ssöylediğim gibi tercih sizin maddi imkanınıza bakar kolay gelsin, yanlız ne kadar araştırırsanız kafanız o kadar karışır....
    http://www.hepsikamera.com/index.php/cPath/21_22?osCsid=d2f975f9e43bdd1c6cb5fd3b7172a153

FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ VE ÖN İNCELEMELER

• sayın hocalarımız,
    canon A510 ve ixus 30 arasında kaldım,
    sebebiyse 510 2 kalem pil kullanıyo, ixus 30 ise şarjlı pili mevcut.
    kalem pil kesinlikle bi avantaj ama ixus 30 un tasarımıda çekici ve özellikleride öyle...
    tercih yapamadım ben, sizler ne dersiniz?
  • Bir arkadaşım ixus30 kullanıyor ve çok memnun. A510 ixus a göre büyük ve ağır. Taşınabilirlik ve pratiklik önemliyse kesinlikle ixus30 diyorum.
  • evet ikisinide elime aldım, ixus un avantajı daha çok gibi görünüyo, compact bi alet ama dışarda beni yarı yolda bırakıcak gibi geliyo kendinden bataryası olduğu için, 510 öyle diil ama pili bittimi bi bakkaldan hatta seyyar satıcıdan bile pil bulursun. aslında çok ufak bi ayrıntı ama takıldık işte.
  • Arkadaşlar batarya ve pil arasında takılmışınız,benim kullandığım bataryalı memnunum 1-1.5 gün gidiyor yedek alayım dedim ama pahalı 75-80ytl ASTECH diye bir firmada herçeşit pil ve batarya var.Bataryalıların bir avantajı var cihazın küçük kibar olması, pilli olanları daha büyük bendeki 3.7 650 mh 1200 veya 850 alırsak şarjı daha uzun gider 3-4 güne kadar değişebilir..

FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ VE ÖN İNCELEMELER

http://www.globale-batterie.com/product_info.php/products_id/1644
    BURADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucitix -- 9 Temmuz 2005, 12:13:40 >

• arkadaşlar bende fotoğraf makinasi almaya karar verdim ama ilk başta hp düşünüyodum forumu gezince vazgeçtim..şimdi sony dsc-s40 ile canon a510 arasında kararsızım.video çekimi canonda sınırlımı?
    bide lenslere takılıyorum lens konusunda hangisi daha ön plana çıkıyor?genel olarak kıyaslayıp oylarsanız sevinirim..
    tatile çıkmadan önce bir makine edinmam lazım...şimdiden sağolun..
  • hem fiyatı uygun hem de özellikle dış mekanda kaliteli ve net fotoğraflar çeken bir makina almayı düşünüyordum. oldukça uzun süren araştırmalardan sonra hemen hemen tüm yabancı forumlardaki testleri, örnek fotoğrafları ve kullanıcı notlarını da okuduktan sonra hakkında tek bir kötü yorum bile bulamadığım sony s40'ta karar kıldım.
    nedenleri;

dış mekanlarda s60, s80, s90'dan bile daha net ve orantılı fotoğraflar yakalayabilmesi,
    pil ömrünün tek kelimeyle mükemmel olması, (AA kullanması)
    renkleri ne canon gibi soluk ne de olympus gibi cırtlak çıkarmadan gayet net çıkarması,
    sadece hafıza kartıyla sınırlı tatminkar videolar çekmesi,
    hafıza kartının bir çok farklı alanda kullanılabilir olması,
    kolayca cebime girmesi..

ve tabii ki fiyatı..

dezavantaj olarak;
    lcd ekranının küçüklüğü ve biraz kalın olması gösterilebilir ancak ben bunları kendi açımdan avantaj olarak değerlendiriyorum çünkü lcd ne kadar büyürse pil ömrü de o orantılı azalacaktır.. kalınlığıysa ele ve cebe oturması açısından yararlı oluyor..

neticede;
    şu an gerçekten çok memnunum.. çok profosyenel ve çok fazla ayarlı birşeyler aramayan amatörce fotoğrafla uğraşan ve sürekli yanında taşıyarak beğendiği şeyleri çekmek isteyen herkese tavsiye ederim.

• Nikon 5900 mükemmel bir incele
  • haklisiniz
  • [size=3]Selam herkese
    hp m417 photosmart nasıldır kullananan varmııdr?kaç günden beri performans-fiyat araştırması yapıyorum ve çok iyi bir makineye benziyor.siz ne dersiniz?
  • bende fotoğraf makinası almak istiyorum tele objektif ve gece çekimi ön planda şunlardan hangisiolabilir sony dsc h1 - olimpus c 770 - canon powershot s2 is -kodak z740 -panasonic fz20 karasızım fiyat/performans araştırması olan varmı
  • arkadaslar A510 almayi dusunmustum daha once ama IXUS 700de karar kildim ve aldim hatta.....turkiye fiyati 550 Euro....almanyadan getirtiyorum 370 euroya......garantisi belki sorun olabilir ama 2 yil icersinde de bisey olcaani sanmam .... burda garantisine 350 milyon gibi astronomik sayilabilecek bi rakam odeyeceime bozulursa o masrafi yaparim die dusundum ..... dedim ya kolay kolay da bozulacaini dusunmuyorum 2 yil icersinde..... ne dersiniz iyi mi ettim kotu mu ettim sizce ????( gec sorulan bi soru ama olsun )
  • iHLAS MAGAZALARINDA ORA marka 250 YTL ye 5 mp dijital fotograf mak satiyor.yaninda hafiza karti veriyor makinanin ozelligi kendinden bataryali bu makina hakinnada bilgisi olan varmi
  • Merhaba Mertkan;
    Yılmadan herkese yardım ettiğin icin cok tesekkur ederim. Verdiğin bilgiler ve tavsiyeler dogrultusunda Nikon Coolpix 8800 Almak uzereyim. 1 bilemedin 2 hafta icinde makina elimde olucak
    Yalnız soyle bir durum var Makine ile birlikte bazı aksesuarlarını da alacagım Bunlar
    Macro ve Tele olmak uzere 2 adet lens
    Fazladan bir pil
    Hafıza kartı (zorunlu olarak )
    Tripod
    vs (aklıma gelmiyor su an)
    İzmirde bir magazada (yalcınlar/alsancak) kit satısının olmadığını ogrendim Yani bunların tamamını tek tek almam gerekiyormus İnternet uzerinden alısverise pek sıcak bakmıyorum bu yuzden de elden almak istiyorum Acaba kit satısı var da magazanın mı haberi yok? Sen ne dersin bu ise? Yani baska bir sekilde elde etsem (ne sekilde olacagınıda belirtirsen sevinirim) daha mı karlı/mutlu olurum ?

Makinama kavustugumda insallah hertarafı resimlerimle dolduracagım Tabiki tiyoların gerekecek. Tum yardımın icin tesekkurler
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sumak -- 13 Temmuz 2005, 20:58:13 >

• şu sıralarda arayış içerisinde olduğum dönemde oldukça faydalı bilgiler teşekkür ederim....
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.