Şimdi Ara

## Sony'den Cyber-shot ailesine iki yeni üye: W300 ve H50 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kamera sektöründe yer alan büyük üreticiler arasındaki yarış günümüzde de hız kesmeksizin devam ediyor. Sony firması geçtiğimiz günlerde DSC-W300 ve DSC-H50 modellerinin duyurusunu gerçekleştirerek Cyber-shot ailesine iki yeni üye daha eklemiş oldu.

İlk model W300 1/1.7 inç boyutunda ve tam 13.6 MP çözünürlüğünde Super HAD CCD sensör kullanıyor. Kameranın odak uzaklığı 35-105 mm, diyafram aralığı ise f/2.8 - f/5.5 olarak belirtildi. 94.3 x 59 x 26.8 mm ebatlara, titanyum gövdeye ve 2.7 inç LCD ekrana sahip kamerada optik stabilizasyon ve yüz algılama sistemi gibi güncel teknolojiler unutulmamış. Sony, yüz algılama teknolojisini daha da geliştirmişti. Kamera insan yüzündeki gülümsemeyi de algılayabiliyor. Böylece gülümseme anında fotoğraf otomatik olarak çekiliyor. HDTV çıkışını da barındıran kameranın mayıs ayında Avrupa'da piyasaya sürülmesi beklenmekte.

W300'e göre daha farklı segmentte yer alan H50 ise 1/2.3 inç boyutunda ve 9.1 MP çözünürlüğünde Super HAD CCD sensörden güç almakta. Kameranın odak uzaklığı 31-465 mm, diyafram aralığı f/2.7 - f/4.5. H50'de 3.0 inç boyutunda LCD ekrana yer verilmiş ve kamerada aynı W300'de olduğu gibi gelişmiş yüz algılama teknolojisi mevcut. Bu modelin de mayıs ayında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. W300 ve H50'nin fiyatlandırılması ile ilgili ise resmi açıklama yapılmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 9 Mart 2008; 16:12:35 >

• H50 başarılı bir modele benziyor şimdilik.
    bakalım piyasada yeri ne olacak zamanla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: flywalker

H50 başarılı bir modele benziyor şimdilik.
    bakalım piyasada yeri ne olacak zamanla...

Aynen katılıyorum arkdaşım Cyber-shot ailesine Carl-Zeiss mercekli yarı profosyonel bir makinenin eklenmesi iyi olsu. Darısı başıma.
  • ikinci resimdeki dehşet bişi be
  • sony her zaman kaliteli ürünler üretiyor.
  • şunu öğrendim,Sony den uzak duracaksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

...İlk model W300 1/1.7 inç boyutunda ve tam 13.6 MP çözünürlüğünde Super HAD CCD sensör kullanıyor. ....

MP çılgınlığı, artarak devam ediyor.. Allah sonumuzu hayır etsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdish -- 8 Mart 2008; 17:06:28 >
  • Cyber Shot gerçekten bir harika ötesi çekim sunuyor.Sony Ericson k790i olduğu gibi.
  • ben daha bu yaz t20 aldım ozaman yeni çıkmıştı..ama bakıyorumda t200 ardından w 300... t300ü düşünemiyorum bile
  • t300 değil alfa serisini düşünemiyoruz.
  • optik zoom kaç ki?
  • bence DSC-W170, W300'den daha donanımlı bir makine. almayı düşünenlere kıyaslayın derim...DSC-W170
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

optik zoom kaç ki?

OPTİK ZOOM 3X, DİJİTAL ZOOM 2X... Bu makineye yakışmamış
  • Dijital olmasa da olur ama optik zoom düşükmüş.
  • W300 güzel görünüyor
  • Mp değerinin çok artması önemli değil bence. Makinanın ne kadar hızlı olduğu ve standart baskılarda veya a4 baskılarda verdiği kalite önemli. Çok yüksek çözünürlüğü kullanacak değiliz amatçr kullanıcılar olarak.
  • Bi şöyle kaliteli fotoğraf makinam olmadı
  • quote:

şunu öğrendim,Sony den uzak duracaksın
    arkadaşlar 4 yıllık fotografçiyim sony 150 ytllik pazarda cok dandik yerlerde satılan makinalardan farksız bir sürü özelligi var ama gazete kagıdındaki baskılar gibi dandik fotograf çekiyor tek kemileyle kesinlikle sonynin foto makinnasını almayin 5+1 playstation tamam ama foto makinasında cok başarisiz
  • sony canon ikileminde canon önde galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

quote:

şunu öğrendim,Sony den uzak duracaksın
    arkadaşlar 4 yıllık fotografçiyim sony 150 ytllik pazarda cok dandik yerlerde satılan makinalardan farksız bir sürü özelligi var ama gazete kagıdındaki baskılar gibi dandik fotograf çekiyor tek kemileyle kesinlikle sonynin foto makinnasını almayin 5+1 playstation tamam ama foto makinasında cok başarisiz

yaş kaç?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.